سفارت آلمان

اگر قصد سفر به کشور آلمان را دارید باید ویزای کشور آلمان را دریافت کنید. جهت اخذ ویزای آلمان ضروری است مدارک خود را پس آماده کردن و دریافت وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین، به سفارت آلمان ارائه دهید.

آدرس سفارت آلمان

 • آدرس سفارت آلمان در تهران : خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۰-۳۲۴
 • تلفن سفارت آلمان : ۳۹۹۹۰۰۰۰
 • شماره فکس در تهران : ۳۹۹۹۱۸۶۰
 • ساعات کاری : روزهای یکشنبه تا پنجشنبه
 • صندوق پستی : ۱۷۹-۱۱۳۶۵

کنسولگری سفارت آلمان در تهران

کنسولی سفارت

اگر آلمانی‌ها در کشورهایی خارج از آلمان ساکن باشند و قصد برقراری ارتباط با آلمان را داشته باشند می‌بایست از بخش کنسولی سفارت آلمان اقدام نمایند و در اصل این بخش همچون پل ارتباطی بین آلمان و افرادی که در خارج از آلمان هستند، می‌باشد. در بخش حقوقی و کنسولی سفارت خدمات مختلفی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

ساعت کاری سفارت آلمان (باجه ها)

 • ساعت کاری بخش حقوقی کنسولی: ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰
 • ساعت کاری تحویل مدرک تحصیلی برای تائید: ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰
 • ساعت کاری دریافت مدارک: ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰ که البته در ماه‌های ژوئیه تا اوت این زمان تغییر می‌کند و بین ۱۴:۰۰ تا ۱۴:۳۰ می‌شود.
 • ساعت دریافت گذرنامه: ۱۰:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و ۱۳:۰۰ تا ۱۵:۰۰
 • ساعت کاری دریافت تائید مدارک: این دفتر در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در ساعت‌های ۷:۰۰ صبح تا ۱۴:۳۰ بعدازظهر به تمامی مراجع کنندگان خدمات ارائه می‌نماید و همچنین نیازی به گرفتن وقت قبلی هم نیست.

گرفتن وقت سفارت آلمان

گرفتن وقت سفارت آلمان 2020

در صورتی که قصد وقت تایید مدارک سفارت آلمان را دارید می‌توانید به طور آنلاین و به وسیله ارسال ایمیل اقدام نمایید. این کار موجب می‌گردد تا نیازی به انتظارهای طولانی مدت در پشت درب‌های سفارت آلمان نداشته باشید. اگر وقت قبلی بگیرید و زودتر از حد موعد در محل مورد نظر آماده شوید باید تا زمان تعیین شده صبر کنید و در صورتی که دیرتر از وقتتان به سفارت برسید موجب می‌شود تا وقت شما باطل گردد.

برای تعیین وقت باید گذرنامه داشته باشید و پس از اینکه به طور آنلاین از سفارت وقت گرفتید باید در روز معین شده برای مصاحبه به سفارت این کشور مراجعه کنید تا بتوانید ویزای آلمان را دریافت نمایید.

هر زمان صحبت از وقت فوری سفارت شد بدانید که برای گرفتن این وقت بایستی در موارد پزشکی و اورژانسی به کشور مقصد اقدام نمایید. پس در نتیجه برای گرفتن وقت فوری تایید مدارک سفارت آلمان ارائه مدارک پزشکی الزامی است.

 • وقت سفارت عادی آلمان می تواند از ۱ روز تا ۱سال برای تمامی کشورها طول به طول می انجامد
 • در سال 2020 حداقل زمان برای وقت مصاحبه سفارت آلمان ۱۲ ماه می باشد.

هزینه اخذ وقت سفارت آلمان

برای دریافت وقت بایستی هزینه ای پرداخت کنید که این مبلغ نشانگر این است که متقاضی واقعی کیست و چه کسی می خواهد فقط شانس خود را امتحان کند. این مبلغ ۶۰ یورو می باشد که این مبلغ صرفا برای گرفتن وقت است.

در صورتی که در سفارت حاضر شوید و مدارکتان تایید نشده باشد باید هزینه جداگانه ای را پرداخت نمایید.

 • ۲۵ یورو برای تایید مدارک شناسایی
 • ۴۵ یورو برای تایید سایر مدارک

اما برای دانشجویان تایید مدارک تحصیلی بدون هزینه انجام می گردد. این مبالغ به صورت نقدا و یورو هنگام تایید مدارک دریافت می شود.

برای پرداخت هزینه‌ی ویزای آلمان باید آن را به شکل نقدی و به یورو به سفارت آلمان پرداخت کنید. توصیه می‌شود که مبلغ مورد نظر را به طور دقیق به همراه داشته باشید و آن را بپردازید. نکته‌ی قابل توجهی که وجود دارد این است که این هزینه را تنها می‌توانید به صورت اسکناس پرداخت کنید و نمی‌توانید آن را به صورت سکه بپردازید.

فرم سفارت

 

چند نکته از سفارت آلمان!!!

 1. در اطراف سفارت آلمان چندین موسسه و افراد بسیاری وجود دارند که مدعی هستند با سفارت در ارتباط هستند و می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. این نکته را بدانید که سفارت هیچ ارتباطی با این موسسه‌ها و افراد ندارد و در صورت ایجاد مشکل هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کنند.
 2. فرم تعیین وقت و درخواست ویزای آلمان به صورت رایگان ارائه می‌گردد و نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. مدارکی که ارائه می‌دهید باید به طور کامل و درست و صادقانه باشند و هیچ دروغی در بین آن‌ها وجود نداشته باشد. در غیر این صورت هیچ ویزایی به شما ارائه نخواهد شد.
 3. اگر از سفارت وقت بگیرید نمی‌توانید آن را باطل کنید پس بهتر است در این خصوص دقت کامل را داشته باشید و موقعی مراجعه نمایید که مطمئن هستید در وقت تعیین شده می‌توانید به آنجا رجوع کنید.
 4. همه‌ی ایمیل‌هایی که به سفارت ارسال می‌کنید می‌بایست به زبان آلمانی و یا انگلیسی باشد. ایمیل‌هایی که به زبان فارسی و یا هر زبان دیگری فرستاده شود پاسخی داده نمی‌شود.

اخذ ویزا سفارت آلمان

بدانید که برای گرفتن ویزای آلمان، شما بایستی در وهله اول وقت سفارت بگیرید.

برای دریافت ویزای توریستی بعضی از کشورها بایستی از کارگزاری اقدام نمایید که یکی از این کشورها آلمان است. برای دریافت ویزای توریستی آلمان بایستی از کارگزاری ویزا متریک اقدام نمایید و برای کشور ایتالیا به کارگزاری CKGSIR و برای کشورهای اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال، آفریقای جنوبی، سورینام، سوئیس، هلند، اوکراین و انگلیس به کارگزاری VFSGlobal مراجعه نمایید. کارگزاری BLS را برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا و ویزای اسپانیا در ایران در نظر داشته باشید.

هزینه گرفتن وقت سفارت

قوانین مصاحبه در سفارت آلمان

اگر با هدف تحصیل در آلمان در انتظار فرا رسیدن وقت سفارت خود هستید، لازم است با برخی از قوانین مصاحبه آشنا شوید. در نظر داشته باشید که در طول مصاحبه ویزا مهمترین اصل صداقت شما در ارائه مدارک و هم چنین توضیحاتی است که در طول مصاحبه به زبان می آورید.
اطلاعات زیر در مورد قوانین مصاحبه را با دقت مطالعه کنید که در سرنوشت ویزای دانشجویی شما بسیار تعیین کننده است.

۱. دقیق باشید

اطمینان حاصل کنید که چند دقیقه زودتر در محل کنسولگری آلمان در تهران حضور داشته باشید. توجه کنید که حتی یک دقیقه تاخیر هم قابل چشم پوشی نیست.

۲. چی بپوشیم؟

ظاهر و پوشش شما نشان دهنده شخصیت شماست. سعی کنید با پوشش رسمی و اداری برای مصاحبه آماده شوید. از پوشیدن پیراهن هایی که حاوی تصایر چاپ شده و شلوغ یا حاوی نقل قول هستند اجتناب کنید.

۳. چه مدارکی باید با خود ببرید؟

لیست کامل مدارک ویزای دانشجویی آلمان باید در روز مصاحبه همراه شما باشد. کارمندان کنسولگری از شما انتظار دارند که تمام اسناد و مدارک مورد نیاز و کپی های مربوطه را در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

۴. چگونه پاسخ بدهیم؟

پاسخ سوالات را مستقیم، واضح و صادقانه بدهید. برخی از سوالات در طول مصاحبه از شما پرسیده میشود تا میزان انگیزه و تمایل شما را بسنجند با اینکه ممکن است مامور سفارت پاسخ آن را از قبل بدانند. هنگام پاسخ به سوالات سعی کنید کوتاه، واضح و روشن پاسخ دهید.

۵. چه بگوییم؟

تمام اطلاعاتی که به مامور سفارت آلمان میدهید باید با اسناد و مدارکی که ارائه میدهید مطابقت داشته باشد. پس سعی کنید اطلاعاتی که میدهید از روی صداقت باشد.

۶. چه چیزهای را در طول مصاحبه نگوییم؟

صادق بودن در طول جلسه مصاحبه به این معنی نیست که اجازه دارید در مورد جزئیات و نکات غیر ضروری صحبت کنید. بهتر است سعی کنید اطلاعات اضافه در مورد چیزهای که ارتباط مستقیم با سوال پرسیده شده ندارند ارائه ندهید.

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code