انواع راه های مهاجرت به اسپانیا

انواع راه های مهاجرت به اسپانیا

انواع راه‌های مهاجرت به اسپانیا

در حال حاضر بسیاری از ایرانیان علاقه دارند تا برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری به کشور اسپانیا مهاجرت کنند. در ادامه شما را با کشور اسپانیا و  انواع راه‌های مهاجرت به اسپانیا بیشتر آشنا می-کنیم.

کشور اسپانیا در قسمت غربی اروپا واقع شده است. افراد بسیاری به دلیل موقعیت خوب آب و هوایی، رفاهی، اقتصادی و… کشور اسپانیا علاقه‌مند سفر به آن هستند و افرادی نیز مایل به مهاجرت به اسپانیا و زندگی در این کشور هستند. کشور اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است به شمار می‌رود که متقاضیان برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن را دریافت نمایند.
دولت اسپانیا موقعیت مناسبی برای شهروندان خود مهیا ساخته است و شرایط قابل قبولی را برای اقامت اسپانیا فراهم کرده است. ولی منظور این نیست که بدون در نظر گرفتن شرایط اولیه مهاجرت قادر خواهید بود که به اسپانیا مهاجرت کنید. فرد متقاضی باید این را بداند که برای مهاجرت به اسپانیا باید بتواند تمام هزینه‌های اولیه زندگی در اسپانیا را تامین کند و یا مدرکی مبنی بر دانستن زبان اسپانیایی را در اختیار داشته باشد و…

روش‌های مهاجرت به اسپانیا

بسیاری از افرادی که می‌خواهند مهاجرت به اسپانیا داشته باشند می‌دانند و پناهندگی در اسپانیا را کسب کنند، از جمله راحت‌ترین راه‌هایی مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت از طریق تحصیل و یا کار است. قوانین مهاجرتی در هر کشوری متفاوت است و بعضی از کشورها به مهاجرانی که کارمند و یا دانشجو هستند اقامت دائم نمی‌دهند ولی این موضوع تنها در برخی از کشورها صدق می‌کند.
در خصوص کشور اسپانیا نیز باید بگوییم که برای اخذ اقامت و مهاجرت به آن راه‌های مختلفی نیز وجود دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

اقامت از طریق ازدواج

یکی از راحت‌ترین راه‌هایی که برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم اسپانیا وجود دارد ازدواج است. فرد متقاضی باید باید برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج ، با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کند و نامزد او باید با ارائه مدارک مورد نیاز ثابت کند که قصد ازدواج با فرد خارجی را دارد.
همچنین فرد اسپانیایی باید مدارکی که نشان دهنده توانایی مالی او است را ارائه دهد که ثابت کند می‌تواند هزینه‌های زندگی همسرش را تامین کند. در صورتی که تمام مدارک کامل باشند و سفارت اسپانیا اطمینان حاصل کند که قصد فرد متقاضی واقعا ازدواج و زندگی است، برای فرد خارجی ویزا را صادر می‌کند و او می‌تواند اقامت کشور اسپانیا را دریافت نماید.
فرد خارجی می‌تواند بعد از یک سال زندگی در اسپانیا برای اخذ شهروند رسمی اسپانیا اقدام نماید و به طور رسمی به عنوان یک شهروند اسپانیایی به حساب بیاید. این در حالی است که در بسیاری از روش‌های مهاجرت به اسپانیا فرد متقاضی باید حداقل ۱۰ سال بدون سابقه ی کیفری در کشور اسپانیا زندگی کند تا بتواند حق شهروندی و اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

اقامت اسپانیا از طریق کار یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا به شمار می‌رود. در مهاجرت کاری باید مرحله-های بسیاری را در اداره‌ها پشت سر بگذارید. به همین خاطر این کار در بسیاری از مواقع از طریق وکیلان مهاجرتی صورت پذیر است.
مهاجرت کاری در صورتی امکان پذیر است که یک کارفرمای اسپانیایی برای اخذ نیروی کار فرد مهاجر آگهی دهد و سپس او را در شرکت و یا محل کارش استخدام کند. با این روش فرد قادر است به کشور مورد نظر مهاجرت کند.
کمی بعید به نظر می‌رسد که یک کارفرمایی بدون اینکه فرد متقاضی را به اندازه کافی بشناسد دعوتنامه کاری برای وی ارسال نماید. این روش برای مهاجرت به اسپانیا برای کسانی مفید است که با شرکت‌های خارجی در ارتباط باشند و این شرکت‌ها با شناخت کافی که از فرد متقاضی دارند می‌توانند او را در شرکت خود استخدام کنند.

مهاجرت تحصیلی اسپانیا

کسانی که قصد ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند می‌توانند برای مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایند. تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی از راه تحصیلی برای مهاجرت به اسپانیا اقدام می‌کنند، به دلیل این که کشور اسپانیا از شرایط تحصیلی خوبی در تمام مقاطع برخوردار است. برخی از دانشگاه‌های اسپانیا به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبان اسپانیایی تدریس می‌کنند و همین مسئله موجب شده است تا ایرانیان بتوانند از طریق زبان انگلیسی در دانشگاه-های اسپانیا ادامه تحصیل دهند.
در صورتی که می‌خواهید مهاجرت تحصیلی به اسپانیا داشته باشید می‌توانید دانشگاه مورد نظر را پیدا کرده و برای به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص شرایط تحصیل افراد خارجی در آن به وبسایت مراجعه کنید. همچنین در خصوص هزینه تحصیل در اسپانیا باید بگوییم که هزینه دقیقی را برای تحصیل در کشور اسپانیا اعلام کرد، چرا که هزینه‌های تحصیل در هر دانشگاهی و در رشته های گوناگون متفاوت می‌باشند. ولی به طور کلی باید گفت که هزینه تحصیل در کشور اسپانیا تقریبا بین ۵تا۶ هزار یورو در سال است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

در ابتدا باید بگوییم که در برخی موارد خاص مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی به ایرانیان تعلق می‌گیرد.
یکی از راه‌های پناهندگی در اسپانیا، مهاجرت پناهندگی است که تنها در برخی موارد به افراد تعلق می‌گیرد. این افراد در صورتی که در کشور مبدا خود امنیت جانی نداشته باشند، یعنی در کشورشان جنگ و درگیری وجود داشته باشد و یا به دلایل قومی، مذهبی و یا سیاسی او را مورد آزار و اذیت قرار دهند می‌توانند مهاجرت پناهندگی داشته باشند. شخصی که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی می‌خواهد اقدام کند باید ثابت کند که در کشورش امنیت جانی ندارد.
همچنین باید این را بدانید این روش مهاجرت به اسپانیا برای کسانی که شامل قوانین پناهندگی نمی‌شوند خطر بسیاری را به همراه دارد و غیر قانونی محسوب می‌شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری برای کسانی است که در کشور خود مبلغی پول دارند و می‌خواهند آن را در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنند. کشور اسپانیا شرایط را در اختیار چنین افرادی قرار می‌دهند و در صورتی که افراد آن‌ها را بپذیرند می-توانند با پول خود و سرمایه گذاری در کشور اسپانیا به این کشور مهاجرت کرده و اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

در صورتی که فرد متقاضی بتواند به دولت اسپانیا ثابت کند که توانایی این را دارد از نظر مالی هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش را می‌تواند تامین کند، این امکان برای او وجود دارد که برای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اقدام نموده و در نهایت می‌تواند اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند. البته باید به طور کامل مشخص باشد که فرد مهاجر هزینه‌های خود را از چه راهی به دست می‌آورد.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

  • ویزای هدفمند به گروه خاصی از افراد مانند سرمایه گذاران، کارآفرینان، افراد حرفه‌ای بسیار ماهر، پژوهشگران و برای تسهیل انتقال کارکنان از شرکت داده می‌شود.
  • در حال حاضر فرد نباید در اسپانیا بدون داشتن ویزا یا مجوز اقامت زندگی نماید.
  • هیچ پرونده ممنوعیت ورود در کشور اسپانیا یا کشورهای دیگر که با این کشور قرارداد دارند تا به حال منعقد نشده است.
  • شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا شهروند سوئیس بودن.
  • هیچ سابقه ارتکاب جرمی در اسپانیا یا کشورهای دیگر در طول پنج سال اقامت خود در گذشته نداشته باشد.
  • منابع اقتصادی کافی برای پشتیبانی خود در طول دوره اقامت خود داشته باشد.
  • تحت پوشش بیمه پزشکی و یا خصوصی تحت پوشش یک شرکت بیمه مجاز در این کشور باشد.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code