فاند

بورسیه استانی کشور ایتالیا

بورسیه کمک هزینه‌ای است که در راستای کمک به هزینه‌های تحصیل دانشجویان می باشد. بورسیه بر اساس سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، امتیازات و شایستگی‌های تحصیلی دانشجو ارائه می شود. بورسیه ممکن است همه و یا بخشی از هزینه های یک فرد را پوشش دهد.در کشور ایتالیا علاوه بر این گونه بورسیه‌ها که در صورت وجود شرایط خاصی به دانشجو تعلق می گیرد امکان درخواست نوع دیگری از بورسیه نیز وجود دارد.
این بورسیه تقریبا به همه مقاطع تعلق میگیرد، ارزش این بورسیه حدود ۵۰۰۰ یورو در سال بوده و تحت شرایطی سال به سال قابل تمدید می‌باشد.سوالی که ممکن است ذهنتان را درگیر کند این است که چرا یک کشور اروپایی باید دانشجویانی از کشورهای دیگر را جذب نموده و در روند تحصیل و پیشرفتشان هزینه کند.باید بدانید که این بورسیه متعلق به دانشجویان بین المللی می باشد که کشور ایتالیا را انتخاب کرده اند.
آن ها معتقدند که تحصیل دانشگاهی یکی از حقوق مسلم شهروندان است و کسی نباید به دلایل اقتصادی از حق تحصیل دانشگاهی محروم شود.
این بورسیه به تمامی مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری تعلق میگیرد و ارزش آن بسته به هر استان اندکی متفاوت و حدود ۵۰۰۰ یورو سالیانه است. هم چنین لازم به ذکر است که می‌توانید بعد اتمام تحصیل به هر جا که تمایل دارید مهاجرت کنید بدون اینکه مجبور باشید بهایی پرداخت کنید.
دو شرط اساسی برای گرفتن این بورسیه وجود دارد، شرط اول آماده سازی مدارکی برای نشان دادن میزان درآمد و دومی گذراندن واحدهای درسی به میزانی که در دانشگاه مشخص شده است.
بطور متداول بعد از صحت و تطبیق مدارک و رتبه بندی متقاضیان، قسط اول که حدود ۲۵۰۰ یورو است پرداخت میشود و مابقی بعد از گذراندن واحدهای درسی .
در صورتی که مدارکتان کامل باشد و با توجه به میزان درآمد خانواده و شرایطی دیگر احتمال دریافت بورسیه وجود دارد.
لازم به ذکر است که این بورسیه در همه شهرها و دانشگاه های دولتی ایتالیا وجود دارد فقط قوانین آن متغیر است.

اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code