پزشکی در اسپانیا

_

تحصیل پزشکی در اسپانیا

امکان تحصیل پزشکی در اسپانیا برای تمامی دانش‌آموزانی که دارای دیپلم از ایران هستند امکان‌پذیر است، هزینه دوره‌های پزشکی اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است. ولی با توجه به ظرفیت محدود این دانشگاه‌ها و تعداد زیاد متقاضی افراد متقاضی باید شرایط لازم برای این دوره‌ها را داشته باشند تا بتوانند برای پذیرش در این دوره شانس بیشتری را داشته باشند.

شرایط پزشکی اسپانیا 2021

تحصیل در رشته‌های گروه پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری) درکالج های پزشکی اسپانیا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است. زبان تحصیل در این رشته‌ها در کالج های اسپانیا عموماً به زبان اسپانیایی است، اما در برخی از دانشگاه‌های خصوصی تحصیل به زبان انگلیسی در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی نیز امکان‌پذیر است.

دانش آموزان پس از اخذ مدرک دیپلم می‌توانند وارد کالج‌های پزشکی اسپانیا شوند. متقایان پس از گذراندن دوره‌های آموزش زبان اسپانیایی در کالج، دوره‌های مبتدی و آموزش اولیه را گذرانده و برای آزمون ورودی دانشگاه‌ها آماده می­شوند.

پس از اتمام دوره های کالج، دانشجویان وارد دانشگاه های دولتی اسپانیا می شوند و می توانند در رشته های مختلف پزشکی، داندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری و … مشغول به تحصیل شوند.

1- طول دوره تحصیل

طول دوره پزشکی اسپانیا 6 سال است که در آن دانش آموزان تمام دروس موردنیاز دوره پزشکی را فرا خواهند گرفت. ارتباط تنگاتنگ دانشگاه‌ها و مراکز درمانی این کشور باعث شده است که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های اسپانیا از لحاظ کاری دارای مهارت های لازم باشند.

2- اعتبار مدرک پزشکی اسپانیا برای ایران

اعتبار مدرک پزشکی اسپانیا برای کانادا و آمریکا و حتی ایران نیز بر اساس دانشگاه‌های معتبری که در این کشور وجود دارد قابل‌قبول است.

3- زبان تحصیل در دانشکده‌های پزشکی اسپانیا

زبان تحصیل پزشکی اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی برگزار خواهند شد، دوره‌های انگلیسی غالباً در دانشگاه‌های خصوصی برگزار می‌شوند و در مقابل دانشگاه‌های دولتی بیشتر دوره‌های خود را به زبان اسپانیایی برگزار می‌کنند.

4- مدارک موردنیاز

  • اصل دیپلم
  • پیش‌دانشگاهی (اجباری نیست)
  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • انگیزه نامه
  • تأییدیه تحصیلی

5- اخذ ویزا

دانستن زبان اسپانیایی برای اخذ ویزای دانشجویان کمک بسیاری می کند. اگر شما علاقه مندان قبل از ورود به کالج های اسپانیا، آشنایی اندکی در سطح اولیه با زبان اسپانیایی داشته باشید، می توانید در امر اخذ ویزا بسیار موفق باشید. در این راستا ما در موسسه دانش گستر کوه نور با حضور اساتید مجرب و برجسته ای که تحصیلات خود را در کشور اسپانیا گذرانده اند، شما را یاری می رسانیم. با شرکت در این کلاس های آموزش زبان اسپانیایی می توانید به راحتی سطوح مقدماتی اسپانیایی را فراگیرید.

_

آزمون ورودی پزشکی اسپانیا

تحصیل تخصص پزشکی در اسپانیا لازم است یک دوره کالج که بین 5 تا 9 ماه زمان می‌برد شرکت کنید و در آزمون سراسری کشور اسپانیا شرکت کنید. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی سخت است اما تحصیل در آن تقریباً رایگان و تدریس دروس به زبان اسپانیایی است. برای تحصیل در رشته پزشکی باید به نظام دانشگاهی اسپانیا آشنایی داشته باشید. همان‌طور که میدانید در نظام تحصیلی تمام کشورها دانشگاه‌ها به دودسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود که در اسپانیا شرایط تحصیل در هر دو دانشگاه وجود دارد.

هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر هزینه های کم تحصیل در اسپانیا، هزینه های زندگی نیز نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است. این امر را می توان از مزایای تحصیل در اسپانیا بشمار آورد چرا که دانشجو به راحتی می تواند هزینه ها را تامین نماید.

با توجه به دانشگاه در اسپانیا، هزینه دوره‌های پزشکی متفاوت است. اگر فرد متقاضی بخواهد در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا به تحصیل بپردازد هزینه تحصیل بسیار پایینی را متقبل می‌شود، مثلاً حدوداً سالیانه بین 1000 تا 2000 یورو هزینه باید بپردازد، اما اگر بخواهد در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل کند باید سالیانه حدود 10 الی 15 هزار یورو بپردازند.

لازم بذکر است که برای ورود به دانشگاه های خصوصی اسپانیا، حتی نیاز به ورود به کالج های اسپانیا نیز وجود ندارد. سازمان های آموزشی در هر منطقه در اسپانیا، هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی اسپانیا را تعیین می کنند. در نتیجه ممکن است در سطح هر منطقه از کشور، تغییرات هزینه ای تحصیلی به چشم بخورد. این تغییرات بسیار ناچیز هستند. تفاوت هزینه ای میان دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی گران تر است.

دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی علاوه بر اینکه می‌تواند این امتیاز را به شما بدهد که در یک دانشگاه ممتاز اسپانیا تحصیل کنید این امتیاز را هم دارد که ازلحاظ هزینه تحصیل می‌تواند برای شما مقرون‌به‌صرفه نیز باشد. تحصیل دندانپزشکی اسپانیا به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می‌شود.

تحصیل در تخصص های دندانپزشکی و داروسازی در اسپانیا هزینه بسیار اندکی دارد و ورود به دانشگاه های اسپانیا علیرغم داشتن رتبه علمی و رنکینگ بسیار بالا با صرف هزینه ای حدود 1000 یورو در طول سال مقدور می باشد که در مقایسه با هزینه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان و بعضی از کشورهای اروپایی مبلغ ناچیزی به شمار می رود.

پرستاری در اسپانیا

جهت اخذ مدرک پرستاری در اسپانیا فرد ملزم به کسب نمرات بسیار بالا در دوران دبیرستان و کسب صلاحیت در علوم مثل زیست‌شناسی و دیگر علوم موردنظر خواهد بود. برای پذیرش در دانشگاه‌های رشته پرستاری شما ملزم به کسب تجربه در رشته پرستاری هستید لذا امکان کار کردن به‌صورت نیمه‌وقت در طول تحصیل برای شما وجود خواهد داشت. زبان تحصیل در رشته پرستاری اغلب انگلیسی است.

_

سوالات متداول تحصیل پزشکی اسپانیا

اعتبار مدرک پزشکی اسپانیا برای کانادا و آمریکا و حتی ایران نیز بر اساس دانشگاه‌های معتبری که در این کشور وجود دارد قابل‌قبول است.

طول دوره پزشکی اسپانیا 6 سال است.

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه‌های دولتی اسپانیا حدوداً سالیانه بین 1000 تا 2000 یورو و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی سالیانه حدود 10 الی 15 هزار یورو .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code