جاهای دیدنی کانادا

جاهای دیدنی کانادا

کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته دارای مناطق دیدنی بسیاری است که موجب می شود افراد بسیاری متقاضی دیدن آن باشند. کوه ها و جنگل ها و مناطق جذاب و دیدنی بسیاری در کشور کانادا وجود دارد که موجب ایجاد طبیعتی زیبا و درعین حال آرامش بخش می شوند.

معرفی جاهای دیدنی و توریستی کانادا

در این مطلب قصد داریم برخی از جاهای دیدنی کانادا را معرفی کنیم که مسلماً آگاهی از آن ها خالی از لطف نخواهد بود و افرادی که تمایل دارند به کشور کانادا سفری داشته باشند می توانند با شناخت بیشتری این کار را انجام دهند.

پارک ملی بنف کانادا

یکی از مناطق دیدنی کشور کانادا که زیبایی خاصی دارد پارک ملی بنف است. این پارک جذاب با منظره شگفت انگیز خود در کوهستان راکی قرار گرفته است و دارای رشته کوه هایی است که ابرها به شکل زیبایی آن ها را در برگرفته‌اند. مسافرانی که وارد کشور کانادا شده اند می توانند از کوه ها بالا رفته و یا بر روی شیب های موجود از اسکی کردن لذت ببرند. پارو زدن بر روی دریاچه ای که در پارک ملی بنف کانادا وجود دارد از دیگر کارهایی است که موجب می شود گردشگران ساعات خوشی را سپری کنند.

خلیج فاندی کانادا

یکی دیگر از مناطق دیدنی کانادا خلیج فاندی است که زیبایی منحصربه‌فردی دارد. گردشگران می توانند پا بر روی کف اقیانوس گذاشته و غارهای دریایی موجود در این خلیج فاندی را از نزدیک تماشا کنند. خلیج فاندی در نزدیکی ساحل نیو برانزویک و نوا اسکوشیا واقع شده است و در طول روز دو بار جزر و مد در آن روی می دهد. صخره های موجود در خلیج فاندی بهترین مکان برای ثبت عکس های یادگاری است که موجب می شود تصاویری جذاب و زیبا داشته باشید.

پارک استانی دایناسور

جاهای دیدنی کانادا دارای تنوع بسیاری است که یکی از هیجان انگیزترین آن ها پارک استانی دایناسور است. این پارک جذاب در ایالت آلبرتا بدلندز قرار گرفته است و محلی برای اکتشافات باستانی در کشور کانادا شناخته می شود. در زیر خاک های این منطقه فسیل دفن شده هزاران دایناسور وجود دارد. متقاضیان می توانند در این منطقه پیاده روی کرده و یا در برنامه های حفاری ثبت نام نمایند. از دیگر جذابیت های پارک استانی دایناسور امکان اطراق و چادر زدن است و گردشگران می توانند ستاره ها را در طول شب تماشا کنند.

علاقه مندان به دنیای دایناسورها می توانند پارک استانی دایناسور را به عنوان یکی از جاهای دیدنی کانادا شناخته و ساعات خوشی را در این پارک سپری کنند. بسیاری از عکاسان از منظره خشک پارک استانی دایناسور به عنوان منظره ای رؤیایی استفاده کرده و تصاویر جذابی را با کمک قلعه های سنگی که در طول سالیان بسیار از رسوبات شکل گرفته اند به ثبت برسانند. باستان شناسان با اینکه اکتشافات بسیاری از بقایای دایناسورها در پارک ملی دایناسور داشته اند اما هنوز هم مواردی در این منطقه جذاب کشف می شود که گونه هایی جدید از دایناسورها را معرفی می کند.

منطقه کروکد بوش

یکی از جاهای دیدنی کانادا که موجب القای حسی ترسناک در افراد بیننده می شود منطقه کروکد بوش است. این منطقه در بخش شمال غربی ساسکاتون قرار گرفته و پوشیده از درختان صنوبر لرزان است و درختان آلوی درهم تنیده آن موجب تداعی تصاویر نقاشی سالوادور دالی در ذهن بینندگان می شود. درهم پیچیدگی درختان آلویی که در منطقه کروکد بوش وجود دارد به همراه درختان صنوبر موجب می شود تا هر تماشاگری در نگاه اول داستان ارواح محلی را به خاطر بیاورد.

پارک ملی گروس مورن

پارک ملی گروس مورن یکی از جاهای دیدنی کانادا است که در یونسکو نیز به عنوان میراثی جهانی به ثبت رسیده و در نیوفاندلند قرار گرفته است. گردشگرانی که به تماشای این منطقه می روند می توانند پارکی را مشاهده کنند که زمانی بستر اقیانوس بوده و اشتقاق قاره موجب به وجود آمدن آن شده است.

پیاده روی در بین تپه ها و تماشای آبدره ها موجب می شود گردشگران از دیدن طبیعت اطراف خود لذت ببرند. قایق سواری بر روی آب های این پارک یکی از جذاب ترین خاطره ها را برای افراد به ارمغان خواهد آورد و موجب ایجاد حس ماجراجویی برای گردشگران و بازدیدکنندگان می گردد.

اتاوا

یکی دیگر از جاهای دیدنی اتاوا کانادا می باشد که به عنوان پایتخت کانادا شناخته می شود و رودخانه های گاتینو و اتاوا و انتاریو در بخش جنوب غربی آن را احاطه کرده اند. اتاوا به عنوان پایتخت دارای مراکز مهمی همچون مؤسسات مالی و فدرالی همچون پارلینگ هیل است. رژه ای که هرساله توسط گارد سلطنتی و در روزهای تابستان انجام می شود یکی از برنامه های تماشایی ایالت اتاوا به شمار می رود.

یکی از جاذبه های دیدنی ایالت اتاوا کانال ریدئو است که از میان شهر عبور کرده و جاذبه ای تماشایی و جذاب را به وجود می آورد. کانال ریدئو یکی از پیست های بزرگ اسکی روی یخ در فصل زمستان است و افراد بسیاری در طول زمستان بر روی این کانال به اسکی می پردازند.

صخره های بوفالو جامپ

از دیگر مناطق دیدنی در کانادا می توان به صخره های بوفالو جامپ اشاره کرد که زمانی محل شکار بوفالو توسط قبیله های سرخ پوستی بوده است. صخره های بوفالو جامپ در کانادا به عنوان یکی از میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است و مرکزی نیز در نزدیکی های آن وجود دارد که آموزش هایی را در خصوص شکار بوفالو به گردشگران ارائه می دهد. در نزدیکی این صخره ها پرتگاه فورت مکلود نیز قرار دارد که در منطقه آلتا واقع شده و فیلم های وسترن را برای گردشگران تداعی می کند.

سواحل رد سند

مناطق دیدنی در کشور کانادا دارای تنوع بسیاری است که یکی از زیباترین آن ها می توان به سواحل رد سند است. صخره های ماسه سنگی موجود در سواحل رد سند موجب شده تا شن های این سواحل به رنگ قرمز باشد و هنگام قدم زدن پای گردشگران در شن هایی به رنگ قرمز فرو برود. سواحل رد سند درواقع یکی از بخش های دیدنی در جزیره پرنس ادوارد است و توصیه می‌کنیم گردشگران و بازدیدکنندگان تمام‌وقت خود را در این منطقه سپری نکرده و از دیگر جاذبه های دیدنی جزیره پرنس ادوارد دیدن کنند.

شفق شمالی

از دیگر جاهای توریستی کانادا که جذابیتی فوق العاده داشته و موجب حیرت گردشگران و بازدیدکنندگان می شود شفق شمالی است. حرکت به سمت شمال کانادا موجب می شود تا افراد شفق شمالی را که به وسیله تابش آفتاب در تعامل میدان مغناطیسی زمین ایجاد شده را مشاهده کرده و در صورت تمایل از صحنه جذاب پیش روی خود تصاویر زیبایی را ثبت کنند.

پارک های استانی که در آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا وجود دارند بهترین مکان برای تماشای شفق شمالی به شمار می-روند. یلونایف در بخش شمال غربی کانادا نیز می تواند تماشای شفق شمالی را در بهترین و زیباترین حالت به نمایش بگذارد.

 

اطلاعات بیشتر: تحصیل در کانادا

اطلاعات بیشتر: خرید ملک در کانادا

اطلاعات بیشتر: ویزای کانادا

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها