تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا تجربه ارزشمندی است که باعث می شود افراد جدیدی از سراسر جهان با یکدیگر آشنا شوند. با تحصیل در سایر کشورها علاوه بر تعامل اجتماعی که بین افراد برقرار می شود، دانشجویان با فرهنگ های دیگر کشورها آشنا می شوند و تجربیات جدیدی کسب می کنند. بیش از ۷۰ دانشگاه در سرتاسر اسپانیا وجود دارد که  از میان آن‌ها ۵۰ دانشگاه دولتی و دیگر دانشگاه‌های آن خصوصی می‌باشند. اکثر این دانشگاه‌ها در شهرهای مادرید، بارسلونا و والنسیا واقع ‌شده است.

دانشگاه‌های اسپانیا ازنظر سطح علمی و همچنین رتبه‌های جهانی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند. به‌طور مثال دانشگاه بارسلونا و دانشگاه اوتونومای مادرید با رتبه ‌بندی ‌های جهانی زیر ۲۰۰ و سایر دانشگاه‌های معروف و معتبر هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی می‌باشند.

 

تحصیل در اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا، چه در دانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های خصوصی هم به زبان اسپانیایی و هم انگلیسی امکان‌پذیر است. تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم‌هزینه‌تر است که این امر را می توان از جمله بهترین مزایای تحصیل در اسپانیا دانست. همچنین دانشجویان اجازه کار حین تحصیل در اسپانیا را خواهند داشت. کم بودن هزینه زندگی و هزینه ی تحصیل در اسپانیا و همچنین داشتن اجازه کار حین تحصیل، باعث سهولت در امر مخارج دانشجو می شود. دانشجو می تواند با کسب درآمد، هزینه های خود را پوشش دهد.

دانشگاه‌های اسپانیا معمولاً مجهز به خوابگاه‌های دانشجویی در داخل یا خارج از محوطه دانشگاه می‌باشند که این امر نیز برای دانشجویان خارجی بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان حین تحصیل در اسپانیا به آسانی می توانند محل اسکان خود را از میان گزینه های مختلف انتخاب نمایند. همچنین می توانند بعد از ورود به اسپانیا در محلی که از قبل رزرو کرده اند، مسکن گزینند. امکانات مختلف رفاهی زندگی در محل های اقامت برای دانشجویان وجود دارد که دانشجویان می توانند زندگی دانشجویی خوب و راحتی را داشته باشند.

یکی از دلایل عمده ای که دانشجویان، کشورهای خارجی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، یادگیری یک زبان دیگر است. در این راستا، نمی توان تحصیل در اسپانیا را نادیده رفت. زبان اسپانیایی از لحاظ تعداد گویشوران دومین زبان دنیا است. با زندگی در اسپانیا و یادگیری این زبان پرتکلم، مطمئنا بعد از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک از دانشگاه های اسپانیا، رزومه شما به طور قابل توجهی ارتقا خواهد یافت.

اطلاعات بیشتر  —–>     مزایای تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا

لازم بذکر است که هزینه های تحصیل در اسپانیا در دانشگاه های دولتی، توسط سازمان های آموزشی در سطح منطقه ای تعیین می شود. بنابراین در سراسر کشور اسپانیا ممکن است تغییرات هزینه ای مختصری در هر منطقه مشاهده شود. با این حال در تمام زمینه ها هزینه ها بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی هستند. البته هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی اسپانیا گران تر است.

هزینه تحصیل در مقطع کالج در اسپانیا

شما پیش از ورود به مقطع کارشناسی اسپانیا در دانشگاه های دولتی که تقریباً رایگان است، باید دوره کالج را به عنوان یک دوره کوتاه مدت آمادگی طی کنید. هزینه تحصیل در مقطع کالج اسپانیا از ۲۰۰۰ یورو به بالا هست که این هزینه با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است و شما برای اطلاعات بیشتر در رابطه با کالج های اسپانیا می توانید به این صفحه مراجعه فرمایید.

 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا ۳ الی ۴ سال است  و هزینه تحصیل در اسپانیا بسته به نوع رشته و دانشگاه متغیر است ولی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا تقریبا رایگان هست که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه بسیار پایینی دارد؛اما به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین سه هزار تا پنج هزار یورو میباشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

دوره کارشناسی ارشد اسپانیا که به عنوان یک دوره بین مقاطع کارشناسی و دکترا ارائه می گردد شامل هزینه بسیار کمی برای دانشجویان است، این در حالی است که طول یک ساله ی این دوره نیز در کنار هزینه بسیار کم، همواره از مزایای تحصیل اسپانیا هستند که علاوه بر کم بودن هزینه تحصیل برای شما، هزینه های زندگی کمتری را برای شما در بر خواهد داشت.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری  اسپانیا

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا ۳ تا ۵ سال هست و بعد از ۳ سال دانشجویان میتوانند از تز تحصیلی دکتری دفاع کنند. هزینه تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا رایگان هست و تنها هزینه ای که شخص خواهد داشت مربوط به بیمه و خدمات دانشجویی است و بصورت سالانه با دانشجویان تسویه خواهد شد. این هزینه در حدود ۴۰۰ الی ۷۰۰ یورو در ماه است.

 

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اسپانیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های مهاجرت تحصیلی اسپانیا ، مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانیا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

هزینه خوابگاه در اسپانیا

هزینه خوابگاه های اسپانیا نیز مثل اکثر مراکز رفاهی دانشجویی شرایط مختلفی دارد. شما می توانید در واحدهای چند نفره زندگی کنید یا در ازای پرداخت هزینه بیشتر، یک زندگی با استقلال بیشتری را داشته باشید. اما در مجموع هزینه خوابگاه های اسپانیا بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ یورو در ماه است. بخش زیادی از هزینه زندگی در اسپانیا به هزینه اقامت و محل زندگی انتخابی شما بستگی دارد.

در این قسمت می خواهیم مختصری در رابطه با تحصیل در اسپانیا در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف توضیحاتی ارائه دهیم:

تحصیل در کالج های اسپانیا

لازم بذکر است که تنها با داشتن مدرک دیپلم می‌توان به کالج‌های اسپانیا وارد شد. زبان تحصیل در کالج های اسپانیا اسپانیایی می باشد. بدون نیاز به مدرک زبان می توان برای اخذ پذیرش از کالج های اسپانیا در شهرهای مختلف، بارسلونا، مادرید، مالاگا، … و یا دیگر شهرهای اصلی اقدام نمود. در این راستا، مشاورین موسسه دانش گستر کوه نور آماده خدمت رسانی به علاقه مندان به تحصیل در کالج های اسپانیا می باشند.

اطلاعات بیشتر —— >  تحصیل در کالج های پزشکی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا نیز بدون ارائه مدرک زبان برای اکثر رشته های تحصیلی می توان برای اخذ پذیرش اقدام نمود که در این خصوص مشاورین ما اطلاعات تکمیلی را در راستای اهداف شما عزیزان در اختیارتان قرار خواهند داد. همچنین طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس اسپانیا  دو سال است. با تحصیل در مقطع ارشد اسپانیا، دانشجو امکان ادامه تحصیل به‌طور پیوسته در مقطع دکتری را خواهد داشت.

مطالب بیشتر: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

 

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا فرصت بسیار خوبی است چرا که هزینه های تحصیل در این مقطع بسیار ناچیز است. در واقع دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکتری هزینه ای پرداخت نمی کنند و می توانند تقریبا رایگان تحصیل کنند. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا نیز بین ۳ الی ۵ سال است. متقاضیان در مقطع دکتری می‌توانند از بورس تحصیلی اسپانیا هم برخوردار شوند. بعضی از کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد که ممکن است تحت واجد شرایط بودن به دانشجویان مقطع دکتری تعلق بگیرد.

اطلاعات بیشتر —– >   تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا

 

تحصیل پزشکی در اسپانیا

شما برای ورود به دوره‌های پزشکی اسپانیا اولین قدم این است که دانش کافی به زبان اسپانیایی داشته باشید به این دلیل که تحصیلتان به زبان اسپانیایی هست، سپس باید انتخاب کنید که آیا تمایل به تحصیل دانشگاه دولتی یا خصوصی دارید.
دانشگاه‌های خصوصی کشور اسپانیا باوجوداینکه ورود به آن‌ها آسان‌تر است اما در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی از اعتبار کمتری برخورد دار هستند و هزینه بیشتری را باید پرداخت نمایید؛ ولی اعتبار دانشگاه‌های دولتی اسپانیا بیشتر است و مسئله مهمی که می‌شود در نظر گرفت ورودی آن‌ها است و شما ملزم هستید یک دوره کالج را بگذرانید که بتوانید در آزمون دانشگاه‌های دولتی شرکت کنید؛ و این را در نظر داشته باشد که تحصیل پزشکی اسپانیا شش سال زمان لازم دارد. برای اطلاع بیشتر می‌توانید با مراجعه به صفحه تحصیل پزشکی در اسپانیا اطلاعات دقیق‌تری را کسب کنید.

مطالب بیشتر: تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا نیازمند است که فرد داوطلب دارای مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی تجربی باشد. شایان به ذکر است که شما می‌توانید تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا رو به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی بگذرانید. زمان لازم برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا ۵ سال است. تحصیل در این رشته نیز در دانشگاه‌های خصوصی و دولتی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید بنا بر شرایط تحصیلی و مالی خود بین آن‌ها انتخاب داشته باشید.
برای اطلاع بیشتر می‌توانید با مراجعه به صفحه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق‌تری را کسب کنید.

اطلاعات بیشتر  —–>  تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اسپانیا

 • مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل درصورتی‌که شامل متقاضی شود
 • رزومه کاری
 • کپی و اصل پاسپورت
 • مدرک زبان
 • کپی و اصل شناسنامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • معرفی یک حساب معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

اطلاعات بیشتر —– > مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه های اسپانیا

 • ترجمه رسمی کلیه مدارک تحصیلی (دانشنامه و ریزنمرات)
 • ترجمه شناسنامه
 • اسکن از صفحه اول پاسپورت
 • رزومه تحصیلی
 • سابقه کاری (در صورت وجود)
 • انگیزه نامه شخصی SOP
 • ارائه پروپوزال
 • توصیه‌نامه
 • مقالات و کنفرانس‌های بین‌المللی در صورت وجود
 • مدرک زبان انگلیسی در صورت وجود (TOEFL – IELTS)

بیشتر بدانید  ——>  مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه های اسپانیا

زندگی در اسپانیا

با تحصیل اسپانیا می توان از مزایای زندگی در این کشور نیز بهره مند شد. کشور اسپانیا در اروپا قرار دارد و شهر مادرید پایتخت آن است. این کشور زیبا در جنوب غربی اروپا واقع شده است. شهرهای بارسلونا، مادرید، والنسیا از جمله شهرهای بزرگ و مهم اسپانیا هستند. آب و هوای مدیترانه ای این کشور همواره باعث جذب گردشگران بسیاری شده است.  از طریق دریای مدیترانه می توان با کشتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کرد. دانشجویان نیز می توانند در حین تحصیل از این زیبایی های طبیعت بهره مند شود.

به طور کلی درباره اسپانیا باید بگوییم که از نظر امنیت، کشور امنی است. سطح کیفیت زندگی در این کشور بالاست. از نظر درمانی و بهداشتی، کشور اسپانیا بالاترین شاخص های استاندارد مراقبتی و درمانی را دارد. مردم این کشور دارای رفاه زیادی هستند به طوریکه با خیالی آسوده به تفریحات متنوع می پردازند. اسپانیا معروف است به کشوری با شب های زنده، مردم فعال و پرانرژی آن نیز به خونگرمی و مهمان نوازی و خوشگذرانی معروف هستند. زندگی در اسپانیا به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل خواهد شد.

 

۴.۲ (۸۳.۳۳%) ۶ votes
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code