اقامت-اروپا-بعد-از-تحصیل

اقامت اروپا بعد از تحصیل

اقامت اروپا بعد از تحصیل
یافتن کار پس از تحصیل در اروپا، همیشه یکی از دغدغه‌های دانشجویانی بوده است که برای ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی فرم‌های ثبت نام خود را تکمیل کرده و قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا را دارند. امکان کار پس از تحصیل در اروپا می‌تواند به دانشجویانی که توان مالی خوبی ندارند این شانس را بدهد که در زمان تحصیل مشغول به کار شوند و به درآمد نه چندان زیادی دست پیدا کنند تا بتوانند هزینه‌های زندگی و تحصیلی خود را در اروپا تأمین نمایند.
مهم‌ترین معیاری که هر متقاضی‌ای برای انتخاب کشور مقصد برای تحصیل در نظر می‌گیرد امکان کار پس از تحصیل در اروپا می‌باشد. امکان کار پس از تحصیل در اروپا بیش از قبل مورد توجه دانشجویانی قرار گرفته است که می‌خواهند اقامت دائم اروپا بعد از تحصیل را دریافت نمایند و دلیل این شرایط و قوانین اعطای اقامت در بسیاری از کشورهای اروپایی بوده که امکان دستیابی به اقامت دائم اروپا با اشتغال دانشجو امکان‌پذیر است. بنابراین تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله در خصوص اقامت کشورهای اروپایی پس از تحصیل اطلاعاتی را ارائه دهیم.
اقامت سوئد پس از تحصیل
دریافت ویزای تحصیلی در کشور سوئد یکی از بهترین و پرطرفدارترین راه‌ها دریافت اقامت اروپا پس از تحصیل به شمار می‌رود. تحصیل در کشور سوئد دارای طرفداران ویژه‌ای است ولی باید این نکته را مورد توجه قرارداد که بر اساس قانون مهاجرت و اقامت اصولاً هیچ کشور اروپایی از همان اول به دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور خود اقامت نمی‌دهند بنابراین این روش برای دانشجویانی مناسب است که به طور مستقیم به دنبال دریافت اقامت اروپا بعد از تحصیل از طریق تحصیل در سوئد می‌باشند.
ولی با این وجود دریافت اقامت دائم برخی از کشورها نظیر فرانسه، انگلستان، آلمان و اتریش بسیار رایج و ساده‌تر می‌باشد و تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی بعد از فارغ‌التحصیلی در کشور سوئد، با در نظر گرفتن اینکه بیش از چهار تا پنج سال در این کشور تحصیل و زندگی کرده‌اند با شرط کاریابی و اشتغال در کشور سوئد قادرند تقاضای اقامت دائم کشور سوئد را ارائه دهند، چراکه بر اساس قانون کشور محل تحصیل به عنوان مثال در فرانسه یکی از شرایط ارائه اقامت فرانسه، زندگی کردن در کشور فرانسه در بازه زمانی پنج سال است. دریافت اقامت کشور سوئد تا زمانی که دانشجو می‌باشند میسر نیست ولی بعد از فارغ‌التحصیلی و اشتغال در اروپا امکان تقاضای اقامت کشور سوئد برای دانشجویان مهیا می‌باشد.
بنابراین دانشجویان متقاضی اقامت سوئد بعد از تحصیل فقط در چهارچوب ویزای نشنال یا ویزای تایپ به صورت ویزای تحصیلی قادرند در کشور سوئد زندگی نمایند ولی حتی دریافت موقت یک ساله این کشور برای تمدید اقامت سالیانه به مدت پنج سال در کشور سوئد برای دریافت اقامت اروپا بعد از تحصیل برای دیگر راه‌ها علاوه بر روش تحصیلی رایج می‌باشد. برای این روش میسر نیست ولی بعد از به پایان رسیدن تحصیل و صرفاً در صورت اشتغال در سوئد وضعیت بسیار مناسب و منحصر به فردی برای دانشجویان مهیا می‌شود تا برای درخواست دریافت اقامت در کشور سوئد اقدام نمایند.
در مجموع در کشور سوئد و فرآیند دانشجویی در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن شبیه به هم است و برای درخواست ویزای تحصیلی در کشور سوئد باید برخی از اقدامات را انجام دهید ولی باید این را مورد توجه قرار دهید که فرآیند پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور سوئد یک مسئله بوده و دریافت ویزای شینگن تحصیلی از کشور سوئد مسئله دیگری نیز می‌باشد. منظور این است که برای داشتن پذیرش تحصیلی حتی از بالاترین سطح دانشگاهی این کشور تضمینی برای صدور رویدادهای دانشجویی شینگن برای شما در کشور سوئد نیست.
در حقیقت ویزای تحصیلی واگذاری مجوز اقامت از سوی کشور سوئد به دانشجوی پذیرفته شده در یک موسسه آموزشی مطمئن در آن کشور بوده است. فردی که ویزای دانشجویی را دارا می‌باشد برای اقامت در سوئد نیازی به هیچ مدرک دیگری که شهروندی و یا مهاجرت به کشور مقصد را تائید نماید، ندارد. همه‌ی شهروندان کشورهایی که مردمانشان جهت ورود به حوزه شینگن به اخذ ویزای شینگن نیاز خواهند داشت، به منظور ادامه تحصیل در تمام مراکز آموزشی کشورهای عضو شینگن به دریافت ویزای تحصیلی شینگن نیاز دارند.
اقامت هلند بعد از تحصیل
دانشجویانی که می‌خواهند اقامت هلند بعد از تحصیل داشته باشند و بعد از فارغ‌التحصیلی در کشور هلند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایند می‌بایست در آغاز یک مجوز برای ورود به کشور هلند داشته باشند که پذیرش یکی از دانشگاه‌های هلند می‌تواند این شرایط را برای متقاضی ایجاد کند.
با اینکه این پروسه در آغاز آسان به نظر می‌رسد اما سختی‌های مخصوص خود را نیز دارا می‌باشند که شما در پایان بعد از دریافت مجوز کار می‌توانید نتیجه کار خود را ببینید. در کشور هلند به مجوز کسب و کار از سوی متقاضی کار بعد از تحصیل در هلند و اقامت هلند بعد از تحصیل نیاز است. با در نظر گرفتن اینکه بازار کار در کشور هلند تقریباً با رکود اقتصادی روبه‌رو شده است ولی با توجه به نیاز فعلی، مشاغل برای دانشجویانی که فارغ‌التحصیل شده‌اند همواره در صنایع و زمینه‌های گوناگون پیدا می‌شود.
اقامت آلمان بعد از تحصیل
در چند سال گذشته اقامت بعد از تحصیل در اروپا به عنوان یکی از اهداف مهم دانشجویان بین‌المللی در کشور آلمان تبدیل گشته است که در بسیاری از موارد دیده شده که در واقع فرد برای ورود به کشور از ویزای دانشجویی استفاده می‌نماید و هدف اصلی او اقامت آلمان بعد از تحصیل می‌باشد.
ولی این مسئله که چطور می‌توان اقامت آلمان بعد از تحصیل را دریافت کرد دارای اهمیت بسیاری زیادی می‌باشد. احتمالاً این را می‌دانید که اقامت در کشور آلمان این اجازه را به شما می‌دهد که از قابلیت‌های این کشور استفاده کنید و از مزایایی مانند سفر در کشورهای عضو پیمان شینگن بهره‌مند گردید.
از جمله راه‌های کاربردی جهت دریافت اقامت آلمان بعد از تحصیل این است که شما شغلی را یافت نمایید و اقامت موقت خود را به اقامت دائم آلمان تبدیل نمایید. اصولاً بعد از به پایان رسیدن تحصیل، شما این فرصت را دارید که در مدت زمان خاصی به دنبال شغل باشید.
اقامت انگلستان بعد از تحصیل
راه‌های بسیاری برای اقامت انگلستان بعد از تحصیل وجود دارد اما باید مطمئن‌ترین راه را برای اخذ اقامت به کاربرد که هزینه کمتری را در بربگیرد. راه‌های مهاجرت به انگلستان شامل تحصیل در انگلستان، سرمایه‌گذاری در انگلستان، کار در انگلستان و… می‌شود. البته تحصیل در انگلستان مهم‌ترین راه برای دانشجویانی است که قصد اقامت انگلستان بعد از تحصیل را دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code