زندگی در فرانکفورت

مساحت شهر فرانکفورت 248 کیلومترمربع است که به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر ایالت هسن در مرکز آلمان به‌حساب می‌آید. این شهر در نزدیکی رودخانه ماین قرارگرفته است. در منطقه جنوبی آن جنگل شهر فرانکفورت قرار دارد که به‌عنوان بزرگ‌ترین جنگل آلمان در محدوده‌ی شهری محسوب می‌شود. مرکز شهر فرانکفورت نیز در بخش شمالی رودخانه واقع‌شده است.

تجربه زندگی در فرانکفورت

اگر بخواهیم بر اساس تجربیات زندگی در فرانکفورت سخن بگوییم باید گفت که در شهر فرانکفورت ایرانی‌ها و فارسی‌زبانان بسیاری وجود دارند. در این شهر شما ممکن است که در هرجایی افرادی را مشاهده کنید که به زبان فارسی صحبت می‌کنند. همچنین تجربه زندگی در فرانکفورت نشان داده است که زندگی در آلمان با پول کشور خودمان بسیار گران می‌شود.

شهر فرانکفورت به دو منطقه دسته‌بندی می‌شود:

  1. شهر قدیمی و یا آلت اشتاد در اطراف رودخانه
  2. شهر جدید و یا نیو اشتاد که در شمال منطقه قدیمی قرار دارد.

تجربه زندگی در فرانکفورت نشان داده است که در منطقه قدیمی شهر فرانکفورت، بیشتر تجار و صنعتگران زندگی می‌کنند که بعضی از آن‌ها آداب و سنن اجداد خود را حفظ کرده‌اند؛ اما در بخش جدید شهر فرانکفورت ترکیبی از مرکزهای تجاری و ساختمان‌های عمومی و مسکن قابل‌مشاهده است.

این شهر به‌عنوان چهارمین مرکز بورس دنیا به شمار می‌رود. شهر فرانکفورت ازلحاظ استقرار شرکت‌های بین‌المللی در اروپا در کنار لندن و پاریس به‌عنوان برترین شهر شناخته‌شده است.

همچنین شهر فرانکفورت در سال 2007 با امکانات جهانی و بالاترین کیفیت زندگی که در سطح جهان داشته است هفتمین رتبه را به خود اختصاص داده است. شهر فرانکفورت معمولاً به‌عنوان شهر بانک‌ها شناخته می‌شود و علاوه بر اینکه بانک‌های معروف ملی و بین‌المللی در این شهر وجود دارد، بانک مرکزی اروپا که یکی از مهم‌ترین بانک‌های مرکزی جهان به شمار می‌رود در این شهر واقع‌شده است. این بانک در سال 98 میلادی در این شهر افتتاح شد. همچنین شهر فرانکفورت به‌عنوان سومین شهر بزرگ ازنظر برگزاری مهم‌ترین نمایشگاه‌های جهان محسوب می‌شود. در شهر فرانکفورت برخی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان در زمینه‌های اتومبیل، مهندسی کشاورزی، کتاب و کالاهای مصرفی برگزار می‌شود. مجموعه بزرگ نمایشگاهی آر نزدیک به ایستگاه مرکزی قطار و در مرکز شهر فرانکفورت قرار دارد.

شهر فرانکفورت دارای دو دانشگاه و چند مدرسه عالی فن است. معروف‌ترین دانشگاهی که در شهر فرانکفورت وجود دارد دانشگاه یوهان و ولفگانگ گوته است. در کتابخانه موسسه‌ی باستان‌شناسی آلمان بیش از 130 هزار کتاب وجود دارد که به‌عنوان بزرگ ترین کتابخانه باستان‌شناسی در دنیا به‌حساب می‌‌آید.

هزینه زندگی در فرانکفورت

تجربه زندگی در فرانکفورت ثابت کرده است که زندگی در شهر فرانکفورت در مقایسه با هر شهر دیگری در آلمان متفاوت است. درصورتی‌که فردی دانشجوی دانشگاه فرانکفورت است رایج است که درآمد زیادی نداشته باشد و باید برای برنامه‌ریزی در زندگی اش در فرانکفورت از یک مشاوره کمک بگیرد.
بر اساس تجربیات به‌دست‌آمده در فرانکفورت باید بگوییم درصورتی‌که از یک فروشگاه یک بطری نوشابه و یا آب‌معدنی خریداری کنید بابت آن 25 سنت معدل 1000 تومان از شما بابت گروی بطری می‌گیرند که چنانچه بطری را برگردانید به شما رسیدی را می‌دهند که می‌توانید معادل آن خرید نمایید.

هزینه غذا در فرانکفورت

شهر فرانکفورت به غذاهای خوشمزه‌ای که دارد معروف است و درصورتی‌که بخواهند در زمینه هزینه غذا در فرانکفورت صرفه‌جویی کرده و پا به رستوران‌های گران‌قیمت نگذارند این امکان رادارند که برای داشتن یک وعده غذایی مفصل مبلغی کمتر از ۲۰ یورو بپردازند. افرادی که علاقه‌مند هستند هزینه بیشتری را برای صرف غذا در فرانکفورت بپردازند می‌توانند از مک‌دونالد و فست فودهای دیگر غذا تهیه کنند که قیمت هر وعده غذایی برای آن‌ها در حدود ۷ یورو خواهد بود. هزینه غذا در فرانکفورت با توجه به محلی که برای صرف غذا در نظر گرفته می‌شود متفاوت است و اغلب افرادی که در رستوران های گران‌قیمت به غذا خوردن مشغول هستند هزینه بیشتری را می‌پردازند اما افرادی که به دنبال صرفه‌جویی در هزینه غذایی خود هستند می‌توانند با پرداخت ۲ تا ۴ یورو هات‌داگ و سوسیس را از دست‌فروشان خریداری کنند. برخی افراد نیز ترجیح می دهند خودشان غذا درست کنند که در این صورت برای خرید مواد اولیه‌ای که کفاف یک هفته زندگی را بدهد می‌توانند مبلغی در حدود ۴۵ تا ۶۰ یورو را متقبل شوند.

هزینه حمل‌ونقل در فرانکفورت

تجربیاتی که در خصوص حمل‌ونقل به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که حمل‌ونقل در فرانکفورت از کیفیت بالایی برخوردار است. فرودگاه بین‌المللی این شهر یکی از بزرگ‌ترین مراکز حمل‌ونقل هوایی در آلمان است که در سال 2007 میلادی 54 میلیون مسافر را در سال جابه‌جا کرده است و عنوان نهمین فرودگاه برتر در دنیا و پس از لندن و پاریس سومین فرودگاه پرتردد اروپا را به خود اختصاص داده است. مهم‌ترین خطوط حمل‌ونقل در شهر فرانکفورت فرودگاه بین‌المللی، خطوط راه‌آهن و رودخانه‌ی ماین است. در کنار این فرودگاه، یک ایستگاه راه‌آهن وجود دارد که مسافران از این طریق می‌توانند به تمام مناطق آلمان و یا خارج از آلمان سفر کنند.

حمل‌ونقل در فرانکفورت نیز به‌مانند بسیاری از شهرهای جهان هزینه‌هایی را در پی دارد که افراد با توجه به شرایط و موقعیت خود می‌توانند گزینه مناسبی را انتخاب کنند. افرادی که هزینه حمل‌ونقل در فرانکفورت برای آن‌ها اهمیت دارد باید بدانند هزینه‌ای که برای بلیت‌های یک‌روزه در نظر گرفته‌شده است در حدود ۷ یورو است اما اگر تمایل به خرید کارت فرانکفورت داشته باشید تنها کافی است مبلغ ۹۰.۹ یورو را پرداخت نمایید. باکارت فرانکفورت می‌توانید علاوه بر حمل‌ونقل عمومی سوار قطار نیز بشوید. متقاضیانی که تمایل دارند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده باشند می‌توانند کارت مترو را به‌صورت هفتگی خریداری کنند و این امر موجب می‌شود تا به میزان ۱۲ یورو در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایند. برخی از افراد نیز تمایل دارند در شهر فرانکفورت گشتی بزنند اما نسبت به هزینه‌های آن نگران هستند. درصورتی‌که تمایل به بازدید از موزه‌های این شهردارید بهتر است کارت موزه دوروزه خریداری کنید و به میزان قابل‌ملاحظه‌ای در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده باشید.

هزینه اقامت در هتل های فرانکفورت

اقامت در هتل‌های فرانکفورت هزینه‌هایی را در بردارد که با توجه به نوع اتاق می‌تواند متغیر باشد. افرادی که قصد سفر به شهر فرانکفورت رادارند و می‌خواهند مدتی را در هتل‌های این شهر سپری کنند باید در نظر داشته باشند هزینه اقامت در اتاق‌هایی که به‌صورت خوابگاهی است چیزی در حدود ۱۵ تا ۳۰ یورو است اما این هزینه در خصوص اتاق‌هایی که به‌صورت خصوصی در اختیار افراد قرار می‌گیرد در حدود ۵۰ تا ۷۰ یورو است.

البته در شهر فرانکفورت هتل‌هایی نیز وجود دارد که قیمت ارزان‌تری در مقایسه با دیگر هتل‌ها دارند و افراد متقاضی سفر به شهر فرانکفورت می‌توانند برای در اختیار داشتن اتاق‌های دوتخته که از حمام اختصاصی برخوردار است باید مبلغی در حدود ۴۰ یورو را برای هر شب بپردازند تا بتوانند در این هتل‌ها اقامت داشته باشند. البته ۴۰ یورو مبلغ پایه بوده و امکان دارد اقامت در هر اتاق هزینه بیشتری در پی داشته باشد. اگر فردی به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌های خود باشد می‌تواند اتاق و یا آپارتمانی را اجاره کند که مقرون به‌صرفه‌تر است.

جاهای دیدنی شهر فرانکفورت

جاذبه‌های گردشگری شهر فرانکفورت بسیار متنوع بوده و همین امر موجب شده تا فرانکفورت به‌عنوان یک شهر تاریخی و زیبا در آلمان شناخته شود. در ادامه برخی از مکان‌های توریستی و گردشگری شهر فرانکفورت را نام می‌بریم تا در زمان اقامت در این شهر تاریخی آشنایی بیشتری با این جاذبه‌های گردشگری داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه‌های فرانکفورت

شهر فرانکفورت دارای دانشگاه‌های معتبری است که سالانه دانشجویان بسیاری متقاضی اخذ پذیرش از آن‌ها هستند. تحصیل در دانشگاه‌های فرانکفورت موجب می‌شود تا دانشجویان از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار شوند. این شهر تاریخی دارای دانشگاه‌ها و کالج‌های بی‌شماری است که بهترین سیستم آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. (توصیه نامه انگلیسی)

دانشگاه‌ها و کالج‌های شهر فرانکفورت:

  • Stadels chuhe
  • Goethe university Frankfurt
  • Frankfurt university of applied sciences
  • Frankfurt university of music and performing art
  • hoch conservatory
  • sankt georgen graduate school of philosophy and theology

از میان کلیه دانشگاه‌هایی که در شهر فرانکفورت وجود دارد دانشگاه فرانکفورت از موقعیت بالاتری برخوردار است و هرساله متقاضیان تحصیل در آلمان بسیاری جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام می‌کنند. نام دیگری که برای این دانشگاه عنوان می‌شود دانشگاه گوته است که برگرفته از نام شاعر و دانشمند آلمانی گوته است. تعداد دانشجویانی که در دانشگاه فرانکفورت حضور دارند ۴۶۰۰۰ دانشجو است که از میان آن‌ها ۷۳۰۰ دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل هستند.

5/5 - (1 امتیاز)