انواع-ویزا-مالزی

انواع ویزا مالزی

انواع ویزا مالزی

مالزی به­عنوان یک کشور آسیایی طی سال­های گذشته توانسته در زمینه­های علمی به پیشرفت­های قابل توجهی دست پیدا کند. این مسئله موجب شده تا هرساله دانشجویان بسیاری جهت بهره­مندی از شرایط تحصیلی ویژه­ای که در این کشور وجود دارد اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه­های مالزی کنند. کشور مالزی هرساله مسافران بسیاری را از کشورهای دیگر پذیرفته است. البته دولت مالزی همواره در نظر داشته تا ازدیاد مهاجران موجب برهم زدن توازن جمعیتی این کشور نشود. همین امر موجب شده تا مهاجرت به کشور مالزی به سادگی امکان­پذیر نبوده و متقاضیان مسیر دشواری را پیش­رو داشته باشند.

چنانچه شرکتی موفق به دریافت اقامت برای متقاضیان از کشور مالزی نشود ارائه درخواست مجدد برای متقاضیان با مشکلات بسیاری همراه خواهد بود. افراد بین­المللی که متقاضی دریافت انواع ویزا مالزی و اقامت در این کشور آسیایی هستند می­توانند مجوزی را به­نام EP دریافت کنند. براساس این مجوز متقاضیان بین­المللی امکان اقامت در کشور مالزی را فراهم می­کند اما متقاضیان دریافت این مجوز اقامتی نمی­توانند ویزای کار و یا ویزاهای دیگر مالزی را درخواست دهند.

اخذ مجوز ورود مالزی

متقاضیان بین­المللی که قصد ورود به کشور مالزی را دارند باید مجوز لازم را اخذ نمایند تا به آن­ها اجازه داده شود به این کشور وارد شوند. کلیه افراد خارجی که شهروند مالایی شناخته نمی­شوند می­توانند مجوز ورود به مالزی را دریافت کرده و به این کشور وارد شوند. اخذ مجوز ورود به مالزی به متقاضیان اجازه می­دهد تا در کشور مالزی اقامت داشته باشند اما امکان کار و یا دیگر فعالیت­ها را نخواهند داشت. متقاضیان ورود به مالزی چنانچه قصد کار در این کشور را دارند و یا با اهداف دیگر وارد مالزی می شوند می­توانند یکی از انواع ویزا مالزی را دریافت کنند. در ادامه برخی از انواع ویزا مالزی را عنوان خواهیم کرد.

ویزا ورودی یک­نفره

یکی از انواع ویزا مالزی که براساس آن متقاضیان می­توانند از کشور مالزی بازدید کنند ویزا ورودی یک­نفره است. مدت زمانی به عنوان اعتبار برای این ویزا در نظر گرفته شده است حدود ۳ ماه است. متقاضیانی که این نوع از ویزاهای مالزی را دریافت می­کنند پس از اتمام اعتبار نمی­توانند آن را تمدید نمایند و چنانچه قصد اقامت در مالزی را داشته باشند باید ویزای مناسب دیگری را دریافت نمایند.

ویزا توریستی مالزی

یکی دیگر از انواع ویزا مالزی که مختص توریست­ها و گردشگران است ویزای توریستی مالزی بوده و تنها باهدف گردشگری و بازدید از کشور مالزی صادر می­شود. اشخاصی که به‌وسیله دریافت ویزای توریستی مالزی وارد این کشور شده­اند امکان انجام کارهای تخصصی و یا استخدام و یا حتی تجارت را در کشور مالزی نخواهند داشت.

ویزای ترانزیت مالزی

یکی از انواع ویزا مالزی که هرساله افراد بسیاری موفق به دریافت آن می­شوند ویزای ترانزیت مالزی است. این نوع ویزای مالزی تنها در خصوص افرادی صادر می­شود که قصد دارند از کشور مالزی عبور کرده و به کشور دیگری وارد شوند. متقاضیانی که ویزای ترانزیت مالزی را دریافت می­کنند امکان ترک فرودگاه مالزی را ندارند و باید بدون خروج از فرودگاه مسیر خود را به سمت کشور مورد نظر تغییر دهند.

ویزای کاری مالزی

افرادی که قصد دریافت ویزای کاری مالزی را دارند باید شرایط تعیین شده از سوی دولت مالزی را نیز داشته باشند. اشخاصی که مدیریت شرکتی را بر عهده دارند و با هدف شرکت در جلسات و سمینارهای مختلف و اهداف دیگری وارد این کشور می­شوند امکان دریافت ویزای کاری مالزی را خواهند داشت. این نوع ویزا یکی از انواع ویزا مالزی شناخته می­شود که براساس آن سرمایه داران و بازرگانان می­توانند جهت انجام کارهای مختلف و یا سرمایه­گذاری وارد کشور مالزی شوند.

دیگر اشخاصی که براساس قوانین مالزی امکان دریافت ویزای کاری مالزی را خواهند داشت نمایندگان کمپانی­های بین­المللی هستند که با هدف معرفی محصولات و خدمات و یا تولید وارد کشور مالزی خواهند شد. اشخاصی که در کشور مالزی دارای ملک و دارایی هستند نیز می­توانند ویزای کاری مالزی را دریافت کرده و وارد این کشور آسیایی شوند. گزارشگران بین­المللی نیز از دیگر اشخاصی هستند که با هدف پوشش دهی سمینارها و برنامه­های ورزشی و دیگر برنامه­ها وارد کشور مالزی می­شوند نیز می­توانند ویزای کاری مالزی را دریافت کنند. البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند که ویزای کاری مالزی جهت استخدام و یا نظارت بر نحوه نصب ماشین­های جدید و یا ایجاد کارخانه نمی­شود.

ویزای ورودی چندگانه مالزی

یکی دیگر از انواع ویزا مالزی که به متقاضیان اجازه می­دهد جهت انجام کارهایی که در ارتباط با دولت است وارد مالزی شوند ویزای ورودی چندگانه مالزی است. مدت زمانی که برای اعتبار ویزای ورودی چندگانه مالزی در نظر گرفته شده است ۱۲ ماه بوده و اغلب افراد هندی و شهروندان چینی این نوع ویزا را دریافت می­کنند. البته این اشخاص تنها با اهداف اجتماعی وارد این کشور می­شوند و همین مسئله موجب شده تا امکان دریافت ویزای ورودی چندگانه مالزی را داشته باشند.

اخذ ویزای ورودی چندگانه مالزی دارای شرایطی است که باتوجه به آن­ها متقاضیان می­توانند ویزای مالزی را دریافت کرده و وارد این کشور آسیایی شوند. اولین شرط برای دریافت ویزای ورودی چندگانه مالزی داشتن تمکن مالی جهت زندگی و اقامت در این کشور است.

ویزای کار موقت مالزی

اشخاصی که تمایل دارند به کاری موقت در کشور مالزی اشتغال داشته باشند می­توانند ویزای کار موقت مالزی را دریافت کنند. البته کارگران بین­المللی که مهارت اندکی دارند و به­عنوان نیروی غیرمتخصص شناخته می­شود امکان دریافت ویزای کار موقت مالزی را خواهند داشت. ویزای کار موقت مالزی از دیگر انواع ویزای مالزی شناخته می­شود که کارمندان و کارگران معمولی نیز می­توانند آن را دریافت کرده و وارد این کشور آسیایی شوند.

ویزای اشتغال مالزی

از دیگر انواع ویزای مالزی می­توان به ویزای اشتغال مالزی اشاره کرد که تنها به اشخاص متخصص و با مهارت بالا اختصاص دارد. براساس این نوع ویزا متقاضیان می­توانند در کشور مالزی اقامت داشته و به شغل طولانی مدت اشتغال داشته باشند. یکی از شرایط مهم در دریافت ویزای اشتغال مالزی داشتن مهارت و تخصص بالا است و متقاضیانی که تخصص بالایی نداشته باشند نمی-توانند ویزای اشتغال مالزی را دریافت کنند.

ویزای همراه مالزی

یکی دیگر از انواع ویزای مالزی که به متقاضیان اجازه می­دهد در این کشور آسیایی اقامت داشته باشند ویزای همراه مالزی است. ویزای همراه مالزی به متقاضیان بین­المللی این اجازه را می­دهد که همسر و فرزندان خود را وارد کشور مالزی کنند. البته اشخاصی که ویزای اشتغال مالزی را دریافت کرده باشند می­توانند به سادگی ویزای همراه مالزی را دریافت کنند.

 

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code