تحصیل-در-اتریش

تحصیل در اتریش

تحصیل  در اتریش همواره به طور رایگان و یا با هزینه بسیار کم ارائه می‌شود. کشور اتریش به دلیل جمعیت بسیار کمی که دارد شرایط دریافت ویزای تحصیلی و اقامت اتریش را آسان کرده است. زبان اصلی کشور اتریش آلمانی است.

تحصیل در اتریش

دولت اتریش سعی بر این داشته است که اقتصاد آلمان را سرلوحه اقتصاد کشور خود و آسایش و رفاه کشور سوئیس را سرحوله کار خود قرار داده است و از سوی دیگر مناسب‌ترین مقصد برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در اتریش واروپا محسوب می‌شود. همچنین مکان مناسبی جهت ادامه زندگی برای افراد دارای شرایط گوناگون است.

تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اتریش

دانشجویان ایرانی می‌توانند با دریافت نمره قبولی در کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در دوره کارشناسی برای دریافت پذیرش در دوره لیسانس کشور اتریش اقدام کنند. البته دانشگاه‌های اتریش در برخی از رشته‌ها مانند رشته‌های هنر برای قبولی دانشجو در مقطع لیسانس به شرکت در آزمون ورودی نیاز دارند. البته این را بدانید که قبولی در این آزمون‌ها با توجه به موارد امتحانی و زبان آلمانی مورد آزمون، بسیار سخت است.

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی اتریش

در دوره کارشناسی در بسیاری از دانشگاه‌های اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌شود. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش را دارند باید مدرک زبان آلمانی را ارائه دهند. حال دو شرایط برای دانشجویان وجود دارد. شرط اول اینکه زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2 در ایران گذرانده باشند و برای دریافت پذیرش اقدام کنند. شرط دوم اینکه بدون هیچ مدرک زبانی به کشور اتریش مهاجرت کرده و در کشور اتریش در کالج‌های زبان آلمانی آموزش ببینند و با هزینه‌ای تقریبا ۱۰۰۰ یورو برای هر ۳ ماه یاد بگیرند.

حق کار دانشجویی در مقطع کارشناسی اتریش

دانشجویانی که در مقطع لیسانس کشور اتریش مشغول به تحصیل هستند این اجازه را دارند که ۱۰ ساعت در هفته را مشغول به کار شوند. حقوق این افراد به طور میانگین تقریبا بین ۸ تا ۱۰ یورو برای هر ساعت است که مجموع درآمد آن‌ها می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های زندگی و تحصیلی آن‌ها را تامین نماید.

هزینه‌های زندگی در اتریش

هزینه‌های زندگی در اتریش برای دانشجویان تقریبا بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو به طور ماهیانه است که هزینه‌های مسکن، رفت و آمد، غذا، بیمه و سایر هزینه‌ها را در برمی‌گیرد. دانشجویان باید این هزینه‌ها را در زمان تحصیل و در مقطع کارشناسی در کشور اتریش بپردازند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش به طور رایگان و تنها با پرداخت ۷۲۰ یورو در هر ترم در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش به کسانی توصیه می‌شود که می‌خواهند در بهترین دانشگاه‌های اروپا تحصیل کنند و اقامت کشور اروپایی را دریافت نمایند ولی استطاعت مالی پرداخت هزینه‌های بالای تحصیل در کشورهای انگلستان، آمریکا و استرالیا را ندارند.

دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس کشور اتریش فارغ‌التحصیل می‌شوند بعد از به پایان رسیدن تحصیل‌شان این اجازه را دارند که به مدت یک سال در کشور اتریش حضور داشته باشند تا با پیدا کردن شغل مناسب، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار کشور اتریش تبدیل کنند.

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش

تعداد زیادی از رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. ولی برخی از رشته‌ها مانند علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم زیستی و علوم مدیریتی به زبان آلمانی تدریس می‌شود. دانشجویان می‌توانند پیش از ورود به دانشگاه در کالج‌های کشور اتریش دوره‌های زبان آلمانی را تا سطح B2 با هزینه‌ای حدود ۴۲۰ یورو در هر سه ماه آموزش ببینند.

حق کار در مقطع کارشناسی ارشد اتریش

دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس مشغول به تحصیل در اتریش هستند، این اجازه را دارند که ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند. درآمد این دانشجویان به طور میانگین بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت است و با مجموع این درآمد دانشجویان می‌توانند بخش زیادی از هزینه‌های خود را تامین نمایند.

تحصیل در مقطع دکتری اتریش

کشور اتریش نیز مانند دیگر کشورهای پیشتاز در خصوص موضوع تحصیل توجه خاصی به دانشجویان مقطع دکتری دارد و برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی آن‌ها، شرایط مخصوصی را برای آسان نمودن طول مقطع دکتری تحصیل در اتریش را مهیا کرده است.
در مجموع تحصیل در مقطع PHD در دانشگاه‌های کشور اتریش به دو صورت انجام می‌شود:

۱-بورسیه تحصیلی

۲-تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا می‌پردازد.

از آنجایی که کشور اتریش برای کسانی که در دوره PHD در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوق ماهیانه به مقدار ۲ هزار دلار را در نظر دارد، به همین دلیل دانشجویان ایرانی برای دریافت بورسیه دکتری در کشور اتریش رقابت سرسختی را پیش رو دارند.
برای اخذ بورسیه تحصیل مقطع دکتری در کشور اتریش دانشجو باید مدارک مورد نیاز زیر را ارائه دهد:

  • ارائه مدارک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه‌های معتبر
  • دریافت مدرک مبنی بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
  • جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که از دکترا فرد را پشتیبانی کند.
  • داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …
  • داشتن همه و یا برخی از آیتم‌های ذکر شده، می‌توان در راستای افزایش شانس فرد برای دریافت پذیرش نقش مهمی را ایفا نماید.

زبان تحصیل در مقطع دکتری اتریش

تعداد زیادی از رشته‌های مهندسی در مقطع دکتری در کشور اتریش به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می‌‌گیرد.

حق کار در مقطع دکتری اتریش

دانشجویانی که در مقطع PHD در کشور اتریش تحصیل می‌کنند این اجازه را دارند که به مدت ۳۰ ساعت در طول هفته مشغول به کار شوند. حقوق دریافتی این افراد به طور میانگین تقریبا بین ۸ تا ۱۰ یورو برای هر ساعت می‌باشد که مجموع این درآمدها می‌تواند مخارج زندگی دانشجو را تامین نماید.

یافتن کار در هر کشوری از جمله کشور اتریش به برخی از موارد مانند طح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، خصوصیات شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و عوامل دیگر بستگی دارد.

هزینه‌های زندگی

هزینه‌های زندگی در کشور اتریش برای دانشجویان تحصیل در مقطع دکتری اتریش به طور میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است که هزینه-هایی مانند هزینه مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و دیگر هزینه‌ها را در برمی‌گیرد. دانشجو باید این هزینه را در زمان تحصیل و در مقطع PHD در کشور اتریش بپردازد.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اتریش  می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در آلمان تحصیل در اسپانیا و اروپا و همچنین تحصیل در کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code