تحصیل در آلمان

صفر تا صد تحصیل رایگان در آلمان 

آلمان زادگاه دانشگاه های تحقیقاتی جهان است. به همین دلیل وقتی صحبت از تحصیل و دانشگاه می شود، ما خیلی مدیون آلمان هستیم. قطعا شما هم مانند بسیاری از دانشجویان که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، آلمان را مقصد برتر خود می دانید. جایی که همه چیز از آنجا آغاز شده است! شاید تغییرات جدید مهاجرت به آلمان و همچنین قوانین سال 2022 برای تحصیل در آلمان باعث شده باشند که متقاضیان مهاجرت به این کشور با مشکلاتی از قبیل اخذ وقت سفارت آلمان، رسیدن به سطح مورد نظر زبان آلمانی، ثبت نام در آزمون گوته و گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان مواجه باشند، اما با این حال تحصیل آلمان همچنان هوادارن خاص خود را دارد که در این مسیر گام بر می دارند و بدون شک به هدف خود نیز خواهند رسید.

تحصیل رایگان در آلمان

در حال حاضر کشور آلمان برنامه جدیدی برای هزینه تحصیل دانشجویان غیر اروپایی در نظر دارد که می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان حائز اهمیت باشد. لذا متقاضیانی که قصد استفاده از امتیاز تحصیل رایگان در آلمان را دارند باید نسبت به این موضوع با هوشیاری هرچه تمام‌تر برخورد کنند تا بتوانند از این امتیاز استفاده کنند. همچنین باید در نظر داشت که یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان ، مناسب بودن شرایط ورود به بازار کار پس از تحصیل است. طی این برنامه، هزینه‌های متفاوتی برای تحصیل در ایالت‌های بادن و وورتنبرگ در سال 2011 در نظر گرفته شده است، اما پیاده‌سازی و اجرای این طرح از سال 2017 در دستور کار قرار گرفته است.

تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

 • لیسانس: مدرک B1 آلمانی الزامی
 • فوق لیسانس: مدرک B1  یا ۶.۵ آیلتس
 • دکتری: آیلتس ۷ آکادمیک، مدرک ارشد مورد تایید

طول دوره تحصیل در آلمان

 • لیسانس: بین ۶ تا ۸ ترم
 • فوق لیسانس: بین ۳ تا ۴ ترم
 • دکتری: بین ۳ الی ۶ سال

هزینه تحصیل در آلمان

 • لیسانس: حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو در هر ترم
 • فوق لیسانس: حدود ۵۰۰ یورو در هر ترم
 • دکتری: رایگان (۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو  برای ثبت نام و خدمات)

هزینه مسکن در آلمان

 • مسکن: حدود : ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه
 • خوابگاه‌های دولتی: ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو
 • خوابگاه‌های خصوصی دانشجویی: ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو

ساعت کار مجاز در آلمان

 • لیسانس: 10 ساعت در هفته
 • فوق لیسانس: 20 ساعت در هفته
 • دکتری: فول تایم

مدت زمان پروسه اخذ ویزا

 • پذیرش و ویزای تحصیلی: ۲ سال
 • وقت سفارت: طبق سیستم جدید تعیین وقت سفارت آلمان امکان دریافت وقت بین 4 تا 6 هفته
 • تایم مصاحبه: حدود 15 دقیقه
 • زبان انتخابی: انگلیسی یا آلمانی

قوانین جدید تحصیل در آلمان

قوانین جدید تحصیل در آلمان

اگر قصد تحصیل در آلمان در سال تحصیلی 2022-2023 را دارید، حتما میدانید که جلوگیری از انتشار ویروس کرونا (COVID-19) یکی از مهمترین الزامات در کشورهای مختلف جهان از جمله آلمان تلقی میشود. اگرچه تلاش هایی برای تولید واکسن شده است ، اما دسترسی واکسن برای تمام افراد زمان بر است. با این حال ، اگر شما در حال حاضر دانشجوی بین المللی آلمان هستید، یا قصد شروع تحصیلات در این کشور را دارید؛ باید مطمئن شوید که اقدامات لازم را برای محافظت از خود و سایر افراد در برابر بیماری انجام می دهید. طبق یک نظرسنجی انجام شده توسط Studying-in-Germany.org ، تعداد 85٪ از دوره های مخصوص دانشجویان بین المللی تحت تأثیر بحران پاندمیک COVID-19 قرار گرفتند. از جمله قوانین جدید تحصیل در آلمان 2022 موارد زیر هستند که هر کدام را به تفکیک مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  1. مدرک زبان تحصیلی در آلمان
  2. وقت سفارت آلمان
  3. ویزای پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی آلمان
  4. اخذ ویزا کار آلمان برای افراد خارج از اتحادیه اروپا
  5. متقاضیان و دارندگان بورسیه تحصیلی آلمان

شانس پذیرش از دانشگاه های آلمان

هنگام درخواست برای تحصیل در یک دانشگاه آلمان، صد در صد باید نمرات تحصیلی خود را که در دوره تحصیلات قبلی کسب کرده اید، به دانشگاه ارسال کنید. در آن صورت، نمرات شما با سیستم نمره دهی آلمان مقایسه می شود و پس از آن در صورت داشتن شرایط، وضعیت شما ارزیابی می شوید.

سیستم نمره دهی در دانشگاه های آلمان

دانشگاه‌های آلمان برای ارزیابی عملکرد تحصیلی دانشجویان خود از سیستم نمره‌دهی ۱ تا ۶ (یا ۵) امتیازی استفاده می‌کنند. اگر در امتحان خود 1 بگیرید به این معنی است که بین 90 تا 100 درصد از کار خود را با موفقیت انجام داده اید. از سوی دیگر، اگر شما 6 را دریافت کردید به این معنی است که عملکرد شما حداقل مورد نیاز برای قبولی را برآورده نکرده است. توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها هستند که از مقیاس نمره 5 امتیازی برای نشان دادن پیشرفت تحصیلی دانشجویان خود استفاده می کنند که نمره 1 تا 1.5 خیلی خوب است.

هزینه زندگی در مونیخ

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان باید نمرات مدرک تحصیلی قبلی خود را به سیستم آلمانی تبدیل کنید تا بتوانید آن را با حداقل معدل هر دانشگاه آلمان مقایسه کنید. در صورتی که حداقل معدل دانشگاه را کسب کرده اید مدارک خود را برای اخذ پذیرش به آن دانشگاه ارسال کنید. فرمول زیر روش تبدیل نمره به سیستم آلمانی را نشان می دهد که در آن Nmax بیشترین نمره قابل کسب در سیستم آموزشی ایران، Nmin حداقل نمره برای پاس کردن یک درس در سیستم آموزشی ایران، Nd نمره یا معدل فرد متقاضی و در نهایت Z نمره معادل در سیستم آلمانی است. لازم است بدانید که حداقل معدل لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ۱۲ است اما برای بالا بردن شانس قبولی ۱۵ در نظر گرفته می‌شود.

Z= [(Nmax – Nd) / (Nmax – Nmin)] * 3 + 1

مدرک زبان تحصیل در آلمان

در دوران پاندمیک کرونا در سال 2020 و 2021 ، شرایط زبان نیز همچنان از جمله معیارهای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان است. اگر برنامه مدرک شما کاملاً به زبان آلمانی باشد ، شما ملزم به ارائه مدرک مهارت زبان آلمانی مانند Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang DSH یا TestDaF خواهید بود. متناوباً ، اگر دوره شما به انگلیسی تدریس شود و انگلیسی زبان بومی نباشید ، ملزم به ارائه نمرات آیلتس یا تافل خواهید بود. که یکی از شانس های ویژه برای دانشجویان بین المللی پذیرش مدرک زبان دولینگو توسط برخی از موسسات آموزشی کشور آلمان است که به دانشجویان این امکان را میدهد تا بصورت آنلاین در شرایط کرونا سطح زبان خود را بسنجند. در لینک میتوانید لیست دانشگاه های برتر آلمان که مدرک دولینگو را قبول میکنند و نمره مورد قبول هر دانشگاه را مشاهده نمائید.

مدرک زبان تحصیل در آلمان

تغییر شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان از جمله مواردی است که از سال 2020-2021 به بعد تاثیر زیادی در روند مهاجرت تحصیلی داشته است، به عنوان نمونه تا پایان سال 2019 مدرک زبان آلمانی مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در سطح B1 قابل قبول بوده است اما در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها اجباری کردن مدرک زبان B2 آلمانی و یا Test daf را برای تحصیل در دستور کار قرار داده اند. شاید اولین و مهم‌ترین موردی که پیش از انتخاب آلمان به‌عنوان مقصد برای ادامه تحصیل باید مدنظر داشت، انتخاب زبان رشته‌ی تحصیلی در آلمان است. در دانشگاه‌های مختلف آلمان و برای مقاطع مختلف تحصیلی دروس به دو زبان آلمانی(زبان غالب) و انگلیسی به‌عنوان زبان دوم ارائه می‌شود. هرچند که امکان تحصیل در همه‌ی رشته‌ها به زبان آلمانی وجود دارد اما رشته‌های محدودتری به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. ضمن آنکه ادامه تحصیل در برخی رشته‌ها به زبان انگلیسی مشمول پرداخت هزینه خواهد شد.

امکان اخذ مدرک زبان آلمانی در ایران از موسسه فرهنگی آلمان در تهران (گوته) و همچنین مرکز فرهنگی اتریش (OKF) امکان‌پذیر است. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های آلمان نیاز به مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 دانشگاهی و یا تافل اینترنتی 85 به بالا می‌باشند. هر چند که برای رشته‌های مختلف این حد نمره زبانی متفاوت است. این نکته را بیان می کنیم که مهاجرت به اسپانیا هم یکی از پرطرفدارترین و راحت ترین راه های مهاجرت به اروپا است.

متقاضیان بورسیه تحصیلی در آلمان

در مورد دارندگان بورس تحصیلی و متقاضیان بین المللی، این تصمیمات در نتیجه ویروس کرونا در سال 2022 گرفته شده است:

 • DAAD اعلام کرده است که بورس های تحصیلی فردی برای تحصیل در آلمان برای ترم تابستان سال 2020 در دسترس نخواهد بود. برای کسانی که قبلاً بورس تحصیلی آلمان داشته اند و به دلیل محدودیت های سفر ویروس کرونا قادر به بازگشت به کشور خود نیستند ، پشتیبانی افزایش خواهد یافت.
 • دوره های تابستانی دانشگاه ها برای سال 2020 در شرایط کرونا لغو شده بود در سال تحصیلی 2021 نیز فعلا در حالت تعلیق قرار دارد.
 • علاوه بر آن ، برنامه های کارآموزی برای بهار / تابستان 2020 نیز لغو شد.
متقاضیان بورسیه تحصیلی در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان به خاطر متقاضیان بسیاری که دارد به طور معمول دارای هزینه‌های متوسطی برای زندگی می‌باشد. هزینه تحصیل در آلمان حدود 700 یورو در هر ترم است که این شامل هزینه‌های غذا، مسکن و رفت‌وآمد خواهد بود. بخشی از این هزینه‌ها شامل مسکن و یا خوابگاه و تغذیه است، با توجه به شهری که می‌خواهید در آن سکنی داشته باشید متغیر است. مثلا برای مسکن بطور میانگین، در ماه باید بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو و برای خوابگاه‌های دولتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو و خوابگاه‌های خصوصی دانشجویی ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو هزینه کنید.

همان‌طور که ذکر شد سهم عمده هزینه‌های زندگی و تحصیل المان، هزینه مسکن است که البته برای شهرهای مختلف آلمان متفاوت است و به‌صورت کلی برای شهرهای بزرگ‌تر گران‌تر است. ضمن اینکه دانشجویان در آلمان می‌توانند از خانه‌های مشترک دانشجویی که به WG مشهور هستند استفاده نمایند که مقرون‌به‌صرفه تر هستند. لازم به ذکر است که برخی دانشگاه‌های آلمان هزینه‌های ثبت‌نام اولیه‌ای را برای هر ترم از دانشجویان به‌عنوان Ticket Semester دریافت می‌کنند که این هزینه در کنار اینکه جهت ثبت‌نام و روند اداری دانشگاه در نظر گرفته‌شده است با استفاده از کارت دانشجویی که از این طریق در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، امکان استفاده از بسیاری از خدمات حمل‌ونقل عمومی در همان ایالت آلمان برای دانشجو به‌صورت رایگان فراهم می‌گردد.

شهریه دانشگاه های آلمان

در کل شما می‌توانید با دریافت پذیرش و قبولی در دانشگاه‌های دولتی آلمان از هزینه‌های زندگی و تحصیلی خود تا میزان زیادی بکاهید. تحصیل در کشور آلمان به خاطر خصوصیات مثبتی که دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. ولی در دانشگاه‌های بسیار عالی که نسبت به دانشگاه‌های دولتی مزایای بیشتری را دارد باید 500 یورو برای شهریه آن بپردازید. این هزینه مربوط به شهریه است و برای هزینه‌های اضافی در هر ترم باید تقربیا 100 تا 150 یورو پرداخت نمایید. علاوه بر این می‌توانید برای پایین آوردن میزان هزینه‌های خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. (توصیه نامه تحصیلی)

شهریه دانشگاه های آلمان

گرفتن وقت سفارت

گرفتن وقت سفارت

همچنین تغییر قانون اخذ وقت سفارت آلمان برای پیوست (وقت سفارت برای پیوستن به همسر از ایران) نیز در سال 2022 (2020 به بعد ) به این شکل شده است که فردی که در ایران حضور دارد باید وقت سفارت خود را از نوع فرد اصلی درخواست دهد، به بیانی دیگر اگر همسر شخص در آلمان ویزای تحصیلی گرفته است یا اقامت تحصیلی دارد، ایشان از ایران باید وقت سفارت دانشجویی درخواست دهد که از نیمه اول سال 2020 به بعد سیستم وقت دهی سفارت آلمان بازه زمانی بیش از دوازده ماه (حدود شانزده ماه) را برای وقت دهی در نظر می گیرد. برای تحصیل در مقطع کالج همچنان وقت ها بیش از 12 ماه هستند و برای مقاطع بالاتر با شرط ارائه شرایط دانشگاه از جمله مدرک زبان میتوان وقت سریع تری گرفت.

ویزای پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی آلمان

قانون دیگری که در تاریخ 17 مارس سال 2016 به اجرا در آمد اما در بین هم وطنان عزیزمان اخیرا مورد توجه قرار گرفته، این است که اگر فرد پناهجو در آلمان گواهی سازمان فدرال مهاجرت و پناهجویان آلمان (BAMF) را دارد و در گواهی مذکور استحقاق (Subsidiar Schutzberechtigt) او برای دریافت حمایت ذکر شده است، می تواند برای فرزندان مجرد زیر 18 سال درخواست ویزای پیوست به فرد مستحق حفاطت حمایتی آلمان کند. همچنین شرایط ویزای پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی آلمان این اجازه را به والدین فرزندان زیر 18 سال که در آلمان پناهنده شده اند می دهد که از کشور مبدا درخواست ویزا بدهند.

حفاظت حمایتی آلمان

اخذ ویزا کار آلمان برای افراد خارج از اتحادیه اروپا

اخذ ویزا کار آلمان برای افراد خارج از اتحادیه اروپا

قوانین سال 2022 در رابطه با ویزای کار نیروهای متخصص خارج از اتحادیه اروپا دستخوش تغییراتی شده است که می تواند فرصت های خوبی را برای افراد متقاضی دریافت ویزای کار آلمان (ویزای بلوکارت آلمان) فراهم آورد. بر اساس نیاز به نیروی کار در کشور آلمان و بر مبنای این قانون، افراد متخصصی که قصد مهاجرت کاری به آلمان دارند می توانند ضمن فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای ویزای کاری آلمان (سابقه کار، نمره زبان و …) برای این نوع ویزا اقدام کنند. البته باید توجه داشت که احتمال موفقیت برای اخذ ویزای کار آلمان چندان بالا نیست و باید مسیر طولانی و ریسک انگیزی را پشت سر گذاشت.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

دانشگاه‌هایی در آلمان که تحصیل در آن‌ها رایگان نیست:

  • دانشگاه اشتوتگارت
  • دانشگاه فرایبرگ
  • دانشگاه هیدلبرگ
  • دانشگاه KIT
  • دانشگاه توبینگن
  • دانشگاه ULM
مهاجرت تحصیلی به آلمان

مساله تامین کمبود بودجه ای که در سایر ایالت‌های آلمان وجود دارد باعث شده است که سایر دانشگاه‌ها نیز دچار چنین تغییراتی بشوند. این مساله در حالی است که وزارت آموزش و تحقیقات آلمان قصد جلوگیری از این اتفاق را دارد، چرا که مهم‌ترین عامل پیشرفت تحقیقات و علم در دانشگاه‌های این کشور، رایگان بودن تحصیل در این کشور است. نکته مهم این است که برخی از دانشجویان از پرداخت هزینه تحصیل حتی در ایالت‌های یاد شده معاف هستند و شرایط تحصیل رایگان در آلمان در ایالت‌های یاد شده به شرح زیر است:

  • دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات عالی خود را در آلمان گذرانده‌اند.
  • دانشجویان بین‌المللی عضو کشورهای اراسموس
  • دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپایی که دارای اقامت دائم اروپا هستند.
  • پناهندگان دارای اقامت a (پناهندگی در آلمان)

با وجود در نظر گرفتن شرایط خاصی که برای تحصیل رایگان در آلمان و سایر کشورهایی که تحصیلات رایگان را ارائه می‌کنند، کشورهایی نیز هستند که تحصیل با هزینه بسیار کم را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند، به عنوان نمونه کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آن با هزینه بسیار کم، و تحصیل در مقطع دکتری آن رایگان است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در اسپانیا و تحصیل در اروپا می‌توانیدبا کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان را دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

هزینه زندگی در آلمان

فرد دانشجو می‌تواند در کنار تحصیلش ساعاتی را در طول هفته مشغول به کار شود. یکی دیگر از مزایای تحصیل آلمان این است هزینه زندگی در آلمان باید با حقوق به دست آمده همخوانی داشته باشد و فرد می‌تواند به‌راحتی هزینه زندگی خود را تامین نماید. حقوق ماهیانه‌‌ی این افراد حدوداً 850 یورو است. البته درآمدی که فرد به دست می آورد بیشتر به رشته تحصیلی و شغلی که مطابق با رشته‌ی خود انتخاب کرده است بستگی دارد.

البته بهتر است بدانید که سابقه کاری افراد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال شرایط ادامه تحصیل در آلمان در رشته حقوق طوری است که فرد در اوایل کار حقوقی تقریبا 4000 تا 5000 یورو در ماه ممکن است که داشته باشد، البته با زیاد شدن مدت زمان کاری‌تان حقوق شما نیز افزایش پیدا می‌کند. شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان به شکلی است که فرد پس از به پایان رسیدن تحصیل خود و یا در زمان تحصیل قادر است حقوق بسیار بالایی را در ماه کسب کند؛ زیرا تحصیل در در رشته پزشکی در آلمان علاوه بر این که متقاضیان بسیاری دارد، در آمد زیادی نیز از این طریق به دست می-آید. تقریبا برخی از کسانی که به کشور آلمان سفر می‌کنند همیشه نگران هزینه‌های زندگی خود در این کشور هستند.

هزینه زندگی در آلمان

مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان

تحصیل در دانشگاه های المان برای هر مقطع تحصیلی دانشگاهی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجوهای خارجی فراهم شده است به‌گونه‌ای که با توجه به فراهم کردن پیش‌نیازهای هر مقطع می‌توان برای تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام کرد.علاوه بر هزینه‌های تحصیل که رایگان است، در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی نیز می‌توان به زبان رسمی کشور آلمان یعنی زبان آلمانی و یا بنا به رشته‌های تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های آلمان به ادامه تحصیل پرداخت. هرچند که غالب زندگی روزمره و کاری در خارج از دانشگاه نیاز به دانش زبان آلمانی دارد اما جهت تحصیل در بسیاری از رشته‌های تحصیلی این کشور می‌توان زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان در مقطع فوق لیسانس و دکتری انتخاب نمود.
دکتری در آلمان

دکتری در آلمان

تحصیل در آلمان در مقطع دکتری در برترین دانشگاه‌های آلمان امکان پذیر است. در کشور آلمان تقریبا 300 مرکز علمی به همراه بهترین امکانات و شرایط تحصیلی قرار دارد. به همین دلیل شرایط تحصیل آلمان به طور رایگان در دسترس است. البته اگر افراد ترم تابستانی را دریافت نمایند باید مقداری هزینه برای شهریه دانشگاه کنند. ولی این مبلغ بسیار اندک بوده است و تا حدودی رایگان محسوب می‌شود.

فوق لیسانس در آلمان

فوق لیسانس در آلمان

تحصیل با مدرک دیپلم و تحصیل در مقطع دکتری و یا ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس بسیار کم هزینه است و کشور آلمان از جمله بهترین انتخاب برای این افراد به شمار می‌رود. یکی از مزایایی که تحصیل در کشور آلمان دارد وجود 83 دانشگاه به انگلیسی است که برخی از این دانشگاه‌ها بعد از پشت سر گذاشتن 4 تا 6 ترم این شانس را در مقابل دانشجو قرار می‌دهد که در دانشگاه‌های آمریکا، استرالیا و یا کاناداد انتقالی بگیرید. برخی از این دانشگاه‌ها در فهرست دانشگاه‌های رایگان آلمان وجود دارد. نکته‌ی مهمی که وجود دارد این است که این دانشگاه‌ها نیاز به داشتن مدرک تافل دارد. البته برخی از آن‌ها دارای دوره‌های زبان در خود دانشگاه هستند و فرد متقاضی می‌تواند تحصیل بدون مدرک زبان را تجربه کند.

تحصیل پیش از ‌دانشگاه در آلمان

تحصیل پیش از ‌دانشگاه در آلمان

مهدکودک در آلمان از 3 سالگی برای کودکان قبل از ورود به دبستان آغاز می‌شود. طول دوره‌ی دبستان در آلمان شامل 4 سال آموزشی است که از شش‌سالگی آغاز می‌شود و پس از این دوره دبستان دانش آموزان می‌توانند وارد دوره‌ی آموزشی 6 ساله دوم شوند. پس از طی 9 سال تحصیلی دانش آموزان می‌توانند وارد دوره‌ی یک‌ساله‌ی پایانی دبیرستان شوند و پس از 13 سال تحصیل دیپلم عمومی دبیرستان Abitur و بعداز آن می‌توانند به دانشگاه های آلمان جهت تحصیل وارد شوند. (ثبت شرکت در آلمان)

تحصیلات دانشگاهی در آلمان

دانش آموزان در آلمان پس از گذراندن دوره‌ی سیزده‌ساله و داشتن مدرک Abitur می‌توانند وارد دانشگاه‌های آلمان شوند. به‌طورکلی تنوع دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی آلمان دربرگیرنده دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، دانشگاه‌های آموزش عالی هنری و دانشگاه‌های علمی و فنی این کشور است. دانش آموزان کشورهای خارجی که دیپلم دوازده‌ساله دارند بنا به شرایط دیپلم و رشته‌ای که تحصیل‌کرده‌اند و همچنین رشته‌ای که در آلمان قصد دارند در دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند نیاز به گذراندن آزمون سطح علمی آلمان و یا گذراندن دوره‌ی یک‌ساله کالج‌های آلمان می‌باشند. در ادامه به توضیح بیشتر درباره‌ی دوره‌های مختلف “تحصیل در آلمان” می‌پردازیم:

 1. Diplom – Vorprürung یا Zwischenprüfung: : این دوره‌ای 4 ساله جهت تحصیل دروس عملی و نظری است که با گذراندن آن ادامه تحصیل در دانشگاه ممکن خواهد بود.
 2. Diplom (FH) – Diplom Ing.: دوره‌های 4 ساله مشابه دوره‌ی کارشناسی است که دارای یک دوره‌ی کارآموزی نیز است و دانش آموزان با ارائه‌ی پایان‌نامه‌ی تحصیلی می‌توانند مدرک آن را دریافت کنند.
 3. دوره کارشناسی رسمی یا Bachelor : این دوره شامل کارشناسی 3 یا 4 ساله است که دانشجویان پس از گذراندن 180الی 240 واحد اروپایی می‌توانند مدرک کارشناسی یا لیسانس آلمان دریافت کنند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی آلمان

  1. ترجمه رسمی و مدارک تحصیلی و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
  2. ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریزنمرات آن
  3. ترجمه رسمی مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات
  4. پاسپورت متقاضی با 6 ماه اعتبار
  5. مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
  6. پروپوزال و انگیزه نامه
  7. توصیه‌نامه اساتید در صورت مقطع کارشناسی به بعد
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی آلمان

ضمانت نامه مالی برای تحصیل در آلمان

در جواب این سوال که آیا همه دانشجویان بین المللی باید مدرک مالی ارائه دهند؟ باید گفت دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا یا کشورهای غیر منطقه اقتصادی اروپا باید مدرکی مبنی بر بودجه مالی ارائه دهند تا نشان دهند که می توانند از عهده مخارج زندگی و تحصیل خود در آلمان بربیایند. اگر شهروند کشورهای اتحادیه اروپا (از جمله نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین) هستید، نیازی به ارائه مدرک مالی ندارید. اگر شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید که برای ورود به آلمان نیاز به ویزا دارید، باید مدارک اقتصادی برای درخواست ویزای دانشجویی ارائه دهید.

اگرچه اکثر دانشگاه‌های آلمان شهریه ندارند و اکثر شهرهای آلمان برای زندگی خیلی گران نیستند، مقامات هنوز می‌خواهند بدانند که آیا منابع مالی کافی برای تحصیل و زندگی در آلمان حداقل برای سال اول زندگی خود دارید یا خیر. برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید مدارکی دال بر منابع مالی ارائه دهید. این به عنوان تضمینی برای پرداخت هزینه تحصیل در آلمان عمل می کند. از 01 ژانویه 2021 مدرک مالی برای تحصیل در آلمان 10332 یورو در سال (861 یورو در ماه) خواهد بود. از ترم زمستانی 2022، دانش آموزان باید مبلغ 934.00 یورو در ماه یا 11208.00 یورو در سال را ثابت کنند.

اثبات منابع مالی کافی به مقامات آلمان

حساب مسدود شده

حساب مسدود شده شکلی از حساب بانکی است که به طور خاص برای مطابقت با شرایط ویزا در آلمان اختراع شده است. این نوع حساب بانکی برای «تجمع» یا «مسدود کردن» مبلغ مورد نیاز برای تأمین هزینه زندگی در آلمان در مدت معینی (معمولاً یک سال) استفاده می شود. پس از ورود پول به حساب، سازمان مربوطه تأییدیه مسدودسازی را صادر می کند. پس از صدور ویزا یا اجازه اقامت، می توانید پرداخت های ماهانه خود را از این حساب به یک حساب بانکی معمولی (که در آلمانی به آن حساب جاری یا Girokonto می گویند) انتقال دهید. مهم است که بدانید پس از ورود به آلمان نمی توانید به یکباره به همه پول دسترسی داشته باشید. مفهوم حساب مسدود شده به این معنی است که پول به صورت جزئی به صورت ماهانه به شما منتقل می‌شود.

حمایت والدین یا ضمانت نامه از یک فرد مقیم آلمان

اگر دانش آموزی است که از والدین خود حمایت مالی قابل توجهی را برای تحصیل خود دریافت می کنید، می توانید اسنادی را ارائه دهید که ثابت کند آنها بودجه کافی برای این منظور را دارند. در این موقعیت‌، سفارتخانه‌ها و دفاتر خارجی معمولاً به یک قرارداد فعلی یکی از والدین یا هر دو و/یا به صورت حساب جاری آنها نیاز دارند. جایگزین دیگری برای حساب مسدود شده، ضمانت نامه از یکی از اقوام یا دوستانی است که مقیم دائم آلمان هستند. این سند “Verpflichtungserklärung” نامیده می شود و شخص فوق الذکر را ملزم می کند که مسئولیت کامل مالی را برای حمایت از شما در طول اقامت در آلمان و همچنین تحمل عواقب شما را بر شما انجام دهد. برای صدور چنین تاییدیه ای، «ضامن» شما باید بیانیه درآمدی را نشان دهد تا مطمئن شوید که منابع مالی برای حمایت از شما در طول اقامت شما دارد.

بورسیه یا تضمین بانکی

اگر بورسیه تحصیلی از یک موسسه معتبر به شما اعطا شود، می توانید یک تاییدیه جایزه معتبر را به عنوان مدرکی برای منابع مالی برای حمایت از اقامت خود در آلمان در درخواست خود برای ویزا یا اجازه اقامت قرار دهید. ما توصیه می کنیم که از قبل با سفارت مشورت کنید تا مطمئن شوید که سندی که ارائه می دهید مطابق با الزامات مرجع است و مورد پذیرش قرار می گیرد.گاهی اوقات مبالغ بورسیه فقط تا حدی مقدار مورد نیاز برای بودجه کافی را پوشش می دهد. در این موارد، بهتر است چنین تأییدیه‌ای را با یک حساب مسدود شده ترکیب کنید که بقیه مبلغ را پوشش می‌دهد (یا جایگزین دیگری که ثابت کند از نظر مالی حمایت می‌شوید). آخرین روش برای اثبات منابع مالی برای تحصیل در آلمان، تضمین بانکی است.  اشکال خاصی از وام های بانکی وجود دارد که توسط مقامات به عنوان مدرک کافی برای منابع مالی پذیرفته می شود. برای شناسایی آن، بانک باید تأییدیه ای صادر کند که حین تحصیل و زندگی در آلمان از حمایت مالی کامل برخوردار خواهید شد.

مزایای تحصیل در آلمان

از مزایای تحصیل در آلمان می‌توان به امکان کار و اقامت آلمان پس از پایان تحصیل به دلیل اقتصاد قوی این کشور اشاره کرد. کشور آلمان را می‌توان مهم‌ترین کشور حوزه‌ی اتحادیه اروپا به لحاظ اقتصادی دانست. آلمان یکی از قطب‌های صنعتی دنیاست که مهم‌ترین صنایع آن بر مبنای صنایع شیمیایی، خودرو، الکترونیک، کامپیوتر و صنایع و تجهیزات سنگین بنا شده است.

تحصیل در آلمان بر اساس اصل تحصیل رایگان بنا شده است و تحصیل رایگان در آلمان در بسیاری از ایالت‌های آلمان همچنان برای دانشجویان آلمانی و خارجی برقرار است. به‌ منظور تحصیل در این کشور دانشجو صرفاً باید هزینه‌ی زندگی خود را به عهده بگیرد. از جمله مزایای آن شامل موارد زیر است:

  • وجود دانشگاه‌های برتر دنیا با امکانات پیشرفته جهت تحصیل المان
  • تحصیل رایگان در برترین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آلمان یا با هزینه مناسب و اینکه تنها هزینه‌ی ناچیزی بابت ثبت‌نام و خدمات دانشجویی وجود دارد.
  • امکان تمدید ویزای دانشجویی آلمان به مدت یک سال و نیم پس از پایان دوران تحصیل برای اخذ اقامت دائم و پیدا کردن کار
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی با توجه به رشته و دانشگاه
  • امکان کار دانشجویی پاره‌وقت در حین تحصیل با درآمد ساعتی بین هشت ‌تا ده یورو که می‌تواند بیش از نیمی از هزینه دانشجویی را تأمین کند.
  • امکان اخذ بورسیه تحصیلی آلمان با توجه به شرایط، مدارک و امتیازات دانشجویان
  • امکان اخذ ویزای همراه آلمان برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
  • امکان اخذ پذیرش با دیپلم 11 ساله و بدون نیاز به گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی در برخی دانشگاه‌های خصوصی
  • امکان استفاده از سیستم حمل‌ونقل شهری برای دانشجویان با خریداری بلیت دانشجویی در آلمان
  • امکان سفر به‌تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن با ویزای دانشجویی آلمان

آخرین وضعیت تحصیل در آلمان 2022

همانطور که می دانید شرایط مهاجرت در طول سال دچار تغییرات بسیار زیادی می شوند، در رابطه با آلمان آخرین تغییرات قابل توجهی که داشتیم الزام ارائه ترجمه آلمانی مدارک تحصیلی، افزایش میزان تمکن مالی مورد نیاز ویزا و … است که پروسه مهاجرت ویزایی بسیاری دانشجویان را تحت تاثیر قرار می دهد. با در نظر گرفتن این مساله که قوانین ویزایی آلمان و تمام کشورها ممکن است در هر زمانی دچار دگرگونی شوند، دقت داشته باشید که برای هرگونه اقدامی باید شرایط موجود را بررسی کنید. در این راستا کارشناسان و مشاورین موسسه دانش گستر کوه نور شما را یاری خواهند داد.

وضعیت فعلی ویروس کرونا (COVID-19) ممکن است باعث سردرگمی دانشجویان بین المللی در آلمان شود ، بنابراین ، در زیر چند پاسخ ازسوالاتی که ممکن است در این مدت داشته باشید ، خواهید یافت.

آیا بیمه درمانی دانشجویان بین المللی در آلمان هزینه ویروس کرونا را تأمین می کند؟

بیمه های درمانی  دانشجویان بین المللی هزینه آزمایش ویروس کرونا را از 28 فوریه 2020 تأمین می کنند. با این حال ، پزشک باید تصمیم بگیرد که آیا بیمار به آزمایش نیاز دارد یا خیر. اگر از بیمه نامه های درمانی دکتر Walter مانند EDUCARE24 بیمه شده باشید ، در پرداخت هزینه های پزشکی مشکلی نخواهید داشت، هزینه های درمان کرونا در این شرکت ها پوشش داده می شود. در صورتی  که مجبور شدید در مدت طولانی تری در خارج از کشور اقامت داشته باشید، این بیمه نامه شامل پوشش 90 روزه نیز می شود. البته در نظر داشته باشید که هزینه های قرنطینه از بیمه شما تأمین نمی شود زیرا این یک اقدام پیشگیرانه است. اگر در حین قرنطینه به بیماری مبتلا شوید ، بیمه نامه درمان شما از طریق بیمه نامه تامین خواهد شد.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند حساب مسدود شده آلمانی خود را به دلیل ویروس کرونا ببندند؟

اگر در طول سال تحصیلی 2022 به دلیل ویروس کرونا به آلمان سفر نمی کنید یا اگر به کشور خود بازمی گردید ، امکان بستن حساب مسدود شده آلمانی خود را دارید. به طور معمول ، دانشجویان بین المللی می توانند برای بستن حساب مسدود شده خود از طریق روش استاندارد هر موسسه مالی اقدام کنید. این بدان معناست که دانشجویان بین المللی ملزم به تماس با موسسه ای هستند که حساب مسدود شده خود را با آن باز کرده اند و از آنها بخواهند تا آن حساب را برای آنها ببندند.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند پول خود را از حساب مسدود شده خود در آلمان پس بگیرند؟

بله ، در سال تحصیلی 2022 در آلمان اگر حساب خود را لغو کنید می توانید پول خود را از حساب مسدود شده در آلمان پس بگیرید. به محض بستن حساب خود (که باید این کار را با تماس با بانک مسئول که در آن حساب افتتاح کرده اید) انجام دهید ، آنها پول را به حسابی منتقل می کنند که در ابتدا پول از آنجا منتقل شده است.

قرنطینه شخصی چیست و چه مدت طول می کشد؟

اگر آزمایش ویروس کرونا مثبت بوده و وضعیت شما خفیف است، ممکن است پزشکان از شما بخواهند خود را در خانه قرنطینه کنید. با این حال ، شما باید این کار را به درستی انجام دهید و مطمئن شوید که افراد دیگر را آلوده نمی کنید. معمولا مدت زمان قرنطینه در کشور آلمان 14 روز تخمین زده شده است.

سوالات متداول برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

بله تحصیل در آلمان به دلیل ارائه شرایط بورسیه نیازی به پرداخت شهریه ندارد و تنهای هزینه کمی برای ثبت نام و خدمات نیاز است. تنها باید شرایط دریافت بورسیه را کسب کنید. شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ….

هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو در هر ترم و برای فوق لیسانس: حدود ۵۰۰ یورو در هر ترم و برای دکتری رایگان (۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو  برای ثبت نام و خدمات) است.

حداقل مدرک زبان برای مقطع لیسانس (مدرک B1 آلمانی الزامی) و برای فوق لیسانس (مدرک B1 آلمانی یا ۶.۵ آیلتس) و برای دکتری( آیلتس ۷ آکادمیک، مدرک ارشد مورد تایید) است.

پس از پایان تحصیل مدت 18 ماه فرصت دارید تا در آلمان کار پیدا کنید. اگر بتوانبد شغلی مناسب بیابید، اقامت شما به کاری تغییر میکند.

بله، در صورتی که پس از تحصیل بتوانید شعل مناسب بیابید و استخدام شوید میتوانید برای ویزای کاری و اقامت اقدام کنید.

برای تحصیل در آلمان شرایط سنی و معدل خاصی وجود ندارد و شما میتوانید در هر سنی و با هر معدلی ویزا بگیرید اما هرچه سن شما کمتر و رزومه قوی تری داشته باشید شانس دریافت ویزا برای شما بیشتر خواهد بود.

خیر، برای تحصیل در آلمان یا نیاز به پول دارید یا بورسیه ، داشتن مدرک زبان و معدل بالا و مقالات معتبر برای دریافت بورسیه به شما کمک خواهد کرد.

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید دو کار انجام دهید ابتدا درخواست وقت سفارت در سایت مربوطه ایجاد کنید و لیست مدارک لازم که در مقاله درج شد بصورت کامل و دقیق تهیه کنید.سپس مصاحبه ای حدود 10 تا 15 دقیقه انجام خواهید داد مدارک را ارائه میدهید و دلیل درخواستتان را بیان میکنید و در صورت تایید و نبودن مشکل ویزای خودرو را دریافت میکنید، حدود زمان گرفتن نتیجه ویزا از 2 ماه تا 2 سال ممکن است به طول انجامد.

3.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

*

code

43 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
angel

با سلام و عرض تشکر
بنده میخواستم بدونم آیا دانشگاهی در آلمان وجود داره که من بتونم برای ارشد صنایع ، مدیریت ، MBA یا ارشد مرتبط با رشته کارشناسیم (مهندسی صنایع) با معدل پایین کارشناسی (۱۲٫۳۰) اقدام کنم؟من بیشتر مسئلم معدل هست میخوام بدونم با این معدل اگر بقیه مدارک رو داشته باشم میتونم پذیرش بگیرم یا نه؟
پیشاپیش ممنونم از پاسختون

کوه نور

با سلام وقتتون بخیر باشه
امکان اقدام وجود داره فقط به صورت دقیق تر بایستی مدارکتون رو بررسی کنیم تا پاسخ درست تری خدمتتون بدیم
پیشنهاد من اینه که با مشاوره تخصصی موسسه صحبتی داشته باشید تا مدارکتون رو بررسی کنیم
شماره تماس موسسه ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ یا ۰۲۱۴۵۱۳۱
koohenoor.institute@yahoo.com

Mahdi

چگونه بورسیه بروم در کشور اورپای

amin

سلام و خسته نباشید

وقتی در رشته ای پذیرش بگیریم که زبان آن انگلیسی هست و نه آلمانی، باز هم سفارت از ما مدرک زبان آلمانی میخواهد؟

ممنون.

کوه نور 9

با سلام وقتتون بخیر
لطفا جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان در طول ساعت کاری با شماره های موسسه تماس بفرمایید که همکاران راهنماییتون کنن.
۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ (۱۰ Lines)

کوه نور 9

با سلام
برای کشور آلمان به مدرک زبان نیاز دارید ، اینکه آلمانی باشه یا انگلیسی بسته به رشته تحصیلیتون متفاوت هستش جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان ، در طول ساعت کاری با شماره های موسسه تماس بفرمایید که همکاران به صورت کامل راهنماییتون کنن
شماره تماس موسسه ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ یا ۰۲۱۴۵۱۳۱

سامان

سلام من ارشد مکانیک هستم مقاله هم دارم ولی مدرک زبان ندارم و فعلا وقت کلاس رفتن ندارم ایا میشه بدون مدرک زبان هم برای دکترا با فول فاند اقدام کرد ؟ و چقدر هزینه داره؟ ممنون

زهره

سلام.برای دکترای جامعه شناسی در آلمان خدمات انجام میدید؟

mahta

سلام ممنون ایا الان که دختر من ترم چهار است برای فوق لیسانس باید درخواست پر کنه

Niloo

سلام و وقتتون بخیر،
من دانشجوی رشته‌ی معماری هستم و سطح زبان متوسطی دارم، تصمیم به گرفتن مدرک آیلتس دارم و کشورهای آلمان و ایتالیا مورد نظرم هستن برای پذیرش، از مطالبتون متوجه شدم که امکان تحصیل با هزینه‌ی کمتر با مدرک زبان آلمانی بیشتره در آلمان، در اینصورت پیشنهاد شما مدرک زبان آلمانی هست یا آیلتس؟ با توجه به اینکه با مدرک آیلتس شانس پذیرش در ایتالیا رو هم خواهم داشت..
ممنون از پاسخگویی‌تون.

نیلوفر

سلام خسته نباشین من دانشجوی رشته مهندسی بهداشت محیط با معدل ۱۸ هستم.
زبان انگلیسیم در سطح مناسبی قرار داره میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته های مربوط umwelt در دانشگاه های دولتی آلمان شرط پذیرش دارم؟
و اینکه هزینه دریافت ویزایه تحصیلی چقدر میشه به غیر از گواهی تمکن مالی؟

سارا

سلام،خسته نباشید، من ١٨ سالمه و بلو کارت دارم، مدرک c1 هم دارم ولی می خواستم برای بچلر برای دانشگاه انگلیسی زبان در المان اپلای کنم، راهی هست که بشه اسکالرشیپ گرفت و یا دانشگاه انگلیسی زبانی که هزینه ی کمی داشته باشه؟

یونس

سلام
من دانش آموز ریاضی هستم و معدل سه سال دبیرستانم بین هفده نیم تا هجده و نیم هستش «دوازدهم ۱۸.۷۰»
اگر یک سال و یا به عبارتی دو ترم در ایران در یک دانشگاه سراسری یا آزاد درس بخونم میتونم بدون رفتن به کالج مستقیم وارد دانشگاه بشم؟

علیرضا

سلام خسته نباشید
من متولد ۱۳۸۰ هستم
و معدل دیپلم من۱۷.۵۰
معدل کتبی نهایی ۱۵.۹۰
معدل سه سال دبیرستانم ۱۸.۵۰
و رشته ی من تجربی هست
تصمیم دارم رشته مدیریت پروژه در المان تحصیل کنم
و اینکه رشته مدیریت پروژه در مقطع لیسانس در المان کلا ارائه میشه؟
من باید از طریق کالج اقدام کنم؟ و اینکه رشته من تجربی هست میتونم در رشته غیر تجربی در کالج شرکت کنم؟
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

من

سلام وقت به خیر من دارای مدرک کارشناسی تغذیه هستم و قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارم ایا میتونم رایگان تحصیل کنم و این که ایا میتونم با مدرک تغذیه کار کنم دور کنار تحصیل؟

Sara

سلام
روزبخیر
برای پذیرش در رشته داروسازی
با مدرک دانشگاه آزاد هم میتوان اقدام کرد؟

Sepehr

سلام من الان کلاس دهم هستم و اگر از الان زبان آلمانی را بخونم و باچه نمرات معدلی میتوانم در آنجا تحصیل کنم و بورسیه بگیرم و لیسانسم را از آنجا دریافت کنم؟و رشته حسابداری در آلمان خوب هست؟

دانیال

سلام
اگه کسی وضعیت مالیش خوب نباشه چی؟

مهدی

سلآم
من ۲.۳ ترم در دانشگاه مقطع کارشناسی پیوسته در رشته برق درس خوندم.
میخواستم بدونم میتونم آیا ادامه تحصیلم رو در آلمان بگذرونم ؟ و اینکه میتونم رایگان و یا با هزینه اندک تو آلمان زندگی کنم و درس بخونم؟

فرناز

با عرض سلام.من مبخاستم بدونم که برا دکترا میتونم بورسیه بگیرم .معدل کارشناسیم ۱۳/۷۰هس معدل ارشدم ۱۷.رشته کارشناسیم زیست شناسی و ارشدم بیوشیمی بالینی .پایانامم در مورد رابطه بین گروه خونی و دیابت بود.زبانم یکم ضعیف هس .ایا امیدی هس برا دکترا بورسیه بشم ?

الیار

با سلام. من سال ۱۳۹۶ زبان و ادبیات روسی دانشگاه سراسری قبول شدم. به زبان آلمانی خیلی علاقه دارم. آیا میتونم از رشته زبان و ادبیات آلمانی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟

سلطان محمد

سلام
من میخواستم دوره لیسانسم را آلمان بخونم لطفا در باره مدرک زبان و هزینه آن معلومات دهید.

فاطمه زارع

برای رشته مهندسی پزشکی ارشد یا دوتری کدوم شهر و دانشگاه المان بهتره؟؟

پیمان

با سلام و عرض ادب
بنده به دلایلی، بسیار دیر اقدام به تحصیل نمودم؛ اکنون با ۳۳ سال سن دانشجوی سال دو مهندسی عمران در یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی هستم و نمراتم بالای ۱۶ است و همچنین فعلاً دانش آموز سطح A2 زبان آلمانی هستم.
به نظر شما، با توجه به شرایط سنی بنده (با اتمام دانشگاه و دوره زبان و وقت مصاحبه سفارت)، در سن ۳۶-۳۵ سالگی امکان پذیرش و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آلمان وجود دارد؟ در صورت وجود این امکان، شانس من نسبت به افراد ۲۶-۲۵ ساله چقدر است؟ درصورت نبود این امکان، آیا مدارک دانشگاه غیر انتفاعی برای ویزای جست و جوی کار مورد تأیید است؟
پیشاپیش از پاسخ شما نهایت تشکر و سپاس را دارم.

negin

سلام خسته نباشید
ببخشیدمن۱۹سالم هست ورشته تجربی هستم وامسال کنکوردارم
میخواستم ببینم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان بامدرک دیپلم وتحصیل درمقطع کارشناسی دردانشگاه های آلمان حتمابایددرکنکورایران قبول بشم؟واگرمعدل۲۰نباشدنمیشوداقدام کرد؟وچون دوره کالج آلمان۱۳ساله هست بایدیک سال درکالج آنجاشرکت کرد؟یااینکه بایدبرای ورودبه دانشگاه آزمون داد؟
ممنونم میشم پاسخ بدید

مینا

با عرض سلام من کارشناسی حسابداری دارم، مدرک آیلس و دولینگو هم دارم، میخواستم بدونم برای دانشگاه دولتی میتونم اقدام کنم، راستش هزینه دانشگاه واسم‌مهمه.

امیر حسین

سلام و عرض خسته نباشید من یک دانشجو معلم هستم ودر دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستم یه سوال داشتم در رابطه با مقطع ارشد ایا امکانش هست برا ادامه تحصیل در رشته معلمی و زیر شاخه های آن در کشور آلمان ادامهدتحصیل داد ممنون میشم پاسخ بدید

مهدی

سلام من دیپلم فنی حرفه ای دارم بانمره های عالی وپول تحصیل در آلمان هم دارم می تونم برای مهندسی کامپیوتر دانشگاه فنی اخن اقدام کنم

Abdul Hamid

میخواهیم که در المان درس بخوانم

ضیا ضیایی

سلام وقت تون بخیر من ضیا ضیایی هستم زیاد دوست دارم برم آلمان کمکم کنید ویزه رایگان آلمان را بدست بیاورم برای تحصیل ویزه رایگان میدهد بدون پول ممنون وقت بخیر من به افغانستان هستم ۱۵ ساله هستم ممنون وقت خوش

فواد

سلام من فواد انوری هستم از افغانستان ولایت تخار من خیلی علاقمند آلمان هستم خصوصا در بخش تحصیل میخواهم در آلمان ماستری بخوانم لطفا مره همکاری کنید ویزای رایگان چطو بگیریم

Mohammad Hosain Mohammady

I want to staudy in garmany
Because in my country to AFGHANISTAN there’s no peace

مینا

سلام. هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان حدودا چقدره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. چون خیلی تمایل ب تحصیل در المان رو دارم.

مسعود سلامی

امکان اقامت بعد از تحصیل در آلمان برای ایرانیها وجود داره؟؟

صدف

سلام دوره تحصیلی در آلمان چقدر طول میکشه؟

معصومه ربیعی

سلام وقتتون بخیر. لطفا بگید تحصیل در آلمان برای مقطع فوق لیسانس نیاز به نمره آیلتس چند داره؟

4.9/5 - (53 امتیاز)