اقامت-از-طریق-بلوکارت-اروپا

اقامت از طریق بلوکارت اروپا

اقامت از طریق بلوکارت اروپا
بلوکارت مهری است که در گذرنامه افرادی که تمایل دارند ویزای کار اروپا را دریافت کنند زده می‌شود. درحال حاضر متقاضیان بسیاری تمایل دارند اقامت از طریق بلوکارت اروپا را دریافت کنند اما باید به این نکته نیز توجه داشت زمانی که فرد پیشنهاد کاری در یکی از کشورهای اروپایی دریافت کند واجد شرایط اخذ بلوکارت اروپا خواهد بود. اگر متقاضیان اخذ اقامت از طریق بوکارت اروپا دعوتنامه کاری نداشته و با پیشنهادات دیگری درخصوص اخذ بلوکارت مواجه شوند باید بدانند دروغ بوده و واقعیت ندارد.
افرادی که بلوکارت اروپا را دریافت می‌کنند باید حدود ۲ سال در شغل اولیه‌ای که براساس آن بلوکارت را دریافت کرده‌اند اشتغال داشته باشند اما پس از این مدت امکان تغییر شغل برای آن‌ها وجود خواهد داشت. اتحادیه اروپا بلوکارت را مورد تائید قرار داده و افراد متخصصی که تابعیت کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را دارند با داشتن بلوکارت می‌توانند در کشورهای اروپایی زندگی کرده و به کار مشغول شوند.
اخذ اقامت از طریق بلوکارت اروپا مهم‌ترین ویژگی آن به شمار می‌رود و مهاجرانی که وارد کشورهای اروپایی شده‌اند با استفاده از آن می‌توانند در اتحادیه اروپا زندگی کنند. اشخاصی که بلوکارت اروپا را اخذ کرده‌اند پس از ۱ تا ۴ سال می‌توانند اقامت دائم را نیز به دست بیاورند. علیرغم اینکه بلوکارت مختص کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر شده اما افراد دارنده آن نمی‌توانند در کشورهای دانمارک، انگلستان و ایرلند از آن استفاده چندانی داشته باشند.
مهم‌ترین هدفی که منجر به ایجاد بلوکارت شده به وجود آوردن وحدت و یکپارچگی بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. براساس بلوکارت اروپا کلیه کشورهای اروپایی می‌توانند نیروهای متخصص ماهر را از دیگر کشورهای بین‌المللی جذب نمایند. افرادی که قصد دریافت اقامت از طریق بلوکارت اروپا را دارند می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در کشورهای اروپایی به تحصیل بپردازند و بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت‌وآمد کنند.
از دیگر مزایای اخذ اقامت از طریق بلوکارت اروپا امکان دریافت اقامت دائم برای همسر و فرزندان است. مدت زمانی که به‌عنوان اعتبار برای بلوکارت اروپا درنظر گرفته شده براساس کشور مقصد متغیر خواهد بود اما متقاضیان باید مدت ۱ تا ۴ سال را در نظر داشته باشند. افرادی که بلوکارت اروپا را دریافت کرده‌اند پس از پنج سال می‌توانند درخواست خود را مبنی بر اخذ اقامت دائم کشور اروپایی موردنظر ارائه دهند.
البته باید این نکته را نیز عنوان کرد که اعتبار بلوکارت درخصوص استخدام‌های کوتاه مدت براساس زمانی که برای استخدام تعیین شده محاسبه می‌شود. در این حالت متقاضیان اقامت از طریق بلوکارت اروپا تنها در طول مدت استخدام به همراه ۳ ماه زمان جهت یافتن شغل جدید فرصت خواهند داشت و پس از آن باید درخواست صدور بلوکارت جدیدی را داشته باشند. افرادی که متقاضی پیدا کردن کار در اروپا هستند باید مدرک پیشرفته ۳ تا ۵ ساله‌ای را ارائه دهند که در ارتباط با رشته تخصصی آن‌ها است.
از دیگر شرایط لازم جهت اخذ بلوکارت اروپا داشتن ۲ سال سابقه کار در رشته تخصصی متقاضی است. متقاضیان دریافت اقامت از طریق بلوکارت اروپا باید درنظر داشته باشند تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشور اروپایی موردنظر در سطح بالا به-عنوان یک امر ضروری شناخته شده و متقاضیان تنها به اطلاع از زبان نباید اکتفا کنند. کشور آلمان بیشترین متقاضیان صدور بلوکارت اروپا را طی چند سال اخیر داشته و این موضوع باعث شده طرح فوق به‌عنوان بلوکارت آلمان معرفی شود.
بلوکارت آلمان
اشخاصی که تمایل دارند بلوکارت آلمان را دریافت کنند ابتدا باید درخواست خود را به اداره اتباع خارجی در آلمان ارائه دهند و اداره اتباع و اداره کار آلمان تصمیم خواهند گرفت که آیا بلوکارت آلمان برای متقاضیان صادر شود یا خیر.
شرایط درخواست بلوکارت آلمان
افرادی که متقاضی دریافت بلوکارت و یا کارت آبی آلمان هستند باید مدرک فارغ‌التحصیلی خود را از دانشگاه‌های معتبر آلمان دریافت کرده و یا درصورت تحصیل در کشورهای دیگر باید مدارک آن‌ها توسط سازمان‌های دولتی مربوطه آلمان مورد تائید قرار بگیرد. آن‌دسته از متقاضیانی که موفق به یافتن شغلی با درآمد سالانه ۴۶۴۰۰ یورو شوند می‌توانند بلوکارت آلمان را نیز دریافت کنند. درخصوص شرایط درخواست بلوکارت آلمان چنانچه متقاضی شغلی را پیدا کند که با کمبود نیروی کار مواجه است کسب درآمد سالانه ۳۷۷۵۲ یورو نیز کافی خواهد بود.
متقاضیانی که از دانشگاه‌های آلمان فارغ‌التحصیل شده باشند بدون اینکه موافقت‌نامه سازمان کار آلمان را دریافت کنند می‌توانند بلوکارت آلمان را اخذ نمایند. اگر خلاف این مساله باشد متقاضیان ملزم به ارائه موافقت‌نامه سازمان کار آلمان خواهند بود. چنانچه متقاضیان اخذ اقامت از طریق بلوکارت اروپا پیش از اشتغال به کار ملزم به سپری کردن دوره کارآموزی باشند باید مدارک و مجوزهای این دوره را پیش از اخذ بلوکارت به اداره اتباع خارجی تحویل دهند.
کلیه ادارات اتباع خارجی در ایالت‌های آلمان زمانی اجازه صدور بلوکارت را برای متقاضیان خواهند داشت که آن متقاضی پیش‌تر نام خود را در حوزه استحفاظی ایالت موردنظر ثبت کرده باشد. درواقع باید گفت هیچ یک از متقاضیان اخذ اقامت از طریق بلوکارت اروپا چنانچه در کشور دیگری زندگی کنند امکان دریافت بلوکارت را نخواهند داشت. این افراد ابتدا باید ویزای کاری را درخواست کرده و پس از اخذ آن می‌توانند وارد کشور موردنظر بشوند. اگر متقاضیان آلمان را به‌عنوان مقصد کاری خود انتخاب کرده باشند پس از ورود به این کشور حدود ۶ ماه زمان خواهند داشت تا شغلی یافته و کمترین مبلغ درآمد سالیانه را کسب کنند. پس از این مرحله متقاضیان می‌توانند درخواست صدور بلوکارت آلمان را ارائه دهند.
مدارک لازم جهت درخواست بلوکارت آلمان
گذرنامه معتبر
ارائه یک قطعه عکس بیومتریک با اندازه ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر
ارائه ترجمه از مدارک دانشگاهی متقاضی
ارائه گواهی معتبرسازی مدارک دانشگاهی
ترجمه سوابق کاری متقاضی در کشوری خارج از آلمان( البته متقاضیان این گزینه را درصورتی که وجود داشته باشد می‌توانند ارائه دهند)
قرارداد کاری و یا دعوت‌نامه کاری که از سوی یکی از شرکت‌های آلمانی برای متقاضی ارسال شده است
فرم تکمیل شده درخواست تمدید اقامت
ارائه موافقت‌نامه سازمان کار آلمان البته اگر نیازی به ارائه آن باشد
تکمیل فرمی که در آن شغل فرد به‌صورت شفاف و واضح توضیح داده شده اس( این مورد نیز درصورت لزم باید ارائه شود)
ارائه مدارک دوره کارآموزی درصورتی که نیازی به ارائه آن‌ها باشد

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code