اقامت اسپانیا پس از تحصیل

اقامت اسپانیا بعد از تحصیل

اقامت اسپانیا بعد از تحصیل

اصلی‌ترین دغدغه‌ای که دانشجویان و دانش‌آموزان پس از به پایان رسیدن تحصیلشان در کشورهای دیگر دارند ادامه اقامت و تبدیل ویزای تحصیلی‌شان است. یکی از معمول‌ترین راه‌هایی که برای اقامت دائم بعد از تحصیل در اسپانیا وجود دارد تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار اسپانیا است. برای اقامت اسپانیا بعد از تحصیل باید در اولین مرحله به دنبال کار باشید و همچنین باید کارفرما داشته باشید تا وی برای شما درخواست دهد.
برای اقامت اسپانیا بعد از تحصیل روش دیگری نیز وجود دارد و آن‌هم ازدواج با یک شهروند اسپانیایی و یا قانون اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند است.

شرایط زندگی و اقامت در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا و همچنین عضو کشورهای پیمان شنگن به‌حساب می‌آید. درصورتی‌که اقامت دانشجویی اسپانیا را داشته باشید می‌توانید بدون ویزا و کنترل پاسپورت به بسیاری از کشورهای اروپایی بروید. همچنین اسپانیا به‌عنوان یکی از مرفه‌ترین، زیباترین و امن‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود که علاوه بر استاندارهای بسیار بالایی که ازنظر سطح زندگی و آسایش مردم دارد، به‌عنوان یکی از پرجاذبه‌ترین کشورهای دنیا نیز برای گردشگران محسوب می‌شود.

اطللاعات بیشتر —–> اقامت اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا

افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و جزو شهروندان سوئیس (به استثنا کرواسی) هستند می‌توانند تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی بدون نیاز به ویزای کاری اسپانیا در این کشور مشغول به کار شوند ولی تقریباً سایر افراد باید برای کار در اسپانیا مجوز کار داشته باشند.
درصورتی‌که قصد کار کردن در اسپانیا دارید باید سن‌تان بالاتر از ۱۸ سال باشد و برای کسانی که خود اشتغال هستند باید بالای ۱۶ سال باشد.
کارفرمای شما باید از طرف شما برای اقامت در اسپانیا درخواست دهد، به همین دلیل شما به یک پیشنهاد کار و قرارداد کار احتیاج خواهید داشت بعدازاین که کارفرمایتان درخواست را ارسال کرد شما می‌توانید برای اخذ مجوز کار یا اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت ، دست‌به‌کار شوید.
مجوزی که برای کار به شما داده می‌شود یک ساله است ولی تا زمانی که واجد شرایط باشید تمدید می‌گردد. پس از گذشت ۵ سال شما قادر خواهید بود تا برای اخذ اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر —–> اخذ ویزای اسپانیا

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در اسپانیا

اگر می‌خواهید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری در اسپانیا تبدیل کنید باید مطالعات نشان دهد که فرد پژوهش، آموزش و یا تمرین خود را با موفقیت تمام کرده و از سوی مؤسسات دولتی و یا خصوصی هیچ کمک مالی و یا یارانه‌ای دریافت نکرده باشد. طبق قانونی که در اسپانیا وجود دارد نباید هیچ سابقه کیفری نه در اسپانیا و نه در کشوری که زندگی می‌کند داشته باشد.
همچنین برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اسپانیا باید قراردادی که از سوی کارفرما و کارگر امضاشده است را ارسال نماید تا از فعالیت مستمر کارگر در طول مدت اعتبار اطمینان حاصل شود. شرایطی که در قرارداد کار وجود دارد باید طبق قوانین کنونی باشد و درصورتی‌که کار به‌طور نیمه‌وقت است حقوق آن باید برابر و یا بیش از حداقل دستمزد مقرر برای کار تمام‌وقت باشد. دادخواستی که کارفرما ارسال می‌کند باید در سیستم تأمین اجتماعی به ثبت رسیده باشد و مطابق با قانون فعلی مالیات و تعهدات تأمین اجتماعی باشد.

کارفرما باید برای پروژه‌های تجاری و انجام تعهداتش در مقابل کارگر امکانات مالی و مواد اولیه کافی را داشته باشد. در مواردی که ازنظر قانونی برای آموزش این حرفه ضروری است باید آموزش و مدارک حرفه‌ای داشته باشد.

اطلاعات بیشتر —-> ویزای دانشجویی اسپانیا

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار اسپانیا

این نکته را بدانید مدارک موردنیازی برای اخذ ویزای کار اسپانیا که باید ارائه دهید درمجموع باید کپی اسناد و مدارک را تحویل دهید و پس‌ازآن در زمان درخواست اصل آن‌ها را ارائه دهید.

  • فرم درخواست رسمی (EX-03)، در دو نسخه که باید تکمیل و از طریق شرکت استخدام‌کننده امضا گردد.
  • کپی گذرنامه و یا سند سفر و یا در صورت امکان، گواهی ثبت‌نام در نیروی کار خارجی.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا

الف: درصورتی‌که کارآفرین فردی است باید کپی از NIF یا NIE، یا رضایت به بررسی هویت از طریق سیستم تأیید هویت و محل اقامت را ارائه داد.
ب: درصورتی‌که یک‌نهاد حقوقی (SA، SL، تعاونی و غیره) است باید:

  1. کپی از شماره ثبت شرکت
  2. کپی از سند اثبات این امر که امضاکنندگان درخواست برای مجوز، نماینده قانونی شرکت هستند، ۳
  3. کپی از NIF یا NIE یا رضایت به بررسی داده هویت به‌وسیله سیستم احراز هویت و محل اقامت از طریق امضای درخواست را ارائه دهید.

اطلاعات بیشتر —->  اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

امضا قرارداد کار با شرکت اسپانیایی

باید ثابت شود که این شرکت توانایی مالی کافی را برای پرداخت دارد، باید از طریق یک نسخه از اظهارنامه مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش‌افزوده و یا مالیات بر شرکت‌ها و یا گزارش از زندگی کاری این شرکت (VILE)، بر اساس سه سال گذشته ارائه شود. علاوه بر این باید گزارش توصیف شغل نیز ارائه گردد.
بعدازاین که پنج سال اقامت دائم در اسپانیا داشتید می‌توانید برای اقامت اسپانیا از طریق کار اقدام کنید. درصورتی‌که دارای کارت آبی کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید و برای مدت مشابه در آنجا زندگی کرده‌اید این شانس به شما داده می‌شود که اقامت طولانی‌مدت در اسپانیا داشته باشید. همچنین مجوز اقامت طولانی‌مدت در اسپانیا این شانس را به شما می‌دهد که در کشور اسپانیا به‌طور نامحدود بمانید و مشغول به کار شوید. علاوه بر این شما می‌توانید همچون شهروندان اسپانیایی از شرایط یکسانی برخوردار باشید.
همچنین شما می‌توانید پس از ده سال که از اقامت خود در اسپانیا گذشت برای ملیت اسپانیایی اقدام نمایید. اگر می‌خواهید ملیت اسپانیایی را دریافت کنید می‌توانید از طریق قوانین اقامت اسپانیا از طریق ازدواج و یا داشتن پدر و مادر اسپانیایی حتی اگر در کشور اسپانیا هم به دنیا نیامده باشند درخواست دهید.
اگر با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کنید می‌توانید در مدت یک سال تابعیت اسپانیایی را دریافت نمایید و نیازی به رعایت شرایط ده‌ساله ندارید ولی باید تابعیت خود را ترک نمایید.یا می توانید از طریق ضوابط قانون اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ، به ساده ترین و آسان ترین روش اقامت کشور اسپانیا را بدست آورد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code