تحصیل-رایگان-در-اروپا

تحصیل رایگان در اروپا

متقاضیان تحصیل در اروپا اغلب کشورهایی را انتخاب می‌کنند که هزینه تحصیل در آن‌ها رایگان است.

 

تحصیل رایگان در اروپا

متقاضیان تحصیل در اروپا اغلب کشورهایی را انتخاب می‌کنند که هزینه تحصیل در آن‌ها رایگان است. تحصیل رایگان در اروپا طی سال‌های گذشته هیچ هزینه‌ای نداشته اما در حال حاضر اغلب کشورهای اروپایی قوانینی را به تصویب رسانده‌اند که براساس آن متقاضیان باید هزینه تحصیل در اروپا را پرداخت نمایند. کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، فنلاند و اتریش و… مقصد بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل رایگان در اروپا بوده‌اند که درحال حاضر پولی شده و متقاضیان باید هزینه‌ای را بپردازند.

البته باید گفت هزینه‌ای که متقاضیان جهت تحصیل در کشورهای فوق می‌پردازند نسبت به دیگر کشورهای جهان بسیار ناچیز بوده و تقریبا رایگان محسوب می‌شود. سوئد ازجمله کشورهای اروپایی است که پیش‌تر دانشجویان برای تحصیل رایگان در اروپا انتخاب می‌کردند اما درحال حاضر این کشور مبلغی درحدود ۱۲۰۰۰ یورو به بالا را به‌صورت سالیانه از دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌کند. این درحالی است که اتریش برای تحصیل رایگان در اروپا بهترین انتخاب بوده و متقاضیان جهت تحصیل در این کشور هزینه‌ای کمتر از ۱۰۰۰ یورو را به‌صورت سالیانه پرداخت نمایند.

تحصیل رایگان در اروپا در مقطع دکترا

مقطع دکترا مهم‌ترین دوره‌ای است که متقاضیان جهت تحصیل رایگان در اروپا انتخاب می‌کنند اما باید درنظر داشته باشند این دوره تحصیلی در تمام کشورهای اروپایی رایگان نبوده و اتریش به‌عنوان کشوری ایده‌آل در این زمینه شناخته می‌شود. چراکه تحصیل در دوره دکتری مبلغی درحدود ۲۰۰۰ یورو به عنوان هزینه داشته و نسبت به دیگر کشورهای اروپایی تقریبا رایگان به-نظر می‌رسد. کشورهایی همچون فرانسه و فنلاند از پروسه رایگانی تحصیل در مقطع دکتری خارج شده و متقاضیان جهت تحصیل در این کشورها باید هزینه قابل توجهی را پرداخت نمایند.

تحصیل رایگان در اتریش

اتریش کشوری اروپایی شناخته می‌شود که تحصیل رایگان را در اغلب دوره‌های تحصیلی ارائه داده و هرساله دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف اتریش را جهت ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های متعددی در این کشور وجود دارد که موجب شده تحصیل رایگان در اتریش به‌عنوان گزینه‌ای ایده‌آل درنظر گرفته شود. دانشگاه‌های اتریش دارای اعتبار جهانی بالایی بوده و درسال ۲۰۱۵ اتریش به‌عنوان کشوری مطلوب جهت زندگی و تحصیل معرفی شده است.

متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه‌های اتریش را دارند علاوه براینکه از تحصیل رایگان در اتریش برخوردار شده می‌توانند رفاه اجتماعی و زندگی باکیفیتی را با کمترین هزینه تجربه کنند. علاوه براین متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش می‌توانند با اخذ مجوز کاری در این کشور شغل مناسبی را پیدا کرده و پس از اتمام تحصیلات خود اقامت این کشور را دریافت کنند. البته اگر متقاضیان کارفرمایی را در کشور اتریش پیدا کنند می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی ویزا کار اتریش را اخذ نموده و پس از ۵ سال سابقه کاری تمام‌وقت اقامت دائم اتریش را دریافت کنند.

تحصیل رایگان در اتریش دارای مزایای بسیاری است که مهم‌ترین آن آوردن همسر و فرزندان به این کشور و امکان تحصیل رایگان برای آن‌ها است. چنانچه متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش فرزندان خود را نیز وارد این کشور کنند برای تحصیل آن‌ها هیچ هزینه‌ای پرداخت نکرده و می‌توانند از دیگر مزایای زندگی در اتریش بهره‌مند شوند.

مدارک لازم جهت تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل رایگان در اروپا مستلزم ارائه مدارکی است که مهم‌ترین آن ارائه مدرک زبان کشور موردنظر است. متقاضیان تحصیل رایگان در اروپا چنانچه مدرک زبان کشور موردنظر خود را نداشته باشند باید پس از ورود به کشور در دوره‌های آموزش زبان رسمی شرکت کرده و مدرک مورد نیاز را دریافت کنند. کشور اتریش در این خصوص شرایط ساده‌ای را درنظر گرفته و متقاضیان پس از اخذ مدرک زبان می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی اتریش بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به تحصیل مشغول شوند.

تحصیل رایگان در ایتالیا

متقاضیان تحصیل در اروپا می‌توانند با دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه موردنظر خود دوره تحصیل را به راحتی سپری کنند. ایتالیا از دیگر کشورهای اروپایی است که متقاضیان تحصیل رایگان در ایتالیا می‌توانند آن را انتخاب کرده و بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند. علاقه‌مندان به تحصیل رایگان در ایتالیا چنانچه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند می‌توانند به راحتی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت کنند.

متقاضیان باید مدارک تحصیلی خود را به‌صورت ترجمه شده ارائه دهند. اگر متقاضیان سابقه تحصیلی کافی نداشته باشند نمی‌توانند پذیرش دانشگاه‌های اروپایی را دریافت کنند. یکی از مهم‌ترین عواملی که برای تحصیل رایگان در اروپا می‌تواند موثر باشد معدل تحصیلی متقاضیان است. اگر دانشجویان متقاضی رزومه کاری قوی ارائه دهند می‌توانند به سادگی پذیرش دانشگاه‌های اروپایی را دریافت کنند.

تحصیل رایگان در فرانسه

فرانسه از دیگر کشورهای اروپایی است که هرساله متقاضیان بسیاری دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می-کنند. تحصیل رایگان در فرانسه موجب جلب توجه دانشجویان بسیاری از کشورهای بین‌المللی شده است. علیرغم اینکه تحصیل رایگان در فرانسه به‌عنوان یک مزیت مهم محسوب می‌شود ولی هزینه زندگی در این کشور بسیار زیاد است. این امر موجب شده اغلب دانشجویان به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های فرانسه باشند.

کشورهای آلمان، اتریش و ایتالیا به‌عنوان کشورهای اروپایی با کمترین هزینه تحصیل و زندگی شناخته می‌شوند. متقاضیان تحصیل رایگان در اروپا می‌توانند با پرداخت مبلغ ۸ تا ۱۰ هزار یورو به‌صورت سالیانه به تحصیل پرداخته و از مزایای زندگی در این کشورها بهره‌مند شوند.

تحصیل رایگان در اسلوونی

اسلوونی از دیگر کشورهای اروپایی محسوب می‌شود که امکان تحصیل رایگان را برای متقاضیان فراهم کرده است. هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بسیار کم بوده که رایگان تلقی می‌شود. علاقه‌مندان تحصیل رایگان در اسلوونی می‌توانند با تسلط به زبان انگلیسی از دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش دریافت کرده و با پرداخت کمترین هزینه از امکانات تحصیلی ویژه‌ای برخوردار شوند.

تحصیل رایگان در آلمان

متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان باید هزینه اخذ ویزای تحصیلی را پرداخته و هزینه‌های مربوط به اقامت و خورد و خوراک خود را نیز درنظر داشته باشند. متقاضیان تحصیل در آلمان باید تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشند. دانشگاه دولتی برلین، دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه فردردیش شیلر، دانشگاه پزشکی لئوبک، دانشگاه اتو مهم‌ترین دانشگاه‌های آلمان به شمار می-روند که تحصیل در آن‌ها رایگان بوده و متقاضیان هزینه بسیار کمی را باید بپردازند.

تحصیل رایگان در اسپانیا

اسپانیا از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است که تحصیل در دانشگاه‌های آن به‌صروت رایگان انجام می‌شود. البته دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در اسپانیا هستند باید مبلغ ۱۴۰۰ دلار را به‌صورت سالیانه به دانشگاه موردنظر خود پرداخت نمایند. متقاضیان باید درنظر داشته باشند هزینه تحصیل در اسپانیا باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی تعیین شده و ممکن است در مقاطع فوق‌لیسانس و دکترا هزینه تحصیل در اسپانیا اندکی افزایش داشته باشد.

موسسه کوه نور شما را در جهت تحصیل در اسپانیا و اخذ تحصیل رایگان در کشورهای اروپایی راهنمایی می نماید. برای دریافت مشاوره رایگان، فرم درخواست ارزیابی موسسه کوه نور را پر نمایید.

 

 

12 پاسخ
  • mamo
   mamo گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   من فعلا پشت کنکوری رشته تجربی هستم.. برای ورود به یکی از دانشکده های پزشکی اروپایی باید چکار کنم؟آیا میتونم از رتبه‌ای که در کنکور کسب میکنم برای ورود به یکی از دانشگاه های اروپایی اقدام کنم؟

  • کوه نور 9
   کوه نور 9 گفته:

   با سلام
   با توجه به اینکه شرایط پذیرش در کشورهای مختلف متفاوت هستند پیشنهاد میکنیم جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان ، در طول ساعت کاری با شماره های موسسه تماس بفرمایید.

   شماره تماس موسسه ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ یا ۰۲۱۴۵۱۳۱

 1. جعفر قوهستانی
  جعفر قوهستانی گفته:

  سلام،جهت تحصیل دخترم در مدارس شبانه روزی با ۱۲سال سن،اطلاعات میخاستم،ضمنا آیا به تنهایی میتونه اعزام بشه؟

  پاسخ
  • کوه نور
   کوه نور گفته:

   سلام وفتتون بخیر باشه
   موسسه ما صرفا برای دانشگاه اقدام داره به همین خاطر اطلاعاتی در این زمینه نداریم
   موفق باشید

 2. Rezaqr
  Rezaqr گفته:

  سلام،من میخواستم در اسپانیا یا هر جای دیگه ای که میشه نوازندگی گیتار کلاسیک یا رشته ی فلامنکولوژی رو بخونم،الان دانشجوی هنر(کارشناسی) در دانشگاه آزاد هستم.برای همین کارشناسی میخواستم اقدام کنم.چه چیزایی لازم دارم لطفا کامل راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  • کوه نور
   کوه نور گفته:

   سلام وقتتون بخیر باشه
   شما می تونید ارشد رو هم یک ساله هم ۲ساله بخونید که ترمی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو است که امکان دکتری مستقیم هم وجود داره که دکتری اسپانیا رایگان می باشد
   در نهایت پیشنهادم اینه که با موسسه تماس داشته باشید تا راهنماییتون کنند
   شماره تماس موسسه ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ یا ۰۲۱۴۵۱۳۱

 3. A.H.Y
  A.H.Y گفته:

  سلام
  بنده دانشجوی مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی یک دانشگاه دولتی هستم. قصد دارم برای ارشد در یکی از دانشگاه‌های رتبه بالای کشور (مثل دانشگاه تهران، شریف، علم و صنعت و…) ادامه تحصیل بدم. مشاوره‌ای که از شما میخوام در زمینه اپلای کردن به یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور برای مقطع دکترا است. دو کشور آلمان و کانادا مد نظرم هست. مشکلی که دارم اینه که نمیدونم حین تحصیل ارشد چه موقع اقدام به اخذ ویزا و نوبت گرفتن از سفارت کنم؟ فرضا ارشد ۲.۵ سال طول بکشه، من چه موقع از این دوره باید اقدام کنم؟ و همچنین اینکه چه موقع باید دنبال استادی از دانشگاه مقصد باشم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • کوه نور 9
   کوه نور 9 گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   زمانی که مدرک کارشناسی ارشدتون رو گرفتید، برای مقطع دکتری میتونید اقدام کنید. برای اخذ ویزا هم بستگی به کشور مقصدتون داره ، پروسه ویزای آلمان حداقل ۱۵ ماه طول میکشه .
   پیشنهاد میکنم برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۵۱۳۱ تماس بگیرید.

 4. حدیث
  حدیث گفته:

  سلام من دانشجو کارشناسی روانشناسی هستم
  میخواستم ببینم شرایط تحصیل در کشورهای اروپایی چی هست؟
  و اگر امکان داره حدود هزینه رو بدونم

  پاسخ
  • کوه نور 9
   کوه نور 9 گفته:

   با سلام
   جهت دریافت مشاوره اولیه رایگان ، لطفا در ساعت کاری با شماره های موسسه ، تماس بفرمایید
   ۰۲۱۴۵۱۳۱
   ۰۲۱۴۴۲۷۲۴۵۰ (۱۰ Lines)

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code