انواع راه های مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

در حال حاضر بسیاری از ایرانیان علاقه دارند تا برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری به کشور اسپانیا مهاجرت کنند. در ادامه شما را با کشور اسپانیا و  انواع راه‌های مهاجرت به اسپانیا بیشتر آشنا می کنیم.

مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹

به گزارش خبرگزاری سینا؛ موسسه ملی آمار اسپانیا اعلام کرد میزان جمعیت مهاجر این کشور با رشد قابل توجهی همراه بوده است. به گزارش سینا و به نقل از پایگاه اینترنتی BBC، در حالی که میزان افراد خارجی که در این کشور زندگی می کنند در پنج سال اخیر چهار برابر شده است، هیچ کشور دیگر اروپایی چنین رشد سریعی را در زمینه مهاجران نشان نمی دهد. در سال ۲۰۰۰ میزان افرادی که در این کشور زندگی می کردند ۹۰۰ هزار نفر بود که این میزان در حال حاضر به  سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافته و رشد تقریبا ۴۰۰ درصدی را نشان می دهد.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است به شمار می‌رود که متقاضیان برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن را دریافت نمایند.
دولت اسپانیا موقعیت مناسبی برای شهروندان خود مهیا ساخته است و شرایط قابل قبولی را برای مهاجرت اسپانیا فراهم کرده است. ولی منظور این نیست که بدون در نظر گرفتن شرایط اولیه مهاجرت قادر خواهید بود که به اسپانیا مهاجرت کنید. فرد متقاضی باید این را بداند که برای مهاجرت به اسپانیا
باید بتواند تمام هزینه‌های اولیه زندگی در اسپانیا را تامین کند و یا مدرکی مبنی بر دانستن زبان اسپانیایی را در اختیار داشته باشد. شرایط مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای اسپانیا در زیر توضیح داده شده است:

 • ویزای هدفمند به گروه خاصی از افراد مانند سرمایه گذاران، کارآفرینان، افراد حرفه‌ای بسیار ماهر، پژوهشگران و برای تسهیل انتقال کارکنان از شرکت داده می‌شود.
 • در حال حاضر فرد نباید در اسپانیا بدون داشتن ویزا یا مجوز اقامت زندگی نماید.
 • هیچ پرونده ممنوعیت ورود در کشور اسپانیا یا کشورهای دیگر که با این کشور قرارداد دارند تا به حال منعقد نشده است.
 • شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا شهروند سوئیس بودن.
 • هیچ سابقه ارتکاب جرمی در اسپانیا یا کشورهای دیگر در طول پنج سال اقامت خود در گذشته نداشته باشد.
 • منابع اقتصادی کافی برای پشتیبانی خود در طول دوره اقامت خود داشته باشد.
 • تحت پوشش بیمه پزشکی و یا خصوصی تحت پوشش یک شرکت بیمه مجاز در این کشور باشد.

 

راههای مهاجرت به اسپانیا

بسیاری از افرادی که می‌خواهند مهاجرت به اسپانیا داشته باشند می‌دانند و پناهندگی در اسپانیا را کسب کنند، از جمله راحت‌ترین روش های مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت از طریق تحصیل و یا کار است. قوانین مهاجرتی در هر کشوری متفاوت است و بعضی از کشورها به مهاجرانی که کارمند و یا دانشجو هستند اقامت دائم نمی‌دهند ولی این موضوع تنها در برخی از کشورها صدق می‌کند. معرفی راه های مهاجرت به اسپانیا :

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق کار به شمار می‌رود. در مهاجرت کاری اسپانیا باید مرحله-های بسیاری را در اداره‌ها پشت سر بگذارید. به همین خاطر این کار در بسیاری از مواقع از طریق وکیلان مهاجرتی صورت پذیر است.
مهاجرت کاری به اسپانیا در صورتی امکان پذیر است که یک کارفرمای اسپانیایی برای اخذ نیروی کار فرد مهاجر آگهی دهد و سپس او را در شرکت و یا محل کارش استخدام کند. با این روش فرد قادر است به کشور مورد نظر مهاجرت کند.
کمی بعید به نظر می‌رسد که یک کارفرمایی بدون اینکه فرد متقاضی را به اندازه کافی بشناسد دعوتنامه کاری برای وی ارسال نماید. این روش برای مهاجرت به اسپانیا برای کسانی مفید است که با شرکت‌های خارجی در ارتباط باشند و این شرکت‌ها با شناخت کافی که از فرد متقاضی دارند می‌توانند او را در شرکت خود استخدام کنند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

یکی از راحت‌ترین راه‌هایی که برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم اسپانیا وجود دارد، مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج می باشد. فرد متقاضی باید باید برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج ، با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کند و نامزد او باید با ارائه مدارک مورد نیاز ثابت کند که قصد ازدواج با فرد خارجی را دارد.
همچنین فرد اسپانیایی باید مدارکی که نشان دهنده توانایی مالی او است را ارائه دهد که ثابت کند می‌تواند هزینه‌های زندگی همسرش را تامین کند. در صورتی که تمام مدارک کامل باشند و سفارت اسپانیا اطمینان حاصل کند که قصد فرد متقاضی واقعا ازدواج و زندگی است، برای فرد خارجی ویزا را صادر می‌کند و او می‌تواند اقامت اسپانیا را دریافت نماید.
فرد خارجی می‌تواند بعد از یک سال زندگی در اسپانیا برای اخذ شهروند رسمی اسپانیا اقدام نماید و به طور رسمی به عنوان یک شهروند اسپانیایی به حساب بیاید. این در حالی است که در بسیاری از روش‌های مهاجرت به اسپانیا فرد متقاضی باید حداقل ۱۰ سال بدون سابقه ی کیفری در کشور اسپانیا زندگی کند تا بتواند حق شهروندی و اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

در ابتدا باید بگوییم که در برخی موارد خاص مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی به ایرانیان تعلق می‌گیرد.
یکی از راه‌های پناهندگی در اسپانیا، مهاجرت پناهندگی است که تنها در برخی موارد به افراد تعلق می‌گیرد. این افراد در صورتی که در کشور مبدا خود امنیت جانی نداشته باشند، یعنی در کشورشان جنگ و درگیری وجود داشته باشد و یا به دلایل قومی، مذهبی و یا سیاسی او را مورد آزار و اذیت قرار دهند می‌توانند مهاجرت پناهندگی داشته باشند. شخصی که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی می‌خواهد اقدام کند باید ثابت کند که در کشورش امنیت جانی ندارد.
همچنین باید این را بدانید این روش مهاجرت به اسپانیا برای کسانی که شامل قوانین پناهندگی نمی‌شوند خطر بسیاری را به همراه دارد و غیر قانونی محسوب می‌شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری برای کسانی است که در کشور خود مبلغی پول دارند و می‌خواهند آن را در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنند. کشور اسپانیا شرایط را در اختیار چنین افرادی قرار می‌دهند و در صورتی که افراد آن‌ها را بپذیرند می-توانند با پول خود و سرمایه گذاری در کشور اسپانیا به این کشور مهاجرت کرده و اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

در صورتی که فرد متقاضی بتواند به دولت اسپانیا ثابت کند که توانایی این را دارد از نظر مالی هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش را می‌تواند تامین کند، این امکان برای او وجود دارد که برای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اقدام نموده و در نهایت می‌تواند اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند. البته باید به طور کامل مشخص باشد که فرد مهاجر هزینه‌های خود را از چه راهی به دست می‌آورد.

 

مهاجرت تحصیلی اسپانیا

کسانی که قصد ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند می‌توانند برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اقدام نمایند. تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی از راه تحصیلی برای مهاجرت به اسپانیا اقدام می‌کنند، به دلیل این که کشور اسپانیا از شرایط تحصیلی خوبی در تمام مقاطع برخوردار است. برخی از دانشگاه‌های اسپانیا به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبان اسپانیایی تدریس می‌کنند و همین مسئله موجب شده است تا ایرانیان بتوانند از طریق زبان انگلیسی در دانشگاه-های اسپانیا ادامه تحصیل دهند.
در صورتی که می‌خواهید مهاجرت تحصیلی به اسپانیا داشته باشید می‌توانید دانشگاه مورد نظر را پیدا کرده و برای به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص شرایط تحصیل افراد خارجی در آن به وبسایت مراجعه کنید. همچنین در خصوص هزینه تحصیل در اسپانیا باید بگوییم که هزینه دقیقی را برای تحصیل در کشور اسپانیا اعلام کرد، چرا که هزینه‌های تحصیل در هر دانشگاهی و در رشته های گوناگون متفاوت می‌باشند. ولی به طور کلی باید گفت که هزینه تحصیل در کشور اسپانیا تقریبا بین ۵تا۶ هزار یورو در سال است.

مهاجرت تحصیلی اسپانیا دوره اقامت بلند مدتی است که شما به واسطه تحصیل در این کشور به دست خواهید آورد. در طول این دوره شما اقامت اسپانیا و تمام مزایای آن را خواهید داشت.

مقاطع مختلف تحصیل در اسپانیا

 1. کالج
 2. کارشناسی
 3. کارشناسی ارشد
 4. دکترا
 5. دوره‌های زبان
 6. دوره‌های حرفه‌ای

زبان تحصیل در اسپانیا

زبان تحصیل در دانشگاه های اسپانیا بنا بر رشته‌های تحصیلی و دانشگاه ها متفاوت است، به بیانی دیگر برای تمام دانشجویان امکان تحصیل به زبان انگلیسی، اسپانیایی و یا ادغام این دو زبان وجود دارد.

اطلاعات بیشتر ——>  تحصیل در اسپانیا

 

طول دوره‌های تحصیلی اسپانیا نیز مثل بسیاری از کشورهای دیگر است که در زیر شرح خواهیم داد:

 • طول دوره کالج اسپانیا: ۹ ماه
 • طول دوره کارشناسی در رشته‌های شاخه پزشکی اسپانیا: ۵ یا ۶ سال
 • طول دوره کارشناسی اسپانیا: ۴ سال
 • طول دوره کارشناسی ارشد اسپانیا: ۱ یا ۲ سال
 • طول دوره دکتری اسپانیا: ۳ تا ۵ سال
 • طول دوره زبان: دوره‌های ۳ تا ۹ ماهه
 • طول دوره‌های حرفه‌ای: ۶ یا ۹ ماهه

اطلاعات بیشتر —->  تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا

 

مزایای مهاجرت تحصیلی اسپانیا

 1. تجربه ­ی یک کشور جدید
 2. تجربه لحظات خوش
 3. یادگیری زبان جدید
 4. هزینه ­های مقرون‌به‌صرفه
 5. آب‌وهوای شگفت ­انگیز

۱- تجربه­ ی یک کشور جدید

هنگامی شما درباره اسپانیا فکر می­کنید احتمالاٌ مادرید و بارسلونا به ذهن شما می­آید، امّا با وجود تمام زیبایی­ها و جاذبه­ های توریستی در این دو شهر، اسپانیا دارای زیبایی­های شگفت ­انگیز زیادی است که مطمئناً هرکسی از دیدن آن­ها لذت خواهد برد. با سفر در این کشور می­توان خط ساحلی بسیار زیبا و مناظر بسیار دیدنی را تجربه کرد که شما به‌عنوان یک دانش­ آموز یا دانشجو فرصت زیادی را برای اکتشاف و دیدن آن­ها دارید.

۲- تجربه لحظات خوش

در حقیقت این­که کجای اسپانیا باشید تفاوت چندانی ندارد و هرکجای این کشور شما قادر خواهید بود که از تمام لحظات خود بهترین استفاده را ببرید. کشور اسپانیا ازلحاظ جغرافیایی فاصله کمی با پاریس و لندن دارد و این امکان برای شما وجود دارد که سفر روزانه خوشی را برای خود تدارک ببینید. گالری­های هنری، موزه­ها، باشگاه­ها، کافه ­ها، پارک­ها و طبیعت این کشور همیشه می­تواند سرگرمی­های خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

۳- یادگیری زبان جدید

زبان اسپانیایی دومین زبان رایج جهان است و آموختن این زبان شیرین برای هرکسی خوشایند خواهد بود و هیچ راهی برای آموختن یک‌زبان، بهتر از این نیست که شخص در آن کشور زندگی کند. زبان اسپانیایی ریشه لاتین دارد و شباهت بسیار زیادی به زبان انگلیسی دارد که البته این زبان یکی از پرکاربردترین زبان‌های دنیا است.

۴- هزینه ­های مقرون‌به‌صرفه

هزینه­ های زندگی در اسپانیا بسیار مقرون‌به‌صرفه است و در مقایسه با سایر کشورهای اروپا، زندگی برای یک دانشجو آسان­تر است.

اطلاعات بیشتر  —–>  هزینه زندگی در اسپانیا

۵- آب‌وهوای شگفت­ انگیز

اسپانیا دارای چهار فصل است که شباهت بسیار زیادی به آب‌وهوای ایران دارد. فصل تابستان در این کشور بسیار گرم و مرطوب است. هوای بارسلونا نسبت به سایر شهرهای اسپانیا خنک­تر است، همچنین دمای هوا در فصل زمستان نیز خیلی سرد نیست، به همین دلیل این کشور (بخصوص شهر مالاگا) در فصل زمستان هم مقصد بسیاری از توریست­ها از سراسر دنیاست.

جهت دریافت هرگونه خدمات مشاوره ای با موسسه دانش گستر کوه نور تماس حاصل نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code