اقامت-آلمان-از-طریق-کار

اقامت آلمان از طریق کار

اقامت آلمان از طریق کار

 

با در نظر گرفتن پیشرفتی که در عرصه‌ی تکنولوژی امروزه به وجود آمده افراد بسیاری در خصوص مساله مهاجرت سعی می‌کنند از طریق کار ویزای کشوری را دریافت نمایند. یکی از کشورهای اروپایی که متقاضیان کاری بسیاری دارد کشور آلمان است که هرساله شاهد درخواست اقامت کاری بسیاری، از سوی افراد کشورهای مختلف است. دریافت اقامت آلمان از طریق کار یکی از راه های مهاجرت به این کشور اروپایی به شمار می‌رود.
قوانینی که برای دریافت اقامت آلمان از طریق کار وجود دارد معمولا در کشور اتحادیه اروپا به یک شکل است و افرادی که به دنبال کار در کشورهای اتحادیه‌ی اروپا هستند باید یک دعوت نامه کاری برای آن‌ها ارسال شده باشد. اخذ دعوت‌نامه کاری برای متقاضیانی که از کشورهای دیگر قصد ورود به خاک کشور آلمان را دارند کار را برای آن‌ها کمی سخت کرده است. در خصوص آگهی کار ابتدا باید سه ماه در کشور مورد نظر آگهی شود و چنانچه فردی برای کار پیدا نشد در کشورهای اتحادیه اروپا به مدت سه ماه آگهی می‌شود اگر بازهم فردی برای کار پیدا نشد آنوقت فرد متقاضی از کشورهای بین المللی می‌تواند نسبت به آگهی مذکور اقدام نماید.
یکی دیگر از روش‌هایی که موجب می‌شود متقاضی اخذ اقامت آلمان از طریق کار انجام دهد درخواست جستجوی کار در کشور آلمان است. در این روش متقاضی اقامت آلمان از طریق کار به مدت شش ماه زمان دارد تا در کشور آلمان شغلی مناسب را پیدا کند. البته ناگفته نماند کشور آلمان از نظر نیروی متخصص در زمینه‌های برق و الکترونیک و مکانیک و شیمی و فیزیک و ای تی و پزشکی و داروسازی و رشته‌هایی از این قبیل با کمبود نیرو مواجه است و داشتن مهارت در این زمینه‌ها می‌تواند اقامت آلمان را برای افراد در پی داشته باشد.
افرادی که متقاضی دریافت اقامت آلمان از طریق کار هستند باید در نظر داشته باشند که سن در این روش از اهمیت بالایی برخوردار است و اغلب افرادی که سن آن‌ها کمتر از 40 سال است و سابقه کاری بالایی دارند موفق به دریافت اقامت کشور آلمان می‌شوند. داشتن مدرک تحصیلی فنی و حرفه‌ای به همراه مدرک زبان آلمانی و یا تافل از دیگر مواردی است که در اخذ ویزای اقامت آلمان از طریق کار تاثیر بسیاری خواهد داشت.
بسیاری از کمپانی‌ها و کارخانجاتی که در کشور آلمان فعالیت دارند به دنبال نیروی متخصص و ماهر در زمینه‌های فنی هستند که این مساله می‌تواند موقعیت خوبی برای افراد از دیگر کشورها باشد تا با توجه به موقعیت شغلی و رشته‌ی تحصیلی خود شغل مناسبی را پیدا کنند. آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کاری کشور آلمان شده‌اند می‌توانند به مدت 6 ماه در کشور آلمان اقامت داشته باشند و در مدت اقامت خود شغلی مناسب را جستجو کند و به این طریق می‌تواند مدت زمان اقامت خود را تمدید نمایند و کارت آبی آلمان را دریافت کنند.

شرایط اخذ کارت آبی آلمان (Blue Cart)

دریافت کارت آبی آلمان (Blue Cart) دارای شرایط به خصوصی می‌باشد که باید نسبت به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشت و مدارک لازم را به طور کامل ارائه کرد. شرایط دریافت کارت آبی آلمان عبارتند از:
• ارائه‌ی مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه‌های مورد تایید آلمان
• ارائه‌ی قرارداد کاری با کمپانی آلمانی مرتبط با رشته‌ی تحصیلی فرد متقاضی
• ذکر مبلغ حقوق منعقد شده در قرار داد با کمپانی آلمانی که برای یک‌سال در حدود 45000 یورو می‌باشد. البته این مبلغ در خصوص حقوق دانشجویانی است که در رشته‌های علوم پایه و ریاضیات و مهندسین و پزشکان و همچنین رشته‌ی آی تی ذکر می‌شود و گروه‌هایی همچون دندانپزشکان می‌توانند مبلغ بیشتری را دریافت نمایند.
دریافت کارت آبی آلمان از زمانی که صادر می‌شود با توجه به نوع قراردادی که بسته شده است درای مدت زمان مشخصی اعتبار می‌باشد. به عنوان نمونه اگر قرارداد فرد متقاضی با شرکت آلمانی 4 ماه باشد مدت اعتباری که در کارت آبی او در نظر گرفته می شود نیز 4 ماه است. پس از این مدت فرد می‌تواند نسبت به دریافت اقامت دائم آلمان اقدام نماید و اگر تمایل داشته باشد زمان کوتاه‌تری قرارداد داشته باشد مدت تعیین شده در کارت آبی به همراه سه ماه اقامت بیشتر کفایت خواهد کرد.
ساعت کاری در نظر گرفته شده در کشور آلمان به طور معمول 41 ساعت در طول هفته می‌باشد که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر مدت زمان زیادی به شمار می‌آید و افرادی که در این کشور اروپایی زندگی می‌کنند باید مدت زمان بیشتری را به کار مشغول باشند. افرادی که به عنوان مهندس در کشور آلمان مشغول به فعالیت هستند با توجه به سابقه‌ای که در زمینه‌ی کاری خود دارند می‌‌توانند در طول سال مبلغ 35000 یورو درآمد داشته باشند. البته این مبلغ به عنوان حقوق پایه است و با توجه به تخصص و سابقه‌ای که این افراد دارند می‌توانند حقوق خود را به میزان سالی 80000 یورو افزایش دهند. البته پزشکان و داروسازان درآمدی بیشتر از این مبلغ را دریافت خواهند کرد.

اطلاعات بیشتر ——–> شرایط کار در آلمان

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار آلمان

ـ ارائه‌ی فرم تکمیل شده‌ی تقاضای کار توسط فرد متقاضی دریافت ویزای کار آلمان
ـ ارائه‌ی شناسنامه و گذرنامه اصل فرد متقاضی
ـ پرینت مدرک نشان‌دهنده‌ی تمکن مالی فرد متقاضی جهت ارائه به سفارت آلمان
ـ ارائه‌ی ترجمه‌ای صحیح از کلیه مدارک تحصیلی به زبان آلمانی و یا حتی زبان انگلیسی
ـ ارائه‌ی مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات آن
ـ ارائه‌ی یک قطعه عکس در اندازه‌ی 4 در 6
ـ ارائه‌ی کپی 2 صفحه نخست گذرنامه که صفحه دوم باید امضا داشته باشد
ـ ارائه‌ی مدرک نشان دهنده‌ی عدم سوءپیشینه
ـ ارائه‌ی رزومه کامل شخص متقاضی اخذ ویزای کار آلمان
ـ ارائه‌ی سوابق کاری فرد متقاضی به همراه ترجمه آن‌ها
ـ مدرکی دال بر داشتن بیمه
ـ ارائه‌ی مدرکی که مبنی بر رزور هتل و یا مکان اسکان مشخصی از سوی فرد متقاضی است.
در خصوص دریافت اقامت آلمان از طریق کار افراد متقاضی باید از تجربه‌ی کافی برخوردار باشند و قوانین موجود را به خوبی بشناسند.
مهاجرت به کشور آلمان از طریق دریافت ویزای کار می‌تواند شرایط یک زندگی ایده‌آل را برای افراد متقاضی فراهم کند به شرطی که در مدت زمان تعیین شده فرد بتواند شغلی متناسب با رشته‌ی تحصیلی خود در کشور آلمان پیدا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code