روش صحیح خواندن ویزای شنگن

روش صحیح خواندن ویزای شنگن

اگر متقاضی دریافت ویزای شنگن هستید و یا ویزای شنگن دریافت نمائید، اطلاعات بسیار مهمی درمورد ویزای شنگن وجود دارد که لازم است بدانید نشان ویزای شنگن به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی ارائه میشود. لطفا اطلاعات زیر را با دقت بخوانید تا معنی علامات ثبت شده در ویزای شنگن را دریابید.

کشورهایی که دارندگان ویزای شنگن اجازه ورود به آن کشورها را دارند:

 

نشان ویزای شنگن، همیشه شامل اطلاعات کشوری است که قصد دارید وارد آن کشور شوید. عبارت ،«VALABLE PUR» and «GULTIG FUR»  «VALID FOR» قبل از نام کشوری که اجازه  دارید وارد آن کشور شوید آمده است.  اگر در کنار این کلمات، کلمات  «ETATS SCHENGEN» یا «SCHENGEN STATES» آمده باشد، به این معناست که ویزای شما در تمام مناطق شنگن اعتبار دارد و دارندگان ویزای شنگن، میتوانند در هر یک از این کشور ها بماننداز طرف دیگر حروف، A, B, CH, CZE, D, DK, E, EST, F, FIN, GR, H, I, IS, LI, L, LT, LVA, M, N, NL, P, PL, S, SK, SVN

مخفف نام کشورهایی است که برای ورود به به آنها ویزای شنگن دریافت میکنید.

A  (اتریش ) ، B (بلژیک) ، CH (سوئیس) ، CZE ( جمهوری چک) ، D (آلمان)، DK (دانمارک)، E (اسپانیا) ، EST (استونیا)، F (فرانسه)، FIN (فنلاند) ، GR (یونان)، H (مجارستان)، I (ایتالیا) ، (IS) ایسلند ، L (لوکزامبورگ) ، LT (لیتوانیا)، LVA (لاتویا)، M (مالتا) ، N (نروژ)، NL (هلند)، P (پرتغال)، PL (لهستان)، S (سوئد)، SK  (اسلواکی)، SVN (اسلوونیا)

اگر فقط برخی از این علائم در ویزای شنگن شما آمده بود، یعنی شما فقط مجاز به ورود به آن کشورها هستید برای مثال، «LVA, M, N, NL, P, PL» یعنی شما مجاز ورود به کشورهای لیتوانی، مالت، نروژ ، هلند، پرتغال و لهستان هستید.

در همین حال، اگر ویزای شما برچسب، «ETATS SCHENGEN (-country acronym)» باشد، به این معناست که ویزای شنگن شما برای تمامی کشورهای حوزه شنگن اعتبار دارد بجز سوئد، اگر برچسب، «ETATS SCHENGEN (-S)» خورده باشد، شما اجازه ورود به کشورهایی که پس از علامت – آمده باشد، نخواهید داشت.

برچسب نام کشور فقط به این معناست که ویزای شما ، فقط برای کشور نام برده معتبر است و دارنده آن مجوز ورود به کشورهای دیگر حوزه شنگن را نداشته باشند.

اعتبار ویزای شنگن

در کنار برچسب های «FROM», «DU» و «VOM» اولین روزی که شما اجازه دارید وارد منطقه شنگن شوید،  و پس از آن در برچسب های  “UNTIL”, “AU” و “BIS” آخرین روزی که باید منطقه شنگن را ترک کنید، مشخص شده است.

تعداد ورودی ها

برچسب، “NUMBER OF ENTRIES”, “NOMBRE D’ETNREES”  و “ANZAHL DER EINREISEN” نشان دهنده تعداد دفعاتی است که متقاضی اجازه دارد وارد محدوده شنگن شود.

برچسب «MULT»، نشان دهنده این است که دارانده ویزای شنگن اجازه داردبیش از یک بار وارد محدوده شنگن شود. هر زمانی که بخواهد و تا هر مدتی که مایل باشند در این محدوده اقامت داشته باشند.

برچسب”۱″ : به معنای این است که دارنده تنها یکبار مجوز ورود به این منطقه است.

برچسب “۲” : به معنای این است که دارنده اجازه دارد دو بار وارد محدوده شنگن شود.

مدت اقامت

برچسب ، “DURATION OF STAY”, “DUREE DE SEJOUR”، “DAUER DES AUFENTHALTS” و بلافاصله بعد از   “DAYS”, “JOURS”و “TAGE” ، تعداد روزهایی که شخص اجازه دارد با ویزای شنگن مربوطه، در منطقه شنگن باقی بماند.

توجه: اگر بیشتر از روزهای ذکر شده در ویزای خود در منطقه شنگن بمانید، ممکن است جریمه شوید، ممکن است جریمه شوید و برنامه های ویزای شنگن در آینده مورد برسی قرار گیرد. زمان پردازش  ویزای شنگن ، ۳۰ تا ۶۰ روز زمان نیاز است. بسته به زمان روزهایی که بیش از حد طولانی بمانید، میتوانید خطر آن ر برای ۵ تا ۲ سال ممنوع کنید.

انواع ویزای شنگن:

برچسب های  “TYPE OF VISA”، “TYPE DE VISA”،  “VISA TYP”، انواع ویزای آلمان، را مشخص میکند:

برچسب A، دارنده این نوع ویزا، فقط اجازه دارد در منطقه فرودگاه باقی بماند و اجازه خروج از فرودگاه را ندارد.

برچسب C،  دارنده این نوع ویزا، بعنوان نوع کوتاه مدت ویزای شنگن، نمیتواند بیش از ۳ ماه در منطقه شنگن باقی بماند.

برچسب D، دارنده این نوع ویزا، با ویزای بلند مدت شنگن، به دارندگان این نوع ویزا اجازه میدهد بیش از سه ماه ،  در این منطقه اقامت داشته باشد.

جزئیات مربوط به صدور ویزا و تاریخ صدور

برچسب “ISSUED IN”, “DILIVRE A”  و “SUGESTELLT IN” ، درست در کنار سفارت یا کنسوگری که ویزا را صادر کرده است واقع شده است.

برچسب “ON”, “LE” و “AM” ، زمان دقیق اعتبار ویزا است.

جزئیات در مورد دارندگان ویزا

برچسب  “NUMBER OF PASSPORT”،  “NUMERO DE PASSEPORT” و “NUMMER DES PASSES” نشان دهنده ، نشان دهنده شماره پاسپورت متقاضی است.

برچسب “SURNAME, NAME”, “NOM, PRENOM”  و “NAME, VORNAME” نشان دهنده نام و نام خانوادگی دارنده ویزا است.

برچسب “REMARKS” , “REMARQUES”، “BEMERKUNGEN”، یادآور، هدف دارنده ویزا در سفر به بخش شینگن مشخص میشود.

 

اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code