تحصیل-پزشکی-و-دندانپزشکی-به-زبان-انگلیسی-در-اروپا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا
اروپا یکی از پرطرفدارترین مناطق در دنیا برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به شمار می‌رود. هر ساله تعداد زیادی دانشجوی متقاضی تحصیل پزشکی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی در اروپا برای ادامه تحصیل به این قاره سفر می‌کنند. به همین جهت ما تصمیم گرفته‌ایم تا در این مطلب در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.
چرا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا
در حال حاضر دانشجویان بسیاری از آمریکا، استرالیا، ایرلند و انگلستان متقاضی تحصیل پزشکی در اروپا هستند و حدوداً با درخواست شصت درصد کسانی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا درخواست می‌دهند، موافقت نمی‌شود. ولی دلیل‌هایی که باعث می‌شود تا دانشجویان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا انتخاب شوند به شرح زیر می‌باشد:
در بعضی از کشورهای اروپایی، پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.
هزینه زندگی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا نسبت به آمریکا بسیار پایین‌تر و به صرفه‌تر نیز می‌باشد.
بعضی از دانشگاه‌های اروپایی بدون آزمون ورودی دانشجو را می‌پذیرند.
آموزش در اروپا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و حدوداً با دانشگاه‌های سرشناس آمریکا و کانادا هم‌تراز هستند.
مدارک دانشگاه‌های اتحادیه اروپا در سراسر دنیا مورد قبول واقع می‌شوند.
محیط دانشگاه‌های اروپا بسیار امن و ایمن است.
زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا
در بسیاری از کشورهای اروپایی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان بومی همان کشور در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، مثلاً تحصیل پزشکی در آلمان تنها به زبان آلمانی صورت می‌گیرد. بنابراین دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا باید به این نکته توجه کنند که اخذ مدرک زبان هر کشوری یکی از ضروریات تحصیل رشته‌های پزشکی در آن کشور به شمار می‌رود.
علاوه بر این تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا در برخی از دانشگاه‌های اروپایی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. ولی با این وجود به دلیل برقرار کردن ارتباط با بیماران باید زبان کشور مورد نظر را هم یاد بگیرید. به همین دلیل تعداد زیادی از دانشگاه‌های اروپایی در طی دوره تحصیلی واحدهایی را از زبان کشور خودشان در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند و یا اینکه وجود مترجم را در دوره‌های بالینی دانشجویان ضمانت می‌کنند.
امروزه تقریباً ۲۵ دانشگاه در اروپا دوره‌های پزشکی را به زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های کشورهایی مانند روسیه، بلغارستان، مجارستان، جمهوری چک، اوکراین، رومانی، لهستان و اسلواکی با در نظر گرفتن شیوه‌های عملی، شیوه‌های تدریس، کیفیت آموزش و مخارج تحصیلات کم در بین دانشجویان انگلیسی زبان بسیار معروف شده‌اند.
شرایط ورود به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا
با اینکه امکان دارد شرایط ورود به دانشگاه‌های اروپایی به منظور تحصیل پزشکی و دندانپزشکی تفاوت داشته باشد ولی برای پذیرش به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:
مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی
نمرات بالا در دروس زیست شناسی، شیمی و ریاضی
تسلط به زبان انگلیسی و یا داشتن مدرک زبان بومی کشور و یا ثبت نام در دوره‌های پری مدیکال یک ساله
برخورداری از سلامت ذهنی و فیزیکی و عدم بیماری که با حرفه پزشکی ناسازگار باشد
اثبات تمکن مالی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی
توصیه نامه، انگیزه نامه، دستاوردهای علمی
برگزاری آزمون ورودی در برخی دانشگاه‌ها برای تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی
جهت پذیرش در بعضی از دانشگاه‌های پزشکی در اروپا از جمله دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان باید در رشته پزشکی کنکور سراسر نمره قبولی را دریافت کرده باشید.
هزینه زندگی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا
در صورتی که به دنبال یک دانشگاه عالی و با هزینه مناسب در اروپا هستید این را بدانید که سیستم دانشگاهی اروپا اغلب بر پایه بودجه دولت می‌باشد. به همین خاطر است که دانشگاه‌های اروپایی این توانایی را دارند که با هزینه‌های بسیار پایین و یا حتی به صورت رایگان کیفیت بسیار خوبی از تحصیل را در دانشگاه‌ها ارائه دهند. البته این مسئله عمدتاً برای ارائه پزشکی و دندانپزشکی به زبان بومی می‌باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی در مقایسه با آمریکا بسیار ارزان‌تر خواهد بود.
هزینه‌های زندگی در هر یک از کشورهای اروپایی با یکدیگر تفاوت دارند. در مجموع هزینه زندگی در کشور اتریش نسبت به نقاط دیگر اروپا بسیار گران‌تر است و هزینه زندگی در کشورهایی مانند روسیه، بلغارستان، مجارستان و رومانی که دانشجویان ایرانی بسیاری از آن‌ها استقبال می‌کنند، نسبتاً مناسب‌تر است. به طور کلی می‌توان گفت که کشورهای اروپای غربی در مقایسه با کشورهای اروپای شرقی گران‌تر هستند.
کار حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا
در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به دانشجویان با توجه به مقطعی که در حال تحصیل هستند (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) با شرایط و ساعات معینی اجازه کار در حین تحصیل در اروپا ارائه می‌شود.
به طور معمول به دانشجویان مقطع لیسانس در اروپا به مدت ۲۰ ساعت در طول هفته، مقطع فوق لیسانس به مدت ۲۴ ساعت در هفته و در مقطع PHD به مدت ۳۰ ساعت در هفته مجوز کار داده می‌شود. البته بهتر است این را هم بدانید که تعداد زیادی از دانشگاه‌های اروپایی به دانشجویان مقطع دکتری در اروپا به طور ماهیانه حقوقی را پرداخت می‌کنند.
برای انجام کارهای دانشجویی در اروپا باید به زبان کشور مورد نظر تسلط داشته باشید، در نتیجه موقعیت مناسبی نیز مهیا می‌شود تا دانشجو فرصت‌های شغلی پیش روی خود را بعد از به پایان رسیدن تحصیل خود پیدا کند و از این راه در صورت تمایل اقدام به دریافت اقامت و مهاجرت به اروپا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code