اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

آلمان به عنوان یک کشور اروپایی از سیستم آموزشی باکیفیتی برخوردار است که هر ساله تغییرات بسیاری در آن ایجاد می‌شود. سیستم دانشگاهی کشور آلمان به علت اصلاحاتی که در سیستم بولونیا ایجاد شده دچار تغییرات زیادی شده است. اعزام دانشجو به آلمان از جمله اقداماتی است که اغلب دانشگاه‌های جهان انجام می‌دهند. اما باید بگوئیم که در حال حاضر تنهامقاطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور آلمان قابل تحصیل هستند و اغلب اعزام دانشجو به آلمان برای تحصیل در این مقاطع صورت می‌گیرد.
کشور آلمان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم کرده است و افرادی که قصد ورود به دانشگاه فنی پیشرفته را دارند باید واجد شرایط باشند. دانشجویانی که از کشورهای دیگر وارد آلمان می‌شوند برای تحصیل در آلمان و اعزام دانشجو به آلمان در دوره فوق لیسانس باید مدرک لیسانس شبیه به رشته‌ای که برای تحصیل انتخاب کرده‌اند داشته باشند. اعزام دانشجو به آلمان شرایط خاص خود را دارد که در این مقاله قصد داریم در این خصوص صحبت کنیم.
دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آلمان دارند باید در نظر داشته باشند که تحصیل در این کشور اروپایی برای سنین مختلف شرایط ویژه‌ای دارد که برخی از افراد هیچ اطلاعی در خصوص آن‌ها ندارند. کیفیت آموزشی در دبیرستان‌های آلمان بسیار خوب و بالا بوده و همین مساله موجب شده تا دانش‌آموزان بسیاری برای ادامه تحصیل خود تقاضای اخذ پذیرش از مدارس آلمان را داشته باشند. البته باید بگوئیم که تحصیل در دبیرستان‌ها و دوره‌های پیش‌دانشگاهی در کشور آلمان کمی سخت است و علت آن هم عدم پذیرش راحت افراد برای دبیرستان است.
اعزام دانشجو به آلمان از جمله راه‌هایی است که موجب می‌شود دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بتوانند از نظام آموزشی باکیفیتی بهره‌مند شوند. دانشگاه‌های آلمان دارای شرایط منحصربفرد و قابل قبولی هستند که موجب می‌شود دانشجویان بسیاری از کشورهای دیگر متقاضی ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها باشند. دانشجویانی که بدون اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان قوانین موجود را رعایت نکنند احتمال دارد ویزای آن‌ها رد شود و این مساله برای دریافت ویزای تحصیلی در موارد بعدی می‌تواند مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد کند.

اطلاعات بیشتر ———-> شرایط اخذ ویزای همراه آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان به گونه‌ای است که افراد متقاضی باید نسبت به آن‌ها آگاهی کامل داشته باشند و اصول و قواعدی که در این خصوص وجود دارد به خوبی بدانند. کشور آلمان به علت پیشرفت و توسعه‌ی قابل توجه در زمینه‌ی صنعتی و فنی به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی قاره اروپا معرفی می‌شود و اغلب دانشگاه‌های آلمان رشته‌های فنی و مهندسی را آموزش می‌دهند و دانشجویانی که تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی را برای خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند از برنامه‌های جامعی که این دانشگاه‌ها در نظر دارند بهره‌مند گردند.
یکی از اصلی‌ترین شرایط اعزام دانشجو به آلمان و دریافت پذیرش از سوی دانشگاه‌های آلمان در دوره کارشناسی ارائه‌ی مدرک زبان آلمانی سطح B1 و یا B2 می‌باشد. در اصل دانشجویانی که تمایل به تحصیل و دریافت پذیرش در دوره‌ی کارشناسی دانشگاه های آلمان دارند موظف هستند مدرک زبان آلمانی را در کنار دیگر مدارک تحصیلی که به صورت صحیحی ترجمه شده در اختیار پذیرش دانشگاه قرار دهند. چنانچه دانشجویی مدرک زبان المانی نداشته باشد قادر به دریافت پذیرش دوره‌ی کارشناسی از دانشگاه‌های دولتی آلمان نخواهد بود.
همانطور که پیش‌تر نیز اعلام کردیم ارائه‌ی مدرک زبان آلمانی یکی از الزامات اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان است و علت آن نیز تدریس رشته‌های تحصیلی دوره‌ی کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی آلمان به زبان رسمی کشور آلمان است. گاهی اوقات دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان برای اینکه بتوانند پذیرش دانشگاه‌های این کشور را بدهند باید واحدهای درسی سپری کرده در دانشگاه‌های مبدا به ویژه واحدهای گذرانده در دانشگاه‌های دولتی را به همراه کلیه مدارک ترجمه شده خود به پذیرش دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند تا مورد بررسی کامل قرار بگیرد.

بیشتر بدانید —————> مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در دوره کارشناسی ارشد

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در دوره کارشناسی ارشد شرایط خاص خود را دارد و می‌توان گفت برخلاف دوره کارشناسی دانشجویان می-توانند واحدهای درسی خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس آلمان را دارند در صورت نداشتن مدرک زبان آلمانی می‌توانند مدرک زبان انگلیسی آیلتس6.5 به بالا را به همراه دیگر مدارک ترجمه شده خود ارائه دهند. داشتن یکی از دو مدارک زبان آلمانی و انگلیسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل در دوره‌ی کارشناسی ارشد الزامی می‌باشد. برای اعزام دانشجو به آلمان در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی ارائه‌ی مدرک در سطح B1 و B2 از جمله مواردی است که دانشجوی متقاضی باید در بین مدارک خود ارائه دهد.

اعزام دانشجو جهت تحصیل در دوره‌ی دکترا آلمان

از آنجایی که کیفیت آموزشی دانشگاه‌های آلمان در سطح بالایی قرار دارد افراد بسیاری متقاضی ادامه تحصیل در دوره دکترا دانشگاه‌های آلمان هستند. دانشگاه‌های آلمان کلیه دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در مقطع دکتری در آلمان هستند را پذیرش نموده و امکانات آموزشی با کیفیتی را در اختیار دانشجویان قرار خواهد داد. ارائه‌ی رزومه خوب در زمینه‌ی تحقیقات و دارا بودن معدل بیشتر از 16 یکی از الزامات دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان در دوره‌ی دکترا است.
دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره دکترا آلمان باید مراحل اخذ پذیرش را به صورت دقیق انجام دهند که یکی از این مراحل مصاحبه با استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر در کشور آلمان است. زبان تدریس کلیه‌ی رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان در دوره‌ی دکترا انگلیسی است و دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل در دوره‌ی دکترا شده‌اند می‌توانند از مزایای تحصیل این دوره بهره‌مند گردند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی آلمان

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان نیاز مند ارائه‌ی مدارکی است که باید به طور کامل و جامع در اختیار سفارت کشور آلمان قرار بگیرد. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی آلمان عبارتند از:

  • ارائه‌ی رزومه تحصیلی
  • ارائه‌ی اسکن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماهه
  • ارائه‌ی ترجمه صحیح از کلیه مدارک تحصیلی از سال نخست دبیرستان در کنار ریزنمرات تحصیلی
  • ارائه‌ی توصیه نامه
  • ارائه‌ی انگیزنامه جهت مشخص نمودن هدف دانشجو از درخواست پذیرش دانشگاه
  • ارائه‌ی مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی در صورت نیاز و با در نظر گرفتن مقطع تحصیلی دانشجو

اطلاعات بیشتر ———-> مدارک مورد نظر جهت اخذ ویزای تحصیلی در آلمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code