قوانین مصاحبه با سفارت آلمان

قوانین مصاحبه با سفارت آلمان

اگر با هدف تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آلمان در انتظار فرا رسیدن وقت سفارت خود هستید، لازم است با برخی از قوانین مصاحبه با سفارت آلمان آشنا شوید.
در نظر داشته باشید که در طول مصاحبه ویزا مهمترین اصل صداقت شما در ارائه مدارک و هم چنین توضیحاتی است که در طول مصاحبه به زبان می آورید.
اطلاعات زیر در مورد قوانین مصاحبه با سفارت آلمان را با دقت مطالعه کنید که در سرنوشت ویزای دانشجویی شما بسیار تعیین کننده است.

۱. دقیق باشید.

اطمینان حاصل کنید که چند دقیقه زودتر در محل کنسولگری آلمان در تهران حضور داشته باشید. توجه کنید که حتی یک دقیقه تاخیر هم قابل چشم پوشی نیست.

۲. چی بپوشیم؟

ظاهر و پوشش شما نشان دهنده شخصیت شماست. سعی کنید با پوشش رسمی و اداری برای مصاحبه آماده شوید. از پوشیدن پیراهن هایی که حاوی تصایر چاپ شده و شلوغ یا حاوی نقل قول هستند اجتناب کنید.

۳.چه مدارکی باید با خود ببرید؟

لیست کامل مدارک ویزای دانشجویی آلمان باید در روز مصاحبه همراه شما باشد. کارمندان کنسولگری از شما انتظار دارند که تمام اسناد و مدارک مورد نیاز و کپی های مربوطه را در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

۴.چگونه پاسخ بدهیم؟

پاسخ سوالات را مستقیم، واضح و صادقانه بدهید. برخی از سوالات در طول مصاحبه از شما پرسیده میشود تا میزان انگیزه و تمایل شما را بسنجند با اینکه ممکن است مامور سفارت پاسخ آن را از قبل بدانند. هنگام پاسخ به سوالات سعی کنید کوتاه، واضح و روشن پاسخ دهید.

۵. چه بگوییم؟

تمام اطلاعاتی که به مامور سفارت میدهید باید با اسناد و مدارکی که ارائه میدهید مطابقت داشته باشد. پس سعی کنید اطلاعاتی که میدهید از روی صداقت باشد.

۶. چه چیزهای را در طول مصاحبه نگوییم؟

صادق بودن در طول جلسه مصاحبه به این معنی نیست که اجازه دارید در مورد جزئیات و نکات غیر ضروری صحبت کنید. بهتر است سعی کنید اطلاعات اضافه در مورد چیزهای که ارتباط مستقیم با سوال پرسیده شده ندارند ارائه ندهید.

اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان دریافت نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست ارزیابی رایگان اطلاعات اولیه را کسب نمایید.

۵ (۱۰۰%) ۱ vote
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code