بهترین شهرهای آلمان

معرفی مهمترین شهرهای آلمان

آلمان کشوری با تاریخ غنی، شهرهای جذاب و مناظر زیبا، از جنگل های عظیم تا دریاچه های آلپ است. این شهر به خاطر کلیساهایش و قلعه های افسانه ای و زندگی شبانه بی وقفه اش معروف است. آلمان همچنین هفتمین کشور پربازدید جهان است. فرقی نمی‌کند به دنبال تماشای هنر، فرهنگ و تاریخ و یا مهمانی باشید، این کشور برای همه گردشگران جهان جذاب است. در کشور آلمان شهرهای پیشرفته‌ی صنعتی، شهرها و روستاهای جذاب بسیاری می‌باشد و همچنین نواحی خارج شهر مملو از کاخ‌های زیبا است که باعث شده تا این کشور به یک مقصد جذاب برای علاقه‌مندان به فرهنگ، طبیعت و بناهای تاریخی تبدیل شود. در ادامه برخی از شهرهای اصلی آلمان را معرفی خواهیم کرد.

اطلاعات مفید: تحصیل در آلمان

کلن: شهری با زیبایی چشمگیر

حتی اگر فردی مذهبی نباشید و عکس هایی که از این کلیسا دیده اید برایتان جالب نباشد، اولین باری که به کلیسای جامع کلن با برج های 157 متری که به ابرها می رسند، نگاه کنید، نمی توانید با خیره شدن به آن دچار ترس و هیبت نشوید! این بخشی از چیزی است که کلن را به یکی از چشمگیرترین شهرهای آلمان برای سفر تبدیل می کند. جالب است بدانید بیش از 600 سال طول کشید تا کلیسا تکمیل شود. قدم زدن در اطراف کلیسا می تواند احساس مشابهی در شما ایجاد کند. این کلیسا که بزرگترین کلیسای گوتیک در شمال اروپا است، از 14 بمباران مختلف در طول جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد و اینجاست که استخوان‌های سه پادشاه در آن نگهداری می‌شود. شهر قدیمی در اطراف کلیسای جامع تا سواحل غربی رودخانه راین گسترش می یابد. قدم زدن بی پایان در کوچه های باریک و سنگفرش شده، میدان های کوچک، خانه های چشمگیر و رنگارنگ قرن نوزدهم و بارها و رستوران های پرجنب و جوشی که نوشیدنی های تازه و محلی سرو می کنند، انتخابی بسیار عالی است.

کلن آلمان

هایدلبرگ: شهر مارک تواین Mark Twain

هایدلبرگ در جنوب غربی آلمان به عنوان یکی از جادویی ترین مقاصد اروپا در نظر گرفته می شود. هایدلبرگ که منبع الهام برخی از مشهورترین شاعران، نقاشان، فیلسوفان و نویسندگان بود، مرکز مهم رمانتیسم آلمانی در قرن هجدهم بود. قدم زدن در جاده های سنگفرش شده آن بهترین راه برای تجربه فضایی است که از مارک تواین الهام گرفته است. این نویسنده بخش بزرگی از زندگی خود را در این شهر گذراند. دانشگاه هایدلبرگ که در سطح بین المللی شناخته شده است، اولین دانشگاهی بود که در آلمان ساخته شد و امروزه در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. پل تاریخی Alte Brücke دو طرف رودخانه Neckar را که از هایدلبرگ می گذرد به هم متصل می کند و قبلاً ورودی اصلی شهر بوده است. در اینجا می توانید از منظره ای باشکوه از شهر لذت ببرید. این مسیر به «جاده فیلسوفان» معروف است، مسیری که گفته می‌شود حداقل یک بار توسط هر فیلسوف و استاد دانشگاه هایدلبرگ طی شده است.

هایدلبرگ آلمان

مونیخ: دهکده جهان

مونیخ یکی از شهرهای اصلی آلمان به شمار می‌رود که از نظر فرهنگ و مکان‌های دیدنی با شهر برلین به رقابت می‌پردازد. مونیخ بی‌تردید سرسبزترین شهر بزرگ آلمان محسوب می‌شود. مونیخ پایتخت باواریا است که در سواحل Isar، بزرگترین رودخانه انشعابی دانوب ساخته شده است. اولین ساکنان مونیخ، راهبان بندیکتین بودند که این شهر به نام آنها نامگذاری شده است. جشن‌های اکتبر و برزل‌های غول‌پیکر ممکن است همان چیزی باشند که بلافاصله از شنیدن نام این شهر به ذهن خطور می‌کند، اما برای بعضی‌ها این کمترین جذابیت مونیخ است. مونیخ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای بازدید است و به طور کلی شهری آرام است، با تاریخی که به قرن دوازدهم باز می گردد. از آن زمان تاکنون توانسته است شخصیتی چندفرهنگی ایجاد کند و به “دهکده جهان” تبدیل شود. این شهر دارای پارک ها و باغ های فوق العاده، موزه های عالی و مجموعه عالی از غذاها و بازارها است که از فروشگاه های بزرگ تا بازارهای کوچک متفاوت است. متأسفانه این مرکز تاریخی در طول جنگ به شدت آسیب دید، اما بازسازی شد تا به طور قابل توجهی شبیه به اصل باشد. دیدنی های اصلی این شهر عبارتند از Frauenkirche و تالار شهر با Glockenspiel معروف، ساعتی با مجسمه هایی که هر ساعت زنده می شوند. در زمان سفر به آلمان یک روز را به گردش در رشته کوه‌های آلپ، روستای پر شور و نشاط Oberammergau و کاخ افسانه‌ای لودویک یعنی Neuschwanstein اختصاص دهید.

مونیخ آلمان

فرایبورگ: شهری با نور آفتاب در جنوب آلمان

معمایی در مورد فرایبورگ وجود دارد که به این صورت است: «آیا شهروندان فرایبورگ اینقدر راضی هستند که خورشید بیش از هر مکان دیگری در آلمان بر فراز شهر آنها می تابد؟ یا به خاطر مهربانیشان نور فراوان خورشید به آنها عطا شده است؟» چه کسی می داند؟ نکته مطمئن این است که فرایبورگ یکی از شگفت انگیزترین مکان ها برای بازدید در آلمان است، حتی در موارد نادری که خورشید نمی تابد. فرایبورگ نیز یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است و دارای فرهنگی غنی است که مملو از کافه ها و رستوران هایی است که می توانید در آن از غذاهای سنتی لذت ببرید. مرکز شهر پر جنب و جوش و تاریخی آن، به لطف برج 116 متری گوتیک کلیسای جامعش، توانسته خودنمایی کند. میدان کلیسای جامع همچنین بزرگترین میدان شهر و جایی است که بازار هفتگی در آن برگزار می شود. غرفه های کشاورزان در سمت شمالی و غرفه های بازرگانان در ضلع جنوبی آن قرار دارند. علاوه بر این، این شهر جشنواره‌های بسیار متنوعی را ارائه می‌کند که در تمام طول سال برگزار می‌شود، از Internationalen Kulturbörse در ژانویه گرفته تا بازار مجلل کریسمس در دسامبر. (اخذ ویزای آلمان)

فرایبورگ آلمان

هامبورگ: دروازه ای رو به جهان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و سومین بندر بزرگ اروپا است. داستان آن با رومی ها آغاز می شود. خوشبختانه هنوز هم می‌توانیم بخش بزرگی از معماری اصلی آن را ببینیم، زیرا این شهر در طول حملات جنگ جهانی دوم توانست تاریخ خود را حفظ کند. سفر به هامبورگ می‌تواند یک تجربه‌ی فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان بیاورد. افراد زیادی شهر هامبورگ را به عنوان زیباترین شهر دنیا به حساب می‌آورند که دلایل خوبی هم برای ادعای خود دارند. در سراسر شهر هامبورگ رودخانه‌ها و دریاچه‌های بسیاری وجود دارد و کانال‌ها و آبراهه‌هایی که در این شهر قرار دارد فرصت مناسبی را برای سفر با کشتی کروز و لذت بردن از دریا را برای شما به وجود می‌آورد. شهر هامبورگ، در زمان قدیم همچون یک قصر بوده است و در چند سال گذشته به عظمت سال‌های قبل خود دست پیدا کرده است و هم اکنون به عنوان بزرگ‌ترین بندر آلمان و یکی از مراکز اقتصادی آلمان محسوب می‌شود. تالار شهر (Rathaus)، تنها کاخ در شهر است، یک ساختمان نئوکلاسیک که دکوراسیون داخلی آن نشان دهنده غرور طبقه متوسط شهر در قرن نوزدهم است. با قدم زدن در بازار فضای باز و کوچه‌های زیبای اطراف تالار شهر، به Binnenalster، (دریاچه عظیمی در وسط شهر که بندر را به دریا متصل می‌کند)، خواهید رسید. موزه مینیاتوری هامبورگ، Miniatur Wunderland، یکی از جالب‌ترین و بدیع‌ترین موزه‌هایی است که این شهر ارائه می‌کند و میزبان چشمگیرترین نمایشگاه مدل‌ها در اروپا است. (مهاجرت به آلمان)

هامبورگ آلمان

پوتسدام: پادشاه کاخ ها و باغ ها

پوتسدام پایتخت ایالت براندنبورگ است و بیشتر به عنوان مقر تاریخی دولت پروس مشهور است. پادشاهان پروس رویای باروک خلق کردند، در حالی که جانشینان آنها بناهای نئوکلاسیک را ساختند. از سال 1990، گنجینه فرهنگی پوتسدام، از جمله کاخ‌های سانسوچی، نویر گارتن، بابلزبرگ، گلینیک و جزیره Pfaueninsel به همراه کاخ‌های آن‌ها به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده‌ است. شما می توانید گشت و گذار خود را در مرکز پوتسدام از بازار قدیمی، میدان اصلی شهر، جایی که کلیسای سنت نیکولای، لوستگارتن و تالار شهر مجموعه ای اشرافی را تشکیل می دهند، آغاز کنید. کنار میدان لویزن پلاتز ، خیابان باروک Brandenburger Strasse را به ورودی درختکاری شده پارک و کاخ Sanssouci متصل می کند. فردریش کبیر، کاخ تابستانی خود را خودش طراحی کرد و امروزه نمونه کاملی از معماری روکوکو است. او برای فرار از نگرانی خود به آنجا رفت، از این رو نام کاخ sans souci، بدون نگرانی است. (اقامت آلمان)

درسدن: گنجینه آلمان

شهر درسدن که به آن فلورانس البه نیز گفته می‌شود به عنوان یکی از شهرهای اصلی آلمان به شمار می‌رود. توزیع گنجینه های هنری در میان شهرهای آلمان عادلانه نبود. به نظر می رسد درسدن اکثریت آنها را جمع آوری کرده است. پایتخت ایالت آزاد ساکسونی، بازدیدکنندگان خود را با ترکیبی از سنت و مناظر دیدنی مجذوب به خود جذب می‌کند. قدم زدن در مرکز رویایی این شهر، که قبلاً مقر حاکمان و پادشاهان ساکسونی بوده است، زیبایی درسدن را آشکار می کند. سبک های معماری در درسدن از رنسانس تا باروک و نئوکلاسیک متفاوت است. Frauenkirche (یک کلیسای صورتی و سفید)، کاخ Zwinger و اپرای Semperoper همراه با شهر باغ ها و Hellerau، تنها برخی از مناظری هستند که توجه افراد را جلب می کنند. استراحت روی چمن با مناظر کاخ و کلیسای جامع، قایق های بخار تاریخی با موسیقی جاز و قلعه هایی که از بالا به شهر می نگرند درسدن را به یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در آلمان تبدیل می کنند. 63 درصد از فضای شهر درسدن را درختان و پارک‌های سرسبز پوشیده‌اند و به همین خاطر به عنوان یکی از شهرهای سرسبز آلمان به حساب می‌آید. (کار در آلمان)

درسدن آلمان

برلین: کلان شهر آرام

پایتخت آلمان، برلین است. پس از ورود، بازدیدکنندگان باید هر چیزی را که در مورد یک شهر معمولی آلمان می دانستند فراموش کنند. برلین مجموعه ای از فرهنگ ها و شهری تاریخی و در عین حال مدرن است. همچنین این شهر شامل برخی از بهترین نمونه های معماری معاصر در کشور است. داستان کل یک ملت در نقاط دیدنی برلین، از دروازه باشکوه براندنبورگ گرفته تا برج تلویزیونی 368 متری در Alexanderplatz، که یکی از بهترین مناظر شهر را ارائه می‌کند، به تصویر کشیده شده است. همچنین رایشستاگ باشکوه، پارلمان آلمان با گنبد شیشه ای آن قابل توجه است که به صورت رایگان برای عموم آزاد است. برلین جدیدترین گرایش ها را در سبک موسیقی و هنر ایجاد می کند، خلاقان را از سراسر جهان جذب می کند و بزرگترین صحنه موسیقی و تئاتر مستقل در اروپا را ارائه می دهد. یک شب بیرون رفتن در برلین ضروری است، زیرا شب‌های برلین در طول هفته طولانی است، با مجموعه‌ای از کافه های دنج، کلوب‌ها و استیج‌های زنده، به‌ویژه در اطراف مناطق کروزبرگ و نوکولن. علاوه بر این قدم زدن در اطراف گالری East Side را از دست ندهید. اینجا طولانی‌ترین بخش حفاظت‌شده دیوار داخلی برلین است که با هنر گرافیتی معاصر و قدیمی پوشانده شده است. (سرمایه گذاری در آلمان)

برلین آلمان

کیل: پایتخت قایقرانی آلمان

کیل مرکز ایالت شلسویگ-هولشتاین و یک آبراه کلیدی است که آلمان را به بالتیک متصل می کند. موقعیت استراتژیک آن در خلیج کیل باعث شد تا در قرن نوزدهم به مرکز کشتی سازی و ناوبری تبدیل شود. امروزه این شهر به عنوان پایتخت قایقرانی شناخته می شود و افتخار میزبانی Kiel Regatta، بزرگترین رویداد قایقرانی در جهان و بزرگترین جشنواره تابستانی در شمال اروپا را دارد. هدف اصلی این رویدادها گورچ فوک Gorch Fock، کشتی افسانه ای و یکی از جاذبه های اصلی کیل است. چشم انداز بالا این شهر بسیار جذاب است. اگرچه به نظر می رسد سنت دریایی در این شهر غالب است، اما کیل چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. این شامل Eggerstedtstrasse تاریخی است که از زمان جنگ بازسازی شده است، میدان بازار قدیمی، خیابان خرید شیک “دانمارکی” و محله زیبای Marinenviertel در کنار بندر. در آنجا حتما غذای محلی کیل و ماهی دودی را امتحان کنید. (سفارت آلمان)

کیل آلمان

برمن: قصه گریم Grimm

داستان افسانه ای برادران گریم، موزیسین های شهر برمن در این شهر می گذرد و نوازندگان خیابانی را به علامت تجاری خود تبدیل می کند. برمن نسبتا کوچک است و به راحتی قابل کاوش است و اکثر جاذبه های گردشگری در شهر قدیمی واقع شده اند. تقریباً 2000 میخ فولادی و مسی مسیر را از Liebfrauen Kirche، قدیمی‌ترین کلیسای شهر، تا میدان اصلی و بیشتر به Bottcherstrasse، که زمانی خیابان صنعتگران بود، مشخص می‌کنند. تالار باشکوه شهر با معماری رنسانس آن هنوز هم به عنوان نقطه عطف اصلی شهر و همچنین ادای احترام به رولاند، محافظ تجارت و بنیانگذار شهر باقی مانده است. در اینجا مجسمه ای نیز وجود دارد که نشان دهنده حیوانات داستان پریان شهر برمن (الاغ، سگ، گربه و خروس) است. (خرید ملک در آلمان)

برمن آلمان
4 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (5 امتیاز)