تحصیل در مقطع فوق لیسانس اسپانیا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اسپانیا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اسپانیا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اسپانیا می تواند گزینه مناسبی برای دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان باشد.کشور اسپانیا یکی از برترین کشورهای جهان برای تحصیل و زندگی مطلوب است و این به خاطر داشتن دانشگاه‏ های برتر با رتبه‌های ممتاز جهانی و هزینه مناسب تحصیل و زندگی برای دانشجویان بین‏المللی می باشد. طبق آمارQS  در سال ۲۰۱۸، کشور اسپانیا با داشتن ۱۵ دانشگاه ممتاز در بخش رتبه های اول جهان با رتبه های زیر ۶۰۰ جهانی، یکی از برترین مقاصد در اروپا برای تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی می ‏باشد. امکان تحصیل در بیش از ۸۰ دانشگاه برتر جهت تحصیل برای دانشجویان بین المللی در اسپانیا کشوری با بیش از ۸۰۰ سال تاریخ در زمینه تحصیلات دانشگاهی وجود دارد و تحصیلات تکمیلی در مقطع فوق لیسانس در شهرهای اصلی اسپانیا اعم از مادرید، بارسلونا، والنسیا، سویا، مالاگا، سالامانکا، آلیکانته و غیره … امکانپذیر می باشد.

اسپانیا با داشتن بیش از ۱۴۴ برنامه تحصیلی در رشته های علوم، ۶۴ برنامه تحصیلی در رشته های هنر، ۵۹ برنامه تحصیلی در رشته های مدیریت کسب و کار و ۶ برنامه تحصیلی در رشته های حقوق، از برترین کشورهای دنیا جهت تحصیلات تکمیلی در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته هایی مانند مدیریت، کشاورزی، علوم طبیعی، معماری و هنر، علوم بیولوژیکی، علوم کامپیوتر، ارتباطات و رسانه، طراحی هنری، پزشکی، علوم مهندسی، اقتصاد، علوم تغذیه، حسابداری و امور مالی، علوم باستانی، جغرافیا، زمین شناسی، تاریخ، روانشناسی، فیزیک، زبان و فرهنگ، ادبیات، حقوق و غیره … در دانشگاه های ممتاز در اسپانیا
امکان پذیر است.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از ۱۰ سال تجربه فعالیت مستمر در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور جهت تحصیل زیر نظر وزارت علوم با اخذ پذیرش از دانشگاه‏های دولتی برتر اسپانیا مورد تایید وزارت علوم ایران با رتبه ‏های ممتاز جهانی در مقطع تحصیلی فوق لیسانس، دانشجویان را جهت تحصیلات  تکمیلی با مزایای مناسب همراهی می‏کند. امکان تحصیل در رشته کارشناسی متقاضیان یا رشته های مرتبط با آن، در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های ممتاز اسپانیا وجود دارد.

مقطع فوق لیسانس در اسپانیا یک‌ساله یا دوساله است که به سه دوره متفاوت تقسیم می‌گردد، دوره  یکساله با ۶۰ واحد درسی، دوره  یک سال و نیم با ۹۰ واحد درسی و دوره ۲ ساله با ۱۲۰ واحد درسی و در هرسال دو ترم تحصیلی وجود دارد که آغاز ترم در بسیاری از دانشگاه‏ها از ماه سپتامبر یا اکتبر است و پایان‌ترم در ماه دسامبر یا اوایل ژانویه است.

تحصیلات در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا با توجه به رشته و دانشگاه، به زبان اسپانیایی یا انگلیسی و یا ترکیب این دو زبان است.

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای هر ترم بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ یورو با توجه به رشته و دانشگاه است و پس‌ازآن بدون آزمون ورودی به‌صورت پیوسته، امکان ورود به دکترا و تحصیل تقریباً رایگان در این مقطع وجود دارد. ازآنجایی‌که امکان اخذ پذیرش فوق لیسانس بدون نیاز به مدرک زبان برای دانشجویان وجود دارد، لذا فرصتی مناسب برای دانشجویان بین‏المللی جهت تحصیل در دانشگاه‏های ممتاز در اسپانیا فراهم می‏شود.

دانشجویان در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته خواهند داشت و میانگین حقوق حدوداً بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت کاری است که کمک هزینه مناسبی جهت پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در شهرهای اصلی اسپانیا می باشد.

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش فوق لیسانس در اسپانیا

جهت اخذ پذیرش برای مقطع فوق لیسانس در اسپانیا، مدارک زیر مورد نیاز می‏ باشند:

– ترجمه به زبان اسپانیایی یا انگلیسی از مدرک کارشناسی متقاضی

– ترجمه به زبان اسپانیایی یا انگلیسی از ریزنمرات کارشناسی متقاضی

– کپی پاسپورت و یا ترجمه انگلیسی شناسنامه یا کارت ملی برای افراد مشمول که پاسپورت ندارند.

– رزومه یا CV به زبان انگلیسی

– یک قطعه عکس پرسنلی ۴*۶ از متقاضی

– انگیزه نامه (sop)

– دو نسخه توصیه‌نامه علمی از اساتید دانشگاهی متقاضی در سربرگ رسمی دانشگاه

– گواهی اشتغال به تحصیل برای متقاضیان شاغل به تحصیل

– در صورت وجود، نامه سابقه شغلی در سربرگ رسمی با مهر و امضاء از محل کار

– در صورت وجود، مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی معتبر

– ارائه پورتفولیو یا مجموعه کارهای عملی برای دانشجویان معماری، برنامه‌ریزی شهری و دیگر رشته‏ های هنری

و داشتن مدارک دوره‏های تخصصی آموزشی مرتبط با رشته تحصیلی، شرکت در انجمن‏ ها و اجلاس‌های معتبر علمی مرتبط با رشته تحصیلی، ثبت اختراع و غیره امتیازاتی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‏ های برتر اسپانیا می‏باشند.

امکان اخذ پذیرش تحصیلی در رشته یا رشته‏های مرتبط با رشته فارغ ‏التحصیلی کارشناسی دانشجویان
بین‏المللی وجود دارد.

1 پاسخ
  1. سیدرضا هاشمی
    سیدرضا هاشمی گفته:

    با سلام
    پسر اینجانب مقطع لیسانس خود را در دانشگاه بین المللی بوسنی و هرزگوین به اتمام رسانده و در حال حاضر نیز در مقطع فوق در رشته برق در همین کشور مشغول به تحصیل است. با توجه به فراهم نبودن شرائط کاری و بالا نبودن سطح دانشگاههای بوسنی قصد دارم ایشون به کشورهای حوزه شنگن برای تحصیل در مقطع فوق بفرستم. آیا امکان انجام هماهنگی برای ایشان در اسپانیا را دارید؟ با توجه به مشمول بودن ایشان و امکان حضور در ایران فقط به مدت سه ماه آیا امکان هماهنگی وجود دارد

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code