شرایط-اخذ-ویزای-همراه-کشور-ایرلند

شرایط اخذ ویزای همراه کشور ایرلند

شرایط اخذ ویزای همراه کشور ایرلند

یکی از مهم‌ترین دغدغه افرادی که قصد دارند به کشور ایرلند مهاجرت نماسند دریافت ویزای همراه این کشور است. اغلب افراد نسبت به دریافت ویزای همراه ایرلند اطلاع چندانی نداشته و بدون شناخت کافی اقدام به دریافت ویزا ایرلند می‌کنند. کشور ایرلند نیز همچون بسیاری از کشورهای جهان برای همراهان افرادی که تمایل دارند به این کشور اروپایی سفر کنند ویزای همراه درنظر گرفته است.

ویزای ملحق شدن به اعضای خانواده

افرادی که تمایل دارند به مدت بیشتر از ۳ ماه در کشور ایرلند تحت عنوان همراه اقامت داشته باشند این امکان برای آن‌ها وجود دارد که ویزای ملحق شدن به اعضای خانواده را دریافت کنند. در خصوص دریافت این نوع ویزا یکی از اعضای خانواده فرد متقاضی باید در کشور ایرلند اقامت داشته باشد تا متقاضی دریافت ویزای همراه کشور ایرلند نیز امکان ملحق شدن به او را دریافت کند. البته شرایطی که متقاضیان دریافت ویزای ایرلند دارند در ارائه ویزای همراه به اعضای خانواده آن‌ها نیز دخیل است. به‌عنوان مثال چنانچه فردی به‌عنوان پناهنده در کشور ایرلند اقامت داشته باشد اعضای خانواده او نیز می‌توانند ویزای همراه ایرلند را دریافت کرده و به او ملحق شوند.

متقاضیان دریافت ویزای ملحق شدن به اعضای خانواده در ایرلند ابتدا باید به‌صورت اینترنتی درخواست خود را ارائه دهند. پس از ارائه درخواست آنلاین فرم تقاضای خلاصه‌ای در اختیار متقاضیان قرار داده خواهد شد که باید به اطلاعات و دستورات عنوان شده توجه کافی داشته باشند. در این فرم خلاصه اطلاعاتی وجود دارد که متقاضیان اخذ ویزای همراه کشور ایرلند باید اسناد حمایتی موردنیاز را ارائه دهند. پس از انجام مراحل فوق متقاضیان موظف به چاپ فرم خلاصه بوده و باید آن را امضاء کرده و به همراه دیگر اسناد موردنیاز به دفتر مربوطه تحویل دهند.

چنانچه متقاضیان اطلاعات نادرست و یا متناقضی را ارائه دهند این احتمال وجود دارد که در بررسی‌ها مشخص شده و درخواست صدور ویزا برای آن‌ها لغو شود. حتی این احتمال نیز وجود دارد که متقاضیان به مدت ۵ سال نتوانند ویزای ایرلند را دریافت کنند. بنابراین یکی از اصلی‌ترین شرایط اخذ ویزای همراه کشور ایرلند ارائه اطلاعات دقیق و درست است. متقاضیان باید درخصوص هزینه درخواست ویزای همراه کشور ایرلند نیز اطلاع کافی داشته باشند. گاهی این احتمال نیز وجود دارد که از متقاضیان درخواست شود هزینه اضافی درخصوص صدور ویزا درخواست شود که متقاضیان نیز موظف به پرداخت آن هستند.

یکی از شرایط اخذ ویزای همراه کشور ایرلند این است که متقاضیان باید فردی را به‌عنوان حامی در کشور ایرلند معرفی نمایند. حامی مالی معرفی شده باید از درآمد کافی برخوردار باشد تا بتواند کلیه هزینه‌های موردنیاز درخصوص متقاضیان دریافت ویزای همراه کشور ایرلند را بپردازد. حامی مالی باید شرایط ویژه‌ای را داشته باشد تا باتوجه به آن‌ متقاضیان نیز بتوانند ویزای همراه کشور ایرلند را دریافت کنند.

چنانچه حامی مالی یکی از شهروندان ایرلندی باشد متقاضیان باید به مدت ۶ ماه در انتظار بررسی مدارک باشند. در این حالت پس از ارسال مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای همراه کشور ایرلند درخواست متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه آن نیز پس از مدت ۶ ماه اعلام خواهد شد. درصورتی که حامی مالی بتوانند درخواست تقاضای دوباره اعضای خانواده را داشته باشد نیز متقاضیان باید به مدت ۶ ماه منتظر دریافت پاسخ درخواست خود باشند.

شرایط دریافت ویزای همراه کشور ایرلند برای افراد مختلف متفاوت است و دولت ایرلند برای هرفردی شرایط جداگانه‌ای را درنظر گرفته است. چنانچه متقاضی دریافت ویزای همراه ایرلند همسر و یا شریک زندگی متقاضی اصلی باشد موظف است گواهی ازدواج و یا مدرکی که نشان‌دهنده مشارکت مدنی او با شخص متقاضی اصلی است را ارائه دهد. اگر حامی مالی فرد متقاضی همسر و یا شریک زندگی او بوده و در کشور ایرلند اقامت داشته باشد و شخص متقاضی خارج از ایرلند باشد فرد باید گزارشی را درخصوص ارتباط خود با حامی مالی ارائه دهد.

متقاضیان دریافت ویزای همراه ایرلند باید درنظر داشته باشند که داشتن ارتباط از طریق تلفن و اینترنت کافی بنوده و متقاضیان موظف به ارائه مدارک قابل قبول‌تری هستند. چنانچه متقاضی دریافت ویزای همراه کشور ایرلند کودکی باشد که دارای سن کمتر از ۱۸ سال است ارائه گواهی تولد به‌عنوان یکی از مدارک اصلی و لازم شناخته می‌شود. چنانچه کودکی قصد داشته باشد به تنهایی و یا به همراهی فرد دیگری غیر از والدین خود به کشور ایرلند سفر کند باید نامه‌ای کتبی را از خانواده خود ارائه دهد که به وی اجازه سفر رسمی داده‌اند.

کودکانی که تمایل به دریافت ویزای همراه کشور ایرلند دارند باید به همراه نامه امضاء شده از سوی والدین خود یک کپی از پاسپورت آن‌ها و یا کارت شناسایی ملی را ارائه دهند که نشان‌دهنده تائید سفر کودک توسط والدین است. چنانچه قرار باشد کودک به‌همراه یکی از والدین خود به کشور ایرلند سفر کند والدین دیگر نیز باید نامه کتبی ارائه دهد که رضایت خود را مبنی بر سفر کودک اعلام کند.

نامه ارائه شده از سوی والدین باید امضا شده و یک کپی از پاسپورت والدین به همراه کارت شناسایی ملی آن‌ها نیز وجود داشته باشد که رضایت والدین را مبنی بر سفر کودک نشان می‌دهد. والدینی که فرزندی با سن کمتر از ۱۸ سال از ازدواج قبلی خود داشته باشند می‌توانند با ارائه گواهی نسبیت و یا گواهی تولد فرزند خود ویزای همراه کشور ایرلند را برای او نیز دریافت کنند. همسر متقاضی اصلی که از طریق دریافت ویزای همراه ایرلند وارد این کشور شده است می‌تواند از امکانات و مزایای اقامت در ایرلند بهره‌مند شده و درصورت تمایل ویزای کاری این کشور را نیز دریافت کند.

البته دولت ایرلند این امکان را نیز برای افرادی که قصد دریافت ویزای همراه کشور ایرلند را دارند درنظر گرفته که بتوانند در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در ایرلند شرکت کرده و سطح دانش زبانی خود را افزایش دهند. چنانچه متقاضی اصلی به تحصیل در ایرلند اشتغال داشته باشد همراهان او نیز می‌توانند تا اتمام دوره تحصیلی وی در این کشور اقامت داشته و یا در دوره-های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند.

البته متقاضیان اخذ ویزای همراه کشور ایرلند می‌توانند با اخذ ویزای کاری این کشور اقامت دائم را نیز دریافت کرده و یا حتی در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازند.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code