سفارت آمریکا

سفارت آمریکا

هر فردی که متقاضی دریافت ویزای آمریکا است ابتدا باید به سفارت آمریکا مراجعه نماید. اولین مرحله در دریافت ویزای هر کشوری مراجعه به سفارت آن کشور و تعیین وقت سفارت است. برای حضور در زمان مصاحبه در سفارت آمریکا متقاضیان ابتدا باید فرم درخواست ویزای آمریکا را تکمیل نموده و در زمان مشخص شده به سفارت آمریکا مراجعه نمایند. سفارت برخی از کشورها خارج از ایران قرار دارد و متقاضیان برای تعیین وقت سفارت ابتدا ملزم به پرداخت هزینه ویزا هستند. قوانینی که در خصوص نحوه دریافت هزینه ویزا در کشورهای مختلف وجود دارد متفاوت بوده و برخی از کشورها در صورت دریافت پاسخ منفی هزینه را بازنمی­گردانند در حالی که برخی از کشورها هزینه متقاضیان را به آن­ها بازمی­گردانند.

تعیین وقت از سفارت آمریکا

یکی از اصلی­ترین مواردی که متقاضیان در خصوص سفارت آمریکا و دریافت ویزای آمریکا باید در نظر داشته باشند تعیین وقت از سفارت آمریکا است. در تقویم وقت سفارت آمریکا روزهای مختلفی برای تعیین وقت از سفارت آمریکا وجود دارد که اشخاص با توجه به آن می­توانند زودترین زمان را برای انجام مصاحبه در سفارت آمریکا در نظر بگیرند. در برخی مواقع سفارت آمریکا برای روز بعد زمان خالی خواهد داشت و گاهی نیز تا چندین ماه هیچ زمان خالی در تقویم تعیین وقت سفارت آمریکا وجود ندارد و متقاضیان برای انجام مصاحبه باید مدت زمان زیادی را در انتظار باقی بمانند.

نوع ویزایی که افراد تقاضای دریافت آن را دارند در مدت زمانی که برای مصاحبه در سفارت آمریکا در نظر گرفته می­شود تأثیرگذار خواهد بود. برخی از ویزاهای آمریکا دارای زمان انتظار یکسانی هستند که می‌توان به ویزای توریستی، دیدار از اقوام، ویزاهای کاری، شرکت در همایش، درمان پزشکی اشاره کرد که برای دریافت هرکدام از این ویزاها متقاضیان باید یک زمان مشخصی را در انتظار باشند.

این در حالی است که متقاضیان ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی نیز از زمانی یکسان برخوردار بوده و زمان انتظار تعیین شده در خصوص ویزای نامزدی برابر با زمانی است که برای دریافت ویزای سرمایه­گذاری تعیین شده است. متقاضیان اخذ گرین کارت آمریکا نیز باید زمانی برابر با سیتیزن­های آمریکا در نظر داشته باشند. به­طور معمول افرادی که متقاضی دریافت ویزاهای توریستی و دیدار از اقوام و حضور در همایش­ها و درمان­های پزشکی و گرین کارت و سیتیزنی آمریکا هستند در سریع­ترین زمان به سفارت آمریکا جهت مصاحبه دعوت خواهند شد.

در خصوص تعیین وقت از سفارت آمریکا نکات مهمی وجود دارد که متقاضیان باید به آن توجه کافی داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است متقاضیانی که پیش­تر وقت مصاحبه در سفارت آمریکا را تعیین کرده بودند زمان خود را تغییر داده و به زمان دیگری موکول کنند. همین مسئله موجب می­شود برخی از زمان­هایی که در حال حاضر پرشده­اند مجدداً بازشوند بنابراین متقاضیان باید وقت تعیین شده را چک کرده و در صورت وجود زمان نزدیک­تری وقت خود را تغییر دهند.

در تقویم تعیین وقت سفارت آمریکا زمان­های نشان داده خواهد شد که درواقع تنها برای یک نفر در نظر گرفته است. این زمان­های تعیین شده مختص افرادی هستند که قصد دریافت ویزای توریستی، بازدید از اقوام، شرکت در همایش­های بین­المللی و درمان دارند. متقاضیان باید در نظر داشته باشند سفارت آمریکا تقویم تعیین وقت مصاحبه خود را بر روی سایت رسمی این سفارت قرار داده و هر یک دقیقه آن را به­روز می­کند. این مسئله به متقاضیان اجازه می­دهد با اطمینان بیشتری وقت مناسبی را از سفارت آمریکا تعیین کنند و برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک باید تنها در این زمان تعیین شده به سفارت آمریکا مراجعه نمایند.

مدارک لازم جهت تعیین وقت از سفارت آمریکا

متقاضیانی که درصدد تعیین وقت از سفارت آمریکا هستند باید مدارکی را ارائه دهند که در صورت عدم وجود آن­ها تعیین وقت صورت نخواهد گرفت و متقاضیان امکان ارسال مدارک را نخواهند داشت. مدارک لازم جهت تعیین وقت از سفارت آمریکا عبارتنداز:

  • ارائه اسکن واضح از صفحه نخست گذرنامه متقاضی
  • تکمیل فرم فارسی تقاضای وقت سفارت
  • ارائه دعوت­نامه و اسکن واضح از آن به همراه مدارک اقامتی فردی که دعوت­نامه را ارسال کرده است.

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت آمریکا مختص متقاضیانی که اپلیکیشن فرم درخواست را تکمیل کرده­اند:

  • ارائه اصل و یا کپی پاسپورت فرد متقاضی
  • ارائه صفحه بارکد که مختص اپلیکیشن فرم
  • تکمیل فرم فارسی درخواست ویزای آمریکا
  • ارائه یک قطعه عکس با سایز 5 در 5 رنگی که تاریخ ثبت آن برای بیشتر از 6 ماه قبل نباشد

دانشجویانی که قصد دریافت ویزای آمریکا را دارند باید در نظر داشته باشند علاوه بر مدارک خواسته شده باید فرم I20 و  I901 و یا فرم  SEVISFEE را تکمیل کرده و به همراه دیگر مدارک خود ارائه دهند.  ارائه مدارک به­صورت کامل و بدون هیچ نقصی از سوی شخص متقاضی موجب می­شود تا روند بررسی مدارک در سریع­ترین زمان انجام شود.

متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید در نظر داشته باشند ارائه کلیه مدارکی که از سوی سفارت آمریکا تعیین شده در روز مصاحبه باید به­صورت کامل ارائه شود و متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه­های مربوط به صدور ویزا هستند. البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند هزینه صدور ویزا در صورت دریافت پاسخ منفی از سوی سفارت آمریکا به متقاضیان بازگردانده نخواهد شد.

آدرس سفارت آمریکا در ایران

سفارت آمریکا در ایران سالیان بسیاری است که بسته شده و متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید به سفارت آمریکا در کشور ترکیه مراجعه نمایند. آدرس سفارت سابق آمریکا در ایران در شهر تهران واقع شده است که در حال حاضر بسته بوده و متقاضیان برای دریافت هرکدام از ویزاهای این کشور باید سفری به کشور ترکیه داشته باشند.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

*

code

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها