تمکن مالی آلمان

تمکن مالی آلمان در سال ۲۰۲۰

برای دریافت ویزای دانشجویی کشور آلمان، یکی از مدارک مورد نیاز سفارت آلمان، مدرک (Bank Statement) یا گواهی اثبات تمکن مالی آلمان است. این گواهی با هدف اطمینان از توانایی دانشجو در توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در طول مدت زمان اقامت دانشجویی در آلمان گرفته میشود. آیا میدانید با تصویب قوانین جدید دولت فدرال آلمان، افزایش تمکن مالی آلمان در سال 2020 قطعی خواهد بود؟

مطابق قوانین جدید کشور آلمان، از ژانویه 2020، به بعد تمام دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان، باید تمکن مالی 10.236 یورویی، برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان ارائه دهند.

زمانی که برای تحصیل در یک دانشگاه در کشور آلمان درخواست میدهید، و همین طور برای دریافت اقامت تحصیلی، تمام دانشجویان بین المللی ثابت کنند که منابع مالی مناسبی برای تامین هزینه های تحصیل در آلمان حداقل برای یکسال تحصیلی در اختیار دارند.

چگونه باید تمکن مالی آلمان را اثبات کرد؟

روش های بسیار زیادی برای اثبات تمکن مالی آلمان برای دانشجویان وجود دارد، اما افتتاح حساب بلوکه شده در آلمان، معمولا محبوب ترین روش برای دانشجویان بین المللی است.
تا پیش سال 2020، قراردادن حداقل مبلغ 8.640 یورو در حساب مسدود شده برای اثبات تمکن مالی آلمان برای دانشجویان کافی بود، و دانشجویانی که تمکن مالی کمتر از این میزان داشتند، درخواست ویزای دانشجویی شان، بدلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه یکسال زندگی در آلمان، در سفارت رد میشد.

اما با تصویب قانون جدید، تمکن مالی مورد قبول سفارت آلمان، از 1 سپتامبر 2019، دانشجویان باید حداقل مبلغ 10.236 یورو برای اثبات تمکن مالی آلمان ارائه دهند.
این قانون جدید، بدین معنی است که از تاریخ 1 سپتامبر 2019، مقدار هزینه های دانشجویی در هرماه از 720 به 853 یورو افزایش می یابد. طبق این قانون، دانشجو اجازه ندارد این مبلغ را استفاده کند، و این میزان پول صرفا اثباتی برای تامین هزینه های در طول زمان اقامت در آلمان خواهد بود.

حساب مسدود شده در آلمان، یک نوع منحصر به فرد از حساب بانکی است که برای دانش آموزان بین المللی طراحی شده است تا بتوانند با ارائه شواهد معتبر، اثبات نمایند که توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را دارند. میزان این هزینه ها معمولا بر اساس هزینه زندگی و هزینه تحصیل، در هر ماه برای دانشجویان محاسبه میشود.

اگر قصد دریافت ویزای دانشجویی آلمان را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code