اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

راه‌های بسیاری برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که یکی از این راه‌ها ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان است. مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت این امکان را به شما می‌دهد که اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت را دریافت نمایید. مبلغ مشخصی برای سرمایه گذاری تعیین نشده است ولی باید میزان آن با نوع کسب و کار، هزینه‌های خانواده و ادامه حیات شرکت متناسب باشد.

شرایط درخواست اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

  • متقاضی باید سرمایه نقدی مورد نظر را به دولت آلمان نشان دهد. به این نکته توجه کنید که قرار نیست سرمایه شما به آلمان انتقال یابد و این کار صرفاً برای جلب اطمینان دولت آلمان صورت می‌گیرد.
  • می‌بایست طرح پیشنهادی برای کسب و کار را ارائه دهید.
  • برای اخذ اقامت دائم آلمان از طریق ثبت شرکت برای متقاضی و همراهان وی باید میزان کارکرد حساب بانکی و مخارج متقاضی در کشور آلمان از تاریخ ورود و شروع فعالیت تجاری تا پایان سه سال آینده، 250 هزار یورو باشد. تمام مخارج شخصی خود و خانواده‌اش و همین‌طور خریدها و مخارج تجاری در آلمان شامل همان 250 هزار یورو می‌باشد.

شرایط ضروری برای تقاضای اقامت کشور آلمان

  • طرح توجیهی تجارتی مورد تائید اداره بازرگانی آلمان. (به تائید اتاق بازرگانی کشوری که می‌خواهید در آن تجارت کنید، نیاز دارد)
  • ارائه رزومه که شامل مدارک تحصیلی و مدارک شغلی می‌شود.
  • ثبت شرکت و انجام کارهای مربوط به آن
  • واریز مبلغی به میزان 25000 یورو به حساب بانکی شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید.

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت به کسانی اختصاص می‌یابد که بعد از اخذ تأییدیه طرح توجیهی تجارتی، با رجوع به سفارت آلمان اخذ ویزای ورودی آلمان و سفر به این کشور، برای نهایی کردن ثبت شرکت و انجام سرمایه گذاری‌های مورد نیاز اقدام می‌کنند. پس از آن ویزای ورودی آلمان به اقامت یک ساله آلمان تبدیل می‌شود که اگر تجارتی برقرار شود، هر سال تمدید می‌گردد. اقامتی که از سوی اداره خارجیان به سرمایه گذار خارجی ارائه می‌شود اقامت غیر دائم گفته می‌شود که اعتبار آن سه سال است. بعد از سه سال در صورتی که شرایط مورد نیاز وجود داشته باشد، اقامت دائم آلمان اعطا می‌گردد.
مهم‌ترین اشکال فعالیت‌های اقتصادی قانونی به شرح زیر است:
1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران یا مغازه فرش فروشی)
2. تأسیس شرکت مدنی (۲ نفر یا بیشتر)
3. تأسیس شرکت‌های شخصی (تضامنی)
4. تأسیس شرکت با مسئولیت محدود
5. تأسیس شرکت سهامی
6. تأسیس شعبه
• شعبه مستقل
• شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه)
7. دفتر نمایندگی

چگونه از طریق ثبت شرکت درخواست اقامت آلمان دهیم؟

1- ایجاد طرح توجیهی اقتصاد که اداره بازرگانی دولت آلمان آن را تائید کرده باشد.
2- برگزیده‌ای از رزومه فعالیت‌هایتان که شامل تحصیل و سوابق شغلی می‌باشد و باید آن را به سفارت آلمان در تهران ارائه دهید.
نکته‌ی قابل توجهی که وجود دارد این است که شما نمی‌توانید با صرف ثبت شرکت اقامت آلمان را دریافت کنید و برای اخذ اقامت دائم آلمان به بیزینس پلن نیاز خواهید داشت.
اگر بیزینس پلن شما از طریق دولت آلمان مورد تائید قرار گرفت، می‌توانید شرکت خود را ثبت کنید. بر اساس ماده 21 قانون تجارت آلمان این امکان برای شما وجود دارد که از طریق خود اشتغالی برای ثبت شرکت اقدام نمایید.
1-امکان ارائه‌ی مجوز اقامت آلمان به یک فرد خارجی در صورتی وجود دارد که:

  • یک علاقه و یا منفعت اقتصادی و یا یک نیاز منطقه‌ای در میان باشد.
  • به نظر می‌رسد که فعالیت کاری مورد نظر تأثیرات مثبتی در اقتصاد داشته باشد.
  • تأمین مالی و فایناس انجام کار از محل سرمایه‌ی شخصی و یا ضمانت اخذ اعتبار بانکی باشد.

محاسبه پیش‌شرط‌ها بر اساس بند یک به خصوص به این‌گونه است که احتمال موفقیت ایده و هدف تجاری که اساس کار قرار می‌گیرد چه میزان است، فرد خارجی تا چه اندازه در امور تجاری و اداره‌ی شرکت‌ها دارای تجربه می‌باشد، اندازه سرمایه‌ی آورده شده چه مقدار است، اثرات کار بر شرایط تحصیلی آموزشی و نقش آن در اختراعات، ابتکارات و تحقیقات تا چه میزان است. در این ارزیابی‌ها شرکت‌های خصوصی در آلمان که در محل مورد نظر مشغول به فعالیت هستند، مقامات مسئول کاری و تجاری، نمایندگان حقوقی امور عمومی برای کارها و مقامات مسئول صدور مجوز شغل شرکت در آلمان خواهند داشت.

2-امکان اعطای مجوز اقامت آلمان علاوه بر این در این صورت نیز وجود دارد که تسهیلات و نکات مثبتی مربوط به حقوق انسان‌ها طبق روابط متقابل کشورها در بین باشد.
2-الف- در صورتی که یک فرد خارجی تحصیلات خود را در یک دانشگاه دولتی و یا دانشگاهی که از سوی مراجع دولتی به رسمیت شناخته شده، تمام کرده باشد و یا به عنوان یک محقق، پژوهشگر و دانشمند بر اساس ماده‌ی 18 یا 20 دارای مجوز اقامت آلمان باشد این امکان برای او وجود دارد که برای انجام فعالیت‌های خود اشتغالی جدا از مقررات بند یک مجوز اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت ارائه شود. فعالیت خود اشتغالی ورد نظر می‌بایست با رشته‌ی تحصیلی و دانش به دست آمده بر اساس آن در طی تحصیلات دانشگاهی و یا انجام پژوهش‌های علمی مربوطه باشد.
3-به افراد خارجی که بالای 45 سال سن دارند تنها در صورتی مجوز اقامت آلمان اعطا می‌شود که از منابع تأمین دوران بعد از اتمام فعالیت شغلی‌شان به میزان مناسب برخوردار باشند.
4-مدت اعتبار مجوز اقامت آلمان نهایتاً سه سال بوده و در صورتی که فعالیت شغلی فرد خارجی با موفقیت صورت گرفته باشد بعد از به پایان رسیدن این مدت می‌توان جدا از ماده‌ی 9 تبصره‌ی 3 به او مجوز اقامت دائم آلمان اعطا کرد. در صورتی که زندگی خود و همراهان وی و کسانی که سرپرستی‌شان بر عهده او است از لحاظ اقتصادی مناسب بوده و دارای درآمد کافی و مطمئنی باشد.
5-جدای از مقررات بند یک این امکان وجود دارد که برای اجرای فعالیت‌های شغلی آزاد به خارجیان مجوز اقامت آلمان داد. شخص می‌بایست دارای مجوز مورد نیاز برای انجام شغل آزاد باشد و یا به وی ضمانت داده شود که این مجوز را کسب خواهد کرد. بند یک ردیف چهار در این قسمت یکی از معیارها به شمار می‌رود، بند چهار در این مورد اجرا نمی‌گردد.
6-در صورتی که یک فرد خارجی برای هدف دیگری مجوز اقامت آلمان را کسب کرده باشد می‌تواند با همان مجوز فعالیت شغلی مستقلی را ایجاد کند، به شرط آنکه بر اساس سایر آیین‌نامه‌های لازم مجوزهای مورد نیاز را کسب کرده باشد و یا به وی ضمانت داده شود که این مجوزها را دریافت می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code