تجربه زندگی در مونیخ

تجربه زندگی در مونیخ

مونیخ به‌عنوان مرکز ایالت بایرن دارای جمعیتی در حدود 5.1 میلیون نفر است و همین مسئله موجب شده سومین شهر پرجمعیت در کشور آلمان معرفی گردد. محل قرارگیری این شهر در بخش جنوب شرقی کشور آلمان است و معماری زیبا و فرهنگ و جشنواره‌های خاص آن موجب به شهرت رسیدن این شهر شده است. تجربه زندگی در مونیخ می‌تواند برای بسیاری از افراد یادآور شهری گران‌قیمت باشد و برخی دیگر نیز از حضور در این شهر نهایت لذت را ببرند. در این مطلب قصد داریم در خصوص تجربه زندگی در مونیخ اطلاعاتی را ارائه دهیم تا متقاضیان مهاجرت به شهر مونیخ آشنایی بیشتری از این شهر داشته باشند.

شرایط زندگی در مونیخ

قرارگیری مونیخ در کنار رود ایسار و بخش شمالی کوه‌های آلپ موجب شده تا منظره دل‌انگیزی داشته باشد و افراد بسیاری را به سمت خود جلب کند. در شهر مونیخ دانشگاه‌ها و موزه‌ و همچنین تئاترهای بسیاری قرار دارد و جشنواره‌ها و فستیوال‌های بسیاری موجب جلب‌توجه افراد بسیاری شده‌اند. تجربه زندگی در مونیخ ثابت کرده که نباید جاذبه‌های گردشگری و فستیوال‌های مونیخ را از دست داد چرا که ساعاتی شاد و جذاب را برای افراد به ارمغان خواهد آورد.

شهر مونیخ دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبایی است که موجب شده سالانه افراد بسیاری این شهر را به‌عنوان مقصد سفر خود در نظر گرفته و یا حتی نسبت به زندگی در این شهر اقدام نمایند. شهر مونیخ به‌عنوان مرکز تاریخی کشور آلمان نیز شناخته می‌شود و دارای پارک‌ها و باغ‌های بسیار زیبایی است و شهروندان بسیار مهمان‌نوازی دارد که همین مسئله موجب می‌شود به‌عنوان یکی از شهرهای اصلی کشور آلمان معرفی شود.

آب و هوای مونیخ

شهر مونیخ دارای زمستان‌هایی با هوای سرد و تابستان‌های معتدلی است و فاصله آن از دریا بسیار زیاد است. قرارگیری در کنار کوه‌های آلپ موجب می‌شود تا توده‌هوای سرد همیشه بر فراز شهر مونیخ وجود داشته باشد. موقعیت جغرافیایی شهر مونیخ به گونه‌ای است که می‌توان آن را یکی از شهرهای سرد در کشور آلمان به شمار آورد. طوفان و رعدوبرق همواره در این شهر وجود دارد و حتی در تابستان نیز می‌توان آن را مشاهده کرد. البته باید این نکته را نیز عنوان کنیم که بادهای گرم و خشکی که از سمت کوه به‌طرف مونیخ می‌آیند موجب افزایش دمای این شهر نیز می‌شوند اما به‌طورکلی آب‌وهوای مونیخ بسیار مطلوب است.
تجربه زندگی در مونیخ ثابت کرده بهترین زمان برای زندگی در این شهر روزهای نخست می تا سپتامبر است و علت آن نیز مطلوبی است که در این شهر وجود دارد. ماه‌های ژوئن و جولای به‌عنوان گرم‌ترین ماه‌های سال در مونیخ به شمار می‌روند. البته تجربه زندگی در مونیخ ثابت کرده آب‌وهوای مونیخ هیچ زمانی به‌طور کامل پایدار نبوده و حتی در گرم‌ترین ماه‌ها نیز باید چتر و ژاکت سبکی به همراه افراد باشد.

هزینه زندگی در مونیخ

متقاضیان زندگی به این شهر تاریخی باید از قبل هزینه‌های زندگی به مونیخ اطلاع داشته باشند تا در طول دوران سفر خود با هیچ مشکلی برخورد نکنند. در ادامه برخی از هزینه‌های سفر و زندگی به مونیخ را عنوان خواهیم کرد که موجب می‌شود افراد با آگاهی بیشتری اقدام به مهاجرت و یا حتی سفر به شهر مونیخ کنند.

هزینه اقامت در مونیخ

هزینه اقامت در مونیخ به نسبت دیگر شهرهای کشور آلمان بسیار بالا است و برای زندگی در مونیخ افراد باید به دنبال راه‌هایی باشند تا بتوانند هزینه زندگی خود را کاهش دهند. تجربه زندگی در مونیخ نشان می‌دهد افراد برای اقامت کوتاه‌مدت در مونیخ نیز بهتر است به سراغ اجاره آپارتمان بروند چراکه قیمت مناسب‌تر و به‌صرفه‌تری خواهد داشت. هتل‌هایی که در این شهر وجود دارد در روزهای پایانی اوت و روزهای نخست سپتامبر بسیار شلوغ بوده و همین مسئله موجب بالا رفتن قیمت آن‌ها می‌شود.

هزینه اقامت در مونیخ با توجه به محلی که برای اقامت انتخاب می‌شود متغیر است و برای هر شب اقامت در هاستل‌های مونیخ قیمتی بین 24 تا 100 یورو باید پرداخت شود که البته این مبلغ با توجه به اتاق مشترک و یا خصوصی تعیین‌شده است. اقامت کوتاه‌مدت در هتل‌های شهر مونیخ نیز هزینه‌ای در حدود 95 تا 150 یورو را برای هر شب در پی خواهد داشت که البته این مبلغ نیز با توجه به قرارگیری هتل در مرکز شهر و یا حومه شهر مونیخ متفاوت ست.
افراد بسیاری تجربه زندگی در مونیخ را داشته‌اند و عنوان می‌کنند برای کاهش هزینه‌های اقامت در مونیخ اجاره خانه و آپارتمان حتی برای مدت‌زمان کوتاه بسیار ایده‌آل است. افراد متقاضی سفر به مونیخ درصورتی‌که خانه و یا آپارتمان مناسبی را برای خود پیدا کنند می‌توانند برای هر شب اقامت مبلغی در حدود 80 تا 120 یورو را بپردازند.

هزینه غذا در مونیخ

هزینه غذا در مونیخ در مقایسه با دیگر شهرهای کشور المان بسیار بالا است و افرادی که تجربه زندگی در مونیخ را داشته‌اند توصیه می‌کنند افرادی که تمایل دارند در شهر مونیخ زندگی کنند بهتر است به سراغ غذاهای ارزان‌تری بروند و یا با خرید مواد غذایی اولیه خود آشپزی نمایند. اغلب رستوران‌های مونیخ در نزدیکی جاذبه‌های دیدنی این شهر واقع‌شده‌اند و همین مسئله موجب می شود قیمت غذای این رستوران‌ها نیز بیشتر باشد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم در صورت تمایل به‌صرف غذا در رستوران به دنبال مکان‌هایی باشید که قیمت کمتری دارند.

هزینه حمل‌ونقل در مونیخ

مونیخ به‌عنوان یکی از شهرهای مناسب جهت پیاده‌روی شناخته می‌شود اما بااین‌وجود از سیستم حمل‌ونقل عمومی مطلوبی نیز برخوردار است. تجربه زندگی در مونیخ نشان داده هزینه حمل‌ونقل در مونیخ با استفاده از یک نوع بلیت می‌تواند مناسب باشد و تهیه بلیت نامحدود روزانه گزینه‌ای است که صرفه‌جویی بیشتری را برای افراد فراهم خواهد کرد. هزینه‌ای که افراد برای خرید بلیت یک‌طرفه باید پرداخت کنند 2.70 سنت است. استفاده از تاکسی نیز بسیار کم در مونیخ اتفاق می‌افتد و علت آن تأثیری است که زمان انتظار بر روی قیمت‌ها خواهد گذاشت.

بازدید از جاهای دیدنی مونیخ

مونیخ دارای جاذبه‌های دیدنی بسیاری است و هر فردی که تجربه زندگی در مونیخ را داشته باشد بازدید از این جاذبه‌ها را به افراد دیگر توصیه خواهد کرد. پارک انگلیسی و گالری عکس‌های مدرن، گالری عکس‌های قدیمی، کاخ نیمفنبورگ ازجمله جاذبه‌هایی هستند که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. اغلب جاذبه‌های گردشگری مونیخ در مرکز این شهر واقع‌شده است و افرادی که در این شهر تاریخی زندگی می‌کنند می‌توانند به‌راحتی از جاذبه‌های دیدنی که در مرکز مونیخ قرار دارد بازدید نمایند.

کاخ رزیدنس، کلیسای جامع مونیخ، میدان مارین مونیخ، کلیسای آسامف کلیسای سنت پیتر، از دیگر جاذبه‌هایی هستند که در شهر مونیخ واقع‌شده است و افراد می‌توانند در طول مدت زندگی خود در مونیخ از آن‌ها بازدید نمایند. مونیخ شهری است که فستیوال‌های بسیاری در آن برگزار می‌شود و روزهای شادی را برای افراد به ارمغان می‌آورد. جشن بنیاد شهر، جشن اپرای مونیخ، جشنواره فیلم مونیخ و فستیوال‌های مختلف می‌توانند تجربه خوبی از زندگی در مونیخ برای افراد فراهم کنند.

تجربه زندگی در آلمان در شهر مونیخ نشان داده برای لذت بردن از زیبایی‌هایی که در شهر مونیخ وجود دارد بهتر است به‌جای مترو از دیگر سیستم حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید و یا حتی در این شهر اروپایی با دوچرخه حرکت کرده و از نقاط دیدنی شهر بازدید کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code