دانشگاه آلیکانته University of Alicante

 

 

نام: دانشگاه آلیکانته

University of Alicante

Universitat d’Alacant/Universidad de Alicante

نوع دانشگاه: عمومی

مرور کلی

۱

تأسیس۱۹۷۹
۲شهرآلیکانه، اسپانیا
۳دانشجویان۳۲۰۰۰
۴دانشجویان بین‌المللی۷٪
۵نسبت دانشجویان آقا به خانم۵۷:۴۳
۶تعداد دانشجو به کارمند ۱۹.۵

 

آمار و حقایق دانشگاه

دانشگاه آلیکانته در اکتبر ۱۹۷۹ در ساختمان مرکز آموزش دانشگاهی (CEU) که در سال ۱۹۶۸ شروع شده بود، ایجاد کردید. بنابراین، آلیکانته به این ترتیب مرکز مطالعات دانشگاهی خود را که در سال ۱۸۳۴ معلق شده بود، بازیابی کرد.

دانشگاه آلیکانته (Universitat d’Alacant در والنسیا) (UA)، یک موسسه دولتی در ساحل مدیترانه در سان ویسنته دل راسپیک، منطقه‌ای در شهر آلیکانته، اسپانیا واقع است. این بنیاد در سال ۱۹۷۹ بنیانگذاری شده و میراث دانشگاه اویروئلا، که در سال ۱۵۴۵ به وسیله پاپ باول تاسیس شده بود، و تا دو قرن تا سال ۱۸۰۸ وجود داشت، را به ارث برده است.

این دانشگاه خود را به عنوان دانشگاهی دو زبانه طبقه‌بندی کرده، تلاشی بین‌المللی دارد. در حالی که تقریبا تمام کلاسها به زبان اسپانیایی تدریس می‌شوند، برخی از دوره‌های علوم رایانه و کسب و کار، و نیز یک برنامه کارشناسی در رشته اقتصاد و برخی برنامه‌های دکترا، به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، و چند مورد دیگر نیز به زبان والنسیایی تدریس می‌شوند. بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و دیگر زبان‌ها تدریس می‌شود. دوره‌های زبان اسپانیایی در طول سال تحصیلی و تابستان ارائه می‌شوند.

پردیس مدرن سان ویسنته دل رسپیک در ۱ کیلومتری در سایت قدیمی فرودگاه آیرند ۱۹۳۰ واقع شده است و دانشگاه آن را را بازسازی کرده و ساختمان‌های مدرنی از دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ اضافه شده است.

همچنین چندین ساختمان دانشگاه در سراسر استان آلیکانته وجود دارند که بسیاری از آنها در سایت‌های میراث فرهنگی هستند که برای سمینارها، کنفرانس‌ها و سایر فعالیت‌ها استفاده می‌شوند.

پارک علم آلیکانته، که در سال ۲۰۰۶ در کنار مجتمع اصلی ساخته شد، به عنوان جایگاه نوآوری برای تشویق روابط بین دانشگاهی، موسسات تحقیقاتی و شرکت‌ها، تقویت انتقال تکنولوژی در نظر گرفته شده است.

در عمر کوتاه خود، دانشگاه UA فارغ التحصیلان برجسته بسیار زیادی مانند ایگناسیو فورنیش المو Ignacio Fornés Olmo که با عنوان «نچ» شناخته می‌شود، داشته است که یکی از بهترین رپرهای اسپانیایی زبان در جهان محسوب می‌شود. دانشجویان مختلفی نیز، مانند خوزه لوئیس لاسالاتا که شهردار آلیکانته در طول دهه ۱۹۸۰ بود، به سیاستمداران پیشرو تبدیل شده‌اند.

رتبه‌ دانشگاه

رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های جهان ۲۰۸

۲۵۱-۳۰۰

رتبه‌بندی THE دانشگاه‌های جهان ۲۰۱۸

۸۰۱-۱۰۰۰

رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان (رتبه‌بندی شانگهای) ۲۰۱۵

۷۲۸

رتبه‌بندی با موضوع

زمینه علمیرتبه جهانی
Linguistics۲۵۱-۳۰۰
Chemistry۲۵۱-۳۰۰
Econimics and Econometrics۳۵۱-۴۰۰
Art and Humanities۳۹۲

پردیس دانشگاهی

دانشگاه آلیکانته به عنوان یکی از بهترین پردیس‌های دانشگاهی اروپا شناخته می‌شود.

در فضاهای خارج از پردیس دانشگاه سان ویسنته دانشگاه آلیکانته تعداد زیادی مجسمه، یادبود شخصیت‌های دانشگاه و خارج از آن، و سنگ‌بنای سفارتخانه‌ها، خیرین و حامیان قرار داده شده است.

ساختمان‌های دانشگاه آلیکانته که از پردیس سان ویسنته دل رسپیک تشکیل شده است، با استفاده مجدد از آلاچیق‌های فرودگاه پیشین در دهه‌های ۱۹۳۰ تا ۴۰، با اولین سازه‌های ۱۹۸۰، گسترش بخش جنوبی دانشگاه بین سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰، و همچنین آخرین زیرساخت‌های کوچک و تجهیزات پراکنده در سراسر قلمرو آن، چهار مسیر تاریخی را با معماری پردیس دانشگاهی را کامل کرده است.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code