اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک
اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک یکی از راه‌های مهاجرتی است که علاوه بر میزان سرمایه بالایی که در آن به‌کاررفته می‌شود، به دلیل ریسک بالایی که دارید نیازمند دقت و تحقیق بسیار زیادی است، روال کلی این پروسه به این صورت است که شما ملزم به ارائه یک سرمایه به سیستم مالی اسپانیا خواهید بود تا بتوانید روند دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را آغاز کنید.

با در نظر گرفتن اینکه میزان سرمایه شما چقدر است حالت‌های مختلف اقامتی که می‌توانید درخواست کنید ۲ نوع است:

  1. اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، با ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار یورو
  2. اقامت سرمایه‌گذاری طلایی اسپانیا

 

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، با ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار یورو

روند کلی اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به این‌گونه است که شما باید یک ملک با ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار یورو در اسپانیا خریداری کنید. در این پروسه شما باید به این مورد دقت کنید که برای انجام این خرید و پیگیری روال اداری، شما باید دارای یک وکیل معتبر در کشور اسپانیا باشید.
توجه داشته باشید که شما با خرید یک ملک با ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار یورو می‌توانید تنها برای شخص خریدار و صرفاً همسر ایشان درخواست اقامت کنید، لذا برای دریافت اقامت خانوادگی بهتر است که ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

اقامت سرمایه‌گذاری طلایی اسپانیا
در رابطه با اقامت سرمایه‌گذاری طلایی اسپانیا نیز باید بدانید که شما می‌توانید با خرید ملکی که دارای ارزش بیش از ۵۰۰ هزار یورو است، از مزیت اخذ اقامت خانوادگی برخوردار شوید. خرید این نوع ملک و دریافت اقامت از این طریق نیز به دلیل بالا بودن سرمایه‌ی بکار گرفته‌شده دارای حساسیت بسیار زیادی است و برای انجام این امور نیز بهتر است که از یک وکیل خبره استفاده کنید.
در حالت کلی شما با خرید ملک می‌توانید پناهدگی در اسپانیا را دریافت کنید و از مزایای تحصیل، درمان و سایر امکانات رفاهی و اجتماعی این کشور بهره ببرید.
در روند اخذ تابعیت اسپانیا از طریق خرید ملک باید بدانید که خرید شما نیز شامل مالیات و سایر هزینه‌های جانبی خواهد بود که در بسیاری از موارد این مورد باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری شده است، لذا لازم دانستیم که اطلاعات کلی را در رابطه با سیستم مالیاتی کشور اسپانیا ارائه کنیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مالیات خرید ملک در اسپانیا
قیمت خرید خانه در اسپانیا می‌تواند در بازه‌های ۱۲۰ هزار یورو تا ۴۹۰ هزار یورو باشد، درصد مالیات کشور اسپانیا نیز ۵ تا ۱۰ درصد از ارزش ملک خریداری‌شده، مالیات بر ارزش‌افزوده اسپانیا (VAT) نیز برای ملک‌های جدید ۱۰ درصد، هزینه انتقال سند در اسپانیا ۱ تا ۲.۵ درصد است.

مقایسه قیمت ملک اسپانیا و تهران
اگر بخواهیم مقایسه خرید ملک در اسپانیا و ایران را برایتان بگوییم قیمت هر مترمربع آپارتمان تازه ساخت در کشور اسپانیا در شهر مادرید به همراه وسایل ابتدایی زندگی حدود قیمتی ۴۲۲ یورو است اما این در شرایطی است که قیمت هر مترمربع آپارتمان در منطقه شمال تهران حدود قیمت ۱۳۴۷ یورو است.

فرآیند خرید ملک در اسپانیا

هنگامی که در مورد ملکی که مناسب شماست تصمیم گرفتید، اولین مرحله پرداخت حق رزرو ملک به مبلغ حدود ۶۰۰۰ یورو است. این پول ها عموماً توسط بخش فروش شرکت سازنده نگهداری می­شوند و شما به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز مهلت برای ساماندهی مالی مرحله پرداخت، انجام امور اداری و اخذ وام(در صورت لزوم) می­دهد. هزینه ­های متعددی دیگری نیز وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید.

برای مثال در زیر هزینه های خرید یک ملک به قیمت ۳۰۰.۰۰۰ یورو آمده است :

  • قیمت ملک با ارزش ۳۰۰.۰۰۰ یورو
  • (VAT 10%)مالیات انتقال معادل  ۳۰.۰۰۰ یورو می باشد.
  • (VAT+1% 18%) هزینه حقوقی (حق الزحمه وکیل) ۳.۵۴۰ یورو به صورت تقریبی می باشد.
  •  ۱%  هزینه دفتر اسناد رسمی حدود ۳۰۰۰ یورو می­ باشد.
  •  ۰.۶%  هزینه ثبت زمین معادل ۱.۸۰۰ یورو می ­باشد.

در کل جمع تمامی هزینه ها به صورت تقریبی ۳۳۸.۳۴۰ یورو خواهد بود.

۱.۵% هزینه انتقال وام بانکی یا اخذ وام، معادل ۴۵۰۰ یورو است که در صورت اخذ وام بانکی، به مبلغ کل اضافه می گردد.

این مقاله توسط موسسه دانش گستر کوه نور تهیه و جمع آوری شده و راهنمای جامعی در زمینه اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ، راهکار های عملی و مناسب برای اقامت اسپانیا از طریق کار و همجنین اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت است.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code