بورسیه تحصیلی Vanier CGS درکانادا

بورسیه تحصیلی Vanier CGS درکانادا

هزینه های تحصیلی در کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا با توجه به نوع مدرسه متفاوت است ، هزینه تحصیلی در مدارس دولتی کانادا حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار در سال می باشد و هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی به طور میانگین دو یا سه برابر مدارس دولتی می باشد .
شهریه دانشگاه های کانادا با توجه به رشته ومقطع تحصیلی و نوع دانشگاه متغیر است که حدودا از ۱۰ هزار تا ۳۰ هزار دلار در سال متغیر می باشد .

هزینه های زندگی در کانادا

بخش عمده هزینه زندگی در کانادا به هزینه مسکن اختصاص می یابد که با توجه به نوع خانه ، امکانات و استان مد نظر متفاوت است ، اجاره خانه در این کشور به طور میانگین مبلغ ۸۰۰ تا ۲۸۰۰ دلار را دربرمی گیرد و هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی به طور متوسط بین ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه متغیر است .
سایر هزینه ها از جمله هزینه خوراک ، پوشاک و … حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه می باشد.

بورسیه تحصیلی (Vanier CGS) در کانادا :

دولت کانادا در سال ۲۰۰۸ برنامه تحصیلی به نام Vanier Canada Graduate Scholarships (Vanier CGS) را با هدف جذب دانشجویان دکتری از کشور کانادا و سراسر جهان با ارائه کمک هزینه قابل توجه مالی برای کمک به دانشجویان در طول تحصیلاتشان در دانشگاه های کانادا راه اندازی کرده است .

این بورسیه تحصیلی کانادا در زمینه های : تحقیقات بهداشت و سلامتی ، علوم طبیعی و یا تحقیقات مهندسی و تحقیقات علوم اجتماعی و علوم انسانی به دانشجویانی که جزو شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی کانادا و دانشجویان بین المللی هستند در مقطع دکتری اعطا می شود . مبلغ این بورسیه تحصیلی کانادا تا ۵۰.۰۰۰ دلار کانادا در سال ، به مدت سه سال می باشد همچنین هر دانشجو فقط یک بار می تواند برای این بورسیه تحصیلی نامزد شود.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا :

۱. دارا بودن رزومه
۲. دارا بودن دو عدد توصیه نامه
۳. دارا بودن پروپوزال پژوهشی
۴. دارا بودن انگیزه نامه
۵. دارا بودن شایستگی های علمی و تحصیلی

اعتبار این بورسیه تحصیلی کانادا تا تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۱۹ ( ۱۵ آبان ۱۳۹۸) می باشد .

متقاضیان عزیز که قصد تحصیل در کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی کانادا را دارید میتوانید با کارشناسان ما در موسسه دانش گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به صورت رایگان دریافت کنید و یا فرم درخواست ارزیابی رایگان را پرنمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code