اقامت-کار-اروپا

اقامت کار اروپا

اقامت کار اروپا
درحال حاضر افراد بسیاری متقاضی اقامت در اروپا هستند تا بتوانند از شرایط زندگی باکیفیت و استانداردهای بالایی بهره‌مند گردند. برای اقامت در اروپا روش‌های متفاوتی عنوان شده که اقامت کاری یکی از مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. افراد متقاضی کار در کشورهای دیگر باید ابتدا شغل مناسبی را در کشور موردنظرر پیدا کرده و پس از آن اقدام به دریافت ویزای کاری نمایند. درخصوص کشورهایی همچون استرالیا و کانادا متقاضیان باید زمانی بیشتر از ۲ تا ۴ سال را جهت اخذ ویزای کاری درنظر داشته باشند. اقامت کار اروپا در هریک از کشورهای این منطقه شرایط مختص به خود را دارد که متقاضیان باید آن‌ها را عایت کنند. در ادامه اقامت کاری در برخی از کشورهای اروپایی را عنوان خواهیم کرد
اقامت کاری آلمان
متقاضیان دریافت اقامت کاری آلمان جهت ورود به این کشور ابتدا باید ویزای کاری دریافت کنند. متقاضیان همزمان با دریافت ویزای کاری آلمان می‌توانند درخواست خود را نسبت به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز مطرح کنند. اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا قوانین یکسانی را درامر اقامت کاری دارند. متقاضیانی که قصد دریافت اقامت کار اروپا را دارند ابتدا باید دعوتنامه شغلی از سوی یکی از کارفرمایان کشور موردنظر دریافت کرده و پس از آن می‌توانند ویزای کاری اروپا را نیز دریافت نمایند.
متقاضیان اقامت کاری آلمان باید درنظر داشته باشند چنانچه دعوتنامه کاری از سوی یکی از کارفرمایان آلمانی برای ان‌ها ارسال شود واجد شرایط اخذ ویزای کاری آلمان شناخته خواهند شد. دراین خصوص کارفرمای آلمانی ابتدا باید آگهی استخدام خود را به مدت ۳ ماه در کشور آلمان منتشر کرده و درصورت پیدا نشدن نیروی کار موردنظر آگهی باید سه ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا انتشار پیدا کند. اگر بازهم نیروی لازم پیدا نشد کارفرما می‌تواند دعوتنامه کاری را به متقاضی خارجی داده و او ویزای کاری آلمان را دریافت کند.
کشور آلمان در زمینه رشته‌هایی همچون برق، الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک و صنایع دیگر با کمبود نیروی متخصص مواجه بوده و به دنبال جذب نیروی خارجی از کشورهای بین‌المللی است. مهم‌ترین شرایط دریافت اقامت کاری آلمان داشتن سنی کمتر از ۴۰ سال به همراه سابقه کار خوب و ارائه مدارک فنی و حرفه‌ای است. متقاضیانی که مدرک زبان آلمانی داشته و یا مدرک زبان تافل و یا آیلتس را ارائه دهند شانس بیشتری نسبت به دیگر متقاضیان جهت اخذ ویزای کاری آلمان خواهند داشت.
آن‌دسته از متقاضیانی که پیشنهاد شغلی نداشته اما موفق به دریافت ویزای کاری آلمان شده‌اند پس از ورود به این کشور حدود ۶ ماه مهلت خواهند داشت تا شغل مناسبی را پیدا کنند. چنانچه شغل مناسبی برای متقاضیان پیدا شود می‌توانند ویزای خود را به مدت شش ماه دیگر نیز تمدید نمایند. در این حالت بلوکارت یا کارت آبی آلمان برای آن‌ها صادر شده و قادر خواهند بود در کشورهای اروپایی دیگر نیز به کار اشتغال داشته باشند.
ویزای کاری هلند
متقاضیان دریافت اقامت کار اروپا چنانچه هلند را به‌عنوان مقصد درنظر داشته باشند باید ویزای کاری هلند را نیز دریافت کنند. پیدا کردن مشاغل بین‌المللی در هلند شرایط ویژه‌ای را دارد که متقاضیان باید نسبت به آن‌ها اطلاعات کافی را به‌دست بیاورند. افرادی که اقامت کاری هلند را دریافت کرده‌اند می‌توانند درخواست خود را مبنی بر اخذ تابعیت هلند نیز ارائه دهند. اخذ ویزای کاری هلند به‌عنوان یکی از روش‌های مهم در امر مهاجرت شناخته می‌شود و افرادی که قصد اقامت در هلند را داشته باشند می-توانند از این طریق اقدام کنند.
آن‌دسته از دانشجویانی که در دانشگاه‌های هلند به تحصیل مشغول هستند می‌توانند همزمان با تحصیل به کار نیز پرداخته و درآمد مناسبی کسب کنند. البته کار دانشجویی باتوجه به مقطع تحصیلی دانشجویان باید انتخاب شود تا لطمه‌ای به تحصیل متقاضیان وارد نشود. ازجمله مشاغلی که در هلند بیشترین طرفدار را دارد حسابداری و رشته IT است اما کار در زمینه مهندسی و فنی از شرایط بهتری برخوردار است.
متقاضیان اخذ اقامت کار اروپا اگر هلند را برای اقامت درنظر بگیرند می‌توانند از فرصت‌های شغلی موجود بیشترین استفاده را داشته باشند. اقتصاد هلند طی سال‌های گذشته پایدار بوده و در زمینه استخدام نیروی کار جدید سرمایه‌گذاری‌های بسیاری انجام داده است. افراد باتوجه به سن خود می‌توانند درآمد ماهیانه داشته باشند و حداقل دستمزد دریافتی در سال ۲۰۱۶ مبلغی در حدود ۱۵۲۴.۶۰ یورو درخصوص افرادی بوده که سن آن‌ها کمتر از ۲۳ سال است.
ویزای کاری سوئد
از دیگر کشورهایی که امکان اقامت کار اروپا را برای متقاضیان فراهم کرده کشور سوئد است. دریافت ویزای کاری سوئد به افراد این امکان را می‌دهد که اقامت این کشور را دریافت کرده و از زندگی باکیفیتی برخوردار شوند. کار در سوئد به‌عنوان بهترین گزینه برای تاجران و بازرگانان شناخته شده و مزایای بسیاری را به دنبال خواهد داشت. اشخاصی که دعوتنامه کاری داشته باشند می‌توانند به راحتی ویزای کاری سوئد را دریافت کرده و وارد این کشور اروپایی شوند.
همانطور که پیش‌تر نیز گفته شود قوانین کار در بین کشورهای اروپایی یکسان بوده و آگهی استخدام ابتدا باید به مدت سه ماه در کشور سوئد پخش گردد. درصورت نبود نیروی موردنیاز آگهی در دیگر کشورهای اروپایی منتشر شده و چنانچه بازهم نیروی لازم پیدا نشود متقاضی بین‌المللی قادر به دریافت دعوتنامه کاری خواهد بود. فرد متقاضی پس از دریافت دعوتنامه کاری می‌تواند نسبت به دریافت ویزای کاری سوئد اقدام کرده و از مزایای زندگی در سوئد بهره‌مند گردد.
دریافت ویزای کاری سوئد به‌عنوان امری حقوقی شناخته شده و تمام متقاضیان ابتدا باید مراحل قانونی و حقوقی را سپری کنند. کارفرمایان سوئدی باید حقوق معینی را برای متقاضیان درنظر گرفته و نسبت به اخذ مجوز کاری آن‌ها اقدام نمایند. کارفرما باید در کشور سوئد حضور داشته و مالیاتی که مختص فرد متقاضی است بپردازد. حقوق پرداخت شده به متقاضی باید تمام هزینه‌های زندگی او را تحت پوشش قرار داده و درواقع کارفرما باید اسپانسر متقاضی باشد.
متقاضیان اخذ ویزای کاری سوئد باید درنظر داشته باشند اگر اسپانسر و یا کارفرمایی در این کشور نداشته باشند به سختی می-توانند ویزای کاری سوئد و در ئهایت اقامت کار اروپا را دریافت کنند. مدت زمانی که برای طی مراحل اخذ ویزای کاری سوئد درنظر گرفته شده حدود ۲ تا ۹ ماه است و متقاضیان پس از ۲ تا ۵ سال اقامت و کار در سوئد می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و نسبت به اخذ تابعیت و گذرنامه سوئدی اقدام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code