دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسپانیا ازجمله دوره‌های تحصیلی است که در بین دانشجویان خارجی بسیار محبوب است. دانشگاه‌های اسپانیا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند که در آن‌ها امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان خارجی نیز فراهم آمده است. شرط اصلی ورود به این دوره‌ها، ارائه گواهی تحصیلات متوسطه (دیپلم) است که در ادامه تمامی جوانب و شرایط را تشریح خواهیم کرد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی اسپانیا

امکان پذیرش دندانپزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی و اسپانیایی وجود دارد، اما شما با توجه به شرایط و اهدافتان می‌توانید بین این دو انتخاب داشته باشید. واضح است که تحصیل در اسپانیا دانشگاه‌های دولتی به زبان اسپانیایی خواهد بود و همین امر باعث خواهد شد که شما یکی از شرایط لازم برای ورود به بازار کار دندانپزشکی در اسپانیا که دانش زبان اسپانیایی است را داشته باشید. طول دوره تحصیل دندانپزشکی اسپانیا، 5 سال است.

هزینه دندانپزشکی اسپانیا

هزینه دندانپزشکی اسپانیا

بطور متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا سالیانه 1200 یورو است که این هزینه مربوط به دانشگاه‌های دولتی اسپانیا است اما هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا 5 تا 15 هزار یورو سالانه است.

مدارک موردنیاز جهت پذیرش تحصیلی دندانپزشکی اسپانیا

 • ترجمه رسمی مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی به همراه ریزنمرات
 • اسکن پاسپورت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت
 • ارائه تمکن مالی

دانشگاه های دندانپزشکی اسپانیا

همان‌طور که می‌دانید در سیستم‌های آموزشی اکثر کشورهای جهان در کنار دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های خصوصی نیز فعالیت دارند و با در نظر گرفتن شرایط آن‌ها ممکن است هرکدام نسبت به دیگری مزایایی داشته باشند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 1. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی : ورود به رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های دولتی اسپانیا سخت است اما هزینه تحصیل در آن‌ها تقریباً رایگان است و تدریس دروس نیز به زبان اسپانیایی است.
 2. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های خصوصی: ورود به رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا آسان‌تر، هزینه‌ها بیشتر و امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

با این مقدمه در ادامه شرایط هرکدام از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی اسپانیا را به تفکیک بررسی خواهیم کرد:

 • تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های دولتی

برای ورود به دانشگاه‌های دولتی اسپانیا شما الزاماً باید در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور شرکت کنید، این آزمون هرساله در اسپانیا برگزار می‌شود و شما برای کسب آمادگی شرکت در این آزمون باید دوره‌های 9 ماهه کالج را طی کنید که در آن تمام مواد آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی برای رشته دندانپزشکی و پزشکی در اسپانیا با شما کار خواهد شد.

نکته: پس از طی دوره 9 ماهه‌ی کالج و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شما مجاز خواهید بود که در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید.

تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های دولتی
تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های خصوصی
 • تحصیل دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های خصوصی

شما پس از دریافت مدرک تحصیلی دیپلم در ایران می‌توانید خود را برای ورود به رشته دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه‌های خصوصی آماده کنید، زبان تحصیل شما در این دوره انگلیسی خواهد بود و شرط ورود به دانشگاه هم مصاحبه‌ای خواهد بود که در نوع خود نیاز به‌دقت بسیار زیادی دارد، چراکه در این مصاحبه شما را از لحاظ علمی، ذهنی و … مورد بررسی‌های تخصصی قرار خواهند داد.

نکته: برای ورود به این دوره شما نیاز به گذراندن دوره کالج و شرکت در آزمون ورودی ندارید. (نمونه توصیه نامه)

بهترین دانشگاه دندانپزشکی اسپانیا

برای انتخاب دانشگاه بهتر است که دانشگاه‌های اسپانیا که مورد تایید وزارت علوم هستند را در نظر بگیرید که می‌توان بعضی از این دانشگاه‌ها را نام برد:

  • Complutense University of Madrid
  • University of Barcelona
  • University of the Basque Country
  • Autonomous University of Barcelona
  • University of Valencia
  • University of Valencia Polytechnic University of Madrid
  • Polytechnic University of Catalonia
  • University of Granada
  • University of Seville
  • Technical University of Valencia
بهترین دانشگاه دندانپزشکی اسپانیا
دانشگاه کمپلوتنسه مادرید
 • دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

  دانشگاه کمپلوتنسه مادرید در سال 1293 تأسیس شد و به بزرگ‌ترین دانشگاه اسپانیا تبدیل‌شده است و بسیاری رشته‌ها به زبان اسپانیایی یا انگلیسی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه می‌شود. دانشگاه کمپلوتنسه مادرید بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2018 به‌عنوان برترین دانشگاه اسپانیا در رشته دندان‌پزشکی شناخته‌شده است.

دانشگاه پزشکی بارسلونا
 • دانشگاه بارسلونا

  دانشگاه بارسلونا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دولتی اسپانیا است که در سال 2017، رتبه 156 را از نظر عملکرد علمی در رتبه‌بندی دانشگاهی در بین دانشگاه جهان کسب کرده است. دانشگاه بارسلونا به‌عنوان یک مرکز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهی در اسپانیا شناخته‌شده است. دانشگاه بارسلونا دارای 106 واحد و بیش از 5 هزار محقق تمام‌وقت، تکنسین‌ها و دستیاران پژوهشی است که اکثر آن‌ها در 243 گروه تحقیقاتی دانشگاه بارسلونا فعالیت دارند.

دانشگاه والنسیا اسپانیا
 • دانشگاه والنسیا

  دانشگاه والنسیا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه در شهر والنسیا است و به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برجسته دانشگاه‌های اسپانیا محسوب می‌شود. دانشگاه والنسیا در سال 1499 تأسیس‌شده است و در حال حاضر بیش از 55000 دانشجو دارد. دانشگاه والنسیا تقریباً در تمامی رشته‌های دانشگاهی از قبیل هنر و علوم انسانی، مهندسی، علوم بهداشتی و علوم اجتماعی فعالیت دارد که اکثریت این رشته‌ها به زبان اسپانیایی ارائه می‌شود.

یادآور می‌شویم، علاوه بر دانشگاه‌های دولتی اسپانیا، دانشگاه‌های خصوصی در اسپانیا هم وجود دارد که نسبت به دانشگاه‌های دولتی هزینه‌های بیشتری دارد اما برای اطمینان بیشتر از اعتبار مدرک دریافتی از این نوع دانشگاه‌ها می‌توانید نام دانشگاه را در لیست دانشگاه‌های معتبر اسپانیا بررسی نمایید. متقاضیان عزیز که قصد تحصیل در اسپانیا در رشته دندانپزشکی و پزشکی را دارند می‌توانند با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌صورت رایگان دریافت کنند و همچنین موسسه دانش‌گستر کوه نور برای متقاضیانی رشته دندانپزشکی برنامه‌های متعددی را در نظر گرفته است، ازاین‌رو جلسات مشاوره تخصصی در نظر گرفته‌اند تا با اطلاعات دقیق و راهی هموار بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند.

_

سوالات متداول تحصیل دندانپزشکی اسپانیا

حدودا 5 سال ط.ول می کشد.

بطور متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا سالیانه 1200 یورو است که این هزینه مربوط به دانشگاه‌های دولتی اسپانیا است اما هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا 5 تا 15 هزار یورو سالانه است.

امکان پذیرش دندانپزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی و اسپانیایی وجود دارد، اما شما با توجه به شرایط و اهدافتان می‌توانید بین این دو انتخاب داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
4.4/5 - (7 امتیاز)