آزمون GRA

آنچه باید از آزمون GRE بدانید

آزمون GRE

اگر قصد ادامه تحصیل، در مقطع تحصیلات تکمیلی در مطرح ترین دانشگاههای جهان را دارید. قوی بودن رزومه تحصیلی شانس پذیرش شما را بالاتر میبرد. یکی از معمول ترین آزمون ها، تست GRE ، است. آزمون GRE گام بسیار مهمی در روند تحصیلات تکمیلی، و موفقیت شما در رقابت با سایر متقاضیان خواهد داشت.

آزمون GRE، یک آزمون استاندارد بین المللی است که توسط شرکت (ETS Tastemaker) تنظیم میگردد و هدف از سنجش متقاضیان با این آزمون، سنجش متقاضیان تحصیلات تکمیلی با معیارهای معمول که امکان مقایسه آنها را با سایر متقاضیان فراهم میکند ، نتیجه آن توسط دانشگاه های بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگیرد. آزمون GRE، به زبان انگلیسی و عموما بوسیله کامپیوتر گرفته میشود ولی اگر در حوزه امتحانی شما کامپیوتر در دسترس نباشد بصورت کاغذی هم گرفته میشود.

سوالات آزمون GRE، در دو بخش عمومی و بخش تخصصی می باشد.آزمون GRE، به سنجش دانش شما در ریاضی پایه، جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل و همچنین سنجش دایره واژگان شما میپردازد. ولی مهمتر از همه ، سنجش توانایی شما در تجزیه و تحلیل، و ارزیابی مطالب نوشته شده  و توانایی شما در حل مسئله سنجیده میشود.

بخش های مختلف آزمون GRE

این آزمون دارای ۳ بخش اصلی است:

۱.ارزیابی بخش نوشتار تحلیلی
مهارت های نوشتاری و استنتاجی دانشجویان را مورد اریابی قرار میدهند. که دانشجویان برای پاسخگویی به سوالات این بخش ۳۰ دقیقه زمان دارند.

۲.ارزیابی بخش های استدلال کلامی
به برسی دایره واژگان و درک مطلب زبان انگلیسی است. که دانشجویان برای پاسخگویی به سوالات این بخش ۳۰ دقیقه زمان دارند.

۳.ارزیابی بخش های استدلال کمی
مهارت های مربوط به محاسبات و ریاضی دانشجویان را مورد ارزیابی قرار میدهد. که دانشجویان برای پاسخگویی به سوالات این بخش ۳۵ دقیقه زمان دارند.

تست جی آر ای یک آزمون چند مرحله ای است. بدین صورت که عملکرد شما در بخش های مختلف سنجیده میشود نمره خام شما در هر یک از این بخش ها بر اساس تعداد سوالاتی که پاسخ داده اید محاسبه میشود و نمره خام شما پس از فرآیند “معادله” سنجیده میشود.

آزمون GRE، در بیش از ۱۶۰ کشور جهان از جمله ایران برگزار میشود. اعتبار آزمون GRE، پنج سال است. و از نظر اعتبار در کشورهای عضو شینگن و امریکا مورد تایید است.

دانشگاه های برتر جهانی ایتالیا، و هم چنین دانشگاه های کشور آمریکا معمولا دانشجویانی را که مدرک GRE ارائه میدهند برای ثبت نام در اولویت قرار میدهند.

 

زمان اعلام نتیجه آزمون GRE، ده الی پانزده روز پس از برگزاری آزمون GRE، اعلام میشود.

اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code