اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج

کشور آلمان به عنوان یکی از کشورهای ثروتمندی شناخته می شود که در اتحادیه اروپا قرار دارد و از فرهنگ غنی و قابلیت‌های خاص بسیاری بهره‌مند است. میزان نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پائین بوده و امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان فراهم است. علاوه براین مسایل دیگری نیز وجود دارد که موجب می‌شود افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به آلمان بوده و تمایل دارند در این کشور اروپایی زندگی کنند. دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج یکی از راه‌های مهاجرت به کشور آلمان است که اصول و قواعد خاص خود را دارد.

کمترین سنی که برای ازدواج در آلمان وجود دارد 18 سال است ولی افراد در صورت داشتن اجازه‌نامه رسمی از سوی والدین خود می‌توانند در سنین 16 تا 18 سالگی نیز ازدواج نمایند. چنانچه فردی پیشت‌تر ازدواج کرده و تمایل به ازدواج دوباره داشته باشد باید مدارک لازم جهت اثبات به پایان رسیدن و یا منحل شدن ازدواج پیشین خود را ارائه دهد که این مدارک شامل گواهی فوت همسر و یا ارائه‌ی حکم طلاق است. البته اگر فردی که غیر آلمانی است جهات دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج با یک تبعه آلمانی ازدواج نماید و می‌تواند ویزای توریستی آلمان را به مدت 3 تا 6 ماه دریافت کرده و مراسم ازدواج خود را در کشور آلمان برگزار نماید.

اشخاصی که در کشور آلمان اقامت داشته و تصمیم به ازدواج دارند ابتدا باید اداره ثبت اسناد محل زندگی خود را از تصمیمی که دارند آگاه کنند و مدارکی همچون کارت شناسایی و پاسپورت را جهت ثابت نمودن قانونی بودن اقامت خود در آلمان ارائه دهند و توجه داشته باشند که مدت اعتبار آن بیشتر از 3 هفته باشد و آدرس محل سکونت خود را به طور کامل عنوان کرده باشند. افراد در صورتی که سه سال پیش از ازدواج خود در کشور آلمان زندگی کرده باشند و مدت دو سال از ازدواج آن‌ها گذشته باشند موفق به دریافت اقامت دائم آلمان از طریق ازدواج خواهند شد.

چنانچه یکی از اتباع آلمانی تمایل به ازدواج با فردی غیر آلمانی داشته باشد موظف به اثبات توانایی تامین هزینه‌های خود و همسرش است و باید نشان دهد که از دولت توقع هیچ کمکی را ندارد و از سوی دیگر فرد غیر آلمانی باید تسلط کافی به زبان آلمانی سطح A1 داشته باشد. جهت دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج فرد متقاضی پس از ازدواج باید مدارکی که نشان‌دهنده‌ی ثبت ازدواج است به همراه درخواست ویزای ازدواج به سفارت آلمان در کشور خود ارائه دهد و چنانچه مدارک تایید شود و فرد آلمانی نیز توانایی تامین هزینه‌های زندگی را داشته باشد ویزای ازدواج برای فرد متقاضی صادر خواهد شد.

فردی که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج است پس از دریافت ویزای ازدواج می‌تواند در کشور آلمان حضور داشته و اقامت این کشور را دریافت کند. چنانچه فرد متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج به مدت 3 سال در کشور آلمان حضور مستمر داشته باشد امکان اخذ تابعیت آلمان را به دست خواهد آورد و می تواند به عنوان یک تبعه‌ی آلمانی به کشورهای دیگر سفر کند.

شرایط دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج

دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج شرایطی ویژه‌ای همچون داشتن تمکن مالی مناسب جهت تامین هزینه‌های زندگی خود و همسر و داشتن مدرک زبان مناسب است. افرادی که قصد دریافت تابعیت آلمان را دارند و به عنوان تبعه آلمان و یا مقیم این کشور شناخته می‌شوند هرکدام باید مدت زمان متفاوتی را صبر کنند تا بتوانند به تابعیت آلمان دست پیدا کنند.

فردی که تصمیم به دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج دارد باید واقعی بودن ازدواج خود با فرد آلمانی را به اثبات برساند و تا حدودی بر زبان آلمانی تسلط داشته باشد که این مسئله کمی برای افراد ایجاد مشکل می‌نماید و پروسه‌ی اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج را به تاخیر می‌اندازد. یکی دیگر از شرایط دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج اثبات تمکن مالی فرد متقاضی دریافت اقامت آلمان است که نشان می‌دهد توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود و همسرش را در کشور آلمان دارد.

یکی از شرایط دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج ارائه‌ی درخواست تابعیت از سوی فرد متقاضی است؛ فرد متقاضی دریافت اقامت آلمان پس از ارائه‌ی پرونده‌ی خود باید حداقل به مدت سه سال صبر کند تا پروسه‌ی صدور اقامت دائم آلمان طی شود و شخص موفق به دریافت اقامت آلمان گردد. پس از اینکه فرد متقاضی موفق به دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج شد می‌تواند اقدامات لارم در خصوص دریافت پاسپورت آلمانی انجام دهد.

مدارک لازم جهت دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج

  • ارائه‌ی گواهی تولد از سوی فرد متقاضی
  • ازاده‌ی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
  • ارائه‌ی مدارک صادر شده‌ی رسمی اقامت
  • ارائه‌ی گواهی تولد فرزندان از سوی هر دو طرف
  • ارائه‌ی گواهی تجرد و یا اجازه ازدواج
  • ارائه‌ی مدرکی که نشان دهنده‌ی تایید هر دو طرف از سوی یکدیگر است
  • ارائه‌ی مدرکی که نشان‌دهنده‌ی فوت همسر سابق است. البته این مورد در صورتی نیاز است که فرد تمایل به ازدواج مجدد داشته باشد
  • ارائه‌ی حکم طلاق در صورت موجود بودن
  • مدرکی که نشان‌دهنده‌ی تمکن مالی فرد متقاضی است

قوانین دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج

افرادی که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج هستند باید در نظر داشته باشند چنانچه یکی از طرفین آلمانی نباشد اسناد ازدواج و درخواست اقامت به دادگاه منطقه‌ای نورنبرگ ارسال خواهد شد که صلاحیت تایید وضعیت قانونی زن و یا مرد را دارد. پس از تایید مدارک تمام آن‌ها به Standesamt ارسال خواهد شد و فرد متقاضی امکان دریافت اقامت آلمان را پیدا خواهد کرد. شخصی که تابعیت آلمان را دارد باید امکان تعیین محلی برای سکونت و کلیه‌ی هزینه-های زندگی همسر خود را داشته باشد.

شخصی که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج است باید با توجه به قوانین اقامتی آلمان منزلی با حداقل متراژ 13 متر مربع را به صورت اجاره‌ای و یا شخصی جهت سکونت و زندگی دو نفر تهیه نماید. در خصوص درآمد ماهیانه نیز فرد متقاضی باید بتواند حداقل درآمدی را که از سوی اداره مهاجرت آلمان تعیین شده است را دریافت کند. توجه به قوانین دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج به‌گونه‌ای است که فرد پس از 8 سال اقامت موقت در کشور آلمان می‌تواند تابعیت آلمان را به دست بیاورد و پس از 5 سال نیز می‌تواند نسبت به دریافت اقامت دائم آلمان اقدام نماید.

اطلاعات بیشتر ——–> هزینه زندگی در آلمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code