شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا

شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا

شرایط اخذ ویزای همراه

اخذ اقامت همراه برای سفر به کشور اسپانیا مستلزم آگاهی از شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا لازم است. کشور اسپانیا شرایط خاصی را برای دریافت ویزای همراه اسپانیا در نظر گرفته است و بدون توجه به این شرایط امکان دریافت ویزای همراه وجود ندارد. البته گاهی نیز پیش می‌آید که سفارت اسپانیا در خصوص برخی از ویزاها هیچ‌گونه ویزای همراهی را صادر نکند. در ابتدا توضیحی در خصوص اقامت داده و پس از آن انواع ویزاهایی که به وسیله سفارت اسپانیا صادر می‌شوند را نام خواهیم برد.

اقامت اسپانیا

به طور معمول اقامت اسپانیا به دو شکل کوتاه مدت و بلند مدت ممکن می‌شود. اقامت‌هایی که مدت زمان آن‌ها کمتر از شش ماه است تحت عنوان اقامت کوتاه مدت اسپانیا معرفی می‌شوند اما اقامت‌هایی که مدت زمان آن‌ها بیشتر است به نام اقامت بلند مدت اسپانیا محسوب می‌گردند. البته در حال حاضر اقامت دائم اسپانیا یکی از مواردی است که افراد بسیاری متقاضی دریافت آن هستند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا باید در نظر داشته باشند این است که اخذ تابعیت کشور اسپانیا به سرعت ممکن نیست.

به‌غیر از پناهندگی در اسپانیا، در بیشتر موارد سفارت کشورهای مختلف ابتدا اقامت یک‌ساله‌ای را به متقاضیان می‌دهند و پس از چندین بار تمدید این اقامت، در زمانی که متقاضیان زبان رسمی کشور مورد نظر، زبان اسپانیایی را آموختند و پس از طی آزمون زبان و آزمونی که در خصوص قوانین کشور انتخاب شده است تابعیت را برای فرد متقاضی صادر می‌نمایند. شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا به دریافت اقامت این کشور بستگی بسیاری دارد که در ادامه راه‌های دریافت اقامت کشور اسپانیا را عنوان خواهیم کرد.

دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق تولد

آن دسته از فرزندانی که دارای پدر و یا مادر اسپانیایی هستند بدون اینکه کشور محل تولد در نظر گرفته شود و فرزند پس از ازدواجی که کاملاً رسمی است متولد شده باشد امکان دریافت تابعیت کشور اسپانیا را خواهند داشت. در خصوص شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا از طریق تولد باید بگوییم که در این مورد هیچ‌گونه ویزایی تحت عنوان ویزای همراه صادر نخواهد شد. علت آن نیز این است که پدر و مادر فرزند مسلماً خود تابعیت اسپانیا را خواهند داشت.

اطلاعات بیشتر—-> اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند

اخذ ویزای همراه اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج با فرد اسپانیایی یکی از راه‌های اخذ اقامت اسپانیا به شمار می‌رود و همسر فردی که دارای تابعیت اسپانیایی است امکان دریافت تابعیت اسپانیا را خواهد داشت. البته دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج دارای شرایطی است که عبارت‌اند از حضور مستمر به مدت 5 سال در کشور اسپانیا وزندگی مشترک با همسر اسپانیایی. در صورتی که فرد بتواند ثابت کند ازدواج او با فرد اسپانیایی واقعی است می‌تواند نسبت به دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدامات لازم را انجام دهد.

افرادی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند جهت دریافت اقامت دائم اسپانیا باید دست‌کم به مدت 10 سال در کشور اسپانیا حضور داشته باشند. در خصوص دریافت ویزای همراه اسپانیا این نوع از ویزا باید بگوییم فردی که با یک فرد اسپانیایی ازدواج کرده باشد امکان این را ندارد که با خود همراهی داشته باشد؛ مگر اینکه فرزند قانونی‌ داشته باشد که هنوز به سن بلوغ نرسیده است. در این صورت فرد می‌تواند پس از اینکه کارت اقامت اسپانیا را دریافت کرد این امکان را خواهد داشت که فرزندش را به عنوان همراه خود ببرد.

اطلاعات بیشتر—-> اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق تحصیل

اسپانیا این امکان را برای افراد مختلف فراهم کرده که بتوانند تحصیلات خود را در کشور اسپانیا اغاز کرده و یا حتی برای ادامه تحصیل خود وارد این کشور اروپایی شوند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را دارند باید مدرک زبان اسپانیایی سطح B1 را داشته باشند و یا مدرک زبان انگلیسی آن‌ها آیلتس 6.5 باشد. در خصوص این نوع ویزا سفارت اسپانیا برای همسر فرد دانشجو ویزای همراه را در یک زمان صادر نخواهد کرد. فرد دانشجو پس از اینکه توانست وارد کشور اسپانیا شود و کارت اقامت اسپانیا را دریافت نمود می‌تواند نسبت به دریافت ویزای همراه برای همسر خود اقدام نماید.

دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق کار

برای دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق کار ابتدا فرد متقاضی باید کارفرمایی که در کشور اسپانیا حضور دارد بتواند ثابت کند که در کشور اسپانیا نیروی کاری با شرایط فرد متقاضی وجود ندارد و او باید نیروی مورد نظر خود را از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا تأمین نمایند. در خصوص ویزای همراهی که برای این نوع از ویزا صادر می‌شود فرد متقاضی باید ابتدا اقامت کشور اسپانیا را به دست آورده و پس از آن نسبت به دریافت ویزای همراه برای خانواده خود اقدامات لازم را انجام دهند.

برای دریافت ویزای همراه اسپانیا پس‌ازاینکه پرونده فرد متقاضی مورد تأیید قرار گرفت می‌تواند نسبت به دریافت ویزای همراه برای خانواده و همراهان خود اقدام نماید. البته فردی که متقاضی دریافت اقامت از طریق پناهندگی است باید پاسپورت اسپانیایی را دریافت نماید که با این پاسپورت حداقل تا 5 سال حق بازگشت و سفر به کشور خود را ندارد.

نکته‌ای که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این‌که دولت اسپانیا مجوز دو تابعیتی را برای هیچ فردی صادر نمی‌کند این مسئله تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که فرد در هنگام تولد دو تابعیت را دریافت نموده باشد. به‌طور مثال شخصی که تابعیت اسپانیا را دارد اگر در کشور آمریکا متولد شد امکان دریافت هر دو تابعیت را خواهد داشت. به‌طورمعمول در کشور اسپانیا امکان دریافت تابعیت اسپانیایی در زمانی امکان‌پذیر است که فرد تابعیت پیشین خود را ترک کند. البته در این خصوص استثناهایی نیز وجود دارد که موجب می‌شود فرد نسبت به دریافت تابعیت اسپانیا اقدام نماید و تحت عنوان فردی با دو تابعیت شناخته شود.