تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان؛ یکی از رشته‌های پرطرفدار در بین دانشجویان سایر کشورها محسوب می شود. آلمان به عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای تحصیل است.

تحصیل پزشکی در آلمان

نخستین موردی که در خصوص تحصیل پزشکی در آلمان باید مدنظر قرار دهید تقسیم بندی آموزش های پزشکی در آلمان است که به دو دسته کارشناسی و ارشد دسته بندی می‌شوند. دوره‌های آموزش پزشکی در آلمان به مدت شش سال طول خواهد کشید و دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در آلمان باید این دوره‌ها را به‌صورت پیوسته ادامه دهند.
رشته پزشکی در آلمان یکی از رشته‌هایی است که متقاضی زیادی دارد. تحصیل در رشته پزشکی در آلمان به یکی از رویاهای دوست‌داران ادامه تحصیل در این رشته شده است. رنکینگ دانشگاه‌های آلمان در رشته پزشکی بسیار بالاست و به دلیل رایگان بودن تحصیل در این رشته است که دانشجویان از سراسر دنیا را به تحصیل در دانشگاه های آلمان سوق داده است.
امروزه حتی پزشکان هم به دنبال ادامه گرفتن تخصص در رشته پزشکی در آلمان هستند و ادامه آن موقعیت خیلی خوبی را برای پزشکان سراسر دنیا به‌ویژه پزشکان ایرانی به وجود آورده است.
در کشور آلمان، رشته پزشکی در دانشگاه‌های معروفی نظیر دانشگاه پزشکی بوخوم، بنجامین فرانکلین برلین، دانشگاه پزشکی بن، دانشگاه پزشکی کلنو و تعدادی دانشگاه معتبر دیگر تدریس می‌شود.
سالیانه شمار کثیری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در آلمان درخواست می‌دهند و زبان آلمانی را برای دستیابی به این هدف آموزش می‌بینند. ما نیت داریم تا در این مطلب نکات خوبی را درباره تحصیل پزشکی در آلمان، شرایط تحصیل رایگان در رشته پزشکی در آلمان، مدارک موردنیاز تحصیل پزشکی در آلمان و به‌طورکلی ارزش‌های تحصیل تخصص پزشکی در آلمان در اختیار شما قرار می‌دهیم.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

بر اساس قوانین دانشگاه‌های آلمان برای پذیرش دانشجویان در رشته پزشکی به علت درخواست خیلی زیاد تحصیل در رشته پزشکی دانشجویان باید موفق به گرفتن نمره قبولی در آزمون پزشکی آلمان شوند و با توجه به اینکه آزمون ورودی رشته پزشکی در بیشتر کشورها در دنیا برگزار می‌گردد در آزمون پزشکی آلمان هم‌ظرفیت پذیرش دانشجویان پایین است و دانشجویانی که استعداد بالایی دارند در قبولی و پذیرش در رشته پزشکی موفق خواهند شد.
ناگفته نماند، دانشجویانی که در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی ایران در رشته پزشکی موفق به قبولی شده‌اند این امکان را دارند که تحصیل رشته پزشکی در آلمان را در پرونده خود داشته باشند.
از دیگر شرایطی که موجب می‌شود افراد متقاضی به‌صورت رایگان در رشته پزشکی در آلمان تحصیل کنند گرفتن مدرک B2 زبان آلمانی است. دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در آلمان علاقه دارند باید به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند و همان‌طور پیش‌تر گفتیم دانستن زبان آلمانی جزء واجبات تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان به‌ویژه در مقاطع پایین است.
بالا بودن معدل در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی اثر خوبی در شانس پذیرش رشته پزشکی در آلمان خواهد داشت و مدرکی که برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های آلمان لازم است گرفتن دیپلم ۱۲ ساله به‌ویژه در رشته تجربی و ریاضی است.
با توجه به وضعیت خیلی سخت تحصیل پزشکی در آلمان و ظرفیت پایین پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی آلمان به دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته پزشکی در آلمان هستند پیشنهاد می شود کشورهایی نظیر انگلستان، آمریکا، مجارستان و لهستان را برای تحصیل در رشته پزشکی انتخاب کنند و در صورت قبولی در دانشگاه‌های پزشکی کشورهای ذکرشده دیگر نیاز به آموزش زبان دیگری به‌جز زبان انگلیسی نخواهند داشت و آموزش در این کشورها به زبان انگلیسی که یک‌زبان بین‌المللی است انجام می‌شود.

بیشتر بدانید —————– > تحصیل در آلمان

تخصص پزشکی در کشور آلمان

اضافه بر دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان هستند تعداد زیادی از پزشکان هم به تحصیل تخصص پزشکی در کشور آلمان علاقه‌مند هستند. ازجمله مشکلاتی که پزشکان ایرانی همواره با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند آزمون‌های خیلی سخت برای پذیرش مدرک پزشکی عمومی و ورود به مقطع تخصص است.
تعداد زیادی از کشورهای موفق مانند آمریکا و انگلستان مدرک عمومی پزشکان ایرانی را خیلی سخت قبول می‌کنند و خیلی کم مشاهده می‌شود پزشکان ایرانی در سال‌های نخست آغاز به کار پزشکی و فارغ‌التحصیلی موفق به قبول شدن در آزمون‌های پزشکی آلمان شوند. در مقابل بعضی از کشورها مانند آلمان برای پذیرش مدرک عمومی پزشکان ایرانی سابقه کار مفید و مشخص شدن اساس کار پزشک را درخواست می‌کنند و در اصل برای پذیرش مدرک تحصیلی پزشکان انعطاف بیشتری دارند.
پزشکان ایرانی برای تحصیل تخصص پزشکی در کشور آلمان و دریافت مدرک تخصصی باید اساس شغلی خود را هم در هر یک از مشاغل و رشته‌های تخصصی مشخص‌شده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آلمان معلوم نمایند. این نکته هم لازم است گفته شود که لازمه تحصیل و کار در مقاطع تخصصی دریافت مدرک B2 زبان آلمانی است. همان‌طور که گفته شد یکی از ملزومات گرفتن مدارک تخصصی در زمینه پزشکی دریافت تأییدیه از استاد در دانشگاه‌های آلمان است و به عللی هماهنگ کردن تمام این مراحل مقداری سخت است.
یکی از مواردی که پزشکان از ادامه تحصیل پزشکی در کشور آلمان صرف‌نظر می‌کنند و حتی کشورهای دیگری را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند زمان کمی است که استاد supervisor برای حضور دانشجو در آلمان در تعیین می‌کند و با توجه به اینکه زمان دریافت ویزای آلمان کمی طولانی است مقداری دور از ذهن به نظر می‌رسد درخواست‌کننده موفق به هماهنگی کلیه این مراحل شود.

اطلاعات بیشتر —————–> ویزای دانشجویی آلمان

با توجه به‌تمامی این توضیحات درباره تحصیل تخصص پزشکی در آلمان به شما توصیه می‌شود پزشکان راه آسان تری برای ورود به اروپا و پذیرش مدرک پزشکی خود انتخاب نمایند. هم‌اکنون پزشکان برای ورود به اروپا می‌توانند پذیرش در مقطع دکتری در کشورهایی نظیر اتریش و اسپانیا اقامت اروپا را دریافت کنند و با خیال راحت آمادگی ورود به دوره تخصص در کشور مقصد را داشته باشند.

اطلاعات بیشتر —–< تحصیل در اسپانیا

۴.۳ (۸۶.۶۷%) ۳ votes
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code