انواع اقامت کانادا

انواع اقامت کانادا

پروسه ی ویزا و دریافت اقامت تحصیلی در کشور کانادا، با توجه به وجود انواع بسیار زیاد روش های دریافت اقامت تحصیلی، بسیار بحث برانگیز و چالشی است. و مهمترین بحث در این خصوص دانستن این موضوع است که کانادایی ها چه معیارهایی را از دانشجویان بین المللی انتظار دارند.

همیشه در نظر داشته باشید که کانادا به پذیرش مهاجران نیاز دارد، پس چنانچه روش مناسب را انتخاب کنید شانس بسیار موثری در اخذ اقامت به منظور تحصیل در کانادا خواهید داشت.
که البته قبل از آن لازم است بدانید بهترین شرایط برای دریافت کدام یک از این انواع روش های دریافت مهاجرت تحصیلی در کانادا را خواهید داشت. با توجه به وضعیت اشخاص، اقامت های تحصیلی مختلفی توسط کانادا ارائه شده است.

1.اقامت موقت

2. ااقامت دانشجویی

3. اقامت کاری

4. اقامت دائم

اقامت موقت

اگر قصد دارید برای مدت مشخص و محدودی در کانادا با هدف تحصیل، کار و یا دیدار با اقوام اقامت داشته باشید، اقامت موقت میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.
از مزایای تحصیل در کانادا، برای دانشجویان، این امکان است، که میتوانند خانواده خود را به کانادا به همراه ببرند. علاوه بر این پس از اتمام دوره تحصیل میتوانند برای درخواست مجوز کار اقدام کنند. این شرایط کانادا را به یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی تبدیل میکند.

سوپر ویزای کانادا برای والدین دانشجویان و حتی پدربزرگ ها و مادربزرگها

سوپر ویزای کانادا برای دانشجویان فرصت بینظیری برای همراه کردن پدر و مادر و حتی پدربزرگ و مادر بزرگ دانشجویان در طول تحصیل در کانادا فراهم میکند. این ویزا میتواند برای حداکثر 10 سال معتبر باشد.

اقامت کبک – برنامه گزینش نیروی کار ماهر

این روش از اقامت مهاجران را بعنوان نیروی کاری متخصص را از سراسر جهان فرا میخوانند. تا به این طریق رشد تحصیلی، استعداد، تجربه کاری و مهارت هایشان به رشد اقتصادی کشور کمک کنند.
مطابق قوانین دولتی کانادا، معیارهایی تنظیم شده است که تمام کشور ها موظفند از آن پیروی کنند. پس از آنکه دولت کبک در کانادا به شما یک رسید گزینش کبک تحویل داد در این صورت شما میتوانید برای درخواست اقامت کانادا و یا اقامت دائم تحت حکومت دولتی کانادا دریافت کنید.

لازم است برای دریافت برنامه نیروی متخصص کبک QSWP اقدامات زیر را انجام داده باشند:

1.متقاضیان باید در CSQ درخواست دهند و گواهی رسمی درخواست خود را داشته باشند که اثبات میکند کیک متقاضی و شرایط آن را برای اقامت کانادا برسی کرده است.

2.متقاضیان هم چنین باید پس از دریافت گواهی پذیرش در کبک برای IRCC درخواست دهند تا برای دریافت اقامت دائم کانادا برسی شود.

علاوه بر مدارک فوق، لازم است متقاضیان گواهی تایید شرایط پزشکی و هم چنین گواهی تایید پلیس را نیز برای دریافت اقامت دائم ارائه دهند.

اقامت از طریق برنامه های کاندیداتوری استانی

متقاضیانی که نتوانسته اند اقامت دائم کانادا را از طریق اثبات میزان مهارتشان کسب کنند، هنوز شانس دریافت این اقامت را خواهند داشت. کانادا امکان مهاجرت افرادی با مهارت کم را با هدف کمک به افزایش رشد اقتصادی کانادا فراهم کرده است. با توجه به این شرایط، شما میتوانید برای استان های مشخصی از کانادا که دنبال نیرو در موضوعات مشخص هستند کاندید شوید. شغل های مورد نیاز در هر یک از استان های کانادا متفاوت هستند. ولی حتما در نظر داشته باشید که قبل از ثبت نام باید گواهی کاندیداتوری استان مورد نظر در کانادا را داشته باشید. و یا درخواست دریافت CIC کانادا را بدهید.

-برنامه حمایتی خانواده در کانادا

دولت کانادا شانس زندگی جدید در کنار خانواده در کانادا را به شما ارائه میکند. زمانی که ویزای دائمی کانادا را دریافت کردید. شما میتوانید شانس داشتن این ویزا را برای همسر، شریک زندگی، فرزندان وابسته، پدر و مادر ، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و حتی نوادگان خود قرار دهید. این یک گزینه ایده آل برای مهاجرت به کانادا است که شانس شهروندی کانادا ، تحصیل و کار را به خانواده تان اعطا میکند.

اگر قصد تحصیل در کانادا  را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code