دانشگاه-های-برتر-جهانی-ایتالیا

دانشگاه های برتر جهانی ایتالیا

دانشگاه‌هایی که در کشور ایتالیا وجود دارند از اعتبار بالایی در سطح بین‌المللی برخوردار بوده و دانشجویان بسیاری را از کشورهای مختلف پذیرش کرده‌اند.

دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا

اغلب دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا توانسته‌اند در رده‌بندی جهانی جایگاه بالایی را به خود اختصاص دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل در اروپا را دارند معمولا ایتالیا را به‌عنوان یکی از گزینه‌های مطلوب درنظر می گیرند. هزینه‌ای که برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا باید پرداخت بسیار پایین بوده و این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل افراد برای انتخاب ایتالیا به‌عنوان مقصد تحصیلی به شمار می‌رود. (نمونه توصیه نامه انگلیسی)

دانشگاه میلان

یکی از مشهورترین دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا دانشگاه میلان است که در شهر میلان واقع شده و زمان تاسیس آن به سال 1925 میلادی بازمی‌گردد. دانشگاه میلان در بین مراکز آموزش عالی قدیمی در کشور ایتالیا شناخته می‌شود و در آغاز کار خود به عنوان یک مدرسه شروع کرده است. در حال حاضر دانشگاه های شهر میلان دارای بخش‌های مختلفی بوده و در سال 1791 نیز دانشکده دامپزشکی به آن اضافه گردید.

تعداد دانشکده‌های حال حاضر دانشگاه میلان 10 دانشکده بوده که می‌توان به دانشکده دامپزشکی، دانشکده پزشکی و جراحی، دانشکده علوم کشاورزی و مواد غذایی، دانشکده زبان و فرهنگ، دانشکده داروشناسی و….. اشاره کرد. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده‌های دانشگاه میلان را دارند می‌توانند رشته‌های مختلفی را برای ادامه تحصیلات خود در مقاطع مختلف انتخاب نمایند. برخی از رشته‌های موجود در دانشگاه میلان به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند می‌توانند این رشته‌های را برای ادامه تحصیلات خود درنظر داشته باشند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا که در شهر میلان قرار دارد دانشگاه پلی تکنیک میلان است. این دانشگاه یکی از مراکز آموزش عالی فنی در ایتالیا به شمار می‌رود و در اروپا نیز از آن به عنوان یکی از دانشگاه‌های بزرگ یاد می‌شود. دانشگاه پلی تکنیک میلان از 5 دانشکده اصلی برخوردار است که دانشجویان بسیاری را از کشورهای مختلف پذیرش کرده‌اند. دانشجویانی که تمایل دارند تحصیلات خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد در ایتالیا و تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا ادامه دهند می‌توانند دانشگاه پلی تکنیک میلان را درنظر بگیرند.

اغلب رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی دانشگاه پلی تکنیک میلان تدریس می‌شوند به زبان ایتالیایی است اما متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا می‌توانند برخی از رشته‌های این دوره را به زبان انگلیسی تحصیل کنند. رشته‌هایی که در دوره دکتری تدریس می‌شوند به زبان انگلیسی بوده و دانشجویان می‌توانند از بورس‌های تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه برخوردار گردند. بورس تحصیلی dsu یکی از مهم‌ترین بورس‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه پلی تکنیک میلان به شمار می‌رود که مبلغ آن 4500 یورو است.

دانشگاه ساپینزا رم

در بین دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا دانشگاه دیگری نیز وجود دارد که در شهر رم واقع شده و به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های قدیمی ایتالیا به شمار می‌رود. دانشگاه ساپینزا رم در سال 1303 میلادی بنا شده و در آغاز از آن درخصوص مطالعات کلیسایی استفاده می‌شده و در طول زمان توسعه یافته است. دانشگاه ساپینزا رم توانسته در بین 120 دانشگاه برتر جهانی قرار بگیرد و درحال حاضر بیشتر از 30000دانشجو از کشورهای مختلف به تحصیل در این دانشگاه اشتغال دارند.

دانشگاه ساپینزا رم دارای دانشکده‌های متعددی است که می‌توان به دانشکده‌های ریاضیات، حقوق، انفورماتیک، پزشکی و دندانپزشکی، عمران و صنعتی، علوم سیاسی و جامعه شناسی، علوم ارتباطات و دانشکده مهندسی هوا و فضا و…….. اشاره کرد. دانشجویانی که در مقطع دکتری دانشگاه ساپینزا رم به تحصیل مشغول هستند می‌توانند در این مقطع از بورسیه تحصیلی ارائه شده بهره‌مند گردند.

دانشگاه بولونیا

از دیگر دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا می‌توان به دانشگاه بولونیا اشاره کرد که زمان تاسیس آن به سال 1088 میلادی بازمی-گردد. تاریخ ساخت دانشگاه بولونیا باعث شده تا از آن به عنوان یکی از دانشگاه‌های قدیمی ایتالیا نام برده شود. پردیس‌های متعددی به دانشگاه بولونیا اختصاص دارد که یکی از این پردیس‌ها در کشور آرژانتین قرار دارد. همین موضوع سبب شده تا دانشگاه بولونیا به‌عنوان یک دانشگاه جهانی شناخته شود.

دانشگاه فلورانس

یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا دانشگاه فلورانس است که در شهر فلورانس قرار دارد و تاسیس آن به سال 1321 باز می‌گردد. این دانشگاه دارای 12 دانشکده است که می‌توان به دانشکده معماری، هنر، اقتصاد، کشاورزی، مهندسی، حقوق، آموزش و پرورش، ریاضیات و چند دانشکده دیگر اشاره کرد. اغلب دانشجویانی که وارد دانشگاه فلورانس می‌شوند تحصیل در رشته‌های معماری و طراحی صنعتی را انتخاب می‌کنند. محبوبیت بیش‌از اندازه این رشته‌ها موجب شده شرایط سختی نیز برای اخذ پذیرش داشته باشند.

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا نیز در بین دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا قرار دارد که در سال 1343 بنا شده و عمده فعالیت آن در رشته‌های فنی و مهندسی است. البته علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های علوم پایه و اقتصاد نیز می‌توانند این دانشگاه را به‌عنوان یک مرکز آموزش عالی در نظر داشته باشند. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه پیزا باید درنظر داشته باشند که زبان تحصیل در این رشته‌ها انگلیسی بوده و متقاضیان می‌توانند درصورت نیاز از بورس‌های تحصیلی ارائه شده برخوردار شوند.

دانشگاه سنت آنا پرفتزیونامنتو

از دیگر دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا باید به دانشگاه سنت آنا پرفتزیونامنتو اشاره کرد که به بخش دولتی اختصاص داشته و عمده فعالیت آن در عرصه علوم کاربردی است. دانشجویانی که تمایل دارند از دانشگاه سنت آنا پرفتزیونامنتو پذیرش دریافت کنند باید درنظر داشته باشند این دانشگاه شرایط سخت و دشواری را برای متقاضیان درنظر گرفته است. آن‌دسته از متقاضیانی که قادر به کسب سطح بالایی باشند و نسبت به دو زبان آشنایی کافی داشته باشند این امکان را خواهند داشت که تحصیلات خود را به صورت رایگان ادامه دهند.

این موضوع باعث شده دانشجویان کمی در دانشگاه سنت آنا پرفتزیونامنتو به تحصیل در ایتالیا بپردازند و هم اکنون جمعیت دانشجویی این دانشگاه تنها 1000 دانشجو است. متقاضیان تحصیل در دانشگاه سنت آنا پرفتزیونامنتو می‌توانند رشته‌های مختلفی همچون علوم تجاری، حقوقی، اقتصادی، کشاورزی، سیاسی، پزشکی، مهندسی صنایع و اطلاعات را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. دانشگاه سنت آنا پرفتزیونامنتو در رده‌بندی جهانی توانسته جایگاه 155 را به خود اختصاص دهد و در زمره یکی از دانشگاه‌های برتر جهانی ایتالیا معرفی گردد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا را دارند ابتدا باید باتوجه به شرایط مالی و وضعیت تحصیلی خود دانشگاه مناسبی را انتخاب کنند.

موسسه کوه نور شما را در جهت تحصیل در ایتالیا و اخذ بورسیه تحصیلی این کشور راهنمایی می نماید. برای دریافت مشاوره رایگان ، فرم درخواست ارزیابی موسسه کوه نور را پر نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها