اقامت-ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

اقامت در کشور ایتالیا از راه‌های زیادی امکان‌پذیر است. درصورتی‌که بتوانید اقامت ایتالیا را دریافت کنید می‌توانید به‌راحتی بدون نیاز به اخذ ویزا به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنید. روش‌هایی که می‌توان از طریق آن برای اخذ اقامت ایتالیا (اتحادیه اروپا، شینگن) اقدام نمود عبارت است از:

  • اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری
  •  اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل
  •  اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار
  •  اخذ اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک
  •  اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت
  •  اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی
  •  اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

ازجمله اصلی‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور ایتالیا ثبت شرکت است. مدت‌زمان دریافت اقامت از طریق ثبت کشور ده ماه به طول می‌انجامد و پس از این مدت بر اساس قوانین ایتالیایی درصورتی‌که فرد به مدت پنج سال در کشور ایتالیا به‌طور قانونی اقامت داشته باشد می‌تواند برای اقامت دائم ایتالیا درخواست دهد و بعد از آن برای اخذ پاسپورت ایتالیایی اقدام نماید.

اقامت ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل به دلیل این‌که رایگان بوده و امکان دریافت بورسیه وجود دارد بهترین روش برای متقاضیان است که پس از فارغ‌التحصیلی و پیدا کردن کار در ایتالیا و پرداختن مالیات به دولت ایتالیا اقامت پنج ساله اخذ نموده و سپس می‌توانند برای اقامت دائم و پاسپورت ایتالیایی درخواست دهند.

اقامت ایتالیا از طریق کار

برای این‌که بتوانید اقامت ایتالیا را دریافت کنید باید فردی به‌عنوان کارفرما در کشور ایتالیا شما را استخدام نماید، البته پیش از آن باید به مدت سه ماه در کشور ایتالیا و سراسر اروپا در اینترنت و روزنامه آگهی دهد و درصورتی‌که فرد موردنظر را نتوانست پیدا کند می‌تواند برای شما دعوت‌نامه کاری بفرستد و همچنین فردی که دعوت‌نامه را ارسال می‌کند باید در مدارک ذکر کند که توانایی تأمین زندگی شما و خانواده‌تان را دارد. این روش اقامت کمی سخت است و برای دانشجویان کشور ایتالیا بهتر است. شرایط کار بعد از تحصیل در ایتالیا نیز برای دانشجویان به نحوی است که راحت‌تر می‌توانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

احتمالاً بسیاری از شماها اطلاع دارید که برخی از افراد برای اخذ اقامت کشور ایتالیا اقدام به خرید ملک در این کشور می‌کنند. این را بدانید که در خصوص خرید ملک مواردی وجود دارد که باید آن را موردتوجه قرار داد، یکی از این موارد میزان ارزش ملک است که کشور ایتالیا برای ارائه‌ی مجوز اقامت در ایتالیا از طریق ملک مشخص می‌کند که این میزان در کشور ایتالیا سیصد هزار یورو بوده و در مقایسه با اسپانیا و پرتغال کمی ارزان‌تر است.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به ایتالیا و در نتیجه اقامت دائم ایتالیا ثبت شرکت است. قوانین اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت به پیروی از قوانین اتاق بازرگانی برای افراد متقاضی کارآفرین امکان‌پذیر است. اتاق بازرگانی و تجاری کشور ایتالیا از یک سیستم بزرگ از ۱۰۰ دفتر، ۱۹ اتحادیه شهری و استانی، ۱۳ مرکز منطقه‌ای و ۱۵۰ شاخه تجاری تشکیل‌شده است. جالب است بدانید که این مراکز تحت لقای حمایت دولت ایتالیا نمی‌باشند و به‌طور کاملاً مستقل مشغول به فعالیت هستند.

اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی

در چند سال گذشته اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی برای متقاضیان مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت ایتالیا از جذابیت فراوانی برخوردار بوده است. با این‌که در گذشته تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت و اقامت ایتالیا از روش‌های دیگری مانند خرید ملک، سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت اقدام می‌کردند ولی در حال حاضر روش تمکن مالی افراد بسیاری را به خود جذب کرده است. همچنین با توجه به شرایط تقریباً سهل‌الوصول آن و وجود ریسک پایین، در بین سایر روش‌ها دارای شرایط کاملاً متفاوتی است که این شرایط باعث شده است تا روش تمکن مالی را از روش‌های دیگر متمایز کند.

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

ازجمله روش‌هایی که افراد می‌توانند از طریق آن برای اقامت ایتالیا اقدام نمایند ازدواج در ایتالیا است. چون در بسیاری از کشورها درصورتی‌که مرد و یا زن با یکی از شهروندان و یا فردی که مقیم آن کشور شده است ازدواج کند می‌تواند اقامت آن کشور را دریافت کند.

مزایای اقامت کشور ایتالیا

اقامت ایتالیا دارای مزایای بسیاری است که این مزایا به شرح زیر است:

• توانایی کار، اقامت و تحصیل در کشور ایتالیا و در ۲۷ کشور دیگر اتحادیه اروپا (انگلستان، آلمان، سوئد و غیره) بدون نیاز به ویزا
• امکانات بیشتری برای پیشبرد کار، در تعداد زیادی از شغل‌ها و سایر فرصت‌های حرفه‌ای برای نخستین بار برای شهروندان اتحادیه اروپا ارائه شده است.
• دسترسی به مزایای پزشکی، ازجمله بهداشت و درمان رایگان
• دسترسی به مزایای آموزشی، ازجمله آموزش عالی رایگان
• دسترسی به حقوق سرمایه‌گذاری مالی در دسترس تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا
• تکمیل آسان‌تر تمام نیازهای لازم برای خرید ملک در ایتالیا
• توانایی انتقال تابعیت (ایتالیایی و اتحادیه اروپا) به همه کودکان زیر ۱۸ سال به‌صورت خودکار
مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت ایتالیا
• ترجمه رسمی کارت ملی سرپرست خانواده و همسر و فرزندانش
• ترجمه رسمی شناسنامه سرپرست خانواده و همسر و فرزندانش
• پاسپورت با اعتبار ۲ ساله (پاسپورت قبلی برای بررسی نیاز هست)
• شش قطعه عکس رنگی ۵/۴ x5/3 تمام اعضا
• ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه افراد بالای ۱۸ سال (ترجمه گواهی سوءپیشینه در ۳۰ روز بعد از شروع پرونده)

هزینه‌های زندگی در ایتالیا

هزینه‌های زندگی در ایتالیا با توجه به شرایط و سبک زندگی هر فردی متفاوت است. در شهرهای بزرگی مانند میلان، فلورانس و… هزینه‌ها بیشتر خواهد بود. هزینه‌ی عمده‌ای که هر فرد می‌تواند در کشور ایتالیا داشته باشد هزینه مسکن است.

هزینه مسکن در ایتالیا

هزینه مسکن در ایتالیا برای دانشجویانی که از خوابگاه برای زندگی استفاده می‌کنند تقریباً بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه است که این مقدار بسته به خوابگاه و کیفیت آن متغیر است. همچنین هزینه اجاره آپارتمان یک خوابِ و دو خوابِ در ایتالیا تقریباً بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است.

هزینه خورد و خوراک در ایتالیا

هزینه خوردوخوراک در ایتالیا تقریباً بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو است. معمولاً افرادی که از غذاهای خانگی استفاده می‌کنند در مقایسه با افرادی که از غذاهای رستوران‌ها استفاده می‌کنند هزینه کمتری را پرداخت خواهند کرد.

هزینه حمل‌ونقل در ایتالیا

درصورتی‌که با وسایل عمومی حمل‌ونقل کنید هزینه حمل‌ونقل در ایتالیا در طول ماه تقریباً بین ۸۰ تا ۱۰۰ یورو خواهد بود. البته دانشجویان از طریق دانشگاه‌ها کارت-های تخفیف دریافت می‌کنند که با استفاده از آن هزینه حمل‌ونقل تا ۷۰ درصد کاهش می‌یابد.

 

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در ایتالیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در آلمان تحصیل در اسپانیا و اروپا و همچنین تحصیل در کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code