تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا ازجمله دوره‌های تحصیلی است که در بین دانشجویان خارجی بسیار محبوب است. دانشگاه‌های اسپانیا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند که در آن‌ها امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان خارجی نیز فراهم آمده است. شرط اصلی ورود به این دوره‌ها، ارائه گواهی تحصیلات متوسطه (دیپلم) است که در ادامه تمامی جوانب و شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا را تشریح خواهیم کرد.

 

هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

بطور متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا سالیانه 1200 یورو است که این هزینه مربوط به دانشگاه‌های دولتی اسپانیا است اما هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا 5 تا 15 هزار یورو سالانه است.

 

زبان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

امکان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی و اسپانیایی وجود دارد، اما شما با توجه به شرایط و اهدافتان می‌توانید بین این دو انتخاب داشته باشید. واضح است که تحصیل در دانشگاه‌های دولتی به زبان اسپانیایی خواهد بود و همین امر باعث خواهد شد که شما یکی از شرایط لازم برای ورود به بازار کار در اسپانیا که دانش زبان اسپانیایی است را داشته باشید.

طول دوره تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

طول دوره تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا ، 5 سال است.

 

مدارک موردنیاز برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

 • ترجمه رسمی مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی به همراه ریزنمرات
 • اسکن پاسپورت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت
 • ارائه تمکن مالی

دانشگاههای دندانپزشکی اسپانیا

همان‌طور که می‌دانید در سیستم‌های آموزشی اکثر کشورهای جهان در کنار دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های خصوصی نیز فعالیت دارند و با در نظر گرفتن شرایط آن‌ها ممکن است هرکدام نسبت به دیگری مزایایی داشته باشند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های دولتی
 • تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های خصوصی

در مجموع می‌توان این‌گونه در نظر گرفت که ورود به رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های دولتی اسپانیا سخت است اما هزینه تحصیل در آن‌ها تقریباً رایگان است و تدریس دروس نیز به زبان اسپانیایی است، در مقابل ورود به رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا آسان‌تر، هزینه‌ها بیشتر و امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

اطلاعات بیشتر ——- >  دانشگاه های حوزه فعالیت در اسپانیا

 

با این مقدمه در ادامه شرایط هرکدام از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی اسپانیا را به تفکیک بررسی خواهیم کرد:

 • تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های دولتی

برای ورود به دانشگاه‌های دولتی اسپانیا شما الزاماً باید در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور شرکت کنید، این آزمون هرساله در اسپانیا برگزار می‌شود و شما برای کسب آمادگی شرکت در این آزمون باید دوره‌های 9 ماهه کالج را طی کنید که در آن تمام مواد آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی اسپانیا برای رشته دندانپزشکی با شما کار خواهد شد.

پس از طی دوره 9 ماهه‌ی کالج و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شما مجاز خواهید بود که در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید.

 • تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های خصوصی

شما پس از دریافت مدرک تحصیلی دیپلم در ایران می‌توانید خود را برای ورود به رشته دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های خصوصی آماده کنید، زبان تحصیل شما در این دوره انگلیسی خواهد بود و شرط ورود به دانشگاه هم مصاحبه‌ای خواهد بود که در نوع خود نیاز به‌دقت بسیار زیادی دارد، چراکه در این مصاحبه شما را از لحاظ علمی، ذهنی و … مورد بررسی‌های تخصصی قرار خواهند داد.

برای ورود به این دوره شما نیاز به گذراندن دوره کالج و شرکت در آزمون ورودی ندارید.

 

برای انتخاب دانشگاه بهتر است که دانشگاه‌های اسپانیا که مورد تایید وزارت علوم هستند را در نظر بگیرید که می‌توان بعضی از این دانشگاه‌ها را نام برد:

 • Complutense University of Madrid
 • University of Barcelona
 • University of the Basque Country
 • Autonomous University of Barcelona
 • University of Valencia
 • University of Valencia Polytechnic University of Madrid
 • Polytechnic University of Catalonia
 • University of Granada
 • University of Seville
 • Technical University of Valencia

توضیح مختصری از بعضی از معروف‌ترین دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در اسپانیا در زمینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسپانیا به شرح زیر است:

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید در سال 1293 تأسیس شد و به بزرگ‌ترین دانشگاه اسپانیا تبدیل‌شده است و بسیاری رشته‌ها به زبان اسپانیایی یا انگلیسی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه می‌شود. دانشگاه کمپلوتنسه مادرید بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2018 به‌عنوان برترین دانشگاه اسپانیا در رشته دندان‌پزشکی شناخته‌شده است.

اطلاعات بیشتر —— >  دانشگاه های مادرید اسپانیا

 

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دولتی اسپانیا است که در سال 2017، رتبه 156 را از نظر عملکرد علمی در رتبه‌بندی دانشگاهی در بین دانشگاه جهان کسب کرده است. دانشگاه بارسلونا به‌عنوان یک مرکز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهی در اسپانیا شناخته‌شده است. دانشگاه بارسلونا دارای 106 واحد و بیش از 5 هزار محقق تمام‌وقت، تکنسین‌ها و دستیاران پژوهشی است که اکثر آن‌ها در 243 گروه تحقیقاتی دانشگاه بارسلونا فعالیت دارند.

دانشگاه والنسیا

دانشگاه والنسیا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه در شهر والنسیا است و به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برجسته دانشگاه‌های اسپانیا محسوب می‌شود. دانشگاه والنسیا در سال 1499 تأسیس‌شده است و در حال حاضر بیش از 55000 دانشجو دارد. دانشگاه والنسیا تقریباً در تمامی رشته‌های دانشگاهی از قبیل هنر و علوم انسانی، مهندسی، علوم بهداشتی و علوم اجتماعی فعالیت دارد که اکثریت این رشته‌ها به زبان اسپانیایی ارائه می‌شود.

یادآور می‌شویم، علاوه بر دانشگاه‌های دولتی اسپانیا، دانشگاه‌های خصوصی در اسپانیا هم وجود دارد که نسبت به دانشگاه‌های دولتی هزینه‌های بیشتری دارد اما برای اطمینان بیشتر از اعتبار مدرک دریافتی از این نوع دانشگاه‌ها می‌توانید نام دانشگاه را در لیست دانشگاه‌های معتبر اسپانیا بررسی نمایید.

اطلاعات بیشتر —— > تحصیل در اسپانیا

 

متقاضیان عزیز که قصد تحصیل در اسپانیا دندانپزشکی و پزشکی را دارند می‌توانند با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌صورت رایگان دریافت کنند و همچنین موسسه دانش‌گستر کوه نور برای متقاضیانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا را دارند، برنامه‌های متعددی را در نظر گرفته است، ازاین‌رو جلسات مشاوره تخصصی در نظر گرفته‌اند تا با اطلاعات دقیق و راهی هموار بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند.

 

 

 

4 پاسخ
 1. M
  M گفته:

  سلام من ۱۷ سالم هست و قصد دارم توی دانشگاه دولتی مادرید بورسیه بگیرم برای ثبت نام در کالج دندانپذشکی کِی باید اقدام کنم؟

  پاسخ
  • کوه نور
   کوه نور گفته:

   با سلام
   برای مقطع کالج بورسیه نمیتوان گرفت . برای کالج های آلمان و چگونه اقدام لطفا با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات کامل را خدمت شما اعلام فرمایند.

 2. محمد
  محمد گفته:

  سلام خسته نباشین من دانشجوی دندانپزشکی سراسری هستم می خواستم ببینم شرایط این که تخصص رو تو یکی از دانشگاه های اسپاتیا خودن چطوری هسش

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code