اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

کلیه اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی میتوانند برای اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت اقدام کرده و علاوه بر این فعالیت های تجاری خود را گسترش دهند .اقامتی که بر اساس ثبت شرکت به افراد اعطا میگردد تا ۵ سال به صورت موقت میباشد و پس از ۵ سال(طبق شرایط خاص) به اقامت دائم تبدیل خواهد شد .

مزایای اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

 • با ثبت شرکت در اسپانیا شما یک شخصیت حقوقی اروپایی محسوب میشوید و میتوانید به بازارهای جهانی دسترسی آزادانه داشته باشید.
 • پس از ثبت شرکت در اسپانیا شما میتوانید در بانک های اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی حساب بانکی داشته باشید.
 • مالیات شرکت در اسپانیا ۳۵ درصد میباشد.
 • با ثبت شرکت در اسپانیا شما میتوانید اقامت اسپانیا را بدست بیاورید.

شرایط زندگی در اسپانیا به دلیل دارا بودن شرایط مناسب ازنظر سطح فرهنگی و معیشتی و همچنین آداب‌ورسوم و زندگی شاد مردم مقصد بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت و زندگی در یکی از کشورهای اروپایی را دارند. این کشور در زمره‌ی کشورهای مهاجرپذیر اروپایی قرار می‌گیرد به‌طوری‌که سالیانه میلیون‌ها نفر از سراسر جهان برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام می‌نمایند که تعداد بسیاری از آنها به دنبال اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت هستند.

یکی از راه‌های مهاجرت و کسب اقامت اسپانیا و همچنین دریافت ویزای شنگن از طریق ثبت شرکت در اسپانیا است.

سرمایه موردنیاز برای شروع کار در اسپانیا و به‌طورکلی کشورهای اتحادیه اروپا بر اساس نوع کار موردنظر متفاوت است.

حدود سرمایه‌ای که برای پروسه‌ی ثبت شرکت در اسپانیا موردنیاز است در رنجی بین ۳ تا ۷۰ هزار یورو قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است اکثر مراحل ثبت شرکت در اسپانیا به‌صورت اینترنتی و آنلاین انجام‌پذیر است و نیازی به مراجعه حضوری به‌جز در مواردی اندک نیست.

راه های مختلف اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت از راه‌های زیر ممکن است:

 1. راه‌اندازی کسب‌وکار به‌عنوان یک فرد خود اشتغال
 2. افتتاح یک دفتر نمایندگی در اسپانیا
 3. افتتاح شرکت در اسپانیا به‌عنوان یک شاخه‌ی اسپانیایی
 4. سرمایه‌گذاری مشترک
 5. افتتاح یک شرکت جدید در اسپانیا

یکی از بهترین راه‌ها و شاید کم دردسرترین در اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت ، افتتاح یک شرکت جدید در اسپانیا است که در ذیل مراحل آن را  توضیح خواهیم داد

مرحله‌ی اول اقدام برای اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اخذ کد NIE

Fiscal Identity Number و یا به‌اختصار NIE به کد مالیاتی اشخاص خارجی در اسپانیا گفته می‌شود. کلیه اتباع خارجی مقیم و یا غیرمقیم در اسپانیا برای راه‌اندازی هرگونه کسب‌وکار در اسپانیا باید کد مالیاتی دریافت نمایند. درخواست این کد می‌تواند از طریق ادارات پلیس و یا حتی ایستگاه‌های پلیس محلی انجام گیرد.

مدارک موردنیاز برای دریافت کد:

 1. فرم درخواست
 2. رسید واریز وجه مهمور به مهر بانک
 3. اصل و کپی کارت شناسایی و پاسپورت
 4. دو قطعه عکس

مرحله‌ی دوم ثبت شرکت برای اقامت اسپانیا

انتخاب نام

ترجیحاً سه نام مختلف برای افتتاح شرکت در اسپانیا ارائه شود. باید توجه داشته باشید نام موردنظر قبلاً انتخاب و ثبت‌نشده باشد. برای چک کردن این موضوع می‌توانید به سایت www.rmc.es مراجعه نموده و نام‌های انتخابی خود را چک کنید.

مرحله‌ی سوم ثبت شرکت

اخذ کد C.I.F

مرحله‌ی سوم پروسه‌ی ثبت شرکت در اسپانیا دریافت کد C.I.F یا کد شناسایی مالیاتی هست. به‌منظور دریافت این کد با در دست داشتن اصل و کپی مدارک اخذ کد NIE به ادارات مالیاتی مراجعه فرمایید. البته لازمه‌ی مراجعه به اداره مالیات پر کردن فرم‌ها و آماده‌سازی مدارک است که می‌توانید فرم‌های مذکور را از طریق این سایت aeat.es دریافت نمایید.

مرحله‌ی چهارم اقدام برای اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

افتتاح حساب در بانک

پس از دریافت تأییدیه نام انتخابی و کد شناسایی مالیاتی باید اقدام به افتتاح یک حساب در یک بانک اسپانیایی بنمایید و حداقل مبلغ ۳۰۰۰ یورو (که حداقل مبلغ سپرده است) را به سپرده واریز نمایید. رسید موجودی حساب بانکی در بانک اسپانیایی می‌تواند به‌صورت یک گواهی از بانک دریافت شود. این رسید برای ارائه به دفتر اسناد رسمی و یا وکیلی که کارهای شما را پیگیری می‌کند لازم است.

مرحله‌ی پنجم اقدام برای ثبت شرکت

ارائه طرح توجیهی اقتصادی

که در آن توضیحاتی در رابطه با دلایل افتتاح شرکت در اسپانیا و سرمایه‌گذاری و سودآور بودن پروژه در اسپانیا  داده‌شده باشد.

مرحله‌ی ششم ثبت شرکت برای اقامت اسپانیا

مراجعه به دفتر اسناد رسمی

از طریق سایت www.notariado.org نزدیک‌ترین دفتر اسناد رسمی را جستجو کرده و با در دست داشتن مدارک خود اقدامات نهایی جهت به ثبت رسانیدن شرکت در  اسپانیا  را انجام دهید.

حداقل مدارک لازم برای مراجعه به دفاتر اسناد رسمی در اسپانیا:

فرم مالیاتی

فرم NIE

گواهی افتتاح حساب در بانک

مرحله‌ی هفتم اقدام برای اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اداره مالیات در اسپانیا

در این مرحله مجدداً به اداره مالیات در اسپانیا مراجعه نموده و درخواست یک کد مالیاتی دائمی می‌نمایید. برای این کار همراه داشتن اصل و کپی NIE الزامی است.

درنهایت در سازمان امور بیمه به‌عنوان مدیرعامل ثبت‌نام نموده و کارمندان خود را بیمه اجتماعی و حوادث شغلی می‌نمایید

اگرچه گزینه‌های مختلفی برای ثبت شرکت در اسپانیا وجود دارد اما باید در نظر گرفت که در روش  ثبت شرکت در اسپانیا میزان مالیات و حق بیمه‌ی پرداختی به دولت نیز بسیار کمتر از سایر روش‌ها است (چیزی در حدود ۲۳۵ یورو).

بدیهی است اگر ایده‌ی روشنی در مورد شروع کسب‌وکار در اسپانیا خود دارید می‌توانید از طریق مراحل قانونی بالا شرکت خود را ثبت نمایید.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code