ویزای کاری آلمان

قانون جدید آلمان برای ورود نیروی کار ماهر

طبق گزارش روزنامه آلمانی دویچه وله از کارکردن دولت آنگلا مرکل ، تا اوایل دوشنبه برای رسیدگی به این موضوع انجام داده است. مذاکرات بر دو نقطه اصلی تمرکز داشت:

  • چگونگی پر کردن کمبود نیروی کار ماهر در آلمان از طریق مهاجرت هدفمند از کشورهای غیر اتحادیه اروپا
  • چشم انداز پناهجویانی که در آلمان زندگی می کنند

با توجه به قانون جدید مهاجرت به آلمان، کارگران ماهر از خارج از کشور با آموزش مناسب و آموزش پرورش در تلاش برای گرفتن کار در آلمان با محدودیت های کمتر روبرو خواهند شد.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا مجاز به کار در آلمان خواهند بود اگر دوره های تخصصی حرفه ای یا دوره های تحصیلی را در آلمان گذرانده باشند و یا در صورتی که یک قرارداد کاری داشته باشند.

بدیهی است شرکت های آلمانی در هر بخش در حال حاضر قادر به استخدام نیروی کاری ماهر خارجی هستند، در حالی که تا پیش از این تنها قادر به استخدام این افراد در بخش های بخصوصی بودند.

این قانون هم چنین فرصتی را برای دریافت اقامت دائمی آلمان برای این افراد فراهم می کند.

واکنش ها به قانون جدید آلمان:

وزیر کشور آلمان (هورست استئهوفر)، از توافق شرکای ائتلافی در مورد قوانین جدید خیر داد:
“از یک سو، نیازهای بازار کسب و کار آلمان با استخدام نیروی ماهر از بین متقاضیان کشورهای جهان سوم، برطرف می شود ، و از سوی دیگر، مهاجرت های غیرقانونی به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.”
وی افزود: برای دستیابی به این اهداف، ما به نیروی کار ماهر و واجد شرایط از خارج از کشور( کشورهای جهان سوم) نیاز داریم.

با این حال، صداهایی از مخالفان این قانون در پارلمان به گوش می رسد که خواستار اعمال سختگیری بیشتر درخصوص مهاجرت این افراد هستند.

متقاضیان عزیز که قصد دریافت ویزای کار آلمان را دارند می‌توانند با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌صورت رایگان و یا فرم درخواست ارزیابی رایگان دریافت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code