درباره اسپانیا

درباره اسپانیا

درباره اسپانیا

درباره اسپانیا موارد بسیاری برای گفتن وجود دارد. کشور اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپا و شبه جزیره ایبریا قرار گرفته است. تنها کشوری که همسایه اسپانیا در این شبه جزیره است کشور پرتغال می‌باشد. در بخش شمال شرقی اسپانیا کوه‌های پیرنه واقع شده‌اند که مرز طبیعی این کشور با فرانسه و سایر کشورهای اروپایی را تشکیل داده است. به همین دلیل کشور اسپانیا از حوادث و وقایع بسیاری که در اروپا به وجود می‌آید در امان مانده است. در ادامه توضیحات کاملی را درباره اسپانیا برای متقاضیان اقامت در این کشور بیان خواهیم نمود.
در حال حاضر زبان رسمی همه‌ی کشورهای قاره آمریکا به غیر از کانادا، برزیل و ایالات متحده، اسپانیایی است. در مدت سده‌های ۱۷تا ۱۹ کشور اسپانیا به تدریج مستعمرات خود را از دست داد و در حال حاضر تنها جزایر قناری و قسمت کوچکی از شمال آفریقا را در بردارد. همچنین قسمت کوچکی از شمال تنگه جبل الطارق که در جنوب اسپانیا قرار دارد تقریبا از سه قرن پیش در اختیار انگلستان قرار گرفته است. در میانه‌های قرن بیستم اسپانیا درگیر جنگ‌های داخلی شد و در نهایت حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو بر روی کار آمد و تا سال ۷۵میلادی ادامه پیدا کرد. بعد از این که فرانکو از دنیا رفت دموکراسی در اسپانیا برقرار شد و نظام پارلمانی به وجود آمد.
اسپانیا خیلی سریع توانست توسعه پیدا کند و موفق شد در سال ۲۰۰۷با ۱۴۰۲میلیارد دلار تولید ناخالص ملی یازدهمین اقتصاد دنیا را به دست بیاورد. کشور اسپانیا در زمینه‌ی گوناگونی از جمله گردشگری به عنوان یکی از برجسته‌ترین کشورهای جهان به حساب می‌آید.

موقعیت جغرافیایی اسپانیا

موقعیت جغرافیایی اسپانیا اولین موردی است که نیاز است درباره اسپانیا بدانید. مساحت کشور اسپانیا ۵۰۴/۰۳۰/۰۰۰ کیلومتر مربع است که از نظر مساحت در رده پنجاه و یکم جهان قرار گرفته است. کشور اسپانیا بعد از فرانسه به عنوان دومین کشور اروپای غربی محسوب می‌شود که مساحت آن یک سوم مساحت ایران است. همچنین نصف‌النهار گرینویچ از کشور اسپانیا و نزدیکی شهر والنسیا عبور می‌کند.
همسایگان شمالی کشور اسپانیا فرانسه، خلیج بیسکای و کشور کوچک آندورا هستند. از سمت شرق به دریای مدیترانه، جزیره مالورکا و جزیره بالئار و از سمت غرب به پرتغال و اقیانوس اطلس منتهی می‌شود و از سمت جنوب به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس محدود است.
طول سواحلی که در اسپانیا قرار دارد تقریبا ۴۹۶۴کیلومتر است. بیش از نیمی از جزیره ایبری به کشور اسپانیا تعلق دارد و سرزمین اصلی، به همراه جزیره‌های بالئار و قناری کشور اسپانیا را به وجود می‌آورند.
کشور تحت الحمایه بریتانیایی جبل الطارق در بخش کناره جنوبی کشور اسپانیا واقع شده است. این منطقه از لحاظ نظامی و به دلیل اشراف بر تنگه‌ی جبل الطارق دارای اهمیت استراتژیک است. نیروی دریایی انگلستان نیز در این منطقه قرار دارند. وسعت این منطقه ۶/۵ کیلومتر مربع است که ۱۲۰۰متر آن با کشور اسپانیا مرز مشترک دارد. تعداد افرادی که در این منطقه ساکن هستند ۲۸۰۰۰نفر می‌باشد.
به دلیل این که رشته کوه پیرنه بین اسپانیا و فرانسه قرار گرفته است باعث شده است تا این دو کشور از یکدیگر جدا شوند. همچنین با قرار گرفتن جبل الطارق در بین کشور اسپانیا و افریقا موجب جداشدن آن‌ها از یکدیگر شده است. کشور اسپانیا تقریبا از هر طرفی به آب منتهی می‌شود. فقط قسمت کوچکی از غرب اسپانیا به پرتغال، شمال غربی آن به فرانسه و آندورا ختم می‌شود.

نژاد مردم اسپانیا

نژاد مردم اسپانیا در مجموع ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است. اقوام و نژادهای غیر بومی شامل رومن-ها، سوبی، اقوام مدیترانه‌ای، وندالز، اقوام تتونیک و ویزیگوت‌ها می‌باشند که علاوه براین یهودیان هم در کشور اسپانیا در حال زندگی هستند. امروزه در کشور اسپانیا چند گروه قومی اصلی وجود دارند که از نظر فرهنگ و زبان ویژگی‌های متمایزی دارند. به عنوان مثال: کاتالان‌ها که شانزده درصد از جمعیت اسپانیا را تشکیل می‌دهند و در قسمت‌های شمال شرقی و جزایر شرقی زندگی می‌کنند. همچنین گالیسین‌ها که ۷درصد از جمعیت کشور اسپانیا را شامل می‌شود و در مناطق شمال غربی کشور اسپانیا ساکن هستند. باسک‌ها که دو درصد از جمعیت کشور اسپانیا را تشکیل داده‌اند و در اطراف خلیج بیسکایی در شمال اسپانیا سکونت دارند.

اطلاعات بیشتر —–> فرهنگ اسپانیا

خط و زبان مردم اسپانیا

یکی از موارد مهمی که متقاضیان مهاجرت میخواهند درباره اسپانیا بدانند؛ زبان و  خط مردم اسپانیا می باشد. بسیاری از مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می‌کنند. برخی از افراد در شمال شرقی اسپانیا به زبان کاتالانی، در شمال غربی اسپانیا به زبان گالیسین و در قسمت شمالی اسپانیا به زبان باسک صحبت می‌کنند.
تعداد کسانی که به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند ۳۳۲میلیون نفر در دنیا هستند که در رده سوم جهان قرار گرفته اند. زبان رسمی کشور اسپانیا و ۱۵کشور دیگر زبان اسپانیایی است. کشورهایی که به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند عبارتند از: آرژانیتن، شیلی، کاستاریکا، کوبا، هندوراس، نیکاراگوئه، پاراگوئه، بولیوی، کلمبیا، گینه استوایی، جمهوری دومینیکن، مکزیک، پاناما، پرو، اروگوئه و ونزوئلا.
زبان اسپانیایی دارای دو لهجه است: آندلسین و کاستیلین. این دو لهجه معمولا در تلفظ ترکیبات Za ،Ce ،Ze با یکدیگر تفاوت دارند.

اطلاعات بیشتر —- > زبان اسپانیایی

زندگی و اقامت در اسپانیا

کشور اسپانیا در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای پیمان شینگن قرار دارد. برای اقامت اسپانیا اگر بتوانید اقامت دانشجویی را دریافت کنید می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به ویزا و کنترل پاسپورت به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنید. کشور اسپانیا به عنوان یکی از با امن‌ترین، مرفه‌ترین و زیباترین کشورها دنیا به حساب می‌آید که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری نیز می‌باشد.

اطلاعات بیشتر —–> اقامت اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا

  • در بین ۱۰مقصد اول دنیا برای تحصیل قرار خواهید گرفت.
  • از فرهنگ غنی اروپای جنوبی برخوردار خواهید شد.
  • با یادگیری زبان اسپانیایی می‌توانید به راحتی به دنیای لاتین دسترسی داشته باشید.
  • از انواع مختلف آب و هوا بهره‌مند خواهید شد.
  • رشته‌های میان رشته‌ای در رشته‌های دانشگاهی بیشتر خواهد شد.

اطلاعات بیشتر —–> تحصیل در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در بارسلونا به دلیل این که شهر کاملا بزرگ و توریستی به حساب می‌آید و دارای امکانات بسیاری می‌باشد نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است. برای یک اتاق در منطقه خوب بارسلونا که منطقه دانشگاهی است همراه با هزینه آب، برق و گاز تقریبا بین ۲۵۰تا ۳۰۰یورو در ماه است. هر فردی در طول ماه به طور میانگین بین ۱۵۰تا ۲۰۰یورو هزینه خوراک و پوشاکش می‌شود. در مجموع هزینه یک نفر در بارسلونا تقریبا ۵۰۰ یورو است که با این مبلغ یک نفر به راحتی می‌تواند زندگی‌اش را تامین کند.

اطلاعات بیشتر ——> هزینه زندگی در اسپانیا

پایتخت اسپانیا

کشور اسپانیا بر اساس قانون اساسی به ۷۱ایالت مستقل تقسیم بندی شده است. هر یک از شهرهای مذکور دارای مجلس ایالتی و دولت محلی هستند. شهر مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا به حساب می‌آید و مهم-ترین شهرهای این کشور عبارتند از: شهر بارسلونا ، شهر سویا ، شهر مالاگا ، شهر گرانادا ، شهر والنسیا ، ثاراکوثا ، تولد، سان سبستیان، سگویا، و بیلبائو.

موسسه دانش گستر کوه نور، پیشرو در اعمال جدید ترین خدمات جهت اخذ اقامت اسپانیا، علاوه بر مقالات حاضر، از طریق راه های ارتباطی دیگر با شما کاربران گرامی در تماس خواهد بود.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code