آدرس سفارت کانادا

سفارت کانادا

چنانچه قصد سفر به کشور کانادا را دارید در ابتدا باید ویزای کانادا را داشته باشید که برای اخذ ویزای این کشور باید وارد سفارت کانادا شوید. رفتن به سفارت کانادا ساده نبوده و باید به دو روش اینترنتی و یا حضوری اقدام به دریافت وقت از سفارت کانادا کنید.

وقت سفارت کانادا

پیش از دریافت وقت سفارت کانادا، باید درخواست ویزایی خود را ثبت نمائید که این کار از طریق 2 روش آنلاین و حضوری امکان پذیر است.  از آنجاییکه متاسفانه کشور کانادا در ایران سفارتی ندارد و برای ثبت درخواست حضوری در کشورهای اطراف مثل ترکیه، ارمنستان، امارات و … نیاز به صرف هزینه و زمان بیشتری خواهید بود روش ثبت درخواست ویزای آنلاین روش به صرفه تر و راحت تری در مقایسه با روش ثبت درخواست حضوری خواهد بود.

بعد از ثبت درخواست ویزای شما و برسی مدارک شما، ایمیلی دریافت میکنید که از شما میخواهد به سفارت کانادا مراجعه نمائید تا انگشت نگاری و اطلاعات بیومتریک شما رادر این مراکز دریافت نمایند. پس از دریافت این ایمیل باید در مدت کمتر از 30 روز برای انگشت نگاری بیومتریک به دفاتر منتخب سفارت کانادا مراجعه نمائید. لازم است مراحل زیر را برای تعیین وقت در سفارت کانادا داشته باشید:

برای تعیین وقت سفارت کانادا، شما میتوانید از طریق وب سایت مهاجرتی کانادا CIC لیست سفارت خانه ها یا مراکز درخواست ویزای کانادا که به اختصار (VAC) ، نامیده میشوند را ببینید و از بین این مراکز، نزدیک ترین و مناسب ترین سنتر برای تعیین وقت را انتخاب نمائید. تنها روش دریافت وقت سفارت کانادا از طریق درخواست آنلاین است.

آدرس سایت سفارت کانادا

https://www.canadainternational.gc.ca/

 

مراکز وک کانادا (VAC)

مراکز VAC کانادا یا همان مراکز ثبت و درخواست ویزای کانادا، شرکت های خصوصی هستند که قرارداد رسمی با دولت کانادا دارند این مراکز در سراسر جهان وجود دارند ولی متاسفانه در ایران مرکز وک کانادا وجود ندارد. ولی شما بطور قانونی اجازه دارید که درخواست خود را از مراکز وک کانادا در کشورهای دیگر دهید و یا حتی از طریق تلفن، ایمیل یا حتی مراجعه حضوری به این دفاتر اطلاعاتی کسب نمائید. بهترین و مناسب ترین گزینه برای متقاضیانی که از ایران اقدام مینمایند نزدیک ترین مراکز وک به ایران یعنی مراکز موجود در کشورهای امارات، ترکیه، ارمنستان و .. میباشد.

خدمات مراکز وک در تمام کشورها به این صورت است که به متقاضیان کمک میکند درخواست خود را تکمیل نمایند، مسئولیت حفاظت از پاسپورت و مدارک شخصی افراد را دارند و دسترسی به کامپیوتر برای درخواست آنلاین متقاضیان وجود دارد.

برخی از مراکز و دفاتر وک کانادا، خدمات فتوکپی و عکاسی را نیز انجام میدهند و متقاضیان را با ایمیل یا پیامک مطلع میکنند و برخی از آنها حتی پرداخت هزینه درخواست آنلاین را نیز برای متقاضیان انجام میدهند .

مراکز وک کانادا درخواست متقاضیان برای چه ویزایی را میپذیرد؟

 1. درخواست استادی پرمیت
 2. درخواست اجازه کار
 3. درخواست ویزای توریستی

مراکز درخواست ویزا کانادا (VAC)، در اروپا، آفریقا و خاورمیانه از 2 نوامبر 2019 سرویس ها و هزینه ها را تغییر داده اند . و همچنین در فاصله بین 18 اکتبر 2019 تا 1 نوامبر  2 وبسایت (جدید و قدیم ) خواهند داشت.

هزینه  انجام انگشت نگاری و بیومتریک کانادا برای هر متقاضی، 85 دلار کانادا است چنانچه برای ویزای دانشجویی اقدام میکنید باید هزینه استادی پرمیت را نیز در دفاتر وک کانادا بپردازید که مبلغ 150 دلار کانادا میباشد.

مدارک سفارت کانادا

ارائه رسید درخواست ویزایی شما درصورتیکه درخواست آنلاین داده باشید و به همراه پاسپورت معتبر شما و همچنین ارائه ایمیل دریافتی و همین طور رسید پرداخت هزینه ها از سفارت لازم است.

سفارت کانادا در ایران

سفارت کانادا در ایران از سال 1391 تعطیل شد و دفتر این سفارت در شهر انکارای ترکیه بازگشایی گردید و کلیه پرونده هایی که در سفارت کانادا در تهران وجود داشته به دفتر این سفارتخانه در آنکارا انتقال یافته است.

سفارت کانادا در ترکیه

 

سفارت کانادا در استانبول
 • آدرس وب سایت: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie
 • تلفن تماس: ۰۰۹۰۲۱۲۳۸۵۹۷۰۰
 • فکس: ۰۰۹۰۲۱۲۳۵۷۱۰۰۰
 • ایمیل: ISTBL-CS@international.gc.ca
 • آدرس سفارت کانادا در استانبول : Consulate General of Canada – 209 Buyukdere Caddesi – Tekfen Tower – Levent 4, Istanbul – 34394 Turkey
سفارت کانادا در آنکارا
 • آدرس وب سایت سفارت کانادا در آنکارا : http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie
 • تلفن تماس: ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۰۰
 • فکس: ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۱۲
 • ایمیل: ankara-im-enquiry@international.gc.ca
 • آدرس سفارت کانادا در آنکارا : CinnahCaddesi No: 5806690, CankayaAnkara, Turkey

سفارت کانادا در امارات

 • آدرس سفارت کانادا در امارات :

Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2, Umm Hurair 2 – Dubai – UAE

 • تلفن تماس: ۹۷۱۴۲۰۵۵۸۸۱+
 • ایمیل:info.canauh@vfshelpline.com

 

سفارت کانادا در دبی
 • آدرس سفارت کانادا در دبی:

Canada Visa Application Centre

VFS (GCC) LLC,

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

 • تلفن تماس: ۹۷۱۴۲۰۵۵۸۸۱+
 • ایمیل:info.canauh@vfshelpline.com

 

سفارت کانادا در ارمنستان

 • آدرس سفارت کانادا در ارمنستان : Vazgen Sargsyan – Yerevan – Armenia 10
 • شماره تماس سفارت کانادا در ارمنستان: ۰۰۳۷۴۳۰۵۸۳۷۸۶

 

پس از تکمیل مراحل انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک خود در مراکز ثبت درخواست ویزای کانادا در هر یک از مراکز باید به ایران برگردید و منتظر دریافت نتیجه درخواست خود باشید.  بلافاصله یک رسید و بارکد به شما داده میشود که نشان دهنده این است که شما مراحل بایومتریک را بدرستی انجام داده اید. پس از دریافت ایمیل پاسخ نتیجه درخواست شما، درصورتی که جواب درخواست مثبت باشد باید پاسپورت را برای ثبت ویزای کانادا به این دفاتر تحویل دهید و درصورتی که جواب سفارت برای درخواست ویزای کانادا شما منفی باشد میتوانید پس از گذشت 2 الی 4 ماه با برطرف کردن علت ریجکتی مجددا اقدام نمائید.

 

منبع:

http://www.cic.gc.ca/english/information/where-to-give-biometrics.asp

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code