انواع ویزا ایرلند

انواع ویزا ایرلند

انواع ویزا ایرلند

کشور ایرلند به‌عنوان یکی از کشورهای اروپایی دارای جاذبه‌های گردشگری و دانشگاه‌های بسیاری است که موجب شده هرساله افراد بسیاری جهت بازدید از این جاذبه‌ها و یا تحصیل در دانشگاه‌های ایرلند وارد این کشور می‌شوند. برخی از افراد نیز ایرلند را برای زندگی و اقامت انتخاب می‌کنند. برخی افراد نیز تمایل دارند در کشور ایرلند کسب‌وکار جدیدی را به راه انداخته و از این طریق اقامت ایرلند را نیز دریافت کنند. افراد هر هدفی که برای خود داشته باشند باید یکی از انواع ویزا ایرلند را دریافت کنند.

ویزای توریستی ایرلند

یکی از انواع ویزا ایرلند که براساس آن متقاضیان می‌توانند وارد این کشور شده و از جاذبه‌ها و مناطق دیدنی ایرلند بازدید کنند. وجود جاذبه‌های گردشگری بسیار موجب شده تا افراد زیادی از کشورهای مختلف متقاضی سفر و بازدید از این کشور باشند. قلعه دانلوس یکی از جاذبه‌های دیدنی در ایرلند است که افراد بسیاری هرساله برای بازدید از آن ویزای توریستی ایرلند را دریافت می کنند.

ایرلند دارای جاذبه‌های بسیاری است که می‌توان به قلعه راک کاسل، طاق اسپانیایی، تماشاخانه کولتورد و پارک جنگلی تولیمور اشاره کرد. بازدید از این جاذبه‌های گردشگری نیازمند دریافت ویزای توریستی ایرلند است که متقاضیان برای دریافت این ویزا باید مدارک تعیین شده از سوی سفارت ایرلند را ارائه دهند. ایرلند یکی از کشورهایی است که در اتحادیه شینگن عضویت دارد و افرادی که در این کشور اقامت داشته باشند می‌توانند به دون نیاز به ویزا وارد دیگر کشورهای اتحادیه اروپا شوند.

متقاضیان دریافت ویزای توریستی ایرلند باید درنظر داشته باشند روند اخذ این ویزا حدود ۳ ماه زمان نیاز دارد و افرادی که تمایل دارند ویزای توریستی ایرلند را دریافت کنند ابتدا باید مدارک لازم را تهیه کنند. پس از تهیه مدارک متقاضیان باید آن را به سفارت ایرلند تحویل داده و دیگر مراحل اخذ ویزای توریستی ایرلند را انجام دهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایرلند

 • ارائه گذرنامه که دارای حداقل یک سال اعتبار باشد
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی متقاضیان
 • ارائه فرم درخواست که به‌صورت آنلاین تکمیل شده است
 • ارائه دو قطعه عکس که به‌صورت رنگی بوده و با اندازه ۳ در ۴ است
 • ارائه گواهی اشتغال به کار برای متقاضیانی که به شغلی اشتغال دارند
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که درحال تحصیل هستند
 • ارائه دعوت‌نامه ( چنانچه متقاضیان دعوت‌نامه‌ای را از سوی یکی از شهروندان ایرلندی دریافت کرده باشند باید آن را ارائه دهند)
 • ارائه مدرکی که نشان‌دهنده حساب بانکی فرد متقاضی بوده و گردش حساب ۶ ماه اخیر را نشان می‌دهد
 • ارائه بیمه مسافرتی

ویزای تحصیلی ایرلند

یکی دیگر از انواع ویزای ایرلند که براساس آن متقاضیان می‌توانند در دانشگاه‌های ایرلند به تحصیل بپردازند اخذ ویزای تحصیلی ایرلند است. دانشجویانی که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی ایرلند هستند باید ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه‌های معتبر ایرلند را دریافت کنند. ارائه نامه پذیرشی که از سوی دانشگاه و یا کالجی معتبر در ایرلند صادر شده موجب می‌شود تا متقاضیان بتوانند ویزای تحصیلی ایرلند را دریافت کنند.

اخذ ویزای تحصیلی ایرلند به‌عنوان یکی از انواع ویزای ایرلند دارای شرایطی است که متقاضیان باید نسبت به آن‌ها توجه داشته و براساس قوانین موجود اقدام به دریافت ویزای تحصیلی ایرلند کنند. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی ایرلند باید درخواست خود را به‌صورت اینترنتی ارائه دهند و اطلاعات دقیق را در فرم موردنظر وارد کنند. چنانچه اطلاعات ارائه شده نادرست باشد و یا مشکلی در مدارک وجود داشته باشد پرونده متقاضی بررسی نشده و درخواست وی لغو خواهد شد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

 • ارائه نامه پذیرش صادر شده از دانشگاه‌های معتبر در ایرلند
 • ارائه یک قطعه عکس گذرنامه‌ای
 • ارائه پاسپورتی که مدت اعتبار آن حداقل ۱۲ ماه است
 • پرداخت کلیه هزینه‌های درخواست ویزای تحصیلی ایرلند
 • ارائه انگیزه‌نامه از تحصیل در ایرلند

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی ایرلند باید توجه داشته باشند هزینه‌های پرداخت شده کل دوره تحصیلی در ایرلند را تحت پوشش داشته باشند. دانشجویانی که پیش از ورود به ایرلند هزینه واحدهای درسی خود را پرداخت کرده باشند موظف هستند نامه پذیرش خود را به اداره مهاجرت ایرلند تحویل دهند. ارائه نامه پذیرش موجب می‌شود تا افسر مهاجرت مهر ویزای تحصیلی را در گذرنامه متقاضیان وارد کند. البته دانشجویانی که ویزای تحصیلی ایرلند را دریافت نکرده‌اند باید در هنگام ورود به کشور ایرلند باید عنوان کنند که جهت دریافت ویزای تحصیلی ایرلند قصد ورود دارند.

چنانچه در هنگام سفر به ایرلند مهر گردشگری در پاسپورت متقاضیان زده شود نمی‌توانند آن را به وضعیت دانشجویی تغییر داده و به تحصیل در ایرلند بپردازند. بنابراین متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ایرلند پیش از ورود به این کشور باید اطلاع دهند که تحت عنوان دانشجو قصد ورود به کشور ایرلند را دارند.

ویزای کاری ایرلند

یکی دیگر از انواع ویزای ایرلند که موجب می‌شود افراد در مدت زمان کوتاه‌تری اقامت ایرلند را دریافت کنند. عضویت ایرلند در سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا موجب شده ایرلند به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شود. تولید ناخالص ملی در این کشور به میزانی است که سبب شده ایرلند در جایگاه پنجمین کشور جهان قرار بگیرد. متقاضیانی که قصد دارند در کشور ایرلند به کار مشغول شوند باید ویزای کاری ایرلند را نیز دریافت کنند.

البته اخذ ویزای کاری ایرلند درخصوص افراد با ملیت‌های مختلف، متفاوت است و چنانچه فردی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا قصد کار در ایرلند را داشته باشند نیازی به دریافت ویزای کاری ایرلند نخواهد داشت. این درحالی است که متقاضیان دیگر کشورهای جهان درصورت تمایل به کار در این کشور اروپایی باید ویزای کاری ایرلند را نیز دریافت کنند.

چنانچه فرد متقاضی کار در ایرلند بتواند دعوت‌نامه کاری از سمت یک شخص حقیقی در ایرلند را دریافت کند می‌تواند ویزای کاری ایرلند را دریافت کرده و به‌عنوان یک نیروی کار واجد شرایط وارد این کشور اروپایی شود. البته شخص حقیقی باید شرکت تجاری با اعتباری را در کشور ایرلند اداره کند تا بتواند دعوت‌نامه کاری برای نیروی کار خارجی ارسال کند. ناگفته نماند کارفرمایان ایرلندی ابتدا باید آگهی استخدام نیروی کار جدید را در کشور ایرلند به مدت ۳ ماه منتشر کنند.

درصورتی که نیروی کاری لازم از بین شهروندان ایرلندی پیدا نشود کارفرمای ایرلندی باید در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز درخواست استخدام را آگهی کند. چنانچه بازهم نیروی کار پیدا نشود کارفرمایان این امکان را در اختیار خواهند داشت تا دعوت‌نامه کاری را برای متقاضی بین‌المللی ارسال نمایند.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code