بورسیه دانشگاه پادووا برای کشورهای درحال توسعه با هدف بهبود روابط ایتالیا با کشورهای در حال توسعه

دانشگاه پادووا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و ایتالیا است. این دانشگاه در سال ۱۲۲۲ ساخته شد. شعار اصلی این دانشگاه از ابتدا تاکنون دفاع از آزادی اندیشه در تحصیل و تدریس، از ویژگی های متمایز این دانشگاه بود.
بسیاری از شخصیت های فرهنگی و علمی مانند کوپرنیک و گالیله در این دانشگاه آینده بشریت را تغییر دادند . اولین باغ گیاهشناسی جهان نیز در این دانشگاه تاسیس شد. از آن زمان تاکنون، دانشگاه پادووا سعی در تسهیل شرایط علم آموزی برای دانشجویان دارد. ارائه بورسیه های متنوع علاوه بر بورسیه استانی کشور ایتالیا دانشجویان خارجی را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه تشویق میکند.

دانشگاه پادووا، به منظور بهبود روابط بین المللی با کشورهای در حال توسعه، ۵ بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه میدهد. دانشجویانی که از کشورهای جهان سوم با هدف مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به این کشور می آیند،برای دریافت بورسیه دانشگاه پادووا برای کشور های درحال توسعه از جمله ایران در اولویت هستند.

این بورسیه ها مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد از کشورهای در حال توسعه است که در یکی از رشته های زیر در دانشگاه پادووا ثبت نام میکنند:

۱.مهندسی الکترونیک

۲.مهندسی اتوماسیون صنعتی

۳.اقتصاد، مدیریت مالی و تجارت بین الملل

۴.زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

۵.علوم سیاسی و روابط بین الملل

ارزش این بورسیه سالانه ۸۰۰۰ یورو می باشد. این هزینه هم چنین هزینه رفت و بازگشت شما به ایتالیا را تامین میکند، ضمن اینکه هزینه تحصیلتان را هم پوشش میدهد.

برای دریافت بورسیه دانشگاه پادووا برای کشور های درحال توسعه دانشجویان حتما باید در یکی از دو گروه زیر قرار داشته باشند.

۱.شهروندان کشورهای در حال توسعه با اقتصاد ضعیف، و سطح درآمد اندک در مقایسه با اقتصاد جهانی

۲.دانشجویانی که بعد از ۱ ژانویه ۱۹۸۲ به دنیا آمده باشند.

نحوه ثبت نام در بورسیه دانشگاه پادووا برای کشورهای درحال توسعه، از طریق ارسال ایمیل برای دانشجویان پذیرفته شده در یکی از رشته های دانشگاه پادووا قابل دسترسی است.

متقاضیان عزیز که قصد تحصیل در ایتالیا و اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه پادووا ایتالیا را دارید میتوانید با کارشناسان ما در موسسه دانش گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به صورت رایگان و یا فرم درخواست ارزیابی رایگان را پر نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code