شهرهای-اصلی-کشور-ایتالیا

شهرهای ایتالیا

ایتالیا در دریای مدیترانه قرار گرفته است و براساس تحقیقات سازمان جهانی یونسکو بیشتر از نصف میراث فرهنگی جهان در این کشور وجود دارد که سبب شده یکی از کشور های توریستی محبوب به شمار آید مخصوصا شهر های رم، ونیز، فلورانس که توریست های زیادی را به خود جذب کرده‌اند.

شهرهای اصلی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است و شهر رم پایتخت آن است. این کشور از سه بخش شبه جزیره ی ایتالیا و جزیره سیسیل و جزیره ی ساردِنی واقع در دریای مدیترانه متشکل شده است. کشور ایتالیا یکی از هشت کشور توسعه یافته‌ی صنعتی است که یورو واحد پولی آن می باشد.

شهرهای ایتالیا روی نقشه

زبان رسمی مردمانش زبان ایتالیایی است .۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر سکنه دارد و پنجمین کشور در اروپا و بیست و سومین کشور در جهان از نظر جمعیت می باشد. و نود و یک درصد مردم آن به دین مسیحیت هستند اما ۸۲۵۰۰۰ نفر از مسلمانان در ایتالیا حضور دارند. مساحت مرزهای ایتالیا ۲/۹۳۲/۱ کیلومتر می‌باشد و با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان (که خود کشور واتیکان در شهر رم قرار دارد)، سان ماریتو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. و جالب است بدانید نقشه‌ی کشور ایتالیا شبیه چکمه.

هرساله حدود ۲۰ میلیون توریست خارجی به کشور ایتالیا سفر می‌کنند.

۱. شهر رُم(Roman)

شهر رم پایتخت ایتالیا عنوان وسیع ترین و پر جمعیت ترین شهر ایتالیا را با داشتن ۲.۷ میلیون نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است. رم در کشور ایتالیا در اطراف رودخانه ی تِوِرِه و در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارد و جالب اینکه کشور واتیکان در شهر رم بنا شده است.
شهر رم اولین مکان پر بازدید ایتالیا و یازدهمین مکان پر بازدید در جهان و سومین مکان پر بازدید در اروپا معرفی شده است.

شهر رم ایتایا

۲. شهر میلان(Milano)

شهر میلان در شمال ایتالیا قرار دارد و بعداز رم دومین شهر بزرگ ایتالیا است که در دشت لومباردی واقع شده است. جمعیت شهر میلان ایتالیا حدود ۴’۲۸۰’۸۲۰ نفر میباشد.

جاهای دیدنی شهر میلان

از جاذبه‌های دیدنی شهر میلان کشور ایتالیا می توان میدان «دل دوئومو» که یکی از اصلی ترین میدان های شهر میلان است را نام برد. از دیگر جاذبه‌های شهر میلان کشور ایتالیا «کلیسای دومو»، ساخته شده به سبک معماری گوتیک است را می‌توان برشمرد.اطلاعات کامل در مورد میلان را اینجا ببینید.
دو باشگاه ورزشی بزرگ جهان به نام های آث‌میلان و اینتر میلان کشور ایتالیا همانطور که از اسمشان پیداست در شهر میلان حضور دارند.

میلان ایتالیا

۹. شهر زیبا و توریستی ونیز (Venizia)

شهر ونزیا یا همان ونیز جزیره‌ای است در قسمت شمال ایتالیا که در وسط دریای آدریاتیک به شکل جزیره‌های کوچک است و چون این جزیره‌ها توسط کانال‌هایی از هم جدا شدند، رفت و آمد دراین شهر به وسیله‌ی قایق انجام می‌شود.

در کشور ایتالیا، شهر ونیز از جمله شهرهای است که از سرتاسر جهان توریست‌ها را جذب کرده است.

ونیز شهری بر روی آب و از بهترین شهرها برای مسافرت

شهر ونیز در کشور ایتالیا به خاطر ظاهر عجیبش که روی آب بنا شده است و به دلیل دارا بودن آثار هنری و تاریخی و معماری زیاد در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و سالانه حدود ۲۰ میلیون نفر گردشگر را به سمت کشور ایتالیا می‌کشاند.

شهر ونیز در ایتالیا به شهر کانال‌ها شهرت پیدا کرده است و ۶۶۳ هزار و ۲۷۱ نفر جمعیت دارد. شهر ونیز با دریا هم سطح است و ۱۱۸ جزیره در آن وجود دارد که این جزایر یا مجزا هستند و یا توسط پل به هم وصل می‌شوند.

شهر ونیز در بعضی از فصول مثل فصل بهار و پاییز جریان مد اتفاق می‌افتد و سطح آب دریا بالا می‌آید و تردد دچار اخلال می‌شود اما برای مردمان این شهر یک امر کاملا عادی تلقی می‌شود.

شهر ونیز

۴. شهر تورین (Torino)

شهر تورین در شمال غربی کشور ایتالیا قرار دارد. شهر تورین اولین پایتخت این کشور در سالهای ۱۸۶۵ تا ۱۸۶۱ بوده است و چهارمین شهر پر جمعیت ایتالیا سومین شهر مهم اقتصادی کشور ایتالیا است.

جاذبه‌های گردشگری تورین

شهر تورین سرشار از اماکن دیدنی مثل موزه ها، کلیساهایی با قدمت بالا، قلعه ها، تپه هایی که از بالای آنها به شهر اشراف کامل می‌توان داشت، است.

۵. شهر پالرمو ایتالیا

شهر پالرمو از شهرهای اصلی کشور ایتالیا است که دوهزار و هفتصد سال قدمت دارد و دارای مساحتی به متراژ ۴۹۹۲ کیلومتر مربع است و یک میلیون و دویست و سی وچهار هزار نفر جمعیت دارد.

شهر پالرمو در این جزیره به عنوان مرکز تجارت محصولات کشاورزی است و کارخانه‌های بسیار آن در عرصه‌های کشتی‌سازی، محصولات چرمی، شیشه، شیمیایی، منسوجات، تولید کاغذ و محصولات غذایی فعالیت دارند. شهر پالرمو واقع یکی از شهرهای پر بازدید برای توریست‌ها است و داری نمایشگاه‌های بین‌المللی می باشد.

پیشنهاد : بهترین جاهای دیدنی ایتالیا

۶. شهر جنوا (Genova)

شهر جنوا از شهرهای بندری ایتالیاست که در کرانه‌ی شمالی مدیترانه شمال غرب ایتالیا قرار دارد و در نزدیکی مرز فرانسه است. دارای ۶۱۰۰۰۰ نفر جمعیت است و در کنار یک لنگر گاه طبیعی بنا شده است. در شهر جنوا کشور ایتالیا مکان‌های گردشگری زیادی وجود دارد و صنعت کشتی سازی از صنایع اصلی شهر جنوا است و صنایع دیگری مثل صنعت آهنی و فولادی و تولید قطعات موتور و خودرو، تولید جنگ افزار ها، محصولات کشاورزی در این شهر رونق دارند .
از آثار تاریخی شهر جنوا در کشور ایتالیا می‌توان به قبرستان استالینو که در سراشیبی یک تپه بنا شده و دارای باغ ها، معابد پروتستان‌ها و مجسمه‌ها می باشد.

۷. شهر بولونیا (Bologna)

شهر بولونیا در شمال ایتالیا قرار دارد و مرکز بزرگ نقل و انتقالات و بازار کشاورزی کشور ایتالیا است و بزرگترین مرکز آموزش و مهد فرهنگ در اوایل دوره‌ی رنسانس بوده است. یکی از اماکن زیبا و دیدنی شهر بولونیا کلیسای سن پترونیو است که به سمت میدان Piazza Maggiore که اصلی‌ترین میدان شهر است بنا شده است.

۸. شهر فلورانس( firenze)

فیرنزه یا همان فلورانس یکی از زیباترین شهر های ایتالیا است که امروزه به عنوان پایتخت نواحی توسکانی ایتالیا قرار دارد. شهر فلورانس از سال ۱۸۶۵ تا سال ۱۸۷۰ عنوان پایتخت پادشاهی ایتالیا را داشته است و در قرن‌های میانه، شهر فلورانس به عنوان کانون بازرگانی و امور مالی کل اروپا بوده است که بعدها دوره ی رنسانس ایتالیا از این شهر آغاز شد.

فلورانس ایتالیا

هنر در فلورانس به ویژه هنر مجسمه سازی و معماری ارزش خاصی داشته است و شهر فلورانس از مهمترین مناطق هنری اروپا به شمار می‌آید زیرا حداقل بیشتر از چهل موزه و نگارخانه‌ی هنری از جمله گالریا دلیی اوفیتزی، پالاتزو پیتی را در خود جای داده است. مزایا و وضعیت زندگی در ایتالیا را اینجا ببینید.

۹. شهر ناپل (Napoli )

یکی دیگر از شهر های اصلی ایتالیا شهر ناپل است. این شهر که در جنوب ایتالیا در منطقه ی کامپانیا قرار دارد، از بنادر مهم ایتالیا به شمار می‌رود.
شهر ناپل کشور ایتالیا یک شهر صنعتی است و دارای صنایع کشتی سازی و تولیدات مواد غذایی و شیمیایی ، آهن ، فولاد، صنایع ماشین سازی و دستکش است.
در شهر ناپل قلعه های بسیار زیبایی وجود دارد که چشم بازدیدکنندگان را به خود خیره کرده است. شهر ناپل که دومین شهر بزرگ ایتالیا است دیر زمانی عنوان پایتخت ایتالیا را داشته است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code