تحصیل در کانادا

دانشگاه ویکتوریا تورنتو

دانشگاه ویکتوریا تورنتو

کانادا با دارا بودن دانشگاه‌های معتبر و مؤسسات آموزشی کارآمد به‌عنوان یکی از برترین کشورهای جهان در زمینه تحصیل محسوب می شود و مرکز توجه دانشجویان رشته‌های مختلف است. دانشگاه‌ های این کشور کلیه رشته‌های تحصیلی را تحت پوشش دارد و بدون در نظر گرفتن نژاد و ملیت می توان وارد دانشگاه های این کشور شد.

مطالب مفید برای تحصیل کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می کنند چیزی در حدود ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا را باید هر ساله در خصوص شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی خود مد نظر داشته باشند. البته این نکته را نیز باید عنوان کنیم که هزینه زندگی دانشجویی و تحصیل در کانادا به صورت متوسط در نظر گرفته شده و دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می شود و رشته انتخاب شده و مقطع تحصیلی و شهری که برای زندگی در کانادا تعیین می شود تاثیر بسیاری در هزینه ها خواهد داشت.

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

زندگی و تحصیل در کانادا هزینه های بسیاری را در بردارد که با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود و مقطع تحصیلی به عنوان نخستین عامل به شمار می رود؛ زیرا هزینه های تحصیلی در کانادا بر اساس مقطع تحصیلی افراد می تواند کم یا زیاد باشد. مورد دیگری که می تواند شهریه های دانشگاه در کانادا را تعیین کند دانشجوی خارجی بودن و یا شهروند کانادایی است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر وارد کانادا می شوند با توجه به رشته ای که برای تحصیل انتخاب می کنند باید هزینه تحصیل در کانادا را بپردازند.

هزینه تحصیل و همچنین زندگی در آن با وجود دانشگاه‌های برتر و سطح استاندارد بالای زندگی نسبت به کشورهای مطرح انگلیسی‌ زبان دیگر چون آمریکا و انگلستان بسیار پایین‌تر است. علاوه بر پایین بودن هزینه تحصیل، ارایه بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی مختلف نیز علاقه‌مندی به کانادا را افزایش داده است.
اخذ ویزای تحصیلی تقریبا بخش نهایی در روند اقدام برای تحصیل است و مهم‌ترین بخش، ویزای تحصیلی کانادا دارای مزیت‌های بسیاری است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اجازه کار حین تحصیل اشاره کرد.

در اکثر دانشگاه های کانادا، این امکان را به دانشجو می‌دهد که ۲۰ ساعت در هفته حین تحصیل، کار کند و درآمد کسب کند. درآمد هر ساعت کار دانشجویی نیز به‌ طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ دلار است. پس این امکان نیز به پوشش بخشی از هزینه‌ها کمک می‌کند.

اگر دانشجوی پذیرفته شده یکی از شهروندان کانادا باشد در زمینه شهریه دانشگاه به صورت متوسط باید مبلغ ۶۰۰۰ دلار کانادا را در هر سال تحصیلی در نظر داشته باشد. کلیه دانشجویانی که در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری دریافت بورسیه ی کانادا امکان پذیر است که این مساله موجب می شود هزینه ها کاهش پیدا کند. دریافت بورس تحصیلی کانادا موجب خواهد شد تا هزینه‌های تحصیلی در کانادا نیز برای دانشجویان مقیم این کشور کاهش چشمگیری داشته باشد.

مدرک زبان مورد قبول برای تحصیل

هر دانشجوی خارجی برای ورود به کانادا، باید مدرک مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشد. برای زبان انگلیسی آزمون آیلتس ارجحیت دارد اما برخی موسسات آزمون پیشرفته کمبریج اینگلیش «Cambridge English: Advanced» و تافل را هم می‌پذیرند.
برای زبان فرانسه، می‌توانید DALF، DELF یا TCF را انتخاب کنید، هرچند آزمون TEF متداول‌ترین گزینه است.

نمونه مدرک آیلتس

تحصیل در مقاطع مختلف کانادا

۱. تحصیل در مدارس کانادا

کانادا کشوری در قاره آمریکا که دارای مدارس دولتی و خصوصی با کیفیت آموزشی بسیار بالا است. تحصیل در کانادا یکی از دغدغه‌های بسیاری از خانواده‌ها به شمار می رود و اغلب خانواده‌هایی که به این کشور مهاجرت می کنند نگرانی زیادی در مورد تربیت و تحصیل فرزندان خود دارند. تحصیل در مدارس کانادا می تواند تحقق رؤیاهای خانواده های مهاجر باشد چرا که این کشور در زمینه آموزشی برنامه های تأثیرگذاری را برای موفقیت دانش آموزان ترتیب داده است.

هزینه تحصیل به همراه زندگی در مقاطع تحصیلی دبیرستان چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار است که باید عنوان کنیم کلیه هزینه های تحصیل و غذا و بیمه و حتی خوابگاه و موارد دیگر را در برمی گیرد.

تحصیل در مدارس کانادا

این نکته را نیز باید عنوان کنیم که تحصیل در مدارس کانادا موقعیت های بسیاری را برای علاقه مندان فراهم خواهد کرد. یکی از مهم ترین این موارد ورود به دانشگاه های برتر موجود در این کشور است که دانش آموزان پس از اتمام مقطع دبیرستان می توانند این امکان را به دست آورند. تحصیل در کانادا می تواند به‌عنوان یک سرمایه گذاری سودآور در آینده فرزندانتان باشد؛ زیرا درآمدی که افراد تحصیل‌کرده در کانادا به دست می آورند چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار است؛ بنابراین تحصیل در مدارس کانادا می‌تواند راهی به‌سوی آینده ای روشن در خصوص افراد باشد.

۲. تحصیل در مقطع لیسانس

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل لیسانس کانادا هستند ملزم به داشتن گواهی پایان دوره تحصیلی ۱۲ ساله دبستان و دبیرستان می باشند. با در دست داشتن این مدرک می توانند نسبت به تحصیل در کانادا اقدام کرده و در صورت پذیرش از سوی دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند.

آن دسته از دانشجویانی که تنها دارای مدرک دیپلم هستند و قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند باید دوره ی پیش‌دانشگاهی خود را در این کشور سپری نمایند تا مجوز ورود به دانشگاه های کانادا برای آن‌ها صادر شود.

نمره زبان : یکی از راه‌های دریافت پذیرش از سوی دانشگاه های این کشور کسب نمره ۶ آزمون آیلتس است که البته علاقه مندان برای حضور در دانشگاه‌های این کشور می توانند نمراتی شبیه به این را در آزمون تافل کسب نمایند، همچنین افراد متقاضی این امکان را دارند که کلیه دوره های یادگیری زبان انگلیسی را در این کشور سپری کرده و پیش از ورود به دانشگاه نمره موردنظر را به دست آورند.

هزینه زندگی

دانشجویانی که برای حضور در دانشگاه های کانادا تقاضانامه را تکمیل می کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که هزینه زندگی برای دانشجویان در مقطع لیسانس را دارند چیزی در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه است که کلیه هزینه های زندگی از جمله رفت‌وآمد، محل سکونت، بیمه و غذا و دیگر هزینه‌هایی که دانشجویان باید بپردازند را شامل می شود.

دانشجویانی که تمایل دارند می‌ توانند ۱۰ ساعت در هفته را کار کنند و در هر ساعت نیز به طور میانگین چیزی در حدود ۱۳ تا ۱۵ دلار را دریافت خواهند کرد. تحصیل در کانادا هزینه‌های مختص به خود را دارد که اغلب دانشجویان برای تأمین این هزینه ها ملزم به کار می باشند. البته یافتن کار دانشجویی مناسب در کانادا بستگی زیادی به میزان اطلاع و آگاهی فرد از زبان های مختلف، قابلیت‌های فردی او، زمانی که وارد کشور کانادا شده و عوامل دیگر دارد. البته این نکته را نیز باید عنوان کنیم تحصیل در مقطع لیسانس می تواند در پیدا کردن شغلی دانشجویی مناسب تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

شهریه لیسانس در دانشگاه های کانادا

به طور میانگین شهریه مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا از مبلغ ۱۴ هزار دلار کانادا آغاز شده و دانشجویان باید این مبلغ را برای یک سال تحصیل پرداخت نمایند. البته این مبلغ حدودی بوده و شهریه مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا با توجه به رشته ای که از سوی دانشجویان انتخاب شده تعیین می گردد که اغلب رشته های علوم انسانی و هنر کمترین میزان شهریه را دارند. این درحالی است که هزینه تحصیل در کانادا در رشته های مهندسی و پزشکی در مقایسه با دیگر رشته ها بالاتر است.

۳. تحصیل در مقطع فوق لیسانس

با توجه به اینکه دانشگاه های کانادا از رنک خوبی برخوردار است، این قابلیت را دارد که بهترین نظام آموزشی و امکانات ویژه را برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا فراهم نماید. دانشجویانی که متقاضی پذیرش در این مقطع تحصیلی هستند باید بدانند که پذیرفته شدن در این مقطع از سوی دانشگاه های کانادا در کنار دریافت کمک‌ هزینه برای افرادی که مدرک دانشگاهی خود را از دیگر کشورها دریافت کرده‌اند ساده نیست.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کانادا

افرادی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند باید در نظر داشته باشند برای شرایط تحصیل فوق لیسانس کانادا نیاز به مدرک کارشناسی ۴ ساله با حداقل معدل ۱۳ را دارند و همچنین توصیه‌ نامه از اساتید پیشین خود داشته باشد. دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته های بیزنس و مدیریت و رشته های مالی و حسابداری باید مدرک GMAT را داشته باشند و بر زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند و دست‌کم مدرک IELTS, 6.5 را دریافت کرده باشند. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند باید این نکته را به خاطر داشته باشند که تسلط کامل بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان برای دریافت کمک‌هزینه تحصیلی و فعالیت در زمینه تحقیقات و تدریس به‌عنوان یک امر ضروری شناخته می شود.
دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا اقدام به تکمیل تقاضانامه کرده اند باید بدانند تحصیل در کانادا هزینه های خاص خود را دارد و بیشتر دانشگاه های این کشور هیچ کمک‌هزینه ای را پرداخت نمی کنند. علیرغم این مسئله»

دانشجویانی که از شرایط خوبی برخوردارند می توانند هرساله چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار را در خصوص TA و یا حتی RA دریافت نمایند. همچنین دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس کانادا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند که به ازای هر ساعت در حدود ۱۳ تا ۱۵ دلار دریافت خواهند کرد.

شهریه فوق لیسانس دانشگاه ها

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا را دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که هزینه‌های مقطع فوق لیسانس در کانادا بیشتر است که البته این افزایش هزینه زندگی و تحصیل با توجه به رشته ای که انتخاب می کنید متغیر است. البته این مساله در تمام کشورهای جهان به یک شکل بوده و رشته های MBA دارای هزینه بیشتری هستند. اگر بخواهیم در خصوص شهریه مقطع فوق لیسانس در کانادا مبلغی را به صورت میانگین اعلام کنیم باید ۴۰۰۰۰ هزار دلار کانادا را عنوان کنیم که برای زندگی و تحصیل مبلغ قابل توجهی به شمار می رود.

۴. تحصیل در مقطع دکتری

سیستم آموزشی موجود در کلیه کشورهای جهان به نحوی است که برای طی دوره ی دکترا به مدت ۴ تا ۵ سال باید تحصیل کرد اما نظام آموزشی حاکم بر کشور کانادا به‌گونه‌ای است که دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل دکتری کانادا می توانند در مدت‌زمان ۲.۵ تا ۳ سال این دوره را به اتمام برسانند.

کلیه افرادی که متقاضی تحصیل در کانادا هستند این امکان را دارند که اقدامات لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری را انجام دهند؛ این مسئله در خصوص کلیه افرادی که مقطع کارشناسی ارشد را چه در کانادا و چه در کشورهای دیگر طی کرده اند یکسان است اما کلیه دانشجویان متقاضی باید مدرک زبان IELTS 6.5 را در اختیار داشته باشند. کلیه متقاضیان این دوره می توانند همسر و فرزندان خود را که سنی کمتر از ۱۸ سال دارند به‌عنوان همراه وارد کشور کانادا کنند و فرزندان آن ها این امکان را به دست می آورند که از نظام آموزشی رایگان در این کشور استفاده کنند و تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند.

شهریه تحصیل

دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری می توانند ۳۰ ساعت در طول هفته به کار دانشجویی مشغول باشند و در هر ساعت حقوقی در حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار را دریافت خواهند کرد که جمع کل درآمد به دست آمده از این کار موجبات تأمین هزینه زندگی و تحصیل برای مدت یک سال او را تأمین خواهد کرد. هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان در مقطع دکتری ماهیانه چیزی در حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار است که کلیه هزینه های یک فرد دانشجو اعم از هزینه محل سکونت، رفت‌وآمد، غذا و بیمه و دیگر هزینه‌ها را شامل خواهد شد که دانشجویان این دوره باید کلیه این هزینه‌ها را بپردازند.

متقاضیان عزیز می‌توانند با کارشناسان ما در موسسه کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌صورت رایگان دریافت کنند و همچنین موسسه دانش‌گستر کوه نور امکانات زیادی برای اعزام دانشجو به کانادا از طریق دریافت بورس تحصیلی کانادا را فراهم می آورد، ازاین‌رو جلسات مشاوره تخصصی در نظر گرفته‌اند تا با اطلاعات دقیق و راهی هموار بتوانند بهترین تصمیم را برای هر فرد طبق شرایط او اتخاذ نمایند.

مزایای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا به شرح زیر آمده است:

۱. سطح کیفی عالی خدمات علمی و آموزشی

ارائه کیفیت بالای آموزشی و نظارت بر خدمات ارائه‌شده در دانشگاه های کانادا باعث شده که سطح کیفی دانشگاه های کانادا را بالا ببرد. همچنین این موضوع نشان می دهد تحصیل در دانشگاه های کانادا باعث پیشرفت برای دانشجویان در آینده باشد

۲. مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تحصیل

می توان گفت هزینه تحصیل در کانادا نسبت به دانشگاه های آمریکا، انگلستان و استرالیا مقرون‌به‌صرفه‌ تر است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا، با توجه به دانشگاه متفاوت است که باز در مقایسه با دانشگاه کشور های یاد شده کمتر است

۳. اعتبار مدارک تحصیلی دریافتی

مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های کانادا دارای اعتبار بالایی می باشد. اعتبار این دانشگاه ها همانند دانشگاه های امریکا است که این نشان می دهد پس از تحصیل در دانشگاه های کانادا فرصت شغلی مناسبی برای دانشجویان ایجاد می گردد.

۴. مزایای بلندمدت تحصیل در کانادا و امکان دریافت اقامت دائم کانادا

اگر دانشجویی به صورت بلند مدت در دانشگاه های کانادا تحصیل کرده باشد امکان این وجود دارد که ویزای تحصیلی خود را که به صورت ویزای موقت است به ویزای دائم کانادا تبدیل کند. این اتفاق براساس تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا و تجربه کاری در این کشور امکانپذیر است. انواع راه های دریافت اقامت کانادا پس از تحصیل را اینجا بخوانید.

۵. آشنایی با فرهنگ‌ها و آداب مختلف در جامعه‌ای چندملیتی

زبان مرسوم در کشور کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی است. تحصیل در این کشور باعث می شود که با فرهنگ های مختلف، مذاهب گوناگون و غذاهای محلی و بومی کانادا آشنا شوید. دولت و همچنین دانشگاه های کانادا تلاش بر این دارند که دانشجویان خود را با فرهنگ خود آشنا سازد. به همین خاطر کانادا فرصت ویژه ای است تا تجربه های جالبی را کسب کنید.

۶. محوطه‌های مدرن دانشگاهی و امکانات مختلف برای گذران اوقات فراغت

علاوه بر تحصیل، مزایای دیگری از جمله فعالیت‌های تفریحی در این دانشگاه ها می توان اشاره کرد که این تفریحات شامل استفاده از باشگاه‌های ورزشی مدرن و مجهز، سالن‌های کنسرت موسیقی مجلل و گالری‌های هنری دیدنی می باشد

۷. فرصت مشارکت در فعالیت‌های پژوهشی مهم

در دانشگاه های کانادا امکان فعالیت هایی مانند تحقیق و پژوهش وجود دارد که این فعالیت ها مورد حمایت بخش‌های دولتی و خصوصی کاناداست. این فعالیت پژوهشی حوزه‌های مخابرات، پزشکی، کشاورزی، علوم کامپیوتری و علوم زیست‌محیطی توسعه یافته است.

دانشگاه‌های کانادا

کانادا کشوری با بیش از ۹۰ دانشگاه هست که از این بین ۱۷ دانشگاه خصوصی و مابقی دولتی هستند که دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی هستند. در میان دانشگاه‌ های کانادا همواره سه دانشگاه مک گیل، تورنتو و بریتیش کلمبیا همواره در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. سایر دانشگاه‌های کانادا نیز از رتبه‌های بسیار عالی در انواع دستگاه‌های رده‌بندی برخوردارند. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

دانشگاه مک گیل کبک کانادا

دانشگاه مک گیل کبک کانادا

مدارک اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

 • ارائه اسکن از گذرنامه معتبر فرد متقاضی
 • ارائه ترجمه از شناسنامه دانشجوی متقاضی
 • ارائه آدرس و شماره تلفن و کد پستی فرد متقاضی
 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی از سوی دانشجوی متقاضی
 • ارائه مدرک زبان با حداقل نمره ۶.۵ آیلتس و یا ۹۰ تافل
 • ارائه ترجمه از مدارک تحصیلی( دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا پذیرش دریافت می کنند باید ترجمه مدرک لیسانس خود را ارائه دهند و در خصوص تحصیل در مقطع دکتری ارائه مدرک فوق لیسانس یکی از موارد الزامی به شمار می رود.)
 • متقاضیان باید حداقل نمره معدل خود را از سایت دانشگاه محل تحصیل چک نمایند
 • ارائه رزومه تحصیلی از سوی دانشجویان متقاضی
 • ارائه مقالات علمی از سوی دانشجویان متقاضی ( چنانچه دانشجویی کتابی نوشته باشد در صورت داشتن اعتبار کافی می تواند پذیرش دانشگاه های کانادا را دریافت کند.)
 • ارائه ریزنمرات تحصیلی در خصوص دانشجویانی که در ترم آخر تحصیلی هستند.
 • قرار دادن توصیه نامه از سوی اساتید دانشگاه در پرونده برای دریافت پذیرش از سوی دانشگاه های معتبر کانادا
 • ارائه انگیزه نامه برای مشخص شدن هدف از ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا
 • انجام آزمون جی آر ای عمومی که برای مشخص شدن توانایی ها و اطلاعات فارغ التحصیلانی که قصد دارند وارد مقاطع بالاتر از لیسانس شده و از دانشگاه موردنظر خود پذیرش دریافت کنند.
 • انجام آزمون جی آر ای موضوعی که در اغلب موارد برای متقاضیان رشته هایی ویژه همچون فیزیک، ریاضی، شیمی و دیگر رشته های تخصصی می باشد.
 • آزمون GMAT که برای شناخت هوش و استعداد دانشجویان در رشته مدیریت برگزار می شود
۱۰ پاسخ
 1. محبوب
  محبوب گفته:

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی مهندسی شیمی در مقطع ارشد هستم و تا چند ماه دیگه آیلتس هم میگیرم مینونم برای کانادا اقدام داشته باشم؟

  پاسخ
  • موسسه مهاجرتی کوه نور
   موسسه مهاجرتی کوه نور گفته:

   با سلام
   بله اگر بتوانید مدرک زبان دریافت کنید میتوانید اقدام کنید و داشتن مدرک زبان حداق ۶۰۵ نیاز است اگر تمایل دارید اطلاعات تخصصی دریافت کنید در ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

  • موسسه مهاجرتی کوه نور
   موسسه مهاجرتی کوه نور گفته:

   با سلام
   بله اگر بتوانید مدرک زبان دریافت کنید حداقل آیلتس ۷ میتوانید اقدام کنید چه دکتری مجدد چه از طریق دیگری و بستگی به شرایط شما دارد که کدام را انتخاب کنید و اگر تمایل دارید اطلاعات تخصصی دریافت کنید در ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم

 2. علی
  علی گفته:

  سلام برای پسری با ۲۹ سال سن و داشتن مدرک فوق دیپلم عمران و داشتن ۱۸ سال سابقه گیتار زدن و ۸ سال تدریس گیتار و داشتن البوم شخصی و فعالیت در گروه و داشتن البوم گروهی می تونه برای بورس تحصیلی در کانادا اقدام کنه؟ اگر اره کدام دانشگاه و چطور؟ و به این نکته اگاه هستیم که نمره ایلتس بالا نیاز هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • موسسه مهاجرتی کوه نور
   موسسه مهاجرتی کوه نور گفته:

   در حالت معمول اکثر کمک هزینه‌های تحصیلی برای مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در نظر گرفته می‌شود و غالب بورسیه‌هایی که برای مقطع کارشناسی در نظر گرفته می‌شود در سال سوم به دانشجو تعلق می‌گیرد و این به شرطی است که دانشجو در طول این مدت مهارت‌های تخصصی خود را اثبات کند. اما با داشتن نمره آیلتس ۶.۵ و معدل بالای ۱۸ در کنار مدارک مورد نیاز که تخصص شما رو اثبات کند که این مدارک می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

   مدرک تحصیلی از یک‌ مرکز آموزشی معتبر
   مدرک عضویت در گروه موسیقی یا ارکستر
   مدرک کسب مقام یا استعداد درخشان
   مدرک عضویت در اتحادیه یا صنف مربوطه

   برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله بورس تحصیلی کانادا رو مطالعه و از مشاوره رایگان موسسه کوه نور بهره مند شوید.

  • موسسه مهاجرتی کوه نور
   موسسه مهاجرتی کوه نور گفته:

   اساسا برنامه‌های تحصیلی کانادا با هزینه هست و امکان تحصیل رایگان نیست و شرایط بورس در پاسخ کاربر قبلی توضیح داده شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code