سوالات رایج در مورد ویزای دانشجویی اسپانیا

سوالات رایج در مورد ویزای دانشجویی اسپانیا

دانشجویانی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند، پس از دریافت نامه پذیرش از  دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسپانیا میتوانند برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام نمایند. در ادامه به نمونه ای از سوالات رایج در مورد ویزای دانشجویی اسپانیا در مراحل مختلف اشاره شده است.

۱.پروسه دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا چیست؟

ویزای دانشجویی برای متقاضیانی که میخواهند بیش از ۹۰ روز با هدف تحصیل در اسپانیا، در این کشور اقامت داشته باشند. اگر زمان اقامت شما در اسپانیا کمتر از این مدت است نیازی به دریافت ویزای تحصیلی ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص باید به سایت سفارت اسپانیا در تهران مراجعه بفرمائید.
تمام دانشجویانی که قصد دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا را دارند باید گواهی عدم سو پیشینه را کسب نمایند.

۲.مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا چیست؟

مدارک مورد نیاز معمولا در تمام سفارت خانه های اسپانیا در کشورهای مختلف مشابه است. دانشجویان باید وب سایت سفارت اسپانیا در تهران را چک نمایند. اصلی ترین مدارکی که ضروری است به سفارت اسپانیا ارائه دهید به شرح زیر است:
نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسپانیا
پاسپورت معتبر
شناسنامه عکس دار
گواهی تولد
در نظر داشته باشید که هزینه های مربوط به اخذ ویزای دانشجویی وجود دارد. این هزینه ها باید همزمان با ارسال درخواست ویزای دانشجویی ارسال شوند. هزینه ها متفاوت هستند شما باید مطمئن باشید که پاسپورتتان حداقل ۳ صفحه خالی داشته باشد.

۳.هزینه دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا ۶۰ یورو است و به کنسولگری اسپانیا پرداخت میشود. این هزینه غیر قابل استرداد است. حتی اگر شخص پروسه را به درستی انجام نداده باشد.

۴.آیا پذیرش گروهی برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا مقدور است؟

در حال حاضرسفارت اسپانیا در تمام کشورها بجز ایالت واشنگتن دی سی، مجوز صدور ویزای گروهی اسپانیا را صادر کرده اند. با این حال با توجه به تغییر همیشگی این قوانین، پیشنهاد میشود که این سایت اصلی سفارت اسپانیا در تهران، بعنوان منبع اصلی همواره مورد توجه قرار گیرد.

۵.آیا حضور دانشجو در سفارت اسپانیا الزامی است؟

کنسولگری اسپانیا در هر کشور الزامات خاص خود را دارد. با این وجود حضور متقاضی هم چنان در تمام کنسولگری های اسپانیا الزامی است.

۶.آیا دانشجویان باید روال اضافی در خارج از کشور انجام دهند؟

دانشجویانی که بیش از ۱۸۰ روز در اسپانیا تحصیل میکنند به ویزای دانشجویی ۹۰ روزه برای ورود به اسپانیا خواهند پرداخت. پس از رسیدن به اسپانیا باید نزدیک ترین اداره پلیس بروید و ویزای ۹۰ روزه خود را برای صدور مجوز اقامت تغییر دهید. البته باید توجه داشته باشید که این برای دانشجویانی که در اسپانیا کمتر از ۱۸۰ روز اقامت داشته باشند، اعمال نمیشود.

۷.پروسه ی دریافت ویزای دانشجویی چقدر طول میکشد و از چه زمانی باید برای دریافت این ویزا اقدام کرد؟

وب سایت کنسولگری اسپانیا در ایران میگوید که پردازش ویزای دانشجویی اسپانیا می تواند تا ۲ ماه به طول انجامد. از آنجا که دانشجویان، می توانند از ۳ ماه قبل از تاریخ عزیمت خود درخواست دهد توصیه میشود برای دریافت ویزا در اولین زمان اقدام نمایند.

۸.آیا کنسولگری اسپانیا زمان اظطراری برای دانشجویانی که باید زودتر یا دیرتر از زمان مشخص شده به اسپانیا بروند اعطا میکند؟

متاسفانه، کنسولگری اسپانیا در حال حاضر خدمات پردازش ویزای دانشجویی اظطراری اعطا نمیکند بنابراین پیشنهاد میشود از ۳ ماه پیش از زمان مقرر برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام نمایند.
دانشجویان باید در نظر بگیرند که طول دوره پردازش ویزای دانشجویی اسپانیا ۳ تا ۶ هفته زمان بر است.

۹.اگر دانشجو با دریافت ویزای دانشجویی مشکل داشته باشد چه روندی باید صورت گیرد؟

اگر یک دانشجو با ویزای خود مشکل داشته باشد باید مستقیما با کنسولگری تماس بگیرد. مشاور سرپرستی خارج از کشور باید از طریق دانشجویان با کنسولگری تماس بگیرد تا وضعیت را حل کند.
لازم به ذکر است که دانشجویان باید حتما قبل از فرا رسیدن زمان مصاحبه در کنسولگری اسپانیا قوانین و شرایط به روز شده را در وب سایت رسمی سفارت اسپانیا در تهران مطالعه کنند.

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code