اقامت-آلمان-از-طریق-تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل

آلمان به عنوان یک کشور اروپایی دارای نظام آموزشی سختگیرانه‌ای است و متقاضیانی که قصد اقامت آلمان از طریق تحصیل را دارند باید بدانند در این کشور کسب قبولی در کنکور سراسری به عنوان یکی از موارد الزامی شناخته می‌شود. علاوه براین افراد متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی که هماهنگ با دوره‌ی تحصیلی آن‌ها است را نیز داشته باشند. افرادی که متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی در کشور آلمان هستند باید نمره قبولی از آزمون ورودی که در ارتباط با آن رشته است را کسب نمایند. همانطور که پیش‌تر نیز عنوان کردیم متقاضیان باید مدرک زبان B1 آلمانی را داشته باشند و یا اینکه حداقل نمره قبولی 6 ایلتس را کسب نمایند.

متقاضیانی که تمایل دارند اقامت آلمان از طریق تحصیل را کسب نمایند باید در نظر داشته باشند در دوره کارشناسی ارشد کلیه رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های هنری هستند باید مدرک زبان آلمانی را داشته باشند. افرادی که قصد دارند در دوره‌ی کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شوند باید پیش از آن مقطع لیسانس خود را در دانشگاه های معتبری که در کشور مبدا وجود دارد به اتمام رسانده باشند.

هزینه تحصیل در کشور آلمان

هزینه‌ای که برای تحصیل در آلمان مورد نیاز است به قدری پایین است که می‌توان گفت رایگان است و دانشجویانی که در دانشگاه های آلمان تحصیل می‌کنند باید در هر ترم مبلغ ناچیزی را پرداخت نمایند و از کلیه خدمات تحصیلی که ارائه می‌شود بهره‌مند گردند. هزینه‌ای که دانشجویان بابت زندگی در کشور آلمان باید بپردازند در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین است و این نیز در حالی است که درامدهای دانسجویی در حدی است که می‌توان بخش زیادی از هزینه ها را تامین کرد.

اقامت آلمان از طریق تحصیل به دانشجویان این اجازه را می‌دهد که در دوران تحصیل خود به کار قانونی مشغول شوند و به ازای هر یک ساعت کار مبلغی در حدود 8 تا 12 یورو درآمد داشته باشند. درآمد حاصل از این کار موجب می‌شود تا دانشجویانی که در کشور آلمان در حال تحصیل هستند بتوانند بخشی از هزینه‌هایی که برای زندگی در کشور آلمان نیاز است را تامین نمایند.

متقاضیانی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به آلمان دارند می-توانند اقامت آلمان از طریق تحصیل را دریافت کنند. پس از اتمام دوران تحصیلی دانشجویان در کشور آلمان می‌توانند اقامت این کشور را کسب نموده و در آلمان نیز کاری متناسب با مهارت و رشته‌ی تحصیلی خود پیدا کنند. به طور کلی باید گفت دانشجویان متقاضی اقامت آلمان از طریق تحصیل به سادگی می‌توانند پس از اتمام دوران تحصیل خود به دنبال دریافت تابعیت کشور آلمان باشند.

مدارک لازم جهت دریافت اقامت کاری آلمان

 • ارائه‌ی پاسپورت فرد متقاضی
 • ارائه‌ی آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی: از آنجایی که احتمال دارد صدور مدرک اصلی متقاضیان کمی طول بکشد دانشجویان متقاضی دریافت اقامت آلمان می‌توانند یک گواهی رسمی که نشان دهنده اتمام موفق تحصیلات فرد متقاضی است ارائه دهند.
 • ارائه‌ی مدرک Nachweis با مهر رسمی دفتر امتحانات گروه آموزشی
 • ارائه‌ی مدرکی که نشان دهنده این است فرد متقاضی بیمه سلامت را دارا می‌باشد.
 • ارائه‌ی تعهد نامه مالی که نشان دهنده تمکن مالی فرد متقاضی است

اطلاعات بیشتر —————> اقامت آلمان از طریق کار

اجازه اقامت کاری در کشور آلمان

دانشجویانی که بتوانند پیشنهاد کاری‌ در ارتباط با مهارت و تخصص و رشته‌ی تحصیلی خود را دریافت نمایند می‌توانند نسبت به دریافت اجازه اقامت در کشور آلمان اقدام نموده و مجوز اقامت و یا کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت نمایند. چنانچه دانسجویان موفق به کسب پیشنهادکاری که به صورت نیمه‌وقت است شوند می‌توانند نسبت به دریافت مجوز اقامت در کشور آلمان اقدام نمایند. دانشجویان زمانی که قصد عقد قرارداد دارند باید درنظر داشته باشند که حقوق تعیین شده بتواند کلیه هزینه‌ زندگی در آلمان را پاسخگویی کند.

اجازه اقامت کاری در کشور آلمان و یا دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا موجب می‌شود متقاضیان امکان پیدا کردن شغلی مناسب در کشور آلمان را داشته باشند اما اعتبار زمانی مشخصی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. آن دسته از دانشجویانی که در کشور آلمان مشغول به کار هستند و قصد دارند اقامت کاری خود را افزایش دهند این امکان برای آن‌ها فراهم شده است که بدون هیچ مشکلی نسبت به تمدید اقامت خود اقدامات لازم را انجام دهند.

داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا موجب می‌شود افراد بتوانند به مدت 12 ماه در کشورهایی خارج از آلمان حضور داشته باشند اما افرادی که مجوز اقامت آلمان را دریافت کرده‌اند تنها می‌توانند به مدت 6 ماه در کشورهای اتحادیه اروپا حضور داشته باشند و چنانچه تمایل داشته باشند مدت زمان بیشتری را در کشوری غیر از آلمان حضور داشته باشند الزاما باید از اداره ثبت اتباع خارجی مجوز لازم را دریافت نمایند. در صورت عدم دریافت این مجوز افراد نمی‌توانند مجددا وارد کشور آلمان شوند.

مزایای کارت آبی (Blue Cart) کشور آلمان

 • وجود این کارت ضمانتی معتبر برای شرایط کاری متقاضیان است و نشان می‌دهد حقوق اتباع خارجی در کشور آلمان با شهروندان آلمانی برابر است
 • امکان سفر راحت و بدون نیاز به ویزای شنگن آلمان
 • تسریع در جریان ملحق شدن به خانواده در خصوص فرد متقاضی
 • دارنده‌ی کارت آبی آلمان می‌تواند اقامت دائم کشور آلمان را با رعایت مقررات ویژه‌ای دریافت کند
 • شخصی که موفق به دریافت کارت آبی آلمان شود در واقع می-تواند از حقوق اقتصادی موجود در کشور آلمان همچون بیمه بیکاری بهره‌مند گردد
 • فرد دارنده‌ی کارت آبی آلمان می‌تواند به صورت آزادانه در بسیاری از طرح‌های اقتصادی مشارکت نماید
  قوانین لازم برای دریافت کارت آبی آلمان برای دانشجویان متقاضی
 • شخصی که قصد دریافت کارت آبی آلمان را دارد باید از کشورهای غیراتحادیه اروپا باشد
 • شخص متقاضی باید از مهارت و تخصص کافی برخوردار بوده و دارای تحصیلات معتبر باشد
 • شخص متقاضی باید قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری معتبری داشته باشد که حداقل حقوق سالیانه در نظر گرفته شده برای آن 49800 یورو باشد.
 • دانشجوی متقاضی اقامت در آلمان باید مدرک دانشگاهی معتبری را از دانشگاه‌های آلمان دریافت کرده باشد.
 • فرد متقاضی باید مدرکی را که نشان‌دهنده‌ی تمکن مالی او برای تامین هزینه‌های زندگی در آلمان است ارائه دهد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code