بورس-تحصیلی-آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان ۲۰۱۹

مؤسساتی که بورسیه تحصیلی آلمان را ارائه می‌دهند معمولاً ۱۳ نوع بورسیه و کمک‌هزینه را برای پیشرفت دانش‌آموزان با استعداد عرضه می-کنند. وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان این بورسیه‌ها را حمایت می‌کنند.

بورس تحصیلی آلمان

بورسیه‌ تحصیلی آلمان که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد ازنظر اجتماعی و اقتصادی به دانشجو کمک می‌کنند. علاوه بر سازمان های رایج ارائه‌دهنده بورسیه به دانش‌آموزان بااستعداد، کشور آلمان برای دانش‌آموزانی که نیازمند هستند بیش از یک هزار بورس تحصیلی را در نظر گرفته است. تعداد زیادی از دانشگاه‌های آلمان هم به دانشجویان خود کمک‌هزینه تحصیلی ارائه می‌دهد.

درصورتی‌که به مهاجرت تحصیلی به آلمان علاقه دارید ولی به خاطر هزینه‌های بالای تحصیل در این کشور نمی‌توانید به آلمان مهاجرت کنید، بهتر است از طریق بورس تحصیلی آلمان امکان مهاجرت کم‌هزینه‌تر را برای خود مهیاسازید.

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان

تقریباً دوسوم از دانشجویانی که مشغول تحصیل در مقطع‌ فوق‌لیسانس آلمان و تحصیل در مقطع‌ دکتری در آلمان هستند از بورسیه آلمان بهره برده اند. دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان به‌طورمعمول یک کار سختی به‌حساب می‌آید و فقط به افرادی که سابقه کاری بالایی دارند اختصاص می‌یابد.

یکی از مواردی که حتماً باید برای اخذ بورس آلمان داشته باشید رزومه تحصیلی است. ولی شما می‌توانید یک بورس تحصیلی را در مواقع خاص بدون این‌که شرایط تحصیلی و معدل مناسب را داشته باشد کسب نمایید. به‌غیر از نمرات خوبی که دریافت می‌کنید تعداد زیادی از موسسه‌ها یک تعهد اجتماعی را به‌عنوان شرطی برای متقاضیان گذاشته است. سایر گروه‌های خاص و کمک‌هزینه تحصیلی طبق وضعیت اجتماعی، خانواده و یا معیارهای شخصی ارائه می‌گردند. به‌طور میانگین از بین متقاضیان بورس تحصیلی از هر ۳ نفر یک نفر بودجه را اخذ می‌نماید. این را به یاد داشته باشید درصورتی‌که قصد دریافت بورسیه تحصیلی المان را داشتید باید تقاضای خود را در زمان تعیین‌شده بفرستید.
تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی ارائه می‌شود و در برخی از دانشگاه‌های آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. در کشور آلمان دریافت بورس تحصیلی بدون مدرک زبان آلمانی امکان‌پذیر نیست و فرد باید مدرک زبان B1 را در اختیار داشته باشد.

بورسیه دولتی آلمان

بورسیه DAAD: خدمات باشگاه‌های آلمانی برای دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل در آلمان در دوره‌های گوناگون، کمک‌هزینه تحصیلی را ارائه می‌دهد.
بورسیه اراسموس: ازجمله بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده کمک‌هزینه تحصیلی برای تحصیل در اتحادیه اروپا، بورسیه اراسموس است که از طریق کمیسیون اروپا اهداشده است. هزینه دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا را پوشش می‌دهد. هزینه‌های زندگی در برنامه دانشجویان برای تحصیل در اروپا با این کمک‌هزینه‌ها تأمین می‌شوند.
بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان هم در کشور آلمان در تعدادی از دانشگاه‌های خاص عرضه می‌گردد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید باید به سایت مربوط به خود دانشگاه مراجعه نمایید. شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان با یکدیگر متفاوت هستند.

بورسیه غیردولتی تحصیل در آلمان

بنیاد توپفر آلفرد:

این بورسیه تحصیلی برای متقاضاییان کشورهای دیگر مانند اروپا و ترکیه است که به دنبال تحصیل در دوره‌های تکمیلی در رشته‌هایی نظیر فرهنگی، هنر، کشاورزی، علوم اجتماعی، معماری و جنگلداری هستند، اعطا می‌شود. درصورتی‌که می خواهید برای درخواست اخذ بورسیه المان اقدام نمایید باید تا زمانی که تعیین‌شده است از طریق اینترنت ارسال کنید.
بورسیه بین‌المللی دوره فوق دکترا فلوشیپ انیشتین: این بورسیه از طریق بنیاد اینشتین برای پژوهش‌های فوق دکتری در دانشگاه برلین عرضه می‌شود.

اطلاعات بیشتر ————-> هزینه زندگی برلین

بورسیه تحصیلی هاینریش بل برای دانشجویان بین‌المللی:

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی در دوره‌های فوق‌لیسانس و یا دکتری که می‌خواهند در آلمان ادامه تحصیل دهند ارائه می‌شود.

فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

هر یک از بورسیه‌های تحصیلی فرآیندی برای فرستادن تقاضا تا حاضر شدن جواب دارد. روش قدیمی اخذ بورسیه تحصیلی آلمان با ارسال یک درخواست کتبی شروع می‌شود. درخواست یک CV، گواهی و نامه تائید و سفارش استاد و یا استادان را در بر‌می‌گیرد. در یک صورت برنامه موفق می‌شود که شما یک جلسه شخصی در فرم یک مصاحبه حضوری و یا از راه دور دعوت گردید.

 

لیست بورسیه های آلمان :

  1. بورسیه تحصیلی دانشگاه آزاد برلین آلمان
  2. بورسیه تحصیلی موسسه HDS-LEE آلمان
  3. بورسیه تحصیلی بنیاد فریدریش ابرت آلمان
  4. بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم کاربردی هوف آلمان
  5. بورسیه تحصیلی دانشگاه هامبورگ آلمان
  6. بورسیه تحصیلی دانشگاه فریدریش شیلر ینا آلمان
  7. بورسیه تحصیلی دانشگاه ارفورت آلمان
  8. بورسیه تحصیلی دانشگاه پاساو آلمان
  9. بورسیه تحصیلی دانشگاه آزاد برلین آلمان
  10. بورسیه دانشگاه Goethe کشور آلمان

 

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code