اقامت اسپانیا

اقامت در اسپانیا

اسپانیا کشوری مستقل در اتحادیه اروپا و در جنوب غربی اروپا و دارای سیستم دموکراتیک بر اساس قانون اساسی پادشاهی است. آب و هوای اسپانیا معتدل است که می‌توان گفت هر بخش آن آب‌وهوای مخصوص به خودش را دارد. وضعیت اقتصادی اسپانیا به‌گونه‌ای است که جزو کشورهای توسعه یافته به‌حساب می‌آید و در سال ۲۰۱۳ از نظر رتبه‌بندی بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان رتبه ۱۴ام را کسب کرده است. این موارد باعث می شود که اقامت اسپانیا دارای متقاضیان بسیاری باشد.

حال سؤال‌هایی که در ذهن متقاضیان پیش آمده است می‌تواند به این صورت باشد: روش‌های اخذ اقامت در اسپانیا کدم‌اند؟ سریع‌ترین روش دریافت اقامت در اسپانیا چیست؟ برای اقامت تحصیلی اسپانیا باید چه کرد؟ مدارک لازم برای ویزای اسپانیا چیست؟

 

انواع راه‌های اقامت در اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در اسپانیا در مقاطع کالج، لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری امکان‌پذیر است. شرایط سنی در مقاطع مختلف متفاوت است و هزینه تحصیلی آن بسته به رشته و دانشگاه است. در مقطع دکتری می‌توانید از شرایط بورسیه تحصیلی استفاده نمایید. تحصیل در اسپانیا در مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری مزیت‌هایی دارد که می‌توان به‌طور مثال برای دوره فوق‌لیسانس در اسپانیا گفت که بعد از اتمام دوره فوق‌لیسانس می‌توانید بدون آزمون ورودی وارد دوره دکتری اسپانیا شوید. زبان تحصیل در اسپانیا نیز می‌تواند انگلیسی، اسپانیایی یا ترکیب این دو باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد و اقامت در اسپانیا می‌توانید با ما تماس گرفته و از مشاورین ما کمک بگیرید. یا اینکه به صفحه اقامت اسپانیا بعد از تحصیل مراجعه کنید.

اقامت اسپانیا از طریق کار

برای اخذ اقامت در اسپانیا از طریق کار بهترین روش این است که پشتیبانی برای خود داشته باشید. طی این روش کارفرما دعوت‌نامه‌ای برای شما ارسال می‌کند که البته باید شرکت ارائه‌دهنده دعوت‌نامه کاری اعتبار کافی را داشته باشد. راه دیگری برای ویزای کار این است که توسط آگهی جذب شوید. در این روش اسپانیا طی ۳ ماه برای نیروهای داخلی آگهی انتشار می‌کند و ۳ ماه بعدی در اتحادیه اروپا و اگر نیرویی یافت نشد از سایر کشورها مانند ایران جذب نیرو می‌کند در صورت پذیرفته شدن می‌توانید برای ویزای کار اقدام کنید. این ویزا این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید بعد از چند سال برای اقامت دائم درخواست نمایید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامت اسپانیا از طریق کار مراجعه فرمایید.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

پروسه ازدواج در اسپانیا بسیار زمان‌بر است زیرا طبق سیستم بوروکراسی پیش می‌رود و برای این نوع اقامت اسپانیا باید زمان بیشتری را در نظر گرفت؛ اما از مزایای این نوع مهاجرت این است که منجر به اقامت دائم اسپانیا می‌شود.

در مرحله اول باید ثابت کنید ازنظر مالی توانایی داشتن یک زندگی مشترک را دارید که در روز مصاحبه سفارت مدارکی برای اثبات دوران آشنایی و نامزدی‌تان، اثبات داشتن خانه‌ای استاندارد که برای زندگی مشترک مناسب است و درنهایت اثبات اینکه در چه حد به زبان اسپانیایی یا انگلیسی تسلط دارید که بتوانید با همسر خود ارتباط برقرار کنید. در  ابتدای امر این نوع مهاجرت، اقامت موقت را می‌گیرید که به مدت ۲ سال معتبر است که در واقع برای به دست آوردن اقامت دائم اسپانیا از طریق ازدواج باید شرایط اقامت موقت خود را حفظ نمایید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامت اسپانیا از طریق ازدواج مراجعه فرمایید.

اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزندان

می‌توان درباره اقامت در اسپانیا از طریق تولد فرزندان گفت که به دو روش این تابعیت اعطا می‌شود و آن‌هم به نام سیستم خاک و خون است؛ که اسپانیا سیستم خون را برای کشور خود برگزیده است. سیستم خون بدین معنی است که در صورت به دنیا آمدن در اسپانیا اگر پدر و مادر به تابعیت از کشور دیگری غیر از اسپانیا باشند، تابعیت به فرزند تعلق نمی‌گیرد و فرزند به‌تبع مادر و پدر خود برمی‌گردد. تنها به ۲ صورت است که فرزند تبعه اسپانیا می‌گردد که یا پدر مادر آن مشخص نباشد یا در صورت داشتن آن‌ها یکی از آن‌ها تبعه اسپانیا باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند مراجعه فرمایید.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

ویزای تمکن مالی اسپانیا برای افرادی که از شرایط مالی مناسبی برخوردار هستند، در نظر گرفته‌شده است. در ابتدا بایستی ثابت کنند از محل کار خود، از طریق سرمایه‌گذاری یا از طریق درآمد حاصل از اجاره ملک یا روش دیگری که متناسب با شاخص درآمد اسپانیا است، درآمد مناسبی را دارند. از طریق ویزای تمکن مالی می‌توانید بعد از ۵ سال اقامت دائم اسپانیا را دریافت نمایید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی مراجعه فرمایید.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اخذ ویزای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک به‌عنوان ویزای طلایی اسپانیا شناخته شده است

با سرمایه‌گذاری و انتقال ۵۰۰ هزار یورو به خاک اسپانیا می‌توانید در نهایت اقامت در اسپانیا را کسب کنید. شما اگر بتوانید سرمایه‌ای بیش از ۵۰۰ هزار یورو وارد خاک اسپانیا کنید از شهروندان اسپانیایی به شمار می‌آیید. در ابتدا بعد از ۳ سال می‌توانید اقامت در اسپانیا را کسب کنید و درنهایت منجر به اقامت دائم می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک مراجعه فرمایید.

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

برای کسب ویزای اقامت در اسپانیا از طریق ثبت شرکت بهتر است که در ابتدا به اسپانیا سفر کنید تا از شرایط و قوانین دولت اسپانیا مطلع می‌شوید. این نوع ویزا نوعی سرمایه‌گذاری در اسپانیا است که بدون اینکه حضور در اسپانیا را داشته باشید می‌توانید ثبت شرکت کنید که با انتخاب وکیل یا به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است. درنهایت با کسب شرکت خود و تعیین برنامه و هدف شرکت موفق به کسب این ویزا می‌شوید. در مجموع می‌توان گفت که ثبت شرکت در اسپانیا هم پروسه خاص خود را دارد که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت مراجعه فرمایید.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code